Планине Републике Српске

Et red je neko da stavi i Majevicu, jer ipak ona je najbliza Bn od svih ovih gradova....

Cirkuz. Mozda da ponovimo gradivo geografije ili pak jednostavno otvorimo atlas i pogledamo mapu Bosne i Hercegovine i sjevoro-istocne Bosne ?!

Najblizi gradovi Majevici su Tuzla, Srebrenik, Lopare ( moze li se ovo nazvati gradom ? :) sjediste opcine ) i Kalesija. A Brcko je mnogo blize Majevici no Bijeljina.

Eh, eto, pa ti sad gledaj.
 
a majevica je grad? :)

stonogo,ajde malo nam nešto ispričaj o majevici,a ne samo jedna bezlična rečenica...;)

Majevica je planina inace. Otprilike najpoznatija u sjevero-istocnom dijelu Republike Srpske. Ne pretjerano visoka, sa svega 916m najvisim vrhom Stolicama, na kojima se nekada nalazio repetitor koji je srusen 1995 od strane NATO-a. Planina koja sadrzi ugalj i so. Tuzla koja je poznata po soli, taj rudnik se nalazi bas na ovoj planini. Ovdje sam stavio ovu temu jer Bijeljina ima svoj podforum, pa sam kontao da tu i pripada.
Lopare su inace opstina. Sam grad ima oko 3000 stanovnika. Nalazi se na obalama rijeke Gnjice, u podnozju Majevice. Prije su bile poznate po Termalu, fabrici radijatora. Ali sada vec nema vise nista sto bi trebalo posebno naglasiti.
Cisto kolegi zvornicaninu da se objasne neke stvari :)
 
romanija_pale.jpg


pale.jpg
 

Back
Top