Dojče vele: Albanci sa juga Srbije žele da se pripoje Kosovu

jagodina_city

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
236
Albanci sa juga Srbije traže formiranje regiona Preševske doline, s ciljem da taj deo Srbije priključe Kosovu i to otvoreno priznaju, javlja danas Dojče vele.

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa ocenjuje da će albanska zajednica preko regionalizacije lakše rešavati socijalne i ekonomske probleme u Srbiji, ali i lakše doći do integracije sa Kosovom, pod određenim okolnostima.
"U trenutku kada bi se odvojio deo Kosova, mi bismo tražili da budemo sastavni ili integralni deo Kosova", rekao je Mustafa za Dojče vele.
Njegov kolega iz Bujanovca Šaip Kamberi podseća da zahtevi Albanaca za nekom vrstom teritorijalne autonomije nisu novi. On smatra da bi regionalizacija trebalo da "obezbedi nadgradnju ljudskih i manjinskih prava Albanaca u ovom regionu".
Predstavnici srpskih političkih stranaka u Preševu su ogorčeni zahtevom albanskih stranaka za regionalizaciju.
"Želja Albanaca u Preševu je da se pripoje Kosovu", uveren je Predrag Petrović, poverenik Demokratske stranke (DS).
"To je loše po državu i ona to ne bi smela da dozvoli", mišljenja je Stojadin Ivanović, predsednik lokalnog odbora Srpskog pokreta obnove (SPO).


http://www.blic.rs/politika.php?id=105256


kada smo pricali da je Kosovo i Metohija tek pocetakdemokrate na forumu su se smejali,evo stize Presevo a neka se spremi Crna Gora i jos crnja Makedonija
 


kada smo pricali da je Kosovo i Metohija tek pocetakdemokrate na forumu su se smejali,evo stize Presevo a neka se spremi Crna Gora i jos crnja Makedonija


za ovo si 102% u pravu, ali kakve veze ima cg i makedonija? to su samostalne drzave, neka brinu svoju brigu

mene vise nervira sto i posle kosova i presevske doline ide novi pazar, tutin, sjenica itd. doveka

"a ti mu posle opet pricuvaj kucu"
 
za ovo si 102% u pravu, ali kakve veze ima cg i makedonija? to su samostalne drzave, neka brinu svoju brigu

mene vise nervira sto i posle kosova i presevske doline ide novi pazar, tutin, sjenica itd. doveka

"a ti mu posle opet pricuvaj kucu"

za Makedoniju me bas zabole kita ali za CG mi nije svejedno mroqcemo da ih mi pripomognemo
 
Albanci sa juga Srbije traže formiranje regiona Preševske doline, s ciljem da taj deo Srbije priključe Kosovu i to otvoreno priznaju, javlja danas Dojče vele.

Predsednik opštine Preševo Ragmi Mustafa ocenjuje da će albanska zajednica preko regionalizacije lakše rešavati socijalne i ekonomske probleme u Srbiji, ali i lakše doći do integracije sa Kosovom, pod određenim okolnostima.
"U trenutku kada bi se odvojio deo Kosova, mi bismo tražili da budemo sastavni ili integralni deo Kosova", rekao je Mustafa za Dojče vele.
Njegov kolega iz Bujanovca Šaip Kamberi podseća da zahtevi Albanaca za nekom vrstom teritorijalne autonomije nisu novi. On smatra da bi regionalizacija trebalo da "obezbedi nadgradnju ljudskih i manjinskih prava Albanaca u ovom regionu".
Predstavnici srpskih političkih stranaka u Preševu su ogorčeni zahtevom albanskih stranaka za regionalizaciju.
"Želja Albanaca u Preševu je da se pripoje Kosovu", uveren je Predrag Petrović, poverenik Demokratske stranke (DS).
"To je loše po državu i ona to ne bi smela da dozvoli", mišljenja je Stojadin Ivanović, predsednik lokalnog odbora Srpskog pokreta obnove (SPO).


http://www.blic.rs/politika.php?id=105256


kada smo pricali da je Kosovo i Metohija tek pocetakdemokrate na forumu su se smejali,evo stize Presevo a neka se spremi Crna Gora i jos crnja Makedonija

Malo si promašio sa poentom, tih zahteva je bilo i ranije, ali boldovao sam deo koji može biti interesantan, u tom zecu leži grm...
 
sve poznato i ocekivano...
svakom iole normalnom coveku u srbiji je jasno sta jug srbije hoce....samo izgleda nije jasno drzavi srbili...barem ja ne vidim da ista preduzima da to predupredi....cak sta vise drzava vidi da se rubne opstine prema kosovu narglo prazne...i opet nista....umesto tamo da naprave duge terazije....razviju poljoprivredu,daju neku prehranbenu proizvodnju,stimulisu standard da se srbi nasele ono sve kontra....kako rade dozivecemo izgleda za zivota da siptari dodju do predgradja nisa....ali sta briga politicare ipakje nis daleko od beograda....a to je najbitnije..
 
Закон о регионализацији који је Скупштина недавно усвојила дефинише Србију као државу седам региона, али њиме нису прецизиране границе. Те појединости прецизираће Завод за статистику и свој предлог послати Влади на усвајање. Влада ће на основу тог предлога сачинити уредбу којом ће закон заживети у пракси.За сада је извесно да ће засебни региони бити Војводина, КиМ и Београд. А који ће градови ући у састав преостала четири региона – западног, источног, централног и јужног – биће прецизирано управо уредбом Владе.

Бошњачке странке тражиле су да шест санџачких општина – Нови Пазар, Сјеница, Тутин, Прибој, Пријепоље и Нова Варош – буду један регион, и том захтеву је удовољено. И Риза Халими, председник ПДП, каже да Албанци захтевају да Прешево, Бујановац и Медвеђа буду једна област. Што се Мађара тиче, Балинт Пастор из СВМ, каже да би било логично да општине Ада, Сента и Кањижа буду у бачкој области у оквиру региона Војводине.


само полако без параноје...колко треба да Бгд дође на ред кад изделе и она четри региона....?
 
Poslednja izmena:
Tako ispada, da li su probni baloni ili šta već, videćemo...

Problem je to što oni diktiraju igru.
Ako Srbija ne pristane, ostaje trajno nesređeno žarište.
Ako pristane, vjerojatno slijede prosvjedi, nemiri, kriza vlade i sve što uz to ide.
Za neko naseljavanje srpskog življa i oživljavanje privrede tog kraja nema realne mogućnosti uz prisutnu recesiju, a i bez nje je takva operacija izuzetno skupa.

Problem uopće nije bezazlen!
 
Problem je to što oni diktiraju igru.
Ako Srbija ne pristane, ostaje trajno nesređeno žarište.
Ako pristane, vjerojatno slijede prosvjedi, nemiri, kriza vlade i sve što uz to ide.
Za neko naseljavanje srpskog življa i oživljavanje privrede tog kraja nema realne mogućnosti uz prisutnu recesiju, a i bez nje je takva operacija izuzetno skupa.

Problem uopće nije bezazlen!



Sve je to iz tvog ugla, i nije baš tako jednostavno, mi gubimo-njima lepo, ako ćemo biti na trenutak objektivni, ili bar pokušati, tačno je da mi dosta gubimo u svakom smislu, ali gube i oni, šteta što je tema takva kakva je, mogao je biti malo bolji uvodni post, ovako niko i ne čita ništa osim naslova i ide krljanje oko glooposti...
 
Jebeno kada ti diraju u teritorij otadžbine!?
Nisam ni za kakve nove granice na Balkanu, ali se samo nadam da će se svako posvetiti budućnosti svoje i samo svoje zemlje.
Ako neko iz Srbije ne želi pripajanje Preševske doline Albancima, neka se ne miješa ni u unutrašnje stvari jedne Bosne i Hercegovine i tako će sačuvati i cjelovitost svoje otadžbine Srbije te garantovati prosperitet svom narodu ma gdje on živio.
Dakle, formula vrlo jednostavna: Ne miješati se u stvari drugedržave i mirna Srbija, miran region, napredak srpskom narodu!
 
Jebeno kada ti diraju u teritorij otadžbine!?
Nisam ni za kakve nove granice na Balkanu, ali se samo nadam da će se svako posvetiti budućnosti svoje i samo svoje zemlje.
Ako neko iz Srbije ne želi pripajanje Preševske doline Albancima, neka se ne miješa ni u unutrašnje stvari jedne Bosne i Hercegovine i tako će sačuvati i cjelovitost svoje otadžbine Srbije te garantovati prosperitet svom narodu ma gdje on živio.
Dakle, formula vrlo jednostavna: Ne miješati se u stvari drugedržave i mirna Srbija, miran region, napredak srpskom narodu!

ovde nikome nije jasno o cemu ti pricas

verovatno ni tebi
 
Dakle za posebne slučajeve poput tebe: RAZMIŠLJAJ SAMO O SRBIJI I NJENOM NAPRETKU I SVI PROBLEMI ĆE SE SAMI OD SEBE RIJEŠITI!:ok:

свакога дана у сваком погледу све више напредујем.....свакога дана у сваком погле...
ти сад спаваш....ти сад спаваш......ти сад спа.....
 

Back
Top