Vojnici Srbije i SAD zajedno grade!!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 49

Tema: Vojnici Srbije i SAD zajedno grade!!

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Podrazumevano Vojnici Srbije i SAD zajedno grade!!

Vojnici Srbije i SAD zajedno grade
    12. avgust 2009. | 15:44 | Izvor: B92

Lapovo -- Američki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije zajedničkim snagama rade na rekonstrukciji Osnovne škole "Svetozar Marković" u Lapovu.

Posle nedelju dana boravka u ovoj varoši gardisti iz američke države Ohajo kažu da se u Lapovu osećaju kao kod kuće, naglašavajući da su već sklopili brojna prijateljstva sa meštanima.

Pripadnici Nacionalne garde američke države Ohajo, Noa Lodernan i Rob Miler, već nedelju dana rade na rekonstrukciji škole u Lapovu i naglašavaju da su se već odomaćili. U Srbiju su, kažu, došli da bi pomogli ljudima.

"Volim Srbiju. Ljudi su prijateljski raspoloženi …. Ovde je mnogo drugačije nego u Sjedinjenim Državama, ali to je ono što mi se dopada, zato i volim Srbiju mnogo", rekao je Lodernan.

"Mnogo mi se dopada ovde i baš uživam. Uglavnom sam bio u Lapovu, ljudi su prijateljski nastrojeni. Imali smo vremena i da izlazimo i da se družimo ovde sa meštanima. Mogu samo lepe stvari da kažem, jer je mi je od dolaska ovde zaista bilo lepo", kazao je Miler.

Rame uz rame sa američkim gardistima rade i pripadnici kopnene vojske Srbije, međutim za razliku od američkih kolega, oni bez dozvole pretpostavljenih nisu smeli da pred kamerama iznesu svoje utiske.

Predstavnici američke ambasade ističu da je za realizaciju ovog posla izdvojeno 200.000 dolara.

"Ovde smo dočekani kao da smo članovi porodice. Za nas Amerikace je bilo kao da smo došli kući, jer su nas ljudi ovde tako prijateljski dočekali. Što se tiče saradnje sa srpskim snagama, mi smo prethodnih godina već sarađivali na sličnim vojnim projektima i razvili smo dobre poslovne i radne odnose, što se sada ponovilo i na ovom projektu", rekao je Devin Braun, šef kancelarije za bilateralne odnose američke ambasade.

Veliki broj stranih investirora koji su došli u Lapovo i pozitivan odnos lokalnog stanovništva prema strancima uticali su da upravo ova opština bude odredište američkim gardistima.

Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=12&nav_category=11&nav_id=376032

Iskusan
    Učlanjen
    07.09.2008.
    Pol
    muški
    Nisam u Škotskoj, al' znam jednog matorog koji živi tamo
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Vojnici Srbije i SAD zajedno grade!!

To su americki spijuni!

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Evo vrištim od sreće, žao mi je što me ne čujete!

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara.
    Lepo. Ostaje jos par desetina milijardi stete koju su nam naneli u bombardovanju.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

...a zasto nemamo neke slicne projekte i sa Ruskom vojskom, rek`o...posto smo neutralni?

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

A zasto americki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije ne grade na Kosmetu nego dosli u srce Sumadije ... sad ce americki gardisti da vam "grade" i po BG kako to samo oni znaju i umeju ... ima Bagdad od njega da naprave
    A Mari usque ad Mare

Veoma poznat RoccoS (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    223

...a zasto nemamo neke slicne projekte i sa Ruskom vojskom, rek`o...posto smo neutralni?
    Pa to pitaj Suntanovca, on je za to odgovoran.
    Волео је живот, волео је цвеће,

ал' тога пролећа не имаде среће.

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Osim u Lapovu američki vojnici učestvuju u još nekoliko humanitarnih akcija, kao što su izgradnja škole u Varvarinu, sanacija objekata u Pirotu i nekoliko sela u Srbiji.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa
    .

Е баш им хвала, одувек су били "хумани" - а нарочито када су спроводили "хуманитарно бомбардовање" - б е д н и ц и ј е д н и б е д н и. Направили су штету преко 150 МИЛИЈАРДИ $ --- какви болесници, какви циници...

БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

ybt, sta ti je kriza, pre su dolazili rumuni da sljakaju, zidaju i kopaju bunare za "jednu chrvenu", gledaj sad poceli neki americki rafo gardisti (sigurno neka bankrot-socijala) da pustaju korenje po srbiji

Buduća legenda Torrente Bgd (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    534

Al se trude americki zlocinci da ispadnu fini......kao dosli da malo trube u guci pa sad kao eto grade skolu......koliko su samo skola,mostova,zgrada....porusili i koliko ljudi ubili i misle da ce jednom fasadom sada da se iskupe. Mada vidim ima idiota koji se odusevljavaju sa tim
    Daleko ti lepa kuca ahaahhahah

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio Torrente Bgd Pogledaj poruku
    Al se trude americki zlocinci da ispadnu fini......kao dosli da malo trube u guci pa sad kao eto grade skolu......koliko su samo skola,mostova,zgrada....porusili i koliko ljudi ubili i misle da ce jednom fasadom sada da se iskupe. Mada vidim ima idiota koji se odusevljavaju sa tim
    ma siguran sam da ce da se nasele ovde kao kinezi

bice ono: americki trzni centar u bloku 70A, jeftine djindjuve i zubi od crnca

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

Citat Original postavio zadovoljni kupac Pogledaj poruku
    ma siguran sam da ce da se nasele ovde kao kinezi

bice ono: americki trzni centar u bloku 70A, jeftine djindjuve i zubi od crnca
    Па било је у новинама да су солитери за Универзијаду у ствари НОВИ СТАНОВИ ЗА НАТО ОФИЦИРЕ... п.... им м....
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

THOTH nije na forumu
    كالة أنباء العربي الكالة أنباء العربي الكالة أنب
    Obećava
    Učlanjen
    13.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Nema od toga ništa.

Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

Citat Original postavio eremita Pogledaj poruku
    Па било је у новинама да су солитери за Универзијаду у ствари НОВИ СТАНОВИ ЗА НАТО ОФИЦИРЕ... п.... им м....
    ma ne boj se, to su ti oficiri u mp3, videces kad pocnu po coskovima da duvaju u saksofon

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2091

mene ovaj dragosh podseca na coveka kojem su razbojnici upali u kucu opljackali sve sto se moglo opljackati, prebili njega i decu mu, silovali zenu, i okupirali sprat kuce i posle nekog vremena poveli na rucak u lokalnu kafanu - A ON SRECAN
    Идите по свему свету и проповедајте Јеванђеље сваком створењу. Ко поверује и крсти се, биће спасен, а ко не поверује биће осуђен.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    A zasto americki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije ne grade na Kosmetu nego dosli u srce Sumadije ... sad ce americki gardisti da vam "grade" i po BG kako to samo oni znaju i umeju ... ima Bagdad od njega da naprave
    pa napravili su na Kosovu onolku bazu,najvecu van SAD , kaze ima i multpleks bioskop i burger king , sta bi ti vise
    The Show Must Go On...

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Fond za humanitarno pravo, Makenzijeva 67, Beograd
    Reputaciona moć
    0

ruska vojska? to beshe oni shto su ih Ceceni isprashili 1995?

Prvi čečenski rat vođen je između Rusije i Čečenije od 1994. do 1996. i rezultirao je de fakto nezavnisnošću Čečenije kao Čečenske republike Ičkerije.

Nakon početne kampanje 1994-1995, koja je kulminirala velikom bitkom za Grozni, ruske federalnse snage su pokušale da zagospodare planinskim predelima Čečenije, ali su ih čečnski gerilci odbili, uprkos ruskoj nadmoći u ljudstvu, naoružanju i vazdušnoj podršci. Ovo je rezultovalo raširenom demoralizacijom ruske vojske i skoro opštem protivljenju ruske javnosti ovom ratu. Zbog toga je predsednik Rusije Boris Jeljcin proglasila primirje 1996. i potpisala mirovni ugovor godinu dana kasnije.

Zvanični gubici ruske vojske su 5.500 vojnika, dok većina procena taj broj stavlja u raspon od 3.500 do 7.500. Za broj poginulih čečenskih gerilaca ne postoje tačne brojke. Ruska strana tvrdi da taj broj iznosi oko 15.000 dok Čečeni tvrde da taj broj nije veći od 3.000. U ratu je raseljeno više od 500.000 osoba, dok je veliki broj gradova i sela u republici ostao u ruševinama.

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Pa koliko su porusili sami bi trebalo da naprave i mostove i skole i bolnice .
    Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Iskusan kaai79 (avatar)
    Učlanjen
    11.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    126

Citat Original postavio Schutz Pogledaj poruku
    ruska vojska? to beshe oni shto su ih Ceceni isprashili 1995?
    Da oni sto nas nisu bombardovali .
    Nema Boga nema djavola .
    A ko se to smeje nad covekom.

