Vlasnici kucnih ljubimaca slabijeg su zdravlja???
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Vlasnici kucnih ljubimaca slabijeg su zdravlja???

Aktivan član Ksenija02 (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano Vlasnici kucnih ljubimaca slabijeg su zdravlja???

Znanstvenici sa sveučilišta u Turkuu su na uzorku od 21000 ispitanika utvrdili da su vlasnici kućnih ljubimaca najčešće osobe starije od 40 godina, slabijeg socijalnog statusa i obrazovanja.

Pokazalo se i da vlasnici kućnih ljubimaca češće pate od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, išijasa, migrena, depresije i napadaja panike.

Unatoč povišenoj razini fizičke aktivnosti, vlasnici kućnih ljubimaca su imali i prosječno veći indeks tjelesne mase nego ostatak ispitanika.

Puno puta sam procitala da su vlasnici kucnih ljubimaca boljeg zdravlja,ali ovde pise sasvim drugacije...

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: Vlasnici kucnih ljubimaca slabijeg su zdravlja???

Ma lazu...
    Svetski doktori kazu upravo suprotno da ljudi koji zive sa zivotinjama su boljeg zdravlja no ovi be

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Ja imam psa, al' mi je nizak pritisak, a nemam ni te druge simptome i bolesti, pu, pu
    I jare i pare.

galadriel nije na forumu
    Nema odmora dok traje obnova,tj. ispitni rok...A Fibi i Spoki uzivaju-bas ih briga za HES-SO...
    Zainteresovan član galadriel (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Kakva budalastina...Ne mogu da verujemPa ja sam najsrecnija na svetu zato sto imam moju Fibi.Izvlaci mi negativnu energiju svakodnevno.Koliko ja znam,na svakoga ljubimac ovako utice.

Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    54

@galadriel

pa znam ja to,zato mi je bilo cudno kad sam ovo procitala

Elita smaki* (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    225

Možda je prevodilac omanuo dok je prevodio
    I jare i pare.

Učlanjen
    16.01.2008.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    54

hehehe moguce...

markons82 je trenutno na forumu
    Everyone's an asshole, even YOU, the person reading this comment right now
    Veoma poznat markons82 (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Najveca glupost koju sam cuo u zivotu....

Imam macke 20-tak godina, kao mladji patio sam od svih bolesti od kojih pate i mala deca, a poslednih 10godina ni jednom nisam bio bolestan....

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5974

Citat Original postavio Ksenija02 Pogledaj poruku
    Znanstvenici sa sveučilišta u Turkuu su na uzorku od 21000 ispitanika utvrdili da su vlasnici kućnih ljubimaca najčešće osobe starije od 40 godina, slabijeg socijalnog statusa i obrazovanja.

Pokazalo se i da vlasnici kućnih ljubimaca češće pate od povišenog krvnog tlaka, dijabetesa, išijasa, migrena, depresije i napadaja panike.

Unatoč povišenoj razini fizičke aktivnosti, vlasnici kućnih ljubimaca su imali i prosječno veći indeks tjelesne mase nego ostatak ispitanika.

Puno puta sam procitala da su vlasnici kucnih ljubimaca boljeg zdravlja,ali ovde pise sasvim drugacije...
    Meni je logicno..znam ih dosta koji su sve vreme uz ljubimca koji je poput bebe i treba mu konstantna paznja..nemaju vremena za neke aktivnije fizicke aktivnosti osim lagane setnje kad se ljubimcu hoce jel
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Naučnici odakle?
    Uzgred, da li si primetila da uzorak čine ljudi većinom stariji od 40, što se u studiji pokušalo prikazati kao da su vlasnici životinja većinom stariji od 40 godina, a ne da su uzimali nereprezentativan uzorak.
    Rezultati slične pouzdanosti se mogu dobiti ispitivanjem prosečne visine, pri čemu su uzorak košarkaški timovi.
    Inače vidim da ni na jednom mestu gde se pominje ta vest nije dat link ka referentnoj ustanovi, objavljenom istraživanju ili naučnom časopisu u kome je istraživanje objavljeno.
    Drugim rečima, ima isti kredibilitet kao i dnevni horoskop.

Ovako izgleda verodostojna vest. U ovom slučaju je u pitanju studija koja dokazuje da držanje ljubimaca smanjuje rizik da deca pate od alergija:
    https://my.mcg.edu/portal/page/portal/News/archive/2004/1A989328A830621BE0440003BAD149FF
    Ili ovako:
    http://www.hsus.org/pets/pets_related_news_and_events/study_early_exposure_to_pets_may_reduce_allergies.html

Uoči da u oba članka može da se identifikuje referentna ustanova i istraživači koji su sporveli ispitivanje, a u prvom članku se navodi i kada i gde je istraživanje objavljeno.
    Sada uporedi ove članke, sa navodom koji si dala.

Buduća legenda donamileva (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1964

aha...
    i na tarabi piše....
    Priđi životnim problemima kao pas – ako ne mož s to da se poigraš, ili da ga poješ, zamočaj i idi dalje

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

E pa ne znam za druge ali meni je zivot svakako lepsi kada su uz mene moji ljubimci, pa se to samim tim odrazava i na moje zdravlje, pozitivno naravno. Silom prilika sam dve godine bila bez ljubimca, i tada sam bila mnogo sumornija.

sbojana nije na forumu
    Kada zelis nadjes nacin, kada ne zelis nadjes opravdanje!
    Aktivan član sbojana (avatar)
    Učlanjen
    19.07.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Glupost, apsolutno suprotno! Ljudi cak usvajaju ili kupuju zivotinje da bi im bilo bolje.

