Sta vas je danas iznerviralo

Meni koleginica pravi pakao na poslu.
Opanjkava me kod sefa da sam spora, neorganizovana, a ja crkavam od posla...
Ova je toliko "ogrezla" da i meni u lice govori isto to.
Psuje me kao da sam sa njom koze cuvala.
A ne smem da joj odgovorim, jer bih bila okarakterisana kao bezobrazna.
Nema mira za mene ni kod kuce, ni na poslu.
Kako tako neki ljudi dozvole sebi da drugome ogade zivot???
Meni su ga ogadili.

Ma, sta joj cutis, opravi je par puta u 3. lepe i videces kako ce prestati da te provocira.
Bas zato sto joj cutis tako se i ponasa.
Ne obracaj paznju ni malo na ono sto govori.
I sta ako radis sporije, to ne utice na njen rad.
Tu gde radis nije bitno koliko vremena ces provesti u sredjivanju, vec da bude posao uradjen kako treba.
 
Meni koleginica pravi pakao na poslu.
Opanjkava me kod sefa da sam spora, neorganizovana, a ja crkavam od posla...
Ova je toliko "ogrezla" da i meni u lice govori isto to.
Psuje me kao da sam sa njom koze cuvala.
A ne smem da joj odgovorim, jer bih bila okarakterisana kao bezobrazna.
Nema mira za mene ni kod kuce, ni na poslu.
Kako tako neki ljudi dozvole sebi da drugome ogade zivot???
Meni su ga ogadili.

zaustavi se osobo, kako može neko tebi tboj život da ogadi? :)
stani malo :)

nažalost, pogotovo u našeg krezavog naroda stvari se ne podrazumevaju. Ni vaspitanje ni ponašanje, ali to tebe ne treba da brine, drugi se ne mogu ispraviti.
napravi distancu tako što ćete persirati jedna drugoj, ti njoj obavezno (ako već to ne radiš)

Reci joj otvoreno: čemu takav ton?
neka ti objasni o čemu se radi. Ako nešto radiš pogrešno i treba da ti se skrene pažnja, pa majku mu postoji način da se to kaže.
Ako je klasično maltretiranje, promeni posao ako možeš...

Ja sam imala prošle godine situaciju na poslu koja je bila vrlo neprijatna, isto sa koleginicom, slična priča ali nije me prijavljivala nikome iako mi je nogu podmetala kad je stigla. Posle četiri meseca sam prebačena na drugi departman, a ona mislim da je promenila posao posle mesec i po dana. Mislim da je to jedina osoba kojoj se ni na ulici ne javljam.
 
Meni koleginica pravi pakao na poslu.
Opanjkava me kod sefa da sam spora, neorganizovana, a ja crkavam od posla...
Ova je toliko "ogrezla" da i meni u lice govori isto to.
Psuje me kao da sam sa njom koze cuvala.
A ne smem da joj odgovorim, jer bih bila okarakterisana kao bezobrazna.
Nema mira za mene ni kod kuce, ni na poslu.
Kako tako neki ljudi dozvole sebi da drugome ogade zivot???
Meni su ga ogadili.

Čitam te na bibliteci, i volim tvoje opise knjiga.
Ali čitam te i kada naletim na neki post kao ovo sada, i bez da ulazim u tvoju intimu, ali moraš prestati da budeš žrtva večito. Moraš da se zauzmeš za sebe. Dozvoljavaš da te tretiraju ružno i naravno da ćeš se ružno i osećati.
I kod kuće i na poslu.
Trgni se. Zašto ne odeš kod nekog psihologa na razgovor, pomaže. Naučiće te kako da izađeš na kraj u nekim situacijama. Pri tom ne mislim da je ružno ići kod psihologa već da svako treba nekada da porazgovara sa stučnim licem. I da uvidiš svoje greške, jer sigurno ih praviš samo nisi svesna toga.
Komentar je samo dobronameran, da se odmah razumemo.
 
