Borilacke vestine i godine, da li je kasno?

Evo da prenesem moje licno iskustvo. Nekada sam u gimnazijskim danima trenirao JUDO i bio veoma aktivan sve do svoje 29. Onda je poceo posao u kancelariji i totalno opadanje forme.
Pre 3 godine sam resio da se vratim sportu i poceo da treniram KRAV MAGA-u i presrecan sam zbog toga.
Vratio sam dobar deo razgibanosti i kondicije i srecan sam svojim rezultatima. Nisam bas redovan na treninzima ali pokusavam da ispostujem normu od bar treninga nedeljno sto pored dvoje male dece je dosta tesko.
I na kraju da napomenem, u Februaru punim 40 godina, vaec sam 3 godinu zaoukupljen KRAV MAGOM i lepo mije.
Izvuci sam zakljucak!
 
Meni se svidja tekvondo,ali cini mi se da nije bas primenljiv u realnoj opasnosti.MMA je dobar,ali nekako nema draz kao tekvondo.Na koju stranu da prelomim?

Hm, moj kum trenira taekvondo i gledao sam ga kako primenjuje u realnoj opsanosti... :mrgreen: No, ipak MMA se sastoji iz rvanja, BJJ-a, boksa, muay thai-a itd.. Tako da bih ja ipak MMA, ali ako ti se toliko svidja taekvondo, zasto ne pocnes da ga treniras?
 
Zdravo ljudi, imam za 4-5 meseci 18 godina, pa me interesuje da li bi bilo kasno da se bavim boksom??? Neko moje misljenje je da su jaka zelja i volja najveca pomoc ka uspehu, ako nisi bas explozivan i dinamican, mislim da uz dosta rada moze da se uspe...
Pa sad neko vase misljenje, mozda je kasno :( , ili ipak nije?
hvala
 
Zdravo ljudi, imam za 4-5 meseci 18 godina, pa me interesuje da li bi bilo kasno da se bavim boksom??? Neko moje misljenje je da su jaka zelja i volja najveca pomoc ka uspehu, ako nisi bas explozivan i dinamican, mislim da uz dosta rada moze da se uspe...
Pa sad neko vase misljenje, mozda je kasno :( , ili ipak nije?
hvala

U Srbiji je za sve kasno i skoro sve je uzalud.....
Srbija nije Amerika pa da kao Roki udaras u teladi i svinje koje vise i da pobedis na kraju Klicka ili koga vec......

Znaci te klinacke fantazije ces odmah otpisati sta god da uzmes ozbiljno da radis - VEOMA BRZO CES PREGORETI I ZAPASTI U NEKO RUZNO PSIHICKO STANJE KOJE IMA ODLIKE DEPRESIJE...

A za sve ostalo nikada nije kasno.....Nije kasno ni u 90 god da pocnes sa boksom....Ali moras da znas realno sta da ocekujes od toga.....

Tako i ti - nije kasno, pocni, popravices malo zdravstvaeno stanje, ispucaces negativnu energiju, mozda ti pomalo pomogne da se odbranis na ulici i stecices samopouzdanje, istrosices kintu iz dzepa i TO JE TO! NI MANJE NI VISE....
 
Ovo što ti je bRu zLi ti je to. Definiši prvo šta ti je "uspeh" u ovoj rečenici

Neko moje misljenje je da su jaka zelja i volja najveca pomoc ka uspehu,

Ako ti je uspeh trofejna karijera, poslušaj bRu zLi-ja dobro. Ako ti je uspeh rekreacija, da naučiš da boksuješ koliko toliko na amaterskom nivou, da budeš zdraviji i bolje se osećaš, samo napred. Možeš da kreneš da treniraš bilo šta sa takvim stavom.
 
Razmisljao sam da nije to mozda neka fantazija i da cu brzo odustati, ali mislim opet da nece biti...Za ovu zemlju je sigurno da je u svemu tesko napraviti neki uspeh, i o tome sam razmisljao...A sto se tice uspeha, sebi postavljam neki najveci cilj, pa dokle stignem... Samo razmisljam mozda da sam trebao pre poceti, pocinju i od 10 -11 godina?????
 
