Stručnjak UN: Kosovo sterilizovano uranijumom

Poruka
3.617
Stručnjak UN: Kosovo sterilizovano uranijumom Utorak, 11. avgust 2009. 19:08

v143631p0.jpg


Profesor doktor Sibin Ilić, naučni savetnik UN-a i stručnjak za ginekologiju i tumore izjavio je da su stravične posledice upotrebe oružja sa osiromašenim uranijumom u Bosni i Hercegovini, a posebno u Srbiji i na Kosovu.

"Primena osiromašenog uranijuma kod ljudi povećava infektivne bolesti zbog smanjenog imuniteta, simptomi poput AIDS-a pojavljuju se čak i kod dece, nepoznati sindrom slabi bubrežnu i funkciju jetre, a najgore od svega je što je Kosovo praktično sterilizovano", rekao je Ilić za "Slobodnu Dalmaciju".

On kaže da je latentno razdoblje do pojave mnogih bolesti, prema američkoj Akademiji nauka od 15 do 30 godina, zavisno od stupnja kontaminacije, tako da će svo zlo tog nedopuštenog ratovanja tek izići na videlo.

Ilić je diplomirao na Sorboni. Osnivač je Radiološkog i onkološkog centra u Kladovu, kao i Antiradijacionog centra u Badnjevu kod Negotina.

U svojoj karijeri je lečio veći broj svetskih državnika i poznatih osoba, ali i oko 50.000 žena obolelih od raka, a samo ih je 10 odsto umrlo u razdoblju do pet godina od dana završetka terapije.

Posebne rezultate postigao je u lečenju sekundarnog steriliteta nakon Černobila, na Kosovu je izlečio 221 osobu od posledica upotrebe nuklearnog naoružanja.

Sibin Ilić je ujedno i predsednik Udruženja za borbu protiv raka i posledica kolateralne štete od urana na Balkanu.

Ilić trenutno traži partnera s kojim bi otvorio Imunološki antiradijacioni centar “Life plus” u Starom Gradu na Hvaru.

Odlučio se za Hvar zbog toga što su posledice upotrebe osiromašenog uranijuma u lokalnim ratovima sve teže, a na tom ostvu postoji najveći procenat fitoestrogena, sličnih ženskom hormonu estrogenu, koji su zaštitni faktor u borbi protiv raka.

Podsetite se istraživanja koje je na temu upotrebe oružja sa osiromašenim uranijumom uradio portal MONDO.

(MONDO)
 
procitala sam na nekom sajtu da su astrolozi predvideli da ce albanci odjedanput nestati sa kosova, a to nece biti plod nikakvog rata ili dela srbije, vec ce jednostavno nestati kao posledica neceg sto zraci, nekog svetla, nuklearnog raspada ili tako nesto

Albanci ce ...dobro ne bas nestati ali ce da naebu zestoko i to uskoro......i to nisu astroloska predvidjanja.....
 
ako su bombardovane centralna metohija sa tim bombama i istocno kosovo, onda je to "malo" da bi takva radijacija izazvala nestank 2000000 ljudi koji su ujednaceno nastanjeni na celom kosovu

Ugrozeno je 200000 ljudi i to je to...

Inace ne verujem u astrologiju.

ma ko zna ste ce biti,....ali bilo bi smesno Ameri jih "oslobodili", Ameri jih unistili:hahaha::hahaha::hahaha::zcepanje::hahaha:
 
Ne lupaj gluposti, skoro sva vojska je bila dole i ona je i gadjana tim bombama, ili bolje da kazem mamci koje je, izmedju ostalih, i jedan moj zemljak pravio nocu da se njihovi sateliti imaju cime zanimati preko dana, kod nas nije palo ni 5% osiromasenog uranijuma ali zato vi imate da platite za sve sa kamatom od vase brace amera!
Pozdrav :cool:
 
Objasni li vrli stručnjak kako to Albanci imaju buljuke djece, tako sterilizovani? :lol:

Kosovo je najmlađe u Evropi po prosjeku godina pučanstva a ovaj drvi o nekoj sterilizaciji, lol....

