Sta vas je danas iznerviralo

Da pogadjam, ti jedes onaj sa Zvezdinim grbom a muz ti je partizanovac :batina: Ili obrnuto.

Mene je veceras iznerviralo sto sam u povratku kuci iz grada morala da menjam put zbog neke labine od retrivera. No, ni alternativna marsuta nije bila nista bezbednija, jer je neka ludetina stajala na trotoaru sa stafordom i drzala ga na dugackom povocu. Ona je zijala na ulicu, a ker je skocio na zenu koja je prolazila pored njih i to naocigled saobracajne policije koja je obradjivala nekog vozaca. Kada joj policajac skrenuo paznju na to sto ker nema korpicu i sto napada ljude, k*rvetina je 'ladno pocela da se svadja sa njim. 'Bes mi sve, da sam bila na mestu policajca pucala bih u dzukelu i napisala u izvestaju da je bilo u samoodbrani. Pun mi je k*rac dzibera i genetskog otpada koji leci svoje komplekse vodajuci krvozedne dzukele. Treba po metak medju oci i dzukelama i "gazdama".
Ne diraj mi pse ! Ne daje mi nista upakovano da jedem, a ne kapira da je ukusan i skroz drugaciji od drugih hemija cipseva. Plus me hvata nostalgija za njim i grickom :)
 
Da pogadjam, ti jedes onaj sa Zvezdinim grbom a muz ti je partizanovac :batina: Ili obrnuto.

Mene je veceras iznerviralo sto sam u povratku kuci iz grada morala da menjam put zbog neke labine od retrivera. No, ni alternativna marsuta nije bila nista bezbednija, jer je neka ludetina stajala na trotoaru sa stafordom i drzala ga na dugackom povocu. Ona je zijala na ulicu, a ker je skocio na zenu koja je prolazila pored njih i to naocigled saobracajne policije koja je obradjivala nekog vozaca. Kada joj policajac skrenuo paznju na to sto ker nema korpicu i sto napada ljude, k*rvetina je 'ladno pocela da se svadja sa njim. 'Bes mi sve, da sam bila na mestu policajca pucala bih u dzukelu i napisala u izvestaju da je bilo u samoodbrani. Pun mi je k*rac dzibera i genetskog otpada koji leci svoje komplekse vodajuci krvozedne dzukele. Treba po metak medju oci i dzukelama i "gazdama".

To je predviđeno za srbiju odavno...Prvi put od ''Njegoša'' koji je rekao ''zemlja u kojoj je kamenje svezano a paščad puštena'' i drugi put od ''Block outa'' ''Lutaju psi nigde šintera nema, raspad sistema''...Al dobro mi volimo tako i to jednoj sili i pristaje!;):)
 
Ne znam da li sam pisala, ali oslobodila sam se progonitelja, bar mislim da je tako, bar za sada je tako, koji se usudio da mi se pojavi na ulaznim vratima stana...
Sutradan sam otisla u MUP i prijavila ga.
Inspektor mi se javio posle par dana da me pita da li je opet pokusavao da mi narusi mir, ali nije.
Samo da ostane na tome.
Mada sam na ulazu u moju zgradu videla pre par dana plisanu igracku koju mi je taj covek hteo da pokloni.
Posle dan-dva igracka je nestala.
Eto sta moze da se desi kad si prema svima prijatna, jer si jednostavno takva. Neki ljudi protumace to na sasvim pogresan nacin.
 
Isfrustirana sam. Mozak mi radi na manje od 80%. Zaboravna sam i rasejana. Ne mogu cak ni da izguram svoje standardno dnevno filozofiranje na temu svog zivota. Ne mogu ni da komuniciram sa Bogom kroz molitvu. Sve je povrsno i lenstina sam. Ne zelim da se ugojim :(

I ja sam. Pa ko nije isfrustriran u danasnje vreme.
Sta nam sve rade. Sta su nam radili i sta ce nam tek raditi.
I to ne samo kad smo negde napolju, medju svetom, vec i u rodjenoj kuci.
Mene je uhvatila depresija. Bezvoljnost. Nema sta da me obraduje.
Zivim dan za dan, ne mogu nista da planiram, a do pre desetak godina sam imala mnogo planova koji su nazalost pali u vodu i sada taljigam, jer sam se razocarala u sve.
Izgubila sam samopouzdanje, a bez toga zivot je nista.
 
