Firme za zaobilaznje

sinnke

Buduća legenda
Poruka
34.429
Ne bi bilo lose da svi pisemo koje su se firme lose ophodile prema vama, tako da ljudi ne bi nasedali na lazi.

Zekstra - resavao sam test (meni su napisali da sam precvrst, odnosno nisam podoban za manipulaciju, pa tako nisam dobio posao) - to sam saznao, jer igrom slucaja znam jednu osobu koja je to procitala.:)

Tehnomanija - tamo smo svi radili za 21800 kao konji, jer dnevni promet je vrlo cesto bio oko 2 miliona dinara. Bio sam dva meseca i dao otkaz, jer mi je bilo to premalo para i danas mi je zao sto sam i dva dana radio za te lihvare, a ne dva meseca.
 
To su sve firme opstenarodno poznate kao izrabljivaci... pa, ko voli, nek' izvoli...
Gori su ovi koji glume finocu...
Lako ces napraviti blacklist prostim pracenjem oglasa za zaposljavanje...
Lako vidis ko nikako ne moze da "zatvori konkurs"... pa non-stop ima otvoren isti za istu poziciju...
Ako trazis nesto bas hitno, idi u Mozzart; radno vreme it je fixno, ako te zapadne lagan lokal neces ni primetiti kad ti prodje smena, konkurs stalno otvoren, plate redovne, i sirotinjske... ali adekvatne poslu koji radis, i ako opstanes nekih pola godine, dobijas i nesto vise... Posto radis i vikendom i drugu smenu, kako te zapadne, uvek imas neki dan preko nedelje koji mozes iskoristiti za neke druge razgovore za ozbiljniji posao...
Komsija tamo radi, on mi to ispricao, pa ako ti gori pod nogama, mislim da je to pravi izbor...
 
mada,kafici nisu losa ideja--ja sam radila godinu dana kao konobarica 2000-2001
tad su jos marke bile--plata 160 dm.
ali zato sam znala baksis da uzmem do 800 dm mesecno.
malo tehnoloski visak,a nema gosta koji mi nije ostavio baksis...
al moras da se posvetis,da znas sta koji gost pije,da ne ceka puno da pratis kad hoce da ode,da te ne juri ko budala da plati...
ja sam imala par gostiju burzuja,vidim ga npr. da izlazi iz kola...napravim kafu sipam kiselu i stavim na njegov sto,ako je slobodan...on covek lepo sedne i ne moze da veruje...
a tako sam uglavnom sa svima radila..kad nije guzva...
npr promet bio 1500 din,meni baksis 1000....
treba raditi tamo gde ima para... mislim kesha
 
mada,kafici nisu losa ideja--ja sam radila godinu dana kao konobarica 2000-2001
tad su jos marke bile--plata 160 dm.
ali zato sam znala baksis da uzmem do 800 dm mesecno.
malo tehnoloski visak,a nema gosta koji mi nije ostavio baksis...
al moras da se posvetis,da znas sta koji gost pije,da ne ceka puno da pratis kad hoce da ode,da te ne juri ko budala da plati...
ja sam imala par gostiju burzuja,vidim ga npr. da izlazi iz kola...napravim kafu sipam kiselu i stavim na njegov sto,ako je slobodan...on covek lepo sedne i ne moze da veruje...
a tako sam uglavnom sa svima radila..kad nije guzva...
npr promet bio 1500 din,meni baksis 1000....
treba raditi tamo gde ima para... mislim kesha

Istina. Kafici kod nas su bas dobra lova za radnika.:)
 
Gde god vidite u oglasima da piše Wellness, zaobiđite u širokom luku. :rtfm:
Obično piše da traže saradnike, distributere proizvoda za zdrav život.