Schutz nije na forumu
    shitz napolje, machketine jedne, sklanjajte se od mene, ja vas prezirem Ish ish buvljiva stvorenja
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kaai79 Pogledaj poruku
    Pa koliko su porusili sami bi trebalo da naprave i mostove i skole i bolnice .
    Mi smo više porušili u Dubrovniku, Sarajevu, Mostaru, Vukovaru, Zvorniku, Bijeljini..., pa im ne plaćamo obnovu

Schutz nije na forumu
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio kaai79 Pogledaj poruku
    Da oni sto nas nisu bombardovali .
    Aha, znači pogodio sam. to su ti što su pukli u Čečeniji i što nam nisu poslali S300, što su nam obećali za vreme bombardovanja

Boris Jelcin:
    Ja ne hoću gljedat zapad, kak na braću vrši napad. Ja zažmurim kad pošalju milijardu dve.

Buduća legenda C0NSIGLIERI (avatar)
    Učlanjen
    26.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1308

Citat Original postavio Schutz Pogledaj poruku
    Mi smo više porušili u Dubrovniku, Sarajevu, Mostaru, Vukovaru, Zvorniku, Bijeljini..., pa im ne plaćamo obnovu
    Rusili svoje
    A Mari usque ad Mare

Primećen član
    Učlanjen
    03.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Lapovo -- Američki gardisti i pripadnici kopnene vojske Srbije zajedničkim snagama rade na rekonstrukciji Osnovne škole "Svetozar Marković" u Lapovu.

Posle nedelju dana boravka u ovoj varoši gardisti iz američke države Ohajo kažu da se u Lapovu osećaju kao kod kuće, naglašavajući da su već sklopili brojna prijateljstva sa meštanima.

Pripadnici Nacionalne garde američke države Ohajo, Noa Lodernan i Rob Miler, već nedelju dana rade na rekonstrukciji škole u Lapovu i naglašavaju da su se već odomaćili. U Srbiju su, kažu, došli da bi pomogli ljudima.

"Volim Srbiju. Ljudi su prijateljski raspoloženi …. Ovde je mnogo drugačije nego u Sjedinjenim Državama, ali to je ono što mi se dopada, zato i volim Srbiju mnogo", rekao je Lodernan.

"Mnogo mi se dopada ovde i baš uživam. Uglavnom sam bio u Lapovu, ljudi su prijateljski nastrojeni. Imali smo vremena i da izlazimo i da se družimo ovde sa meštanima. Mogu samo lepe stvari da kažem, jer je mi je od dolaska ovde zaista bilo lepo", kazao je Miler.

Rame uz rame sa američkim gardistima rade i pripadnici kopnene vojske Srbije, međutim za razliku od američkih kolega, oni bez dozvole pretpostavljenih nisu smeli da pred kamerama iznesu svoje utiske.

Predstavnici američke ambasade ističu da je za realizaciju ovog posla izdvojeno 200.000 dolara.

"Ovde smo dočekani kao da smo članovi porodice. Za nas Amerikace je bilo kao da smo došli kući, jer su nas ljudi ovde tako prijateljski dočekali. Što se tiče saradnje sa srpskim snagama, mi smo prethodnih godina već sarađivali na sličnim vojnim projektima i razvili smo dobre poslovne i radne odnose, što se sada ponovilo i na ovom projektu", rekao je Devin Braun, šef kancelarije za bilateralne odnose američke ambasade.

Veliki broj stranih investirora koji su došli u Lapovo i pozitivan odnos lokalnog stanovništva prema strancima uticali su da upravo ova opština bude odredište američkim gardistima.

Sjedinjene Američke Države za te namene potrošiće više od 700.000 dolara. Međutim, oni naglašavaju da je od materijalne pomoći značajnije pokazivanje dobre volje, sklapanje novih prijateljstava, ali i uspostavljanje dobrih diplomatskih odnosa.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=08&dd=12&nav_category=11&nav_id=376032
    svaka cast njima.a to sto je neke tesko zadovoljiti, nije problem aemra vec tih osoba ...

Schutz nije na forumu
    Aktivan član
    Učlanjen
    27.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio C0NSIGLIERI Pogledaj poruku
    Rusili svoje
    ako je to naše onda je i srbija američka. aj mapu u ruke, pa nauči nešto. izgleda boravak među belim medvedima zaglupljuje, a?

Buduća legenda Derer (avatar)
    Učlanjen
    03.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    18
    Reputaciona moć
    754

ALL THESE WORLDS ARE YOURS EXCEPT EUROPA. ATTEMPT NO LANDINGS THERE.

Slične teme

1. Odgovora: 97
    Poslednja poruka: 18.08.2009., 22:01
  2. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.04.2009., 22:56
  3. Hrvati grade nuklearnu centralu blizu Srbije
    Autor master_of_errors u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 28.06.2008., 01:11

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor