Svi su ih zaboravili!
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 40

Tema: Svi su ih zaboravili!

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Exclamation Svi su ih zaboravili!

Svi su ih zaboravili!
    10.08.2009.

Mene su tukli vojnici „OVK“, ramena su mi polomili i sva sam bila modra. Potom sam izbegla u Kosovo Polje, gde su me silovale prve komšije Šiptari. Htela sam da umrem! - svedoči Stana Joksimović

GRAČANICA - U kontejnerskom naselju na samom rubu Gračanice u neljudskim uslovima žive brojne srpske porodice koje su ovde našle utočište bežeći sa svojih ognjišta širom Kosova i Metohije pred razjarenom šiptarskom ruljom 17. marta 2004. godine.
    Kažu da su odavno zaboravljeni i da na njih više niko ne obraća pažnju niti pokazuje interesovanje da im pomogne.
    Tu smo upoznali Stanu Joksimović iz Prištine. Ona kaže da je u kampu šest godina.

- Kad je vojska otišla, mene su tukli vojnici terorističke OVK, ramena su mi polomili i sva sam bila modra. Turali su mi pištolj u usta, organe da mi isteraju. Posle toga sam dva meseca ležala u mitrovačkoj bolnici kod doktora Milana Ivanovića. Potom sam izbegla u Kosovo Polje gde su me prve komšije Šiptari silovale 17. marta. Htela sam da umrem! Šaban Keljmendi me je silovao, a njegov brat Naim je počeo, ali je srećom naišao moj komšija Zlatko Zelenović koji me je branio. Da nije bilo njega oni bi me isekli. Sva sam bila u krvi. Najbolji smo bili sa tim komšijama što su me silovali. Oni imaju deset hektara zemlje, četiri kuće na tri sprata, tri traktora, tri autobusa, tri „mercedesa“, bratanaca na stotine imaju. Rekli su da me tuku jer mi brat ima medalje koje je dobio dok je radio u policiji i zato što je prevozio našu vojsku i što sam Srpkinja. Posle silovanja otišla sam kod jedne drugarice u Prištinu. Tamo sam bila dve godine, ali su me i tamo tukli, pa sam opet ležala u bolnici dva - tri meseca - s mukom se priseća se Stana Joksimović.

Da su uslovi loši u kolektivnom smeštaju nadomak Gračanice potvrdila nam je Živka Stošić, izbeglica iz Slivova kod Novog Brda koja 1999. godine napustila svoje rodno selo.

- Ovde je život nikakav, zime su hladne, a leti je vruće. Muž prima minimalac i od toga živimo. Para za drva nemamo. Šiptari su nam sve popalili i pucali su na nas. Zato smo i pobegli. Niko nam se nije obraćao iz Vlade Srbije. Deca stanuju privatno u Srbiji. Ovde je mnogo tesno - žali se Živka.

Radomir Miladinović izbegao je 1999. godine iz Lipljana.
    - Imao sam kuću, radnju, 35 svinja, bikove, krave, plugove... sve su mi pokrali. Pet godina sam živeo u Kosovu Polju, odakle sam posle 17. marta pobegao u manastir gde sam živeo naredne dve godine. U kontejneru živim tri godine. Deca rasterana, sve rasterano, živimo od moje penzije koja iznosi 15 hiljada dinara. Baba je nema, a uz to je i bolesna. Hranu nam daju pomalo. Do 1999. godine mi smo živeli lepo sa Šiptarima. Imam 18 unučadi, devet praunučadi, ali sve mi je rasterano po svetu, dve kćerke su mi izbegle u Leposavić, jedan sin u Čaglavici privatno stanuje, ja ovde - tužnim glasom objašnjava svoju muku starac Radomir.