Danas sam narocito nervozna.
Ne znam kako cu dobaciti do dvadesetog marta.
Majka me nervira, samo me maltretira, trazi mi novac, a ja nemam ni za najosnovnije stvari.
Jos ako me neko sada prozove kako to da imam net, bacicu se kroz prozor.
Zato, nemojte to da mi radite, jer sam danas luda...

..sto do 20-og bas?
..jbt ja ne razumem da ti i dalje dozvoljavas da te ona maltretira...kakav novac ona trazi, trazi ti od nje...
 
..sto do 20-og bas?
..jbt ja ne razumem da ti i dalje dozvoljavas da te ona maltretira...kakav novac ona trazi, trazi ti od nje...

Ma poludela sam vise.
Ne mogu ovo da trpim. Robijacu je, nekad mislim da je to jedini izlaz, tj. da ce mi jednom prekipeti i da cu joj uciniti nesto gadno. Hajde sto mi trazi pare, nego me vredja, psihicki me maltretira, kune me i psuje, pa ko to moze da izdrzi?
A sa druge strane pezi pred mladjom cerkom, sprema joj kompletne obroke, docekuje je kao kraljicu. Samo jos da joj nacini kniks. Pa boli to kad se tako nesto dogadja.
Ja kao da sam joj izasla iz nekog drugog otvora, a ne iz "onog".
Zato i necu da joj dajem novac. Bas u inat. Kad moze tako da me vredja i nipodastava, e pa ne dam.
Nosim se mislju da idem u ono savetovaliste za borbu protiv psihickog nasilja u porodici, ali uvek odustanem, jer znam da bi se tortura pojacala nakon sto bih je prijavila.
Prosto ne znam sta cu.
Psihicki sam labilna, ostala sam bez samopouzdanja, gladujem, jer hranim i brinem se o bolesnom kucetu, ne znam vise sta cu.
Pomisljam i da zavrsim sa svim tim, ali sam kukavica da dignem ruku na sebe.
Da se odselim, ne mogu, nemam novca ni za hranu, a kamoli za kiriju.
A majka bolje od mene izgleda, a ima 80 godina.
Svako jutro pije neke cajeve, pi*ke materine, pravi smutije od voca...
Koristi micelarnu vodu, ej, a ja se raspadam u sobi, jer ne smem da izadjem, jer kako izadjem pocne da me vredja.
Da imam nekog prijatelja, druga da je propusti kroz sake...
Moj tata, da je ziv, ne bi dopustio da mi ovo radi.
Necu ja jos dugo moci ovako...
 
To je i ružno i tužno! Mnogo smo bre prljav narod...I u kućama, dvorištima a kamoli na ulicama i javnim zgradam koje ''ne pripadaju nikome'' pa onda svako može da ih krade i uništava kamo mu dune...Ponekad razmišljam kako bi izgledalo to ''srpsko more'' da je krajina pripojena Srbiji to bi bi brale smrdelo do neba a smeće bi se videlo iz svemira!:whistling:
 
Blato. Poslednjih dana bukvalno ne mogu da odem peske dalje od svoje ulice a da ne us*rem obucu. Ulice su sve asfaltirane ali su trotoari iskrckani i puni prasine koja se usled padavina pretvori u blato, jedan veliki i prometan praking blizu moje kuce lici na mocvaru i odatle se raznosi blato, jedna propala firma u blizini sad sluzi kao neko skladiste ali novi vlasnik nije nasao za shodno asfaltira prostor iza hale pa pikapovi i kamioni razvlace kaljugu. Ne postoje jasne fizicke granice koje stite betonski deo trotoara od travnatog, pa se i odande sliva blato. I to se nikad nece promeniti.

