U cemu je problem? - komp ne radi posle pomeranja RAM-a

Poruka
4.031
Juce sam iz kompa izvadio 128 MB RAMa da bi presadio u drugi komp,ali u tom je ostalo jos 32...I kad sam pokusao taj komp sa sad 32 mb rama poceo je da pisti,a na ekranu nema nista...Pomislio sam da nije mozda zato sto sistem trazi vise rama,pa sam vratio tih 128 i opet sam pokusao da ga upalim,ali opet isto.Pogledao sam pozadi dali sam sve pravilno prikljucio i deluje mi da jesam,jedino tastatura iako je prikljucena ne svetli kad se upali...U cemu je problem?
 
види да се графичка није ''изклизнула'' из лежишта,погледај напајање на плочи можда си га откачио код вађења РАМ-а,какав је спој графике и монитора,дал ради монитор кад га откачиш са графике...или напајање харда као и ИДЕ кабл до њега.......
 
Najverovatnije pinovi RAM-a nisu legli kako treba u leziste za memoriju ili je u njih uletela prashina. Malo produvaj kompjuter sa usisivachem, moguce je da ce da proradi. Proveri da li su sve komponente pravilno legle u svoje slotove, jer moguce je kada si premeshtao memoriju, da si sluchajno zakachio neku karticu. Kada se postavljaju te stare memorije, pogotovo ako je pre SD RAM-a, onda se one umecu pod uglom od 45 stepeni u odgovarajuce slotove.
 
Ево да се и ја надовежем.
Наиме,јуче упалим комп и он почне да пишти...почне да пушта два писка...први је кратак а други траје 2 секунде и тако у недоглед.Тастатура није примала сигнал,миш јесте а монитор није реаговао,мислим добијао је напон али не и слику.
Не знам у чему је ствар?

Велики поздрав и хвала унапријед.
 

Back
Top