Ljudi moji,
Otkad sam videla da mi ona nova zdravstvena kartica istice sledece srede, poludela sam.
Nista ne mogu da razumem na netu o tome, pa ako nekog ne mrzi, molim za pomoc.
Nezaposlena sam. Zivim na Opstini Vozdovac, ali sam tu novu karticu dobila dok sam bila na staroj adresi u Zemunu.
Shvatila sam da treba da idem u Ustanicku 125, za overu, ali nisam shvatila sta mi je od dokumenata potrebno.
Tesko se krecem, pa mi je odlazak u Ustanicku bez potrebne dokumentacije tezak kad i pomislim na to, pa ako neko zna, molim da mi pomogne.
Naravno, zvala sam tu ustanovu telefonom, ali danima se niko ne javlja.
Unapred hvala.

Treba ti izvod iz knjige rodjenih, tj krstenica.

Vadis je u opstini, nista ne kosta, popunis neki formular, das licnu kartu i sa tim ides u Ustanicku da ti produze zdravstvenu.

Svaki put ti treba krstenica jer tako imaju uvid da li si promenila status.
 
Meni koleginica pravi pakao na poslu.
Opanjkava me kod sefa da sam spora, neorganizovana, a ja crkavam od posla...
Ova je toliko "ogrezla" da i meni u lice govori isto to.
Psuje me kao da sam sa njom koze cuvala.
A ne smem da joj odgovorim, jer bih bila okarakterisana kao bezobrazna.
Nema mira za mene ni kod kuce, ni na poslu.
Kako tako neki ljudi dozvole sebi da drugome ogade zivot???
Meni su ga ogadili.

Prvo pravilo dobrih medjuljudskih odnosa na poslu je neintiminiziranje s kolegama.
Drzis ih na distanci bez obzira da li se znate dva meseca ili dvaestdve godine.

Ti stariji po firmama, msm po stazu ne mora i po godinama, cesto imaju obicaj da ti se kao priblize u stilu "slatka moja" ne bi li izbunarile pikantetije iz tvog privatnog zivota i to onda zloupotrebljavaju cim im se pruzi prilika, osete da si negde slaba, slabija.

Jezim se kad slusam ili citam da se neko zaposlio i odmah je s kolegama na ebi si mater, zajednicka klopa, posete po kucama i sl, to kad pune, a puca brzo, prsti na sve strane i kasnije je mucno raditi u toj atmosferi.

Ako mi je neko bas simpatican od mladjih kolega gledam da ga upozorim kad se ukaze prilika, ako nije okrenem glavu na drugu stranu, nek sam bubne dupetom o ledinu.

Ovoj o kojoj ti pises, nemoj otvoreno da se suprotstavljas, ipak je ona tu starosedelac kako sam razumela, cuti i ignorisi, sama ce prestati.
Tebi posao treba I mani se isterivanja pravde, izvucices kraci konopac :)
 
kakav savet nigde veze s vezom, cuj cuti ignorisi i sama ce prestati :roll:
mora da joj se suprotstavi ako zeli da se izbori za sebe

Jasno je meni da bi bilo cool da sam napisala "nabodi je, ko je hebe" al bi odmah mogla i da pokupi svoje stvari i pozdravi se s poslom.

Zna se gde se isteruje pravda, a gde treba uvuci jezik.

Linejni posao treba, niti ima podrsku porodice niti je sponza domacica izdrzavano lice vec sama sebe izdrzava.

Koga je moliti nije ga kuditi, a sutra ne bi njoj verovali da se posvadja s ovom vec toj starijoj koju vec znaju, bilo to posteno ili ne.
 
Jasno je meni da bi bilo cool da sam napisala "nabodi je, ko je hebe" al bi odmah mogla i da pokupi svoje stvari i pozdravi se s poslom.

Zna se gde se isteruje pravda, a gde treba uvuci jezik.

Linejni posao treba, niti ima podrsku porodice niti je sponza domacica izdrzavano lice vec sama sebe izdrzava.

Koga je moliti nije ga kuditi, a sutra ne bi njoj verovali da se posvadja s ovom vec toj starijoj koju vec znaju, bilo to posteno ili ne.