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Citat Original postavio sbojana Pogledaj poruku
    Glupost, apsolutno suprotno! Ljudi cak usvajaju ili kupuju zivotinje da bi im bilo bolje.
    bas tako
    neki doca sto ne voli zivuljke nalupetao gluposti

Zainteresovan član mačorčić CULE :) (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    43

Kad je već tema neozbiljna, da dodam jedan izuzetan podatak koji sam čula.
    Ja sam čula da samo ljudi koji nemaju kućne ljubimce umiru od progutanih dlaka od kuca ili maca, pogotovo maca. Ovi koji imaju ljubimce žive srećnije i dugovečnije, kad vam ja kažem... i imaju više prijatelja kada izadju u park, što dvonožnih-što četvoronožnih.

Sad ozbiljno, verovatno je greška u prevodjenju.

Zainteresovan član mikole (avatar)
    Učlanjen
    17.09.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    33

Koliko sam ja cula macke delotvorno uticu na ljudski organizam. Snizavaju krvni pritisak i pozitivno deluju na psihu. Za krvni pritisak nemam dokaza jer ja imam urodjeno nizak pritisak a za psihu tu sam sasvim sigurna iz licnog iskustva. Posle 13 godina rada ostala sam bez posla i nedugo zatim pala sam u depresiju. Radim kod kuce honorarno i non stop sam bila za racunarom i pod ogromnim pritiskom. Desavalo mi se danima da placem bez razloga. Od kada sam unela macku u kucu zivot mi se poboljsao 100%. Ja i moj malisa svakog dana setamo po parku oko sat vremena. Kada radim kucne poslove on je uvek pored mene i stalno me zasmejava. Juce mi je dok sam kucala na tastaturi ukrao racunarski mis. Gurnuo sapicom sa postolja i vukao po podu. Ljubomoran malisa na racunar. Ja onda ostavim posao pa se igram sa mackom. Kako moze lose da utice na moje zdravlje kad me spasio duboke depresije.

Legenda mari47 (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    30
    Reputaciona moć
    4045

Demantujem naslov iz licnog iskustva!
    Ja, koja sam odrasla okruzena zivotinjama , i cak preterivala u kolicini, misleci da sve koje su napustene pripadaju meni...hvala Gospodu ziva i zdrava sa solidno pozutelom krstenicom.
    Sta sve rekose..koje bolesti? Krvni pritisak, secerna bolest....u 80% slucajeva to su genetske predispozicije a ostalo je steceno.
    Prema tome, svako istrazivanje takve vrste ne priznajem...a ziv dokaz ste svi vi na Svetu zivotinja, koji brinete i za svoje i tudje , zelite da pomognete makar savetom i lepom reci kad cujete za neciji gubitak, kao sto ste mene tesili za moje...A to sve zato sto ste puni pozitivne energije i ostanite takvi!

Legenda mari47 (avatar)
    Učlanjen
    13.06.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    30
    Reputaciona moć
    4045

Pardon, evo mene opet !
    Ne mogu precutati....nije srpski cutati, zar ne?
    Ja sam opet negde procitala da macke, naglaseno bas macke, sire oko sebe neke pozitivne astrale.
    Zao mi je sto nisam informaticki pismena kao Caliburn, i mnogi od vas, pa da to linkom potvrdim,mislim to sto sam procitala.
    Inace, hvala na pitanju...dobro smo, moje zivotinje i ja.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

Citat Original postavio mari47 Pogledaj poruku
    Pardon, evo mene opet !
    Ne mogu precutati....nije srpski cutati, zar ne?
    Ja sam opet negde procitala da macke, naglaseno bas macke, sire oko sebe neke pozitivne astrale.
    Zao mi je sto nisam informaticki pismena kao Caliburn, i mnogi od vas, pa da to linkom potvrdim,mislim to sto sam procitala.
    Inace, hvala na pitanju...dobro smo, moje zivotinje i ja.
    Postoji jedna ezoterična teorija da mačke prosto upijaju negativnu energiju (koja njima ne škodi), te samim tim nas lišavaju velikog dela negativnosti. Radiestezisti će potvrditi da se mačke često kreću po zonama zdračenja, što podvodnog, što kosmičkog...

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Mačke tu dođu kao neka suprotnost energetskim vampirima. I uverila sam se X puta i sama, imam problema sa dismenorejom otkako sam ušla u pubertet i svaki put kad sam u takvom stanju, moj Bili se muva tuda, sklupča mi se u krilu... Ne znam, možda je u pitanju autosugestija, ali nema veze, meni pomaže.

Elita Valeria (avatar)
    Učlanjen
    26.03.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    175
    Reputaciona moć
    244

I meni pomažu, provereno u praksi .
    Posle maženja sa njima se osećam kao posle meditacije ili šetnje ili nekog sličnog opuštanja ... ozbiljno!
    Pa eto, nek razmisle protivnici kućnih ljubimaca . .

Slične teme

1. Prava kućnih ljubimaca!?
    Autor fosilvaso u forumu Svet životinja
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 03.06.2006., 16:15

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •