Kablovski Intertet (SBB)

StRoll

Zainteresovan član
Poruka
168
Zanima me da li ima neko kablovski net da mi kaze da li su zadovoljni njime,kakve su cene,brzina,i sl. posto se i premisljam da ga uvedem (preko SBB-a).Takodje me zanima da li je pokriven ceo Bgd. ili samo odredjeni delovi grada.Kolika je brzina dovoljna i da li se isplati Flat rate?
:?
8)
 
Ja cu ipak najverovatnije da uzmem prepaid,cini mi se da je to isplativije.Mene dial-up JOS vise ubija,stalno mi konekcija visi na 21.6Kbps.UZAS.
Zvao sam ih i dobio neke informacije:\

PREPAID

NAZIV KOLIČINA MAKSIMALNO TRAJANJE CENA
LIGHT- 100 MB 30 dana 299,00 din
START- 250 MB 60 dana 699,00 d
PLUS- 450 MB 1.349,00 din
EKSTRA- 850 MB 2.245,00 din
TURBO- 1700 MB 4.180,00 din

POSTPAID

Količina podataka Cena po MB
1.5-5 GB 2,25 din/MB
5-25 GB 1,95 din/MB
25-50 GB 1,75 din/MB
50-80 GB 1,45 din/MB


FLAT RATE

Propusna moć Cena (din)
Dinamička IP Realna IP
64 Kb/s 1.500 -
128 Kb/s 3.950 8.150
256 Kb/s 7.950 16.250
512 Kb/s - 29.050
1024 Kb/s - 50.950



Nije bas pregledno al' Jbga 8-)))))))))
 
Nema ga svugde.Cak sta vise.
Najisplativiji ti je pripejd.Ali moras ga potrositi za 2 meseca.Sto ti za paket od 250 Mb ispadne 125 Mb mesecno i cene 350 din mesecno.To ti je dovoljno za normalno svakodnevno surfovanje bez skidanja nekih fajlova.
Brzina je teorijska 512 kb.U praksi pri download-u ide od 15(nikad manje) pa do 50 kb/s.Sto je nadzvucno za modem (analogno 2-3 ili digitalno do 5 kb/s),sto zavisi odakle se preuzima fajl.
Da ne pricam sto si uvek u konekciji i trenutno pristupas internetu.Drugo, ne placas vreme vec podatke.zato mozes ostati na vezi koliko hoces.
Nema pucanja veze i nerviranja hoce li se konektovati ili nece. Ko ce da izracuna koliko to kosta ?!Kada bi sada morao da se vratim na telefon(ah da i tel. linija ti je uvek slobodna i ne povisujes tel. racun)ubio bih se.toliko
 
Iskreno to su naj gore lopuse koje sam video kod nas...

Flat rate 64, kod ovih lopuza kosta kao flat 128 kod ptt-a.
Prodaju uslugu flat rate-a 256 za 8000 dinara. Dok PTT to isto nudi za 2000. Problem kod PTT-a jeste taj sto im veza ne puca, nema zastoja, i imaju nizak ping.

SBB, vodjen doticnom Aleksandrom Djokovic, izuzetno daju do znanja da im pojedinacni korisnici nista ne znace. Posto sam par puta zvao akonta problema koje imam sa njima i ladno me je odjebala (gospodjica direktorka).

Moj iskren savet jeste zaobici ovog izuzetno neodgovornog provajdera koji uzimaju ljude iz studentskih zadruga, placaju im naj manji minimalac i pritom ih ne obuce da rade svoj posao (na te ljude ja se ne ljutim. Ljutim se na SBB).

U zalosnom slucaju da vam je SBB jedina varijanta ... budite spremni na skoro svakodnevno pucanje veze, los TV signal i nehumano jake cene interneta.

SBB Jedna pitchka za sve.
 
worm:
Iskreno to su naj gore lopuse koje sam video kod nas...

Flat rate 64, kod ovih lopuza kosta kao flat 128 kod ptt-a.
Prodaju uslugu flat rate-a 256 za 8000 dinara. Dok PTT to isto nudi za 2000. Problem kod PTT-a jeste taj sto im veza ne puca, nema zastoja, i imaju nizak ping.