Istina ziva......masovno boluju od leukemije itd......ne znam sta bi drugo moglo da bude :think:

Evo bas mi pre par dana dolazio ptarshi koji ovde leci sina......klinac ima 13-14 godina.....
 
Ajd mi pokaži zemlju gdje nema leukemije?

To ne osporava ono što sam napisao. Albanci imaju buljuke djece i najmlađa su nacija u Evropi.

Pa nisam ja ni mislio da to osporava,ali sigurno to nisam pomislio na osnovu tog deteta.

Pa nema napr. u Srbiji,ja koliko sam cuo da se shiptarske dece lecilo na VMA u zadnjih godinu dana toliko obolelih od leukemije u Srbiji nije bilo sve skupa od kad se leukemija pojavila :think:

To ce ti reci i sami shiptari,a ja sam po prici sa ovim shiptarom zakljucio da ih se brda dolaze ovde leciti......i to sve odjednom u zadnjih par godina.

A to ce ti i oni sami reci......i da li su im zadnje generacije toliki buljuci ne znam.

Ali i realno je,dosta su oni svega i svacega bacili na Kosmet,i brda njihovih vojnika je obolelo.
 
Ne lupaj gluposti, skoro sva vojska je bila dole i ona je i gadjana tim bombama, ili bolje da kazem mamci koje je, izmedju ostalih, i jedan moj zemljak pravio nocu da se njihovi sateliti imaju cime zanimati preko dana, kod nas nije palo ni 5% osiromasenog uranijuma ali zato vi imate da platite za sve sa kamatom od vase brace amera!
Pozdrav :cool:

ma sta mi isprica za ovo kratko vreme:dash:citaj malo vise:rtfm:po srbiji su bacene sve moguce bombe:think:i stanovnistvo srbije nije ugrozeno:rotf::rotf::rotf:
 
Pa nisam ja ni mislio da to osporava,ali sigurno to nisam pomislio na osnovu tog deteta.

Pa nema napr. u Srbiji,ja koliko sam cuo da se shiptarske dece lecilo na VMA u zadnjih godinu dana toliko obolelih od leukemije u Srbiji nije bilo sve skupa od kad se leukemija pojavila :think:

To ce ti reci i sami shiptari,a ja sam po prici sa ovim shiptarom zakljucio da ih se brda dolaze ovde leciti......i to sve odjednom u zadnjih par godina.

A to ce ti i oni sami reci......i da li su im zadnje generacije toliki buljuci ne znam.

Ali i realno je,dosta su oni svega i svacega bacili na Kosmet,i brda njihovih vojnika je obolelo.

sto bre lupetas:roll:ako su albanci ugrozeni ili oboleli od leukemije i .......kako srbi nisu ugrozeni ili nisu oboleli:dash:ne lupetaj bre svasta jer ti niko i ne veruje.daj jednom kazi nesto sto svi mogu da ti veruju,ovako samo lazes,lazes i samo lazes.
 
kako moze radijacija da se rascisti:dash:po tebi su sva kontaminirana mesta oprana i rasciscena (zgrade,uljice,fabrike,elektrane.......)i nista od tih bombi nije ostalo.koliko je trajalo to ciscenje:hahaha::hahaha:

cus kako, pa dekontaminacijom:)

Bujanovac -- Na jugu Srbije, počela je dekontaminacija, treće lokacije koja je kontaminirana osiromašenim uranom u NATO bombardovanju.

Stučnjaci Instituta Vinča, počeli su sanaciju kontaminiranog zemljišta osiromašenim uranijumom, na lokaciji Borovac, sedam kilometara južno od Bujanovca.Da je reč o ozbiljnom poduhvatu čišćenja terena, govori podatak da će na ovoj lokaciji radovi na skidanju površinskog sloja zemljišta trajti oko 150 dana, a da će se za to utrošiti oko 34 miliona dinara iz budžeta Republike Srbije.

Podsećamo da su na jugu Srbije lokaciju Pljačkovica, iznad Vranja, i Protoselce, iznad Preševa stručnjaci iz Vinče i pripadnici Vojske SCG već završili.
 

Back
Top