Sta vas je danas iznerviralo

Отац. По хиљадити пут. Човек мисли да сам седмогодишњи клинац а ја имам само ''три банке'' више. Глумата неко као заједништво а неће да свати да је боравак код родитеља неког од 37 година само нужни смештај и ништа више.
 
Nije danas, ali me drži još uvek.

Prolazim raskrsnicu, pali se žuto na dva metra pre nego što sam ušao u nju. Krećem niz ulicu, skrećem desno u sporednu i primećujem policijski auto sa upaljenom rotacijom iza. Sklanjam se u stranu, kad on mene zaustavlja.
Šta je bilo?
- Prešli ste raskrsnicu na crveno!
- Nisam!
- Jeste!
- Ali nisam!
- Mi pišemo zapisnik, a Vaša reč protiv naše.

Sedim u kolima pola sata i čekam da napišu zapisnik i jedem se zašto više ne kupim onu kameru koja snima sve, pa da vidimo da li onda mogu da tvrde da sam uradio ono što nisam.
 
Polako se pretvaramo u Bugarsku iz 90.-tih. Uskoro nećemo više znati ko je prava policija, vojska, sveštenstvo...I svi će da kradu nas, jer ne mogu u komšiluk na otimačinu kao nekad...
Vraćamo se korak unazad. Valjda bi bilo normalno da policajci opremljeni fotoaparatima mogu da dokažu da je neko zaista napravio prekršaj. Ovako ti moraš da dokazuješ da nisi.
 
- Dečak je iznenada izleteo iz mase ljudi koji su čekali autobus u centru ali srećom, automobil nije brzo išao pa je vozač uspeo da blagovremeno ukoči. Imam utisak da je dečaka neko gurnuo sa trotoara. Sumnjivo je što su se roditelji deteta brzo stvorili na licu mesta ali nisu hteli da priđu kolima Hitne pomoći gde su lekari zbrinjavali mališana. Ljudi su počeli da pričaju da je namerno gurnut ispred auta koji je polako išao, da bi naplatili štetu za povređivanje, kaže očevidac.
 
Opet mi neoverena zdravstvena knjizica.:evil:
Nzm sta vise uraditi, svaki put ista prica, samo sto je ovog puta neoverena vec vise od mesec dana, muz kad je pitao u pravnoj sluzbi rekose mu bice u toku sledece nedelje i razlog je novi direktor.
Postoji li uopste mogucnost da ja idem preko socijalnog i overim knjizicu detetu i meni bez da nas muz osigura preko firme, jer ovo vise prelazi sve granice, ugovor mu vec dva puta produzuju na dva mesece a mi smo vecinu vremena ne osigurani, a u socijalnom nam kazu da ako muz radi i prijavljen je moramo svi preko njega.....
 
- Dečak je iznenada izleteo iz mase ljudi koji su čekali autobus u centru ali srećom, automobil nije brzo išao pa je vozač uspeo da blagovremeno ukoči. Imam utisak da je dečaka neko gurnuo sa trotoara. Sumnjivo je što su se roditelji deteta brzo stvorili na licu mesta ali nisu hteli da priđu kolima Hitne pomoći gde su lekari zbrinjavali mališana. Ljudi su počeli da pričaju da je namerno gurnut ispred auta koji je polako išao, da bi naplatili štetu za povređivanje, kaže očevidac.

ovo sto procitah ovde :evil:
 

Back
Top