Farmaceutski fakultet

Bas mi je bilo nesto dosadno, pa rekoh da pogledam teme u fakultetima.....i, ima puno toga zanimljivog. :D
I ja takodje zelim da zavrsim farmaceutski faks, mada, tek sam zavrsio osnovnu, i hocu da upisem smer farmaceutski tehnicar. Vi ste ovde toliko izgrdili hemiju i farmaciju, da moram da postavim pitanje, sta se moze upisati posle zavrsene medicinske skole - smer farmaceutski tehnicar? :confused: Inace, hteo bih da radim ovde u Srbiji...
 
Bas mi je bilo nesto dosadno, pa rekoh da pogledam teme u fakultetima.....i, ima puno toga zanimljivog. :D
I ja takodje zelim da zavrsim farmaceutski faks, mada, tek sam zavrsio osnovnu, i hocu da upisem smer farmaceutski tehnicar. Vi ste ovde toliko izgrdili hemiju i farmaciju, da moram da postavim pitanje, sta se moze upisati posle zavrsene medicinske skole - smer farmaceutski tehnicar? :confused: Inace, hteo bih da radim ovde u Srbiji...

:think:

U sustini sve :neutral: Mada ja vise nemam zelju da upisem farmaciju ali dobro :lol:

Mozes prakticno sta hoces naravno tebi ide u prihod da upises nesto sto se nadovezuje na tvoje srednjoskolsko obrazovanje dakle farmacija eventualno medicinska .... Ostalo bas i ne preporucujem . Dakle nista van ovoga ne preporucujem
 
Mene zanima koliko je tesko spremiti prijemni i koliko se zadaci razlikuju iz zbirki koje se kupuju na fakultetu???? I koliko se ceni znanje nemackog i engleskog i koje su sanse da se upise farmacija u inostranstvu???? Hvala unapred!!!! :D
 
Mene zanima koliko je tesko spremiti prijemni i koliko se zadaci razlikuju iz zbirki koje se kupuju na fakultetu???? I koliko se ceni znanje nemackog i engleskog i koje su sanse da se upise farmacija u inostranstvu???? Hvala unapred!!!! :D

Po mom misljenju prijemni nije tezak ukoliko izlazis iz gimnazije sa minimum nekim vrlo dobrim uspehom . Zadaci ko zadaci, malo izvezbas pred prijemni tehniku onih koje nisi vvideo u srednjoj i to bi bilo to . U kom smislu koliko se cene ? Mislis na fakultetu ili posle fakulteta ? Isto tako farmacija u inostranstvu blaah tesko . :confused: Kao i cela medicina . Jedino ako nemas spremljenu kintu pa odmah zapocnes studije u inostranstvu, ali ovo da pocnes ovde pa nastavis tamo, nema mnogo pojma . Barem ja ne znam da ima :lol:
 
Pozdrav ljudi :) treba mi pomoc..sad sam 4.godina gimnazije i razmisljala sam da upisem farmaciju.Citajuci ovu temu bas sam nekako obeshrabrena.Dugo sam razmisljala k nisam znala sta da upisem,eto nekako dodjoh do farmacije mada nisam definitivno sigurna da je to bas ono sto zelim ali mi zvuci zanimljivo.Isplati li se uopste upisivati taj fakultet ili da trazim nesto drugo? Svaki savet i iskustvo su dobrodosli ????
 
Pozdrav ljudi :) treba mi pomoc..sad sam 4.godina gimnazije i razmisljala sam da upisem farmaciju.Citajuci ovu temu bas sam nekako obeshrabrena.Dugo sam razmisljala k nisam znala sta da upisem,eto nekako dodjoh do farmacije mada nisam definitivno sigurna da je to bas ono sto zelim ali mi zvuci zanimljivo.Isplati li se uopste upisivati taj fakultet ili da trazim nesto drugo? Svaki savet i iskustvo su dobrodosli ????

Pa vidis, ja sam cuo da je bila potreba za farmaceutima do pre par godina ali sada vise ne.

Svi koji su mogli su vec otvorili svoju apoteku, tako da...
 
Ove godine sam upisala farmaceutski fakultet iako nisam bila od pocetka 100% sigurna da je to ono sto zelim, pa bih htela da cujem sta vi mislite o ovom fakultetu, kakvi su profesori, kako idu predavanja, koliko dugo se ostaje na fakultetu, da li mislite da farmacija ima perspektivu i sve tome slicno? Hvala unapred.????
 
