Orkestar Mornarice SAD na Saboru trubača u Guči!!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827

Guča, 06.08.2009.

Beta
Orkestar Mornarice SAD na Saboru trubača u Guči

Orkestar Mornarice Sjedinjenih Američkih Država (SAD) učestvovaće na Saboru trubača u Guči od 6. do 9. avgusta, saopštila je danas ambasada SAD u Beogradu

Na Saboru u Guči nastupiće šest članova duvačkog orkestra iz Napulja, koji je deo ansambla američkih Mornaričkih snaga Evrope i Afričkih udruženih snaga.
Američki orkestar sviraće na binama i ulicama Guče, a glavni koncert biće održan 7. avgusta u 22.30, navodi se u saopštenju.


suvxbp_th.jpg




http://www.pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=75406&sectionId=41
 
Poslednja izmena:
Sada ce da se nadje neko ko ce da kaze kako americki trubaci pojma nemaju. :roll:

Nije da nemaju pojma, ali sigurno neće lepo zvučati uhu našeg čoveka, naviklog na naš način sviranja trube... Svojevremeno je u Novostima bio feljton o trubi (džez, Guča...) i sećam se da su neki džezeri bili zapanjeni kada su čuli našu trubu, jer nisu verovali da se truba može svirati na taj način. Tako da našem čoveku, sviklom na Guču, Amerikanci sigurno neče baš najbolje zvučati... :)
 
Nije da nemaju pojma, ali sigurno neće lepo zvučati uhu našeg čoveka, naviklog na naš način sviranja trube... Svojevremeno je u Novostima bio feljton o trubi (džez, Guča...) i sećam se da su neki džezeri bili zapanjeni kada su čuli našu trubu, jer nisu verovali da se truba može svirati na taj način. Tako da našem čoveku, sviklom na Guču, Amerikanci sigurno neče baš najbolje zvučati... :)


Posto sam skeptican prema kvalitetu sluha vecine posetilaca Guche, i mislim da najmanji broj dolazi zbog muzike......siguran sam da ce nakon pola praseta i bure piva, Guchani i Guchanke meshati na taktove "Oh When the Saints Go Marching in".......isto kao na onu staru srpsku " shote , mori , shote"........;)
 
Posto sam skeptican prema kvalitetu sluha vecine posetilaca Guche, i mislim da najmanji broj dolazi zbog muzike......siguran sam da ce nakon pola praseta i bure piva, Guchani i Guchanke meshati na taktove "Oh When the Saints Go Marching in".......isto kao na onu staru srpsku " shote , mori , shote"........;)

Za Šote su naučili, nakon višegodišnje kampanje i prošlogodišnