when "save" then power loss!?

milospv

Iskusan
Poruka
5.292
Pocecu: kad igram neku igru, npr. Dungeon siege LOA i hitman desi se sledece: posle nekog vremena, prilikom snimanja pozicije iz cista mira mi se iskljuci komp. Kod Hitmana 2 to se desi prilikom ucitavanja. Pomozite Konfig:
512 DDR 266mhz( 2x256)
AMD 1700+
Asus A7v266-m
GF2 MX 400/64mb itd.
PS. Ovo sam stavio u Hardver jer nemam pojma dal' je hardwerski ili softverski problem. mada vjerujem vise da je ovo prvo
 
Ako nije softverski...
....
- onda je najverovatnija mogucnost da ti se procesor previse greje. Na ovakim temperurama napolju, moze da predje i 65 C, sto je na granici prezivljavanja. Preterano grejanje procesora na win98 moze dovesti do pojave "plavog ekrana" ili iznenadnog restarta, dok se XP obicno zamrzne i neodgovara cak ni na ALT+CTRL+DEL. Nisi rekao koji win imas?
- To se cesto desava kod oceklokovanih masina
A mozda i jeste softverski....
....
- Iskljuci svaki firewall kao sto je zonealarm, ili bilo koji Nortonov program, pogotovo Norton AV i Norton System Doctor
- Ako to ne pomaze onda iskljuci svaki proces u Task Manageru osim esencijalnih koji su potrebni za rad windowsa
- Instaliraj najnovije Drajvere za maticnu (VIA 4 in 1), novi DirectX (9.0b) ili proveri postojeci dali ima nekakvih problema
- proveri da li imas virus (pre ce biti crv) nekim dobrim AV programom sa najnovijim definicijama. Ja ti preporucujem NOD32, posto je to AV br.1 u svetu.
- Instaliraj Spybot i Ad-aware i proveri sistem


- Doduse moguce je da igri nedostaju neki fajlovi, najverovatnije smesteni u windows mapu. Gubitak istih je moguc recimo konvertovanjem windowsa iz FAT32 u NTFS ili obratno. Moguce da si i reinstalirao windows, ali ne i igru.
- probaj igru pokrenuti u Compatibility modu (izaberi ili win98/me ili NT (SP 5)
 
Vjerovatno je temperatura. Ona mi je u normalnom radu u windowsu 60 stepeni, a kad mi se ugasi pa ga upalim je 64 stepena. 1700+ nije clockovan, cak sto vise radi na 1,1 ghziako bi trebao da radi na 1,48.Izgleda da cu morati nov procesor da uzmem. Ovaj radi na najnizoj mogucoj ferkfenciji, stavljena pasta, nov cooler... nista ne pomaze
 

Back
Top