27 godina od smrti: Na današnji dan umro je legendarni Freddie Mercury
24.11.2018.


Dan prije, 23. studenog 1991. godine, svijet je šokirao priznanjem da boluje od side…
Na današnji dan, prije 27 godina, legendarni pjevač grupe Queen, Freddie Mercury umro je od upale pluće uzrokovane HIV-om.

freddie-2.jpg


Dan prije, 23. studenog 1991. godine, svijet je šokirao priznanjem da boluje od side, iako su već neko vrijeme u javnosti kružile glasine o njegovoj bolesti.

Želim potvrditi da sam testiran na HIV i da imam AIDS. Osjetio sam ispravnim da ove informacije budu privatne do danas zbog toga što sam želio zaštititi privatnost ljudi oko mene, došlo je vrijeme za moje prijatelje i obožavatelje širom svijeta da upoznaju istinu. – rekao je tada.

Sljedećeg jutra je umro, u 45. godini života, u svom domu u Londonu uz svoje najbliže.

Freddie je bio jedan od najtalentiranijih pjevača na tadašnjoj glazbenoj sceni, te se i dan danas smatra jednim od najboljih vokala u povijesti.

Osim što je bio izuzetan glazbenik s nizom hitova, ali i performer, sjajno je crtao, što se može vidjeti po logu sastava Queen, čiji je on dizajner. Također, radio je i omote na albumima, ali i garderobu sastava.

Freddie živio punim plućima, bio je rođeni showman koji je obožavao lude i raskalašene zabave. U javnosti je ostavljao dojam egocentričnog, samouvjerenog i dominantnog muškarca, međutim, u privatnosti sa svojim bližnjima bio je veoma plah, tih i sramežljiv, koji je jako volio umjetnost i mačke.

 
Код Ратка Дмитровића на тв РАС, у емисији са Дејаном Лучићем, изњета је тврдња да је краљ Александар Карађорђевић боловао од рака плућа, те да је намјерно одбио обући панцирни прслук 9.10.1934. Зна ли се шта о томе?
 
Da, ćerka tvoje sestre od zajedničkog pradede/prababe ti je 7 STEPEN SODSTVA.

Ali čini mi se da je i 7 zabranjen za brak a tek 8 dozvoljen!!!

Pojednostavljeno, unuci jedne osobe se ne mogu vencavati dok praunuci mogu, tako je u vecini zemalja.

Немам појма одакле ово питање овдје, али се сјећам свог изненађења кад сам схватио шта закон ту дошушта. Треба разликовати народно, традиционално „кољено” (што је генерација, нараштај) од законског израза ступањ/степен сродства. Наиме, тај ступањ сродства је заправо број „корака” на породичном стаблу којима се од једне до друге особе долази најкраћом путањом. Први ступањ су само родитељи и дјеца, што значи да су најрођенији брат и сестра већ други ступањ сродства. Тако се прилично брзо дође до тог седмог, што заправо значи да закон дозвољава брак који би у нашој локалној средини (неком селу) био скандалозан јер би се тумачио као недопустиво родоскрнављење, без обзира што би такав брак био законски „чист”.
Иначе, 7. ступањ сродства из горњег примјера је код нас законски дозвољен (до 6. је забрањен), али, зачудо, срквена правила су још слободнија! Наиме, већ у 5. ступњу сродства брак може бити црквено одобрен (додуше то може одобрити само Свети архијерејски синод).
 
O li dati odgovor ili nastaviti da vrdas kao Alija na mirovnim konferencijama?

Alija nije viđao, on je lijepo rekao odmah da, pa kasnije lijepo i direktno ne.

A ja ne vrdam, nego ako vam je stalo, otvorite temu pa da raspravimo dok me.ne banuju zbog postavljanja pitanja, hehehe.

Čovječe, na historiji pdf-u vam stoji naziv u kojem stoji Slaveni (Srbi) i niko to ne dovodi u pitanje i vi očekujete normalnu diskusiju?
 
Alija nije viđao, on je lijepo rekao odmah da, pa kasnije lijepo i direktno ne.

A ja ne vrdam, nego ako vam je stalo, otvorite temu pa da raspravimo dok me.ne banuju zbog postavljanja pitanja, hehehe.

Čovječe, na historiji pdf-u vam stoji naziv u kojem stoji Slaveni (Srbi) i niko to ne dovodi u pitanje i vi očekujete normalnu diskusiju?

Кажи одмах лепо: не знам и готово.
 

Back
Top