Ljiljana Habjanović-Đurović

D

DR

Gost
MENI SE DOPADA KAKO PISE. DANAS SAM KUPILA NJEN NOVI RAMANIGRA ANDJELA. KVALITET I STAMPA JE KATASTROFA. GROZNO ZA KUCNU BIBLIOTEKU. IZDALA JE ONA SVOJU KNJIGU. O.K. ALI, IPAK MALO KVALITETA.
NJENE IZJAVE SU KATASROFA. NEVEROVATNO DA TAKVA ZENA PISE TAKO DOBRO.
DA LI JE MOGUCE DA SU NJENA DVA LICA TOLIKO IZRAZENA?
U KNJIGAMA JEDNO, A PREDSTAVLJA SE KAO DVOLICNO BICE ZELJNO NOVCA, SLAVE.... :?: :?: :!:
STETA :( [/i]
 
Је ли то Љиљана Хабјановић?

Укратко:
Сасвим случајно сам завирио у књигу онда кад је она била отворена и негде на половини... неко други ју је, наравно, читао. Тада сам прочитао најгори пасус икада. То је срамота за домаћу књижевност.

Да ли је њу похвалио неки од домаћих или страних критичара? Зашто, забога, читати неке брђане и планинаре кад је толико квалитетних дела непрочитано?
 
NE RAZUMEM PODELU PISACA NA BRDJANE I KOGA? NE RAZUMEM PROCENU KNJIGE NA OSNOVU NEKOG SLUCAJNO PROCITANOG DELA KNJIGE T.J. NA OSNOVU PET RECENICA. NE RAZUMEM ZASTO BIH CITALA KNJIGE KOJE HVALE DOMACI I STRANI KRITICARI.
ne razumem osobu koja moze da napise takvu glupost.
ali sam sigurna da nije iz Beograda.
suvise je prosta i ima brdjanski kompleks.
ako je neki pisac dobar ili los to je zbog svojih dela, ne zbog porekla ili kriticara.
inace, dela lj.h. djurovic su prevedena na francuski, italijanski, ceski jezik. mada ne mislim da je to potvrda kvaliteta.
mada, mozda ce neko promeniti misljenje i poceti da je cita....dok ne sazna koji je sledeci nagradjeni pisac....
[/i][/b]
 
Иако мислим да се овим спуштам до нивоа ове особе што ми је наденула један диван комплимент и осим тога много шта о себи и свом књижевном укусу казала, ја ћу ипак дати одговор, па ма шта моја публика касније о мени мислила што се ја овако спуштам до неких који то не заслужују.

Наиме, мислио сам да ће кратак опис оне списатељице из угла ученога и образованог књижевника бити довољан да наведе фантазере и књишке факире да се упитају о свом послу. Истина, ништа друго не може бити читање таквог штива.

То што сам напао особу која не зна да пише и коју не би читао ниједан прави познаваоц вредних књижевних дела ја нисам желео никоме да наудим. Уосталом, добро је прочитати и лоше дело, јер тако се стиче критички однос. Није, наглашавам, толико важно шта се чита колико оно што о томе делу имате да кажете.

Велики књижевник де Сад је једном рекао да је дело цело добро, и да је освртом на само једну његову реченицу довољно донети суд о писцу и делу. Зато, дело мора бити без грешака.

А ти, још једном, ко год да си (мада ми није сходно да се овако обраћам људима, сем кад то нису заслужили и презаслужили), немој настојати само да говориш како су културни људи из Бгд-а, а да они неморални и назадни живе другде. Ако тако мислиш онда сам се преварио у одговору, јер те узех за озбиљну особу.
 
Isidora:
Procitaj"Zenski rodoslov", njenu najbolje ikada napisanu knjigu, sve ce ti biti jasno!Kako pisac je izuzetno dobra, dobro pise, za ostalo ne znam niti me interesuje!
kako bi bili, sem sto provodite sate na citajuci poruke sa foruma, da pocnete da citate nesto drugo. mislim ne mora knjiga - znate sa koricama i tako to. pocnite sa jednostavnijim. n.p.r. dnevne novine. malo da upotpunite recnik.
verujem da cete moju poruku odmah procitati, jer sate provodite citajuci dobru knjizevnost - poruke sa foruma...
da li ste razumeli moju poruku? ipak procitajte jos jednom.
i mislim da nije vas nivo da odgovarate na ovakvu vrstu poruke...ali ipak hocete
 
Nietzsche:
Иако мислим да се овим спуштам до нивоа ове особе што ми је наденула један диван комплимент и осим тога много шта о себи и свом књижевном укусу казала, ја ћу ипак дати одговор, па ма шта моја публика касније о мени мислила што се ја овако спуштам до неких који то не заслужују.