I ja sam isto imao trip da cu odustati od MMA brzo,medjutim nisam jos uvek,niti planiram.
Istina,ima nekad perioda kad mi se bar i ne radi,smoren sam ali stisnem zube i kazem sebi da bez napora nema rezultata.I evo za 6 meseci koliko treniram(nijedan propusten trening),totalno sam drugi covek.
Psihicki,fizicki,cak sam imao par tuca sa 'zaebanim' ulicnim fajterima,resavao sam ih u 5 sekundi.
 
I ja malo razmisljam, ali vidim nisam jedini,tako da mi je sada lakse...
Mislim da ipak moras brzo razmisljati i da nisu borilacke vestine i sportovi samo mlataranje, mislim obicna tuca. I ako to razumes onda mozes nesto da uradis... :think: Ne znam mnogo oko toga ali valjda je tako, ne mozes to raditi bas ako si sirovina , mozes ali...
 
Borilacke vestine nisu samo mehanicko ucenje pokreta,bacanja,udaranja.Vec pred svaki potez mozes u mikrosekundi da razmislis sta ces uraditi.
Dakle,inteligencija i sposobnost da savladas neku od vestina.Mozes biti sirovina i trenirati,ali neces imati rezultata,tako da su vrhunski sportisti veoma inteligentni,iako su u ocima onih koji se groze borilackih sportova to 'izuzetno glupi ljudi'
 
I ja sam isto imao trip da cu odustati od MMA brzo,medjutim nisam jos uvek,niti planiram.
Istina,ima nekad perioda kad mi se bar i ne radi,smoren sam ali stisnem zube i kazem sebi da bez napora nema rezultata.I evo za 6 meseci koliko treniram(nijedan propusten trening),totalno sam drugi covek.
Psihicki,fizicki,cak sam imao par tuca sa 'zaebanim' ulicnim fajterima,resavao sam ih u 5 sekundi.

Kako si za samo 6 meseci imao vec par tuca? :think:
 
Moj je savjet da pocnes nesto u cemu mozes vidjeti sebe sjutra nakon desetak godina. Po onome sto si rekao slobodno izbaci MMA, Tekvondo, Karate, Kick Box, Ninjutsu, i posveti se aikidu ili wing chunu. Mada ja bih preporucio i fitness aerobic program sa naglaskom na box / k1 principe sa jednonedjeljnom seansom udaranja u vrecu.
 
Zbog cega da izbaci MMA?! Pa zar nije MMA sport u koj mozes da udjes i u 25. i u 30. godini?! Koliko je samo odlicnih boraca koji su kasno poceli!
Ja sam samo realan. Da su ti borci o kojima govoris u pocetku izasli na forum i tamo javno rekli svoje godine i trazili da im neko preporuci vjestinu koju ce da treniraju, ne bismo danas znali za njih i ne bi imali te rezultate o kojima pricas.
Tip je izasao na forum rekao da je zasao u trecu deceniju i cak predlozio box, tako da i ti i ja znamo vec u kojoj je on formi i trenira mu se, kako on to sam kaze "iz dosade". Da su ti tvoji MMA fighteri iz dosade radili MMA ne bi imali te rezultate. Zato sam predlozio da otpise sve sportove i vjestine sa velikom dozom naprezanja izmedju ostalog i Ninjutsu, i da kao sto sam i rekao upise kineska pesnicenja ili lagani klasicni aikido.
 
Koliko ti lupas pa to je strasno.

Imas li ti neko formalno obrazovanje koje ukljucuje poznavanje treninga? Pa ovo je strasno sta covek cita Oo

Boks je savrsen sport za ljude u godinama koji hoce da rekreativno nesto treniraju. Sanse za povredu su male, fizicki je dovoljno naporan a u krajnjem slucaju ako treba da se upotrebi ne moze da skodi.

MMA isto tako. Moze da posluzi kao vid fitnessa savrseno.
 
Vecina boraca nije krenula odjednom da se bavi sa MMA,vec su bili bokseri,dzudisti,rvaci i zeleli su neki ful kontaktni sport.
Onda su krenuli na usavrsavanje vise sportova i tako postali borci.
Retko kome moze da dune,e sad cu da budem borac,a pritom nista od sportova ne znam,vec cu od svega po malo pa kako bude.
***,sta sve necu da procitam ovde
 

Back
Top