problem sa tabelom

S

saka

Gost
Koristim lagerlistu sa zalihama i sa jedno dve hiljade artikala u excelu.porudzbinu takodje dobijem kao tabelu od pedesetak stavki.Da li mogu i kako da umetnem ili prepiem ovu porudzbinu u lager listu i da toj porudbini excel doda zalihe i ostale podatke da ne moram svaku stavku pojedinacno da trazim i obradjujem?
Meni samo treba da pedesetak sifri porudzbine koje dobijam mogu izdvojiti iz kataloga od par hiljada artikala da na brzinu proverim stanje i cene.Znaci da siframa i nazivima pridodam cene i kolicine.
 
Tu ekselovi listu možeš tretirati i kao bazu bodataka. Najlakše ti je da nabaviš neki priručnik koji ima za temu ekselovu bazu podataka, jer ti nije navedeno okojoj je verziji eksela reč.Ako je Exel 2002 on ima mogućnosi filtriraja baze podataka kao i kreiranje skupova, ali to je već malo veća tema tako da probaj da nabaviš ipak neku knjigu. :wink:
 
Imam kolonu sa siframa zatim naziv, kod cena i stanje.
Takvih artikala ima par hiljada.
Ja dobijem tabelu sa pedesetak tih sifara i treba da na brzinu vidim sta ima i koliko kosta.Znaci da mi excel nekako oznaci ili izfilteriste tih pedesetak sifara i pridruzi im stanje i cenu.
 
Baz obzira koju verziju Excela koristiš - moguće je da nemaš add-in program Lookup Wizard u Wizard podmeniju Tools-a.
Ako se zaista radi o pretraživanju za 50ak artikala sa lager-liste... odradi to korišćenjem običnog Data/AutoFilter alata. Najlakše ti je da filtriranje vršiš po kriterijumu šifre proizvoda.

P.S. Ako si voljan da koristiš neke od naprednijih funkcije... onda stoje ovi saveti sa adekvatnom literaturom i učenjem. Poz
 
Bravo, misterija!
Data/Form... još jedan od brzih i efikasnih načina pretrage... Bar ih Excel ima!
Doduše, u ovom sličaju, artikal po artikal... ali brzo ide. Ionako ne možeš da gledaš u sve podatke istovremeno. Ovo ne prolazi samo ukoliko je po porudžbenici potrebno izdvojiti s lagera posebnu listu, radi dalje obrade, kalkulacija nad postojećim... izbacivanja predračuna...
 
Nije neizvodljivo ali može da bude komplikovano.
Ukoliko pored navedenog imaš potrebu da:
- trajno čuvaš podatke o narudžbinama,
- praviš fakture na osnovu porudžbina,
- automatski ažuriraš zalihe,
- vodiš evidenciju o kupcima i slično
(što prevazila mogućnosti a i namenu Excela) onda bi trebalo da razmisliš o tome da umesto Excela koristiš Access koji je predviđen za takvu obradu podataka ...
 

Back
Top