Наиме, мислио сам да ће кратак опис оне списатељице из угла ученога и образованог књижевника бити довољан да наведе фантазере и књишке факире да се упитају о свом послу. Истина, ништа друго не може бити читање таквог штива.

LEPO JE STO STE POSLUSALI MOJ SAVET I PRESLI NA INFORAMTIVNE NOVINE....UZIVAJTE...POSLE CU VAM NAPISATI SLEDECI KORAK KA OBRAZOVANJU...NE MORATE MI ZAHVALJIVAT...TO JE ISPOD VASEG NIVOA...

То што сам напао особу која не зна да пише и коју не би читао ниједан прави познаваоц вредних књижевних дела ја нисам желео никоме да наудим. Уосталом, добро је прочитати и лоше дело, јер тако се стиче критички однос. Није, наглашавам, толико важно шта се чита колико оно што о томе делу имате да кажете.

Велики књижевник де Сад је једном рекао да је дело цело добро, и да је освртом на само једну његову реченицу довољно донети суд о писцу и делу. Зато, дело мора бити без грешака.

А ти, још једном, ко год да си (мада ми није сходно да се овако обраћам људима, сем кад то нису заслужили и презаслужили), немој настојати само да говориш како су културни људи из Бгд-а, а да они неморални и назадни живе другде. Ако тако мислиш онда сам се преварио у одговору, јер те узех за озбиљну особу.
 
milili:
Nietzsche:
Иако мислим да се овим спуштам до нивоа ове особе што ми је наденула један диван комплимент и осим тога много шта о себи и свом књижевном укусу казала, ја ћу ипак дати одговор, па ма шта моја публика касније о мени мислила што се ја овако спуштам до неких који то не заслужују.

Наиме, мислио сам да ће кратак опис оне списатељице из угла ученога и образованог књижевника бити довољан да наведе фантазере и књишке факире да се упитају о свом послу. Истина, ништа друго не може бити читање таквог штива.

LEPO JE STO STE POSLUSALI MOJ SAVET I PRESLI NA INFORAMTIVNE NOVINE....UZIVAJTE...POSLE CU VAM NAPISATI SLEDECI KORAK KA OBRAZOVANJU...NE MORATE MI ZAHVALJIVAT...TO JE ISPOD VASEG NIVOA...

То што сам напао особу која не зна да пише и коју не би читао ниједан прави познаваоц вредних књижевних дела ја нисам желео никоме да наудим. Уосталом, добро је прочитати и лоше дело, јер тако се стиче критички однос. Није, наглашавам, толико важно шта се чита колико оно што о томе делу имате да кажете.

Велики књижевник де Сад је једном рекао да је дело цело добро, и да је освртом на само једну његову реченицу довољно донети суд о писцу и делу. Зато, дело мора бити без грешака.

А ти, још једном, ко год да си (мада ми није сходно да се овако обраћам људима, сем кад то нису заслужили и презаслужили), немој настојати само да говориш како су културни људи из Бгд-а, а да они неморални и назадни живе другде. Ако тако мислиш онда сам се преварио у одговору, јер те узех за озбиљну особу.
E, decko, mnogo si nafuran, smiri se, ne valja ti to, to je vec izlizana ploca, izlazis iz fazona...
 
Ima dosta vas,mudrosera,ovde.A gospodja Djurovic je krajnje nepotreban i moze se chak reci ne mnogo mudar pisac.Javna ptica,hahahaha, shta drugo reci.Gre'ota je shto se uopshte dozvoljava da se takvo djubre objavi,da ne pricham o tome shto je chak postalo bestseler.Obrazuj se ,nacijo.Mozda jednog dana kad budete malo vishe stvari spoznali chak dosegnete neki lagani vid mudrosti.Iskreno se nadam tome,ovoj zemlji je to definitivno potrebno.
 
Ana_lepotica:
Ima dosta vas,mudrosera,ovde.A gospodja Djurovic je krajnje nepotreban i moze se chak reci ne mnogo mudar pisac.Javna ptica,hahahaha, shta drugo reci.Gre'ota je shto se uopshte dozvoljava da se takvo djubre objavi,da ne pricham o tome shto je chak postalo bestseler.Obrazuj se ,nacijo.Mozda jednog dana kad budete malo vishe stvari spoznali chak dosegnete neki lagani vid mudrosti.Iskreno se nadam tome,ovoj zemlji je to definitivno potrebno.
Svako ima svoje misljenje, zar ne?Nekima je dobra nekima je losa, ukusi su razliciti...
 
Ana_lepotica:
Ima dosta vas,mudrosera,ovde.A gospodja Djurovic je krajnje nepotreban i moze se chak reci ne mnogo mudar pisac.Javna ptica,hahahaha, shta drugo reci.Gre'ota je shto se uopshte dozvoljava da se takvo djubre objavi,da ne pricham o tome shto je chak postalo bestseler.Obrazuj se ,nacijo.Mozda jednog dana kad budete malo vishe stvari spoznali chak dosegnete neki lagani vid mudrosti.Iskreno se nadam tome,ovoj zemlji je to definitivno potrebno.
GROZNO....OVO JE STVARNO TRAGEDIJA LJUDSKOGA RODA....POJEDINAC SE OBRACA, POSREDSTVOM FORUMA NA KRSTARICI, NACIJI DA SE OBRAZUJE.....
PA, OVAJ FORUM POSTAJE OPASAN....KAKVI LIKOVI..TOLIKO TRAGICNOSTI U CELOKUPNOJ LICNOSTI...KOJA SE OBRACA NACIJI....
MOJ SAVET - MARS JE BLIZI NEGO IKAD...SKOKNI MALO, ODMORI SE
 
Nietzsche:
Је ли то Љиљана Хабјановић?

Укратко:
Сасвим случајно сам завирио у књигу онда кад је она била отворена и негде на половини... неко други ју је, наравно, читао. Тада сам прочитао најгори пасус икада. То је срамота за домаћу књижевност.

Да ли је њу похвалио неки од домаћих или страних критичара? Зашто, забога, читати неке брђане и планинаре кад је толико квалитетних дела непрочитано?


Tačno. Ja nemam nerava to da čitam. Pitanj eda li je bolje čitati krš nego ništa.
A, hvalio ju je R. Mikić, urednik u N Knjizi...sramota!
(ne znam to brđani i to, nego znam da ne valja)
 
sto se Zenskog rodoslova tice, ako je to jedina knjiga koju ste citali, onda je sasvim o.k.Problem nastaje ako ste citali sve njene knjige.Zena je nepopravljivi narcis, opsednuta sobom, toliko se ponekad ponavlja da smara.Slazem se da je Zenski rodoslov njena najbolja knjiga,a i Paunovo pero bi bila super knjiga bez dela o Ivi koji je "vec vidjen".Mislim da je isfolirana.
 
Cao svima.

Nisam od onih koji gutaju njena dela. Niti sam pripadnik onih koji ih nipodaštavaju. Jednostavno, više volim da pročitam komplikovanija dela, dela koja su autori pisali decenijama, poput Dantea ili Bokača, Šekspira ili Andrića. Volim književnike koji stvaraju delo mukotrpno i polako, a ne one koji plodonosno seju romane radi matematičkog prebrojavanja i dizanja prolazne slave. Ona ne spada u autore koji će da traju. Zato skidam kapu samo neprolaznim delima, delima kojima ni istorija nije mogla ništa, ali ako grešim i posle mene njena dela postanu vredna poput dela Dostojevskog, Šekspira, Aristotela, Sokrata i drugih velikih mislilaca, onda joj se unapred izvinjavam, ali čisto sumnjam, jer samo da vam kažem po visini misli vaših, vreme će da odredi i cenu vašu.

MS
:wink:
 

Back
Top