Linejni je potrebno pre svega da nauci da se izbori za sebe
 
Poslednja izmena:
Čitam te na bibliteci, i volim tvoje opise knjiga.
Ali čitam te i kada naletim na neki post kao ovo sada, i bez da ulazim u tvoju intimu, ali moraš prestati da budeš žrtva večito. Moraš da se zauzmeš za sebe. Dozvoljavaš da te tretiraju ružno i naravno da ćeš se ružno i osećati.
I kod kuće i na poslu.
Trgni se. Zašto ne odeš kod nekog psihologa na razgovor, pomaže. Naučiće te kako da izađeš na kraj u nekim situacijama. Pri tom ne mislim da je ružno ići kod psihologa već da svako treba nekada da porazgovara sa stučnim licem. I da uvidiš svoje greške, jer sigurno ih praviš samo nisi svesna toga.
Komentar je samo dobronameran, da se odmah razumemo.

Kapiram te.
Idem kod psihijatra, naravno.
On mi kaze da se borim tako da stavim probleme sa majkom na ignore.
Kako od skora radim, nisam jos stigla da pricam o maltretiranju na poslu.
Nisam spremacica po struci, ta zena jeste, ima bar 15 godina radnog staza u toj firmi, radim to zato sto moram, naravno, svaki posao tj. zanimanje postujem, ali takvo njeno ponasanje prema meni nije normalno.
Hvala vam na odgovorima.
 
Jasno je meni da bi bilo cool da sam napisala "nabodi je, ko je hebe" al bi odmah mogla i da pokupi svoje stvari i pozdravi se s poslom.

Zna se gde se isteruje pravda, a gde treba uvuci jezik.

Linejni posao treba, niti ima podrsku porodice niti je sponza domacica izdrzavano lice vec sama sebe izdrzava.

Koga je moliti nije ga kuditi, a sutra ne bi njoj verovali da se posvadja s ovom vec toj starijoj koju vec znaju, bilo to posteno ili ne.

Upravo je tako.
Da sad isterujem neku pravdu, to bi bio kraj.
Ionako mislim da mi je svaki dan na poslu - zadnji.
A i ovako, jer tu su hronicne bolesti... a sada mi se prikrada polako ali sigurno i reumatoidni artritis.
 
Zanima me vaše mišljenje o situaciji koju sam videla . a i bila učesnik

Ulazim u jednu omanju radnju trgovinskog lanca

Vidim ženu sa detetom na ramenima i drugo dete poveća devojčica skače okolo kao da je na baterijama

Uzimam šta mi treba i stajem u red i nekako sam odmah posle te žene

Ona gura korpu puni piva i raznih flaša i kada dodje na red gurne je ka prodavačici i kaže podignite je vi ja ne mogu sa deteom sam... meni to bilo baš ružno

Pa kako ćeš odneti to sa detetom, ni da pita ženu da li sme da podiže nešto tako teško... ništa

I još počne da govori prodavačici kako je ona kriva što ova sa deteom stoji u redu

Prodavačica nije vlasnik ničijeg vremena i nema pravo ničijim vremenom da ona manipuliše, a još manje da ona procenjuje ko može da ide preko reda

Ja sam inače pristalica toga da se na opštim javnim mestima svačije vreme poštuje i da se prvo daje prednost osobama koje su evidentno neposobne za stajanje

tako izmedju babe sa štapom od 80 godina i neke mlade majke sa detetom u kolicima meni je logičnije da ide baba, ona ne može stajati..

takodje niko ne zna šta kome "fali" i gde se neko uputio i besmisleno je manipulistai ljudima

Dakle i ta majka koja sa detetom može da "potegne" 10 flaša piva je svakako sposobna da čeka 5 min u redu i nema nikakvo pravo da nardjuje da neko diže njenu tešku korpu, a da ne pita ženu može li?

Takodje učeći decu da je čekanje u redu normalno i potrebno vaspitavamo ih na učenje reda i poštovanje svakoga
 
ne razumem kako moze da je podgne kad je kasirka iza kase i nema pristup onome sta je na podu sa druge strane. nisam razumeo situaciju.

koliko je staro bilo to drugo dete?
u sustini postoji neko pravilo da se osobe sa malom decom propustaju preko reda...u vecim marketima postoje kase namenjene njima na kojima oni ulaze preko reda... u manjim prodavnicama to bi trebalo da se svodi na one koji takodje cekaju na kasi da li zele da je propuste ili ne.
 
au! pa nasa zemlja i narod su unisteni totalno, dibidus. verujem da je ovo tacno sto je napisano na krstarici

` Srbija uvozi hleb i peciva
Radio sam u maksijevom magacinu u pazovi i prošle godine sam promenio firmu.Bio sam i na ispomoći u njihovoj hladanjači neko kratko vreme.Nisam verovao svojim očima,svaki dan dolazi jedan,a nekada i do 4 šlepera sa smrznutim uvoznim hlebom i pecivima.Da dragi moji i drage moje,Srbija uvozi hleb.Maksi svaki dan uveze između 15 i 50 tona smrznutog hleba i peciva.Na to dodajte još ideju,dis i neke manje lance,sada će i lidl.I eto ti preko 100 tona uvoznog hleba dnevno.Države iz kojih se uvozi hleb su Češka,Slovačka,Mađarska,Rumunija,Moldavija,Bug arska i Albanija.Sve one reklame o maksi pekari i sličnim govnima možete obesiti mačku o rep.To je ustvari smrznuti uvozni hleb koji se u radnji odmrzne u infracrvenim rernama i onako lep,svež,mirisan se prodaje kao da je napravljen u nekoj pekari.Čisto da ponovim.100 tona uvoznog hleba i peciva se proda dnevno u Srbiji u svim velikim trgovačkim lancima.I treba da nas karaju i da nam dupe pomeraju i šiptari i ceo svet.Hleb uvozimo,e stvarno smo slinava govna.`
 
au! pa nasa zemlja i narod su unisteni totalno, dibidus. verujem da je ovo tacno sto je napisano na krstarici

` Srbija uvozi hleb i peciva
Radio sam u maksijevom magacinu u pazovi i prošle godine sam promenio firmu.Bio sam i na ispomoći u njihovoj hladanjači neko kratko vreme.Nisam verovao svojim očima,svaki dan dolazi jedan,a nekada i do 4 šlepera sa smrznutim uvoznim hlebom i pecivima.Da dragi moji i drage moje,Srbija uvozi hleb.Maksi svaki dan uveze između 15 i 50 tona smrznutog hleba i peciva.Na to dodajte još ideju,dis i neke manje lance,sada će i lidl.I eto ti preko 100 tona uvoznog hleba dnevno.Države iz kojih se uvozi hleb su Češka,Slovačka,Mađarska,Rumunija,Moldavija,Bug arska i Albanija.Sve one reklame o maksi pekari i sličnim govnima možete obesiti mačku o rep.To je ustvari smrznuti uvozni hleb koji se u radnji odmrzne u infracrvenim rernama i onako lep,svež,mirisan se prodaje kao da je napravljen u nekoj pekari.Čisto da ponovim.100 tona uvoznog hleba i peciva se proda dnevno u Srbiji u svim velikim trgovačkim lancima.I treba da nas karaju i da nam dupe pomeraju i šiptari i ceo svet.Hleb uvozimo,e stvarno smo slinava govna.`

Ali zato npr. u tom Lidlu, u svakoj njihovoj prodavnici imaš iste pekarske proizvode, jedino mogu da zeznu nešto prilikom pečenja. Veliki je izbor, i uvek je sveže. Kad se mesi u pekarama sveži hleb bi se najčešće prodavao samo ujutro.

Kupac može da ode da podržava lokalnog pekara kupovinom kod njega, ako taj pravi dobar hleb, i ako se ima vremena za šetnje od prodavnice do prodavnice. Ali pošto sa globalizacijom stiže i drugačije radno vreme, vremena se nema.:aha:

Kasnije ti trgovački lanci počnu da proizvode svoju liniju proizvoda , otvaraju benzinske pumpe, iz svojih objekata isteraju uhodane male prodavnice koje su tamo već godinama( apoteke, turističke agencije...) pa im preuzmu klijentelu..itd.