U pitanju je Herbalife, ako se sećam dobro naziva. Firma je, kako da se izrazim, sektaška :sad2:

Bila sam na "razgovoru" kod njih pre 2 godine i imala sam utisak da vrbuju za sektu, a ne za posao. Strašno. A posao se sastoji od prodavanja njihovih prozvoda koji su onda koštali oko 100 evrića:confused:

Na bestjobsu im svaki dan izlaze oglasi. Pitam se, zašto?:zcepanje::zcepanje:
 
moji imaju komsiju preko puta rade u delti...5kola voze sve sa reklamom,kuce zidaju...itd
a radnici rintaju za to ... kako bi drugacije mogli...

Ma ni ne pada ljudima na pamet koji su to hoshtapleri..na vise pozicije samo preko veze..ako im ukazes na propust ili nekom iznad njih to nikoga ne zanima iako su milioni pokradeni u pitanju..odma ispada da radis protiv firme..a ti su samo strucni da se nakradu..zato se sad i raspadaju:super:znaci samo kad prsnem i pocnem nabrajati imena ko je sta i koliko pokrao..sto je najgore to tamo i cistacice znaju
 
Ma ja ne zalim sto imam stav i ne trpim sirovine..sve kao mislim da sam mogao malo cutati i hvatati krivine ali nema sanse..definitivno moras prodati dusu ili dupe da bi opstao..nervira me povrsnost nema sanse da trpam djubre pod tepih
 
ja cu ti reci u facu pa nek mi hebe mater ko god hoce...sve koje sam prvo dobro i napushila su mi postali najbolji prijatelji posle...kazu-mi uvek znamo sta ti mislis,nema iza ledja...
ja rekoh,da sam musko rado bi ti ja iza ledja bila,kikikiki
 
:lol:jao a ja isto tako sasuo u facu i ne smeju u oci da me pogledaju..a opet im se namerno javim kad ih sretnem..ko posrani da izvines kad ih osmehom sasecem..oni isto tako kao svi radimo za firmu..al zato pakuju iza ledja **** ** ** ******:evil:
 
:lol:jao a ja isto tako sasuo u facu i ne smeju u oci da me pogledaju..a opet im se namerno javim kad ih sretnem..ko posrani da izvines kad ih osmehom sasecem..oni isto tako kao svi radimo za firmu..al zato pakuju iza ledja **** ** ** ******:evil:

ja zbog jedne kutcke zamalo u zatvoru da zavrsim...provalim njenu igru,a ovamo joj sa druge strane pomazem...radim njen posao da bi ona mogla da ide na predavanja...
video to sef...i kaze mi sve...
ja ne mogu da verujem...a radi se o takvoj podmetacini da bi jedno 10 god najmanje blejala u corci plus posao vise ne bi dobila nigde...
i sta ces,budala...ja cutim..pomazem joj i dalje..polako ispravim krivu drinu...i kad je bilo gotovo ona zavrsi u mojoj saci...gleda me ja gledam nju u oci...ona kaze--pametna si.
ja rekoh-odavno...
ona kaze--i sta sad.
ja rekoh--idi.
ona kaze--ne mogu da verujem da si tako dobra. ovim recima-majke mi.
ja rekoh--nadam se da si nesto naucila,imas samo 23 godine,a za tebe nema vece kazne nego sto si takva,sto si toga svesna i sto moras da zivis sa tim.
meni je bilo zao...
 
Gde god vidite u oglasima da piše Wellness, zaobiđite u širokom luku. :rtfm:
Obično piše da traže saradnike, distributere proizvoda za zdrav život.

U pitanju je Herbalife, ako se sećam dobro naziva. Firma je, kako da se izrazim, sektaška :sad2:

Bila sam na "razgovoru" kod njih pre 2 godine i imala sam utisak da vrbuju za sektu, a ne za posao. Strašno. A posao se sastoji od prodavanja njihovih prozvoda koji su onda koštali oko 100 evrića:confused:

Na bestjobsu im svaki dan izlaze oglasi. Pitam se, zašto?:zcepanje::zcepanje:

