Nisam nasao sem vikipedije neke srpske net izvore o Todoru Zivkovu.Ono sto sam citao na engleskom kontam da je za razliku od istocnoevropskih diktatora,poznatih i zvucnih imena bio covek bez harizme,bez manira,nekog neformalnog obrazovanja (imao je prolupacija),bavio se nepotizmom.Nekako odstupa od ostalih iz IE.Bio je seljober (ko da ga Srbi pravili) koji bi uspeo da opstane bilo koji sistem da je.Verovatno zato i nije bio zanimljiv domacim izvorima
 
Izvrces moje reci, to nije ono sto sam napisao. Srbi su najdirektnije povezani sa Persijancima i indo-arijevcima

Perijanci su uvek arijevci evropljani i po duhu zaratustrani (pagani kao i stari Srbi sa neolitskog balkana, indo-arijevci sanskricani, postoje i vedski Srbi po religiji), danasnja drzava Iran osim Persijanaca ima i druge etnicnosti koji su Iranci.
Judeo-hriscanstvo-islam stize od semita, i model danasnje drzave Irana je semitski mentalitet (ekstremne forme judeo-hriscanstva, Iran islama) i nema veze sa paganskom evropom, vedama, zaratustranima Persijancima.
 
Поздрав корисницима форума. Треба ми мала помоћ. Да ли неко зна неку књигу у којој је описан живот (или барем један део живота) генерала америчког Југа у Америчком грађанском рату Роберта Е. Лија, по могућности на српском, али и предлози за књиге на енглеском ће ми бити од помоћи?
 
Šta se desilo sa njima posle?

12-progon-muslimana-iz-beograda-1912.jpg
 
Venčanje kralja Aleksandra sa rumunskom princezom Marijom bio je, tog junskog dana 1922. bio je svetski događaj broj jedan. Evropa, tek na putu oporavka od strašnog rata, čeznula je za normalnošću i oporavkom, pa je na svadbu gledano kao na prvi korak ka uspostavljanju stabilnosti i prosperiteta. Zato i ne čudi što su svoje predstavnike na ovaj događaj u Beograd poslale i najudaljenije zemlje sveta. Ipak, delegaciji jednih srpskih komšija, bilo je zabranjeno da dođe.
Bilans je na kraju delovao skoro nestvarno – 24 sata uoči venčanja u Beograd je doputovalo više od 20.000 ljudi!
https://www.dnevno.rs/istorija/ni-a...cbkokqZNRFaqOJPGwJ5q2Vp8wpxWzZLXDYMdfcQ22SJfQ
 
Ja još uvek razumem geografiju kao i istoriju i to odakle je osvajač napadao. A Vi ..?
Međutim, činjenica je ta da su napadi vršeni ne od turaka (jer i 1800 i neke živeli smo zajedno pod konfederacijom) i sem toga mislim da su još uvek dobri ljudi ti turci nego ova đubrad sa zapada, jer sada plaćamo 19 do 25% poreza, dok se tada odvajalo samo 10% ovaca.

Činjenica je ali ta da zapad sprovodi nasilnu GERMANIZACIJU ISLAMA I DA SU ŠĆIPTARI TI KOJI NAM UBIŠE CARA MURATA NA KOSOVU I METOHIJI .
 

Back
Top