Upropaste domaće proizvođače i dobavljače jer im neprestano obaraju cene koristeći svoju poziciju na tržištu, a uz sve to država im daje poreske povlastice da bi došli da nam poboljšaju kvalitet života.:roll:
 
Upravo je tako.
Da sad isterujem neku pravdu, to bi bio kraj.
Ionako mislim da mi je svaki dan na poslu - zadnji.
A i ovako, jer tu su hronicne bolesti... a sada mi se prikrada polako ali sigurno i reumatoidni artritis.

Ti si zena borac i to treba sebi da ponavljas svaki put kad te uhvati kriza i malodusnost jer je to istina.
Lako je pruziti ruku da ti neko udeli makar pri tome gutala brda fekalija, a istovremeno glumiti nesto sto nisi, samo ne znam koga takve lazu, sebe jedino.

Moj najiskreniji savet ako zaista nemas nesnosljive bolove, skeni misli sa moguceg artritisa ili stagod i fokusiraj se na lepsu stranu zivota, knjige u kojima uzivas, unucicu, kucu koja je s tobom i ti vec najbolje znas sta te veseli.

Pusti i majku i njene hirove, ko zna zasto je takva prema tebi, verovatno je strasno nesrecna i save taj svoj jed koji joj drugi nanose istresa na tebi.

Imala sam baku u komsiluku cija cerka je u Kanadi I dodje jenom godisnje na 10 dana i ona je za nju carica bez mane, a sin koji je ovde dadilja i za sve te godine nije mogao ni na godisnji da ode zbog matore je najcrnji zlikovac.

Sta ces, protiv toga se ne moze, a nisu izolovani slucajevi nego ih ima mnogo.

Off mali : dva dana ne otvaram ovu temu videvsi gornji nik kao poslednji unos, sve se pitajuci ko je to opet ugrozio vremesnu domacicu da se ova madjarska opet aktivirala da nekog stalkuje i progoni..mozda kasnije skoknem tamo da vidim :D
 
Ti si zena borac i to treba sebi da ponavljas svaki put kad te uhvati kriza i malodusnost jer je to istina.
Lako je pruziti ruku da ti neko udeli makar pri tome gutala brda fekalija, a istovremeno glumiti nesto sto nisi, samo ne znam koga takve lazu, sebe jedino.

Moj najiskreniji savet ako zaista nemas nesnosljive bolove, skeni misli sa moguceg artritisa ili stagod i fokusiraj se na lepsu stranu zivota, knjige u kojima uzivas, unucicu, kucu koja je s tobom i ti vec najbolje znas sta te veseli.

Pusti i majku i njene hirove, ko zna zasto je takva prema tebi, verovatno je strasno nesrecna i save taj svoj jed koji joj drugi nanose istresa na tebi.

Imala sam baku u komsiluku cija cerka je u Kanadi I dodje jenom godisnje na 10 dana i ona je za nju carica bez mane, a sin koji je ovde dadilja i za sve te godine nije mogao ni na godisnji da ode zbog matore je najcrnji zlikovac.

Sta ces, protiv toga se ne moze, a nisu izolovani slucajevi nego ih ima mnogo.
Off mali : dva dana ne otvaram ovu temu videvsi gornji nik kao poslednji unos, sve se pitajuci ko je to opet ugrozio vremesnu domacicu da se ova madjarska opet aktivirala da nekog stalkuje i progoni..mozda kasnije skoknem tamo da vidim :D

Dobro ti stoji taj tekst ispod nika"Dušo moja lepa":lol:
 
Poslednja izmena:
Naprednjački štandovi...Dakle kako ih nije sramota...U nedelju ujutru ne možeš proći od njih do trafike...Novcem koji su ukrali od svih nas na razne načine finasiraju svoje kampanje i lagarije...

Ево их опет преко пута моје зграде. Три подебеле жене у белим мајицама, штанд постављају.
 
A ne znam više, uskoro će da ulaze ljudima kroz prozore i vrata ako ne zaključaš...I ne kontam taj stalan pritisak kao da su stalno u kampanji, to nije normalno, trebalo bi biti i zabranjeno ako ne pisanim normama onda običajima ponašanja, oni su sve ovo vreme samo u jednoj neprekidnoj izbornoj trci...:roll:

- - - - - - - - - -

Ja još znam neke ljude tu i još je neprijatnije kada izbegavaš i njima da se javiš...
 

Back
Top