mercedes clk 200 VS astra bertone turbo

KNIGHT

Domaćin
Poruka
3.456
dvoumim se izmedju ova dva kupea,pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim automobilima?.....oba su 2001 god i imaju oko 90.000 predjenih km.....

kakvi su za odrzavanje ti mercedesovi clk 200 motori?.....da li imaju neku posebnu manu?.....da li su kvalitetni i dugovecni kao sto je nekada vazilo za mercedes?

ima li neko savet na sta da obratim paznju prilikom kupovine?

pouzdanost automobila i motora mi je pre svega bitna.....


Hvala!
 
dvoumim se izmedju ova dva kupea,pa me zanima da li neko ima iskustva sa ovim automobilima?.....oba su 2001 god i imaju oko 90.000 predjenih km.....

kakvi su za odrzavanje ti mercedesovi clk 200 motori?.....da li imaju neku posebnu manu?.....da li su kvalitetni i dugovecni kao sto je nekada vazilo za mercedes?

ima li neko savet na sta da obratim paznju prilikom kupovine?

pouzdanost automobila i motora mi je pre svega bitna.....


Hvala!

Ja bi se uvek za Mercedes opredelila
 
hvala svima na dosadasnjim odgovorima

clk 200 ima 166ks a astra bertone 192 ks......performanse su na strani astre bertone......i brze do stotke stigne(za skoro 2 sekunde) i veca je maksimalna brzina........

e sad,kako kazu mercedes je mercedes........ali sam takodje cuo od vise ljudi da mercedesi u zadnjih 10ak godina nisu vise kao sto su bili mercedesi iz 80tih i 90tih godina .......odnosno,da nisu tako pouzdani i dugovecni.......pa me to najvise kopka,inace bih,najverovatnije,uzeo tog clk-a

ovako,moze da se desi prilicno GLUPA situacija,da dam npr 11.000eura za mercedesa(sto danas bas i nije mala suma novca),a da me ceka jos npr 4 hiljade eura ulaganja,posto svi kazu da je prilicno skupo odrzavanje za tu klasu automobila....

inace,sto se tice tih troskova,registracija i potrosnja benzina mi nisu problem......vec samo to odrzavanje mercedesa o kojem ne znam nista,jer sam celog zivota do sada vozio opele....
 
Znači, žasu :lol:

Ladno se dvoumiš između mercedesa i buđavog opela :lol:

ne dvoumim se izmedju mercedesa i opela,nego izmedju mercedesa clk 200 i astre bertone turbo....

znaci,dva konkretna modela a oba imaju i svoje prednosti i mane...

.....ne zanima me da kupim auto,npr SAMO zato sto je mercedes ili bmw(ili koja vec gastarbajterska marka)kako bi mi komsije zavidele,vec auto koji ce mi odgovarati u skladu sa mojim potrebama

a i kako sam vec rekao,ovo nazalost nisu vise 80te godine proslog veka,kada su mercedesova vozila imala znatno veci kvalitet nego zadnjih godina....
 

Back
Top