Pozdrav ljudi :) treba mi pomoc...dakle cetvrta sam godina opste gimnazije i razmisljam sta da upisem posle. Drustvene nauke ne volim i bas se mucim dok ih ucim...vise sam prirodnjak i volim hemiju,biologiju i matematiku..fizku manje. Razmisljala sam o farmaciji i biologiji. Deluju mi kao zanimljivi fakulteti. E sad od farmacije me odbija to sto bih verovatno zavrsila,kao i vecina farmaceuta kod nas,u apoteci...prodajuci lekove i dajuci savete.A fakultet nije uopste lak kao ni prijemni. Biologiju bih upisala jer mi je zanimljiva,ne kazem da mi je laka i da mi sad nesto izvanredno ide...ali bi mi se dopadalo da budem na primer prifesor biologije. E sad,sta je po vama bolje,perspektivnije i koje posle mogu da radim posle ova dva fakulteta? Ili imate neki drugi predlog fakulteta? Znam da je ETF sad najperspektivniji ali mislim da ne bih izdrzala studiranje jer me i ne zanimaju predmeti nesto.Sta je sa FON-om? S obzirom da se blizi kraj oktobra trebalo bi da sto pre odlucim tako da mi je svaka informacija prekoo potrebna. :shy:
 
E ovako...vidim da je ova tema dosta zamrla, ali s obzirom da verujem da ima jos ljudi koji ce u buducnosti zeleti da se informisu o fakultetu, odlucila sam da napisem i svoje islustvo. Naime, zavrsav farmaciju, imam jos jedan ispit do kraja i moje iskustvo o fakultetu je sledece. Preobimne vezbe, za dosta predmeta traju i po 4 ili 6h, a ima se u semestru minimum 6 predmeta. Ukoliko neko zeli da ide i na predavanja, to automatski znaci da ce na faksu biti od 8h ujutru pa do 6h ili 8h uvece, a kad dodje kuci morace da uci za vezbe za naredni dan jer se vezbe sve kolokviraju i odgovaraju. I tako tokom semestra vrlo malo moze da se stigne da se uci za ispite, dok kada se priblizi ispitni rok mora da se uci po 10-12h dnevno da bi se donekle proslo ok. A ima i dosta predmeta koji uahtevaju spremanje ovim tempom po 12h, pa sad vi vidite. Uglavnom, neopisano mucenje, izuzev ljudima koji zive pored fakulteta, njima je malo lakse jer manje vremena utrose u putu pa vise imaju vise vremena za ucenje. Sto se tice predmeta, tu su dominantno hemijski predmeti, medicinski, bioloski. Ima svega, od predmeta gde moras toliko da ukljucis mozdak da bi ukapiral, do onih predmeta gde ucis 200-300strana napamet kao telefonski imenik. Retko se nadje predmet koji je tralala i za koji ne treba puno vremena da se nauci, cak i izborni predmeti se uce po 4-7dana. Sve u svemu, pretezak fakultet, puno odricanja, 5godina provedenih nad knjigom ili na fakultetu, vreme za sebe i za drustvo samo u pauzama od ucenja, koje su posle rokova, i eventualno par sati nedeljno. Fakultet je ok za one koje duboko interesuje ova materija i ne pada im tesko da toliko uce, svi ostali ce se bas muciti i oduziti svoje studiranje. Sve ovo sam pricala za ljude koji hoce da zavrse donekle u roku, eventualno da produze godinu dana. Sto se migucnosti zaposlenja tice, definitivno je da u danasnje vreme dominira etf i it smer na fonu, za farmaceutski fakultet je dobro to sto moze u svakom momentu da se nadje posao u apoteci za 50 hiljada, i to je najmanje placen posao koji mozete da radite. Posao predstavnika je takodje moguce naci, tu su pocetne plate nesto vece, 60-80 hiljada. Za ove ostale pozicije prakticno je nemoguce naci posao bez veze, mada i plate su visestruko vece nego u apoteci. Suma sumarum, sto se zaposlenja tice nije ni najgori fakultet, a nije ni najbolji. Da li bih ponovo upisala? Nisam siguna, debelo bih razmislila i informisala bih se, za ovakavo ulozeno vreme i trud zavrsila bih etf i bog da me vidi.
 

Back
Top