!!!??? A gde ste to vi bili na razgovoru za posao?ja sam distributer Herbalife-a, imam svoj klub i uredno izdajem fiskalni racun za prodatu robu?Hehe,bas me zanima kod kog distributera ste bili na razgovoru, tj u kom "wellnes" klubvu?Na kojoj lokaciji?Kod nas ima dosta Herbalife-ovih wellnes klubova?Kada ste isli na razgovor niste isli u kompaniju Herbalife vec kod njihovih saradnika!Jos ne postoji Herbalife Srbija
 
!!!??? A gde ste to vi bili na razgovoru za posao?ja sam distributer Herbalife-a, imam svoj klub i uredno izdajem fiskalni racun za prodatu robu?Hehe,bas me zanima kod kog distributera ste bili na razgovoru, tj u kom "wellnes" klubvu?Na kojoj lokaciji?Kod nas ima dosta Herbalife-ovih wellnes klubova?Kada ste isli na razgovor niste isli u kompaniju Herbalife vec kod njihovih saradnika!Jos ne postoji Herbalife Srbija

Bili smo u ulici Maršala Birjuzova 52. Kad su me zvali na razgovor, preko telefona nisu hteli da kažu o kojoj se firmi radi, "zbog predrasuda i priča koje kruže o njima".

Nije me mrzelo, otišla sam. Kao da sam bila na sastanku neke sekte. Njihove priče su bile u fazonu "mi vam možemo pomoći, ukoliko vi to želite. Ako nam se ne pridružite, propali ste i sl. Želite li pare, želite li više slobodnog vremena, mislite li da ste adekvatno plaćeni za svoj rad?"

Nakon sastanka, gomila tužnih i razočaranih ljudi je napustila prostoriju. Ko danas ima para da kupi vaš proizvod od 100 evra? Ja ne znam mnogo ljudi kojima se to može prodati. Vi verovatno znate, jer se krećete u nekim bogatijim krugovima. A i moji prijatelji, fala Bogu, nemaju problema sa kilažom i zdravljem ;)

Ovo se desilo pre 2 godine.

Elem, ako stvarno uspevate da zaposlite toliko ljudi, i ako vaš posao zaista cveta, zašto se već godinama svaki dan reklamirate na bestjobsu i ostalim sajtovima, po oglasima itd? :mrgreen:
 
Bili smo u ulici Maršala Birjuzova 52. Kad su me zvali na razgovor, preko telefona nisu hteli da kažu o kojoj se firmi radi, "zbog predrasuda i priča koje kruže o njima".

Nije me mrzelo, otišla sam. Kao da sam bila na sastanku neke sekte. Njihove priče su bile u fazonu "mi vam možemo pomoći, ukoliko vi to želite. Ako nam se ne pridružite, propali ste i sl. Želite li pare, želite li više slobodnog vremena, mislite li da ste adekvatno plaćeni za svoj rad?"

Nakon sastanka, gomila tužnih i razočaranih ljudi je napustila prostoriju. Ko danas ima para da kupi vaš proizvod od 100 evra? Ja ne znam mnogo ljudi kojima se to može prodati. Vi verovatno znate, jer se krećete u nekim bogatijim krugovima. A i moji prijatelji, fala Bogu, nemaju problema sa kilažom i zdravljem ;)

Ovo se desilo pre 2 godine.

Elem, ako stvarno uspevate da zaposlite toliko ljudi, i ako vaš posao zaista cveta, zašto se već godinama svaki dan reklamirate na bestjobsu i ostalim sajtovima, po oglasima itd? :mrgreen:

Normalno da nemaju, jer cak i da zele biti debeli nemaju od cega to napraviti kad ostala debelokrmeca bagra otima njihovu zaradu.

Ljudi di god vam u firmi pricaju o sebi i hvale sebe, tu nesto ne stima, pa ne trebaju oni vas koliko vi njih. Prave firme tebe ispituju, kazu ti konkretna zaduzenja i na kraju visinu plate i najverovatnije vec sutra pocinjes raditi. Sve ostalo je lihvarenje i prevara.:)
 

Back
Top