Pola penzije ode na lekove

Stana Joksimović tvrdi da je rođaka pevača Željka Joksimovića.
    - Otac Željka Joksimovića i moj deda su dva rođena brata. Bila sam na njegovom koncertu u Kragujevcu, on zna da smo rođaci. Majka mu je Srbijanka, a otac Crnogorac iz Podgorice. Ovde u kontejnerima život je jako težak. Leti da umremo od vrućine, dok zimi treba mnogo drva. Tada potrošimo i po 12 metara drva. Živim od penzije od deset hiljada dinara, od koje 5.000 dam na lekove jer sam srčani bolesnik, a imam i visok pritisak. Pošto često u državnim apotekama nema lekova, jer se kradu, onda moram kod privatnika da kupujem. Hrana nam je vrlo slaba. Jedan obrok dobijamo, a od njega ne možeš ceo dan da živiš, a ja sam šećeraš - jada se naša sagovornica i poručuje da i Željko sve ovo čuje.

http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9995/Svi/su/ih/zaboravili!
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

Domaćin Serdar Scepan Radojevic (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Svi su ih zaboravili!

sramota sta se to radi s nasim narodom,....
    "… Tamo gdje odzvanja naša riječ, gdje se još glagolja i gdje se još, kao stari zlatnik, obrće naša riječ, znaj čedo moje, da je to naša država bez obzira na to ko u njoj vlada…“

Poznat Крагуј (avatar)
    Učlanjen
    13.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    634

tuga i sramota

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Stoka americhka........

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

приче нашег народа о тузи су свакодневне

држава и паразити државе наше су криви за њихове садашње патње
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Pogledaj poruku
    Stoka americhka........
    Stoka shiptarska... Zamisli koja su to go*na, kada su zeni mogli tako neshto da urade... Zeni, je*'o im ja mater mrtvu...

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Миле саКлисе Pogledaj poruku
    приче нашег народа о тузи су свакодневне

држава и паразити државе наше су криви за њихове садашње патње
    I mi smo krivi druze, i mi smo krivi. Samo shto nemamo muda to sebi da priznamo.

Elita
    Učlanjen
    04.12.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ne_Vazim_Se Pogledaj poruku
    Stoka shiptarska... Zamisli koja su to go*na, kada su zeni mogli tako neshto da urade... Zeni, je*'o im ja mater mrtvu...
    Pusti jadne zivotinje sta one znaju........

Veoma poznat manje_zlo (avatar)
    Učlanjen
    31.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    157

Ууууф.......Молиће за милост банда шиптарска.
    Србија никада није ратовала са највећом светском силом. Русија је наш пријатељ.

mar_comm nije na forumu
    Читам ... чудим се !!! Глупост границе нема !!!
    Elita
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    11
    Reputaciona moć
    449

I mi smo krivi druze, i mi smo krivi. Samo shto nemamo muda to sebi da priznamo.
    Баш тако ...

Криви смо што смо глупи ...
    (бар 30% бирача који изађоше на изборе и гласаше за Жуте, а сада и Црвене Квислинге)

"Коме закон лежи у топузу,
    трагови му смрде нечовијештвом ..."

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mar_comm Pogledaj poruku
    Баш тако ...

Криви смо што смо глупи ...
    (бар 30% бирача који изађоше на изборе и гласаше за Жуте, а сада и Црвене Квислинге)

Ne, krivi smo zato shto ne odemo dole, mesto shto se po Beogradu deremo " Ne damo Kosovo! "

Iskusan xpertbet (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    33
    Reputaciona moć
    91

Ne, krivi smo zato shto ne odemo dole, mesto shto se po Beogradu deremo " Ne damo Kosovo! "
    potpisujem
    vidimo se sine chim se sretnem s tvojom majkom -> http://www.youtube.com/watch?v=oPAl8YLVO0g

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

niko od nas nije kriv

ameri su krivi i nemci, siptarski teroristi se podrazumevaju, al to je redosled, ulogu slo nisam zaboravio

samo, ima dosta srba sa kosova i metohije, znaju oni dobro ko su i sta siptari i njihovi zlocini, a i po srbiji se dosta zna
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Elita
    Učlanjen
    02.02.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    63
    Reputaciona moć
    249

Citat Original postavio 27E Pogledaj poruku
    niko od nas nije kriv

ameri su krivi i nemci, siptarski teroristi se podrazumevaju, al to je redosled, ulogu slo nisam zaboravio

samo, ima dosta srba sa kosova i metohije, znaju oni dobro ko su i sta siptari i njihovi zlocini, a i po srbiji se dosta zna
    Види 17.марта пре пар година нас је на улици било јако мало

јако мало и тада сам се стидео што сам припадник једног учмалог народа
    Politika je vestina moguceg,njom sе bave drugorazredni umoviGenijima se vise dopada izazov nemoguceg

Buduća legenda 27E (avatar)
    Učlanjen
    09.02.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    661

ja kad bih i znao nacin za momentalno resenje, ne bih ga ovde napisao
    dokle god pucaju puske na ljubinom grobu nemci nece proci,
    a kad prestanu znajte da na ljubinom gobu nema vise zivih proletera

Veoma poznat
    Učlanjen
    14.08.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

niko od nas nije kriv

Naravno, na prvom mestu. Ali krivi smo i mi shto ne reagujemo.

ja kad bih i znao nacin za momentalno resenje, ne bih ga ovde napisao
    Zashto?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio manje_zlo Pogledaj poruku
    Ууууф.......Молиће за милост банда шиптарска.
    kad im ovako junacki preko neta pripretis cenim da su vec poceli da razmisljaju sta ce ih snaci
    The Show Must Go On...

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Islamski albanski fundamentalizam je veliko zlo. To sto si ti doziveo je samo mali deo zla za koje su sposobni.

Veoma poznat
    Učlanjen
    21.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

..svaki fundametalizam je zlo..

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    370

Citat Original postavio junkmarko Pogledaj poruku
    ..svaki fundametalizam je zlo..
    apsolutno ... osim mog fundamentalnog obozavanja Plazma keksa

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1241

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    apsolutno ... osim mog fundamentalnog obozavanja Plazma keksa

Zar ne misliš da ovde i nije baš mesto takvim šalama?

Stvarno se mnogo praviš nevešt i naivan, k'o izraelska sobarica.

Ovo bi bilo kao da se ja npr. zapitam koji li je bio predmet fundamentalnog obožavanja Jevreja po konc logorima, dok su išli ka gasnim komorama?

Ne ide baš, jel' tako?
    E isto toliko je degute i ova tvoja konstatacija o Plazma keksu na jednoj ovakvoj temi.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Ističe se Danny Elfman (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    59

Sva sreca pa sad mogu u evropu.

Domaćin
    Učlanjen
    11.06.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    68

evo ja se ubi trudeci se,
    al ne merem sve sam gde su ostali ?
    Mora da je svima "lepo",il nemaju muuu..

Veoma poznat
    Učlanjen
    16.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Što ih netko od vas ne udomi ?Nisu humanitarne akcije samo za bolesne.

Poznat
    Učlanjen
    22.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Serdar Scepan Radojevic Pogledaj poruku
    Svi su ih zaboravili!
    10.08.2009.

Mene su tukli vojnici „OVK“, ramena su mi polomili i sva sam bila modra. Potom sam izbegla u Kosovo Polje, gde su me silovale prve komšije Šiptari. Htela sam da umrem! - svedoči Stana Joksimović

GRAČANICA - U kontejnerskom naselju na samom rubu Gračanice u neljudskim uslovima žive brojne srpske porodice koje su ovde našle utočište bežeći sa svojih ognjišta širom Kosova i Metohije pred razjarenom šiptarskom ruljom 17. marta 2004. godine.
    Kažu da su odavno zaboravljeni i da na njih više niko ne obraća pažnju niti pokazuje interesovanje da im pomogne.
    Tu smo upoznali Stanu Joksimović iz Prištine. Ona kaže da je u kampu šest godina.

- Kad je vojska otišla, mene su tukli vojnici terorističke OVK, ramena su mi polomili i sva sam bila modra. Turali su mi pištolj u usta, organe da mi isteraju. Posle toga sam dva meseca ležala u mitrovačkoj bolnici kod doktora Milana Ivanovića. Potom sam izbegla u Kosovo Polje gde su me prve komšije Šiptari silovale 17. marta. Htela sam da umrem! Šaban Keljmendi me je silovao, a njegov brat Naim je počeo, ali je srećom naišao moj komšija Zlatko Zelenović koji me je branio. Da nije bilo njega oni bi me isekli. Sva sam bila u krvi. Najbolji smo bili sa tim komšijama što su me silovali. Oni imaju deset hektara zemlje, četiri kuće na tri sprata, tri traktora, tri autobusa, tri „mercedesa“, bratanaca na stotine imaju. Rekli su da me tuku jer mi brat ima medalje koje je dobio dok je radio u policiji i zato što je prevozio našu vojsku i što sam Srpkinja. Posle silovanja otišla sam kod jedne drugarice u Prištinu. Tamo sam bila dve godine, ali su me i tamo tukli, pa sam opet ležala u bolnici dva - tri meseca - s mukom se priseća se Stana Joksimović.

Da su uslovi loši u kolektivnom smeštaju nadomak Gračanice potvrdila nam je Živka Stošić, izbeglica iz Slivova kod Novog Brda koja 1999. godine napustila svoje rodno selo.

- Ovde je život nikakav, zime su hladne, a leti je vruće. Muž prima minimalac i od toga živimo. Para za drva nemamo. Šiptari su nam sve popalili i pucali su na nas. Zato smo i pobegli. Niko nam se nije obraćao iz Vlade Srbije. Deca stanuju privatno u Srbiji. Ovde je mnogo tesno - žali se Živka.

Radomir Miladinović izbegao je 1999. godine iz Lipljana.
    - Imao sam kuću, radnju, 35 svinja, bikove, krave, plugove... sve su mi pokrali. Pet godina sam živeo u Kosovu Polju, odakle sam posle 17. marta pobegao u manastir gde sam živeo naredne dve godine. U kontejneru živim tri godine. Deca rasterana, sve rasterano, živimo od moje penzije koja iznosi 15 hiljada dinara. Baba je nema, a uz to je i bolesna. Hranu nam daju pomalo. Do 1999. godine mi smo živeli lepo sa Šiptarima. Imam 18 unučadi, devet praunučadi, ali sve mi je rasterano po svetu, dve kćerke su mi izbegle u Leposavić, jedan sin u Čaglavici privatno stanuje, ja ovde - tužnim glasom objašnjava svoju muku starac Radomir.

Pola penzije ode na lekove

Stana Joksimović tvrdi da je rođaka pevača Željka Joksimovića.
    - Otac Željka Joksimovića i moj deda su dva rođena brata. Bila sam na njegovom koncertu u Kragujevcu, on zna da smo rođaci. Majka mu je Srbijanka, a otac Crnogorac iz Podgorice. Ovde u kontejnerima život je jako težak. Leti da umremo od vrućine, dok zimi treba mnogo drva. Tada potrošimo i po 12 metara drva. Živim od penzije od deset hiljada dinara, od koje 5.000 dam na lekove jer sam srčani bolesnik, a imam i visok pritisak. Pošto često u državnim apotekama nema lekova, jer se kradu, onda moram kod privatnika da kupujem. Hrana nam je vrlo slaba. Jedan obrok dobijamo, a od njega ne možeš ceo dan da živiš, a ja sam šećeraš - jada se naša sagovornica i poručuje da i Željko sve ovo čuje.

http://www.enovosti.info/lat/opcija/btg_novosti/0/9995/Svi/su/ih/zaboravili!
    Umesto da je otisla kod drugarice, i owo silowanje i swe. Trebala e lep0 da uzme pist0lj i da se 0sweti sw0jim dusxmanima...
    Misli gl0baln0 deluj l0kaln0

Slične teme

1. Ovo je istina koju smo, nazalost, zaboravili
    Autor NEMOGUCE RADOZNALA u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 162
    Poslednja poruka: 14.06.2014., 21:45
  2. DA LI STE ZABORAVILI ?
    Autor Milojko Vasic u forumu Politika
    Odgovora: 74
    Poslednja poruka: 12.08.2011., 17:15
  3. Da li ste zaboravili
    Autor Srpski Klub u forumu Politika