SBB, vodjen doticnom Aleksandrom Djokovic, izuzetno daju do znanja da im pojedinacni korisnici nista ne znace. Posto sam par puta zvao akonta problema koje imam sa njima i ladno me je * (gospodjica direktorka).

Moj iskren savet jeste zaobici ovog izuzetno neodgovornog provajdera koji uzimaju ljude iz studentskih zadruga, placaju im naj manji minimalac i pritom ih ne obuce da rade svoj posao (na te ljude ja se ne ljutim. Ljutim se na SBB).

U zalosnom slucaju da vam je SBB jedina varijanta ... budite spremni na skoro svakodnevno pucanje veze, los TV signal i nehumano jake cene interneta.

SBB Jedna pitchka za sve.
Isakreno da kazem, ja ti verujem, iako nisam koristio njihov pristup internetu. Ali zaista TV signal im je OCAJAN. Stalno nedostaju barem 3-4 programa, a ostalim je dosta los snimak.
Kao da deca rade tamo..... :?
 
SBB Dodatne informacije

Evo pisem vam sa iskidanim zivcima, jos jednom je nasa Velikodusna Srpska kompanija ucinila svoje.

Pomesali su mi sve TV kanale (a pritom niko me nije obavestio o tome, sada nemam Discovery,a umesto Motors channela dosao je Pro 7.

A internet? Sta je to internet. Vec 24 sata internet neradi. DA 24 sata.

Juce sam ceo dan pokusavao da pozovem njiho call centar ... i sta sma dobio ... qurac. I sada zovem i neveruju da mi neradi internet... a kad provere da neradi govore da su kao, promenili frekvencije na kojima rade modemi. Covek na liniji je neuspesno 10 minuta pokusavao da me ubedi da konstantnim resetovanjem modema, ili drzanjem istog 15 minuta bez struje, da ce situacija da se popravi. I da ce ukopcati novu (nazovi) frekvenciju.

Drzacu vas updateovanim sa informacijama od SBB-a.

SBB Spasi nas Boze ovih Budala[/b]
 
Koješta !!! Kod nas, u NS, je kablovski internet majka Janja !!! Jeste, 250 MB košta 699 din. ali ako samo surfuješ po netu, da ne skidaš muziku i filmove, to je više nego dovoljno + što je veza stalna, ne puca, brzina je super, telefon slobodan i nema da te muntaju sa računom za isti !!! Tu i tamo je bilo prekida zbog radova, ali dobiješ meil, dan ranije, od koliko do koliko nema neta, a ako dođe do nečega, ljudi su predusretljivi, dođu kući i otklone problem !!! Nisam siguran da je tako u celom gradu, ali u centru, gde sam, je odlicno !!!
 
Meni je SBB obecao 62 programa,20-tak nasih,a ostatak strani.TV su nam prikljucili pre neki 8-9 meseci.U pocetku je bilo 40-50 programa sto je donekle i bilo prihvatljivo.Sada ih ima 30(!),Vecinom nasi.Od stranih imam neka ziva sran*a.Zbog toga nisam placao racun 2 meseca,kad ono BUM.Nestade slika,sta je ovo.pozovem ih,kad oni mene poce da z*je*ava*u.Kao trebali ste da platite odmah,itd.itd.No,rekoh sebi,dobro.Moracu da uplatim racune,najvise zbog EP u Portugalu (tada su mi iskljucili TV).Uplatim ja,kazu mi slika ce doci za 5-7 dana.Dobro,barem cu videti Finale.Ali,prc.Juce su dosli majstori(danas je 26.08.).Znaci koliko je to?1,5 mesec?40 dana.Majke mi svaki dan sam ih zvao oni kao danas ce,sutra ce.Kad su dosli ti da prikljuce pitam ih da li u mojoj zgradi moze da radi kablovski NEt.Oni(DanieSattv)kazu kao da moze,odmah je tu cvoriste.Samo da pozovem Call Centar(330-52-52) i ostavim podatke.Ja ih pozovem kazem gde stanujem,pitam da li postoji mogucnost za Internet.Naravno kazu pozovite sutra pa cemo vam reci.Pozovem ja danas,i kazu da ne postoji mogucnost kabl.neta.Pitam kad ce biti,kazu ne znaju.Pa ko ce znati ako oni sami ne znaju?Ako me jos budu z*je*ava*i uzecu noz pa KRK od zgrade do zgrade i unistavaj kablove.Pa ce da vide malo.AKO NEKO IZ SBB-a OVO PROCITA SAMO NEKA ZNA DA SE NE SALIM.

