multimedijalni program
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: multimedijalni program

einstein
    Guest

Podrazumevano multimedijalni program

Zanima me koji je programski jezik najbolji za izradu aplikacija kao sto su PlanPlus,Stari vek i slicno.

Podrazumevano Re: multimedijalni program

Citat Original postavio einstein
    Zanima me koji je programski jezik najbolji za izradu aplikacija kao sto su PlanPlus,Stari vek i slicno.
    Verujem da je to C++

Ne znam šta je Stari vek (nisam imao priliku da ga koristim), ali sam imao prilike da koristim PlanPlus. On koristi, čini mi se, Microsoft Database (*.mdb) kao bazu podataka u kojoj čuva informacije... Ovde je najteži deo dobro isprojektovati bazu podataka, tj. osmisliti na koji način da se "tabelarno" smeste sve informacije koje opisuju mapu grada. Što se pristupa bazi podataka tiče, to iz C++ možeš na razne načine. Na primer, koristeći Embedded SQL, ODBC, ADO... opet treba da odlučiš koji pristup ćeš da izabereš. Što se samog iscrtavanja (drawing) i pregledanja (viewing) tiče, u pitanju su jednostavne GUI operacije, pa ti ne treba neka extra podrška. Ako pišeš za Windows, GDI+ ti je sasvim dovoljan.

Da rezimiram, nije mnogo bitno koji programski jezik ćeš da koristiš, već kako ćeš da organizuješ, smestiš i koristiš podatke koji opisuju mapu grada.

P.S. Ako želiš da praviš nešto što će da izgleda zaista moćno, treba da razmisliš i o ugradnji movie clip-ova... Čini mi se da se najčešće prave MPEG i/ili AVI clip-ovi.

Slične teme

1. Photoshop - multimedijalni kurs
    Autor *P*A*B*L*O* u forumu Softver
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 05.06.2007., 20:16

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •