Firme za zaobilaznje

Da li neko ima iskustva sa firmom Falcon u Beogradu, rade distribuciju Kirbi usisivaca. Danas sam bila na informativnom razgovoru, nije bilo tako strasno kao sto na prvo citanje moze zazvucati, i kazu oni - primamo saradnike (sto mi vec zazvucalo sumnjivo) na menadzerske poziciji, ali prvo ide obuka od 5 dana, onda 4-8 nedelja probnog rada gde se zapravo ide na teren i gde se radi na prezentacijama usisivaca i za taj probni period plata je 24.000 dinara + neki silni bonusi za koje je ostalo nejasno na osnovu cega se dobijaju.
Pa kad sve ovo cuh, ostadoh u nedoumici da li uopste vredi prolaziti kroz sve to sa idejom da ce se u nekom momentu stici do nekog uslovno normalnog i uslovno dobro placenog posla, ili je sve samo maska da imaju jeftinu radnu snagu po prezentacijama, pa kad ova tura odustane onda sve ispocetka.

Svako iskustvo znaci. Hvala.
 
@dorijana
Moja ti je preporuka da zaboravis na celu tu pricu sa Kirbi usisivacima.Bio sam i sam na tim razgovorima tako da znam kako stvari stoje.Plata mizerija ali obecavaju silne bonuse tipa put u Rio i sl.Jedini uslov je da prodas gomilu tih sra.a od usisivaca,sto jelte i ne bi trebalo da bude problem posto mu je cena svega 2600e a u zemlji Srbiji krize nema.E da obavezno na prezentacijama treba ljudima da skrenes paznju da ovaj aparat ne samo sto usisava,nego i pravi penu,trese tepihe,masira ledja,drka i ne znam ja sta jos radi.
KIasicna prevara,ja posle prvog dana odustao,cim sam video o cemu se radi,a mesec dana kasnije me opet zvali,uzas.
 
Definitivno kod zapošljavanja zaobići firmu "VB Group" koja se bavi poslovima fizičko-tehničkog obezbeđenja. Dočeka te ljubazna sekretarica plavušica, daju ti fensi uniformu, i sve izgleda normalno, dok kolege ne propevaju, pa saznaš da na nekim objektima nisu primili platu šest meseci. Na drugima sipaju neki avans na kašičicu. A ako daš otkaz, zaboravi na platu.
 
Moze jedno pitanje o Britanicca School.. bio je jedan post na prethodnoj strani, ali nepotpun.
Ako vec neko stavlja komentar,najbolje je da bude malo opsirniji...
Radi se o konkursu za sekretarice. Naime moja devojka konkurisala u oktobru. Cim je pogledana biografija pozvana na razgovor, na koji nije mogla da ode.
Sada pre par dana opet otvoren konkurs, i ona konkurisala, i cim je pregledana biografija pozvana na razgovor.
Problem je sto deluje malo cudno takvo pozivanje,odjednom...ali Britanicca je poznata skola sa lokacijama u 4 grada srbije i to po centrima grada... Vrlo poznata , i ozbiljna ustanova.
Problem je sto je devojka van Beograda, pa bi zbog posla znacilo i preseljenje u BG (placanje stana ,hrane...). Zato mi je bitna informacija iz prve ruke i saveti koliko je dobro zanositi se ovim poslom jer je ulog veliki...
 
Britanicca School
Saznao sam od drugarice da je bila ranije na razgovor, i razocarana istim, da je plata ocajna , i da stalno menjaju sekretarice . Mozda im je los period, pa nema para. Svuda vlada kriza i kasne malo plate. A mozda i namerno je tako. U svakom slucaju ko je iz BG i moze reskirati jer nema sta da izgubi osim malo vremena... Ko treba da se seli za BG iskljucivo zbog tog posla,prevelik rizik.
 
Ja radila u McDonaldsu.......jeste izrabljivanje, ali se postuje kolektivni ugovor po svakom slovu.....
Herbalife sam probala, proizvodi su odlicni, za posao ne znam....posao je za hrabre..
Ja bih izdvojila na crnoj listi Costa Cofe, zatim sve sta ima veze sa Miskom.....Maxi, posebno magacinski poslovi u Pekabeti. Radi se prekovremeno, to se ne placa, a mogu da te otpuste kad god zele, plata kasni.......Kad kazem prekovremeno mislim da dodjete ujutro u 7 a odete kuci u 22, placeno vam je do 15....
Tempo takodje...Mozda kasirke dobro prolaze, mada ne verujem, ali magacioneri nikako....
Sad za vreme ove krize svi privatnici su pokusali da ne placaju radnicima ili da im smanje plate jer su imali jako dobar izgovor......Sta god da se desi kriza je.......Izrabljivanja su uopste svi fast fudovi bez iznimke, posebno za udate zene koje imaju decu....Ja bih nekako savetovala svima da upisu za frizera, tamo mi se cini ok.........hehehe
 