P.S Sada imam 25 kanala na TV-u
 
Moze li neko koga ne mrzi da mi objasni kako radi kablovski net? jel to kao jedan veliki LAN, pa se preko nekog uredjaja transliraju javne u privatne adrese, kakvi su modemi koji se koriste, kako postizu tako veliku propusnu moc, ja cisto sumnjam da je moguce da u jednoj velikoj zgradi svi krenu da samo surfuju, ne moraju da skidaju nista veliko, pa da ne pocne da kochucka. Da li je ono sto nama prodaju kao kablovcki net, isto ono sto imaju ameri po kucama (hehe, bas sam naivan) ili je to neko zamajavanje?

Pozdrav svima
 
Hocu i ja kab. internet :P
ali kako :roll:
Pa ovima ovde u Cacku i ne pada na pamet da uvedu a imaju dve firme koje se bave kablovskom televizijom.
Kako bih mogao da ih nagovorim da se late tog posla. :twisted:
nije ni ovaj ISDN los ali me ubise cene tel. racuna. :x
Vise me kosta tel.racun nego racun za internet.
Pozdrav 8)
 
Evo i mog slucaj. Pre 6 meseci sam se prijavila na listu cekanja za kablovski internet (skoro godinu dana sam na SBB ),pre neki dan su me nazvali,rekli da rade u mom reonu i da li sam zainteresovana...Kad sam se prijavljivala,bila je tolika navala da sam pomislila da kad krenu da uvode,necu doci na red za godinu dana.Ali momci su tako velikodusni bili pa su preskocili toliko njih prijavljenih i dosli za 2 sata kod mene.Zavrsili za 15 min i otisli."Ako vas nesto interesuje,zovite call centar,bilo kakvi problemi i sl."Uplatim ja flat rate 1500 din i pitam ga,sta se desava sa modemom koji su doneli.Kaze,ako ne uplatite sledeci mesec,zvace vas devojka da vas pita zasto niste uplatili,a vi joj kazite da ste bili bolesni,ili ste bili na odmoru ili niste imali para i da cete uplatiti uskoro,da vam ne bi oduzeli modem,pa tako ponovo placali isto...Mislim,prvo to pravdanje!!!Sta ja imam nekome da se pravdam zasto nesto nisam ili jesam.Nisu me zvali da me pitaju da li sam zadovoljna konekcijom,a pitace me zasto nema para...mhhhh...
Ne razumem se u te brzine,uglavnom kad skidam nesto, ide od 0.8K/sec do 3.2k/sec max.Prezadovoljna sam s obzirom kako je bilo na dial-up.
Od juce ujutru pa sve do uvece nikako nisam mogla da udjem na net.Citala sam,neko je rekao resetovanje...Znaci,resetuj 10 sati modem da vidis dal ce da proradi...Vazi!
Rekli mi,iskljucite antivirus programe i firewall jer nekad zbog toga ne moze da se ostvari konekcija.Imamo mi zastite i nema sanse da se nesto desi!To nije tacno!!!!Istina je da imam mnogo manje napada na kompjuter ali ne i uopste! Evo, sad sam na netu 2 ipo sata,imala sam devet napada! Preksinoc mi je usao virus u kompjuter,neki Hackers ili sta vec....Zastita im je zaista zavidna!
Ipak se ja vratih na moje sigurnosne spravice,a oni nek sebe stite njihovim.Sto se tice toga,nemam problema sa konekcijom.
Ne znam.Sve mi je to delovalo strava u pocetku,medjutim nije to ni K od kablovskog interneta!O TV kanalima i da ne pricam!Samo cekam kad ce da smanje broj istih na 10-15...svi domaci i jos par stranih,poskupe s opravdanjem da sve to kosta,a ako hocete jos neki program,imate pakete pa platite,internet ce biti sporiji jer je velika navala...itd...nista novo kod nas!
Cim malo krene posao odmah se iskvare!
Pa,srecno svima koji koriste i koji ce koristiti SBB TV i Cable internet
 