Prve komsije koje imaju oko 1,2m visoku ogradu od zice su nabavile Staforda koji ce do leta da izraste u neuhranjenu, nevakcinisanu, besnu i agresivnu labinu, za koju ce izlazak na ulicu predstavljati p*ckin dim. Da ne spominjem kako nikad i nisu kod kuce a kad jesu samo krmeljaju dok im macor i stari pas skapavaju gladni i zedni napolju, narocito leti. Doduse, macor se grebao kod mene za obroke pre nego sto je moj debeli uginuo. Kerusu koju poseduju godinama nikad nisu sterilisali i obavezno neki dzukac preskoci ogradu i napravi joj copor stenaca. Eto, pored kakvih ludaka ja moram da zivim.
 
To je i ružno i tužno! Mnogo smo bre prljav narod...I u kućama, dvorištima a kamoli na ulicama i javnim zgradam koje ''ne pripadaju nikome'' pa onda svako može da ih krade i uništava kamo mu dune...Ponekad razmišljam kako bi izgledalo to ''srpsko more'' da je krajina pripojena Srbiji to bi bi brale smrdelo do neba a smeće bi se videlo iz svemira!:whistling:
Кад ветар дуне доста тог смећа заврши на мојој њиви, све те кесе обешене о стабљике изгледају као страшила. Зашто је људима тешк дати 500 динара месечно за одвожење смећа. Него лакше је из гепека аутомобила бацити поред цесте. Ех да сам ја власт кажњавао би да би ридали од плакања..
 
Ništa mi ne ne pričaj brate, stalno se vraćam na tu poljsku celim putem sam tražio JEDAN otpadak pored puta u inače predivnoj prirodi, koja liči na šumadiju, da bih nekako rekao sebi eto i oni to rade, ali ništa, da ne govorimo o gradovima o tome sam već pričao...Kontam da bi na moru bacali đubre direktno u rivu, uz reči '' ko mu e*e ma*er''...Ono što mi je interesantno je da naši gastarbajteri, koji toliko vole srbiju iz ''dijaspore'' poštuju sve uzuse civilizovanog ponašanja sve dok ne pređu srpski graničnik...Odmah čim se to desi oni bacaju pune kese i kesetine u šume, reke itd...
Tema...Nervozni i primitivni ljudi u redovima, sa njima nema lepo, moraš da im pokažeš da se ne bojiš...:roll:
 
Danas me je iznervirao jedan mladi covek.
Stao je na vrata od tramvaja i nije hteo da se mrdne odande, kao od stene odvaljen (valjda ima fobiju od toga da nece uspeti da izadje na svojoj stanici).
Lepo i kulturno sam mu rekla da se pomeri i da napravi mesta, (jer i drugi kasne i hteli bi da udju u taj jeb. tramvaj), a on nista. Ja ga ponovo zamolim i onda on meni preko one stvari rece "ajdeee".
U sebi sam rekla sad ces ti da vidis "ajde" i naglas mu rekoh: "Nemoj ti meni "ajde", nego se pomeri da prodjem."
Pomerio se k'o bela lala.
Sto volim te fakultetlije nadobudne.
 
E, da.
Danas sam bila neposlusna gradjanka.
Presla sam kolovoz na mestu gde je nekada bio pesacki prelaz, kod hotela Slavija na predivnoj nam obnovljenoj Slaviji.
Nisam htela da idem do Crvenog krsta da bih presla tu ulicicu. Pa preterase ga gde su postavili novu "zebru".
Sram bilo "urbaniste" sta uradise od Slavije.
Kako su samo regulisali saobracaj, pa pavijan bi to bolje uradio. Izvinjavam se pavijanima.
 

Back
Top