Ja radila u McDonaldsu.......jeste izrabljivanje, ali se postuje kolektivni ugovor po svakom slovu.....
Радио сам и ја у Мекдоналдсу пре седам година, и могу рећи да је то најбољи и најкоректнији послодавац којег сам икада имао. Никада нећу прежалити што сам их напустио. Још су ме менаџерке молиле да останем, последњег дана ме, као случајно, умало нису закључале у магацину, хе хе. У то време сам живео у центру, а радио сам на Видиковцу, баш када су тамо отворили ресторан. Била је толика гужва да је обезбеђење морало да закључава врата, разбијали смо се од посла, остајао сам до касно увече, а онда сам имао аутобус тек пола сата иза поноћи, па сам се кући свако вече враћао око пола два, био сам стално неиспаван и нервозан и под притиском. Да сам само издржао неколико месеци тако, то би био стални посао за цео живот. Нисам имао среће ни што сам почео у Безистану, мислим, први дан на сервису, а двадесет људи цупка у реду. Да сам почео у неком мирнијем ресторану, имао бих више времена да се прилагодим. Почетна плата јесте мала, али се зато може напредовати према заслугама, свачији рад се појединачно прати и оцењује. И веома су толерантни, пружају ти прилику да се обучаваш колико год ти је потребно, неће те отпустити због једне грешке. Пре две и по године поново сам конкурисао у три ресторана, али нису хтели да ме приме. Вероватно сам тако и заслужио. Или можда не примају старе раднике. Мада, пролазио сам пре пар недеља поред ресторана на Видиковцу, и видео да су поново примили неке моје старе колеге из 2002. Једино што ми се сада не свиђа су ове нове ђубретарске униформе. Вратите старе секси униформе!!! Мекић форевер.
 
Mogu da razumem momenat da nekome odgovara radna atmosfera kod odredjenog poslodavca i da je to prioritet u odnosu na platu,ali ipak ne mogu da razumem da je nekome zivotni cilj posao u Meku za platu od recimo 25-30 hiljada(ili neku hiljadu vise,nebitno)...
 
Не знам колика је плата обученог радника или менаџера у Меку, почетна је много мања. Али није све у плати. Важна је и пријатна атмосфера, добре колеге, коректност и поштење послодавца, што се може напредовати ако се потрудиш. Жао ми је што нисам све то препознао на време, онда када сам већ био тамо. Али у том тренутку нисам имао довољно радног искуства да бих схватио колико је у Меку добро.
 
Pa zvanicno se bave "pripremama za polaganje ispita" ali se njihov posao svodi na to da posreduju izmedju klijenata (lovarnih losih djaka) i direktora raznih skola kojima oni daju (vasu lovu) da bi ste satro vi upisali dete u zeljenu skolu koju ono po uspehu i znanju realno ne bi mogli da upise.
Direktori sa njima imaju provereni dil i sigurni su da nece biti prozivani ili krivicno gonjeni jer dokazati je nemoguce bilo sta. ...proviziju ne bas tako naivnu sebi trpaju u dzep.

E da jos i ovo da dodam ne mogu vam oni pomoci da dete upisete u neku umetnicku skolu......:) ili recimo za sportsku akademiju.....:) jer se tu njihovo posredovanje i podmazivanje ne pomaze.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo lose da svi pisemo koje su se firme lose ophodile prema vama, tako da ljudi ne bi nasedali na lazi.

Zekstra - resavao sam test (meni su napisali da sam precvrst, odnosno nisam podoban za manipulaciju, pa tako nisam dobio posao) - to sam saznao, jer igrom slucaja znam jednu osobu koja je to procitala.:)

Tehnomanija - tamo smo svi radili za 21800 kao konji, jer dnevni promet je vrlo cesto bio oko 2 miliona dinara. Bio sam dva meseca i dao otkaz, jer mi je bilo to premalo para i danas mi je zao sto sam i dva dana radio za te lihvare, a ne dva meseca.
Ko je radio u Idei, ni pakao mu nece tesko pasti! Zaobidjite. Idite u Maxi ili Lidl.
 

Back
Top