I tako ja lepo napisah sve ono gore...ispljuva ih zestoko i znate sta se desilo ?!?!?!?!?!?!?!
Ni jedno naredno vece do dana danasnjeg,cak i sada,nemam mrezu!!!!
Upravo pisem sa sezam S kartice!
Zovem ih vec tri dana non stop,kazu " Na vasoj liniji ima veliki sum "
Pa sta ja da radim,placam internet koji ne mogu da koristim i duvam u antenu ne bih li procistila protok?!?
Ali zaista nema smisla!!!
Sutra odoh kod njih...hihihihihih....bicu jako jako jako pakosna!!!!!Prevrsili su svaku meru!
I naravno,izvesticu vas sta je bilo...
 
Mirjanadz:
I tako ja lepo napisah sve ono gore...ispljuva ih zestoko i znate sta se desilo ?!?!?!?!?!?!?!
Ni jedno naredno vece do dana danasnjeg,cak i sada,nemam mrezu!!!!
Upravo pisem sa sezam S kartice!
Zovem ih vec tri dana non stop,kazu " Na vasoj liniji ima veliki sum "
Pa sta ja da radim,placam internet koji ne mogu da koristim i duvam u antenu ne bih li procistila protok?!?
Ali zaista nema smisla!!!
Sutra odoh kod njih...hihihihihih....bicu jako jako jako pakosna!!!!!Prevrsili su svaku meru!
I naravno,izvesticu vas sta je bilo...


Samo napred, jedva cekam da cujem :)
 
Jedini problem sa kablovskim internetom vidim u tome sto se mi nalazimo na "Brdovitom Balkanu". Ne moze se postici dobar signal na mrezi kablovskog operatora sve dok ne izbacimo 80% starih TV aparata koje jos uvek koristimo. Oni su najveci izvor sumova na mrezi, i sa tim cemo imati jos dosta vremena velikih problema. Drugi problem je u tome sto jos uvek nema dovoljno obucenog kadra u samim kablovskim operatorima da bi se uspesno nosile sa ovim problemom. Zamislite samo kad sam video momka koga znam kao bivseg konobara da dolazi kod mene da mi sredjuje internet signal a u ruci drzi generator signala najnovije generacije, pa ljudi moji to rade inzenjeri, verujem da je takva situacija i u Srbiji. Treci i najveci problem je sto vlasnici kablovskih operatora nece da nabavljaju kvalitetnu mreznu opremu kao sto su filteri, pojacala, kablovi itd. jer je to veoma skupa oprema pa tako se odlucuju na jeftinije komponente a krajnji ishod osecamo mi sami kao krajnji korisnici.
 
Kod mene su ti pacovi iz SBB-a bili oktobra 2003 i rekli da mora da bude 50% zainteresovanih u zgradi da bi radili mrezu. Medjutim, posto su shvatili da ga duvaju zestoko od konkurencije (KDS i ostali) pristali su da rade i pojedinacno. Super, pomislio sam, i potpisao ugovor cim su se pojavili na vratima. taj dan i petak!! Zvao, pitao, kada, gde, koliko, kako... Uglavno je isti odgovor kao i kod sviju vas - ne znamo!!
U siiiiiirooookom luku, kao kisa oko KG - bezite od SBB!!!
 
Flat rate (najeftiniji) 64kb/s kosta 1500 din mesecno sto i nije puno, a svi prepaid korisnici imaju brzinu 512kb/s. razmisljam i ja da predjem posto me ova modemska veza ubija.

U međuvremenu se napredovalo, pa smo došli do "malo" bržeg interneta :-))) Šuška se da od 1.11.2009. SBB sprema mnogo bolju ponudu internet paketa :) tj., da će osnovna ponuda podrazumevati brzine od 4, 8, 12, 16 Mb/s, što znači duplo veće brzine za isti novac :))) Uvode i DOCSIS 3.0, pa ako bude tako, to znači da će korisnici SBB-a imati pakete i nekoliko puta brže od najjačeg ADSL paketa Telekoma. :)
 

Back
Top