Tajna idealnog sendvica?

Od ove teme mi ide voda na usta:D Lepo prepečen, hrskav tost + namaz po želji (puter, pavlaka, majonez) + šunka ili piletina ili kuvano jaje ili kolutići viršle + dodaci po želji (kečap, sir, kačkavalj, paradajz, kiseli krastavci, marinirane pečurke, zelena salata...) , njam, njam :eating:
 
Ja jako volim tzv. Indeks sendvice koje prodaju u sendvicari Mirjana u Jevrejskoj ulici. Pre su se ti sendvici prodavali u jednom kiosku na Bulevaru koji se zvao Maja, ali to su makli kad su se tu gradile zgrade. Oni imaju specifican ukus, valjda zbog nacina pripreme. Stavi se u sunku svasta, pecurke, trapist, zacini, kecap... i onda se ta sunka prepece na rostilju, pa se preklopi, pa se prepece i druga strana i onda se to ubaci u veknicu i doda se zelena salata. Na nekim drugim mestima se prodaje neko smece koje se isto zove Indeks sendvic, a nema taj ukus, nego je kao obican sendvic.

Svaki nocni izlazak se zavrsavao sa ovim legendarnim indexom...:heart:
 
Ja jako volim tzv. Indeks sendvice koje prodaju u sendvicari Mirjana u Jevrejskoj ulici. Pre su se ti sendvici prodavali u jednom kiosku na Bulevaru koji se zvao Maja, ali to su makli kad su se tu gradile zgrade. Oni imaju specifican ukus, valjda zbog nacina pripreme. Stavi se u sunku svasta, pecurke, trapist, zacini, kecap... i onda se ta sunka prepece na rostilju, pa se preklopi, pa se prepece i druga strana i onda se to ubaci u veknicu i doda se zelena salata. Na nekim drugim mestima se prodaje neko smece koje se isto zove Indeks sendvic, a nema taj ukus, nego je kao obican sendvic.
Originalna Maja je sad kod sajma

Inače, moj muž je zadužen za sendviče. U glavnom topli. Ja volim preklopljene, u pekaču, ali on više voli samo na jednom parčetu hleba, pa u rernu.
Glavni sastojak, kao i na pizzi - kečap i neki tvrdi lepotopljivi sir. Između, ili odgore moguće su varijacije - salame, kobasice, pečurke, paradajz, paprika, masline, kulen, šunka, krastavci....
 
Originalna Maja je sad kod sajma

Inače, moj muž je zadužen za sendviče. U glavnom topli. Ja volim preklopljene, u pekaču, ali on više voli samo na jednom parčetu hleba, pa u rernu.
Glavni sastojak, kao i na pizzi - kečap i neki tvrdi lepotopljivi sir. Između, ili odgore moguće su varijacije - salame, kobasice, pečurke, paradajz, paprika, masline, kulen, šunka, krastavci....

Ziveo ti muz sto godina!:super:
 
uh, i imali mi sto kila :lol:
ubio me dok sam bila trudna, u 10 uveče mi u krevet donosio :cry:
bilo-ne-ponovilo-se :roll: (mislim na GOJENJE iz prve trudnoće :rida: )
sad kad pravi uveče (kao npr. sinoć :besna:) ja kažem neću; pa onda uzmem od njega samo zalogaj... da me želja mine :whistling:
 
uh, i imali mi sto kila :lol:
ubio me dok sam bila trudna, u 10 uveče mi u krevet donosio :cry:
bilo-ne-ponovilo-se :roll: (mislim na GOJENJE iz prve trudnoće :rida: )
sad kad pravi uveče (kao npr. sinoć :besna:) ja kažem neću; pa onda uzmem od njega samo zalogaj... da me želja mine :whistling:

kad pomenu trudnoću, ja sam tokom prva tri meseca kad sam najviše povraćala, jedino volela i mogla da jedem sendvič sa paštetom i šunkom podgrejan u mikrotalasnoj:confused:
onda sam nakon trudnoće probala ponovo takav sendvič da vidim šta me je u njemu toliko fasciniralo. bože, kako je odvratan ukus tople paštete:sad2:
 
Kakav vi pravite?

Obican..specijalan..ljubavni..
Topli ili hladni, s sunkom,salamom,prsutom.. paprikom, salatom ili paradajzom...puterom..beli hleb..crni hleb..kifle ..ili tost....majonez ili kecap..?!?

Kako ga pravite..?
..sa ljubavlju..uvek gladni..u zurbi..na brzaka s nogu...njemu,sebi..deci

Volite li..

Pricajmo o sendvicima..koliko su prisutni u nasim zivotima..

Formula za vas idealni sendvic?



Moj favorit:
Na parče hleba namažem krem sir, na to stavim pečenicu ili suvi vrat, pa preko toga tost kačkavalj.

Najviše volim da jedem sendviče kad putujem :mrgreen: e tada oni imaju posebnu draž :lol:
 
Za putovanja:
Kifla (ili zemička, čega ima)
Margarin (bolje trpi put od butera), ali može i buter, ako put nije predug. Kad se ide prugom BG - Bar, obavezno margarin.
Onda praška šunka
(ako put nije predug ovde može doći i kuvano jaje)
pa kačkavalj
a na "poklopac" kečap
 
Topli sendvič - toster:
Tost hleb namazan buterom
Praška šunka (ili pršut, ili slanina)
kačkavalj
tost hleb namazan kečapom i posut origanom

Topli sendvič - rerna:
hleb namažem kečapom, pospem origanom
dalje redjam sastojke kao za picu i ne stavljam gornje parče hleba.
Zovem ga još i pica-sendvič
:jede:
 
Poslednja izmena:
Za putovanja:
Kifla (ili zemička, čega ima)
Margarin (bolje trpi put od butera), ali može i buter, ako put nije predug. Kad se ide prugom BG - Bar, obavezno margarin.
Onda praška šunka
(ako put nije predug ovde može doći i kuvano jaje)
pa kačkavalj
a na "poklopac" kečap

Ovo sa jajetom nije socijalno prohvatljivo za put! :mrgreen:
Topli sendvič - toster:
Tost hleb namazan buterom
Praška šunka (ili pršut, ili slanina)
kačkavalj
tost hleb namazan kečapom i posut origanom

Topli sendvič - rerna:
hleb namažem kečapom, pospem origanom
dalje redjam sastojke kao za picu i ne stavljam gornje parče hleba.
Zovem ga još i pica-sendvič
:jede:
E a ovakvih sam juče pojela jedno 5 :rumenko::mrgreen:
 
:)
sendvic je za mene brza hrana, ako cu puno da se bavim tim onda necu da jedem sendvic, nego nesto drugo

Nasi sendvici se sastoje iz 1 lista ementalera +1 list neke sunke ili salame
stavi se na onaj hleb koji se prodaje vec iseckan, poklopi drugim parcetom hleba, presece na pola, a onda opet na pola, tako da dobijemo cetiri komada koja se lako drze u maloj ruci (dvogodisnjaka) onda stavimo dve kocke u kutiju i spakujemo u torbu... to je sendvic (traje max dva minuta sa vadjenjem iz frizidera i stavljanjem u kutiju).

Eventualno se ementaler zameni puterom, ali pravim puterom, ne onim sranjima sto su kao puter (ili margarin :bljak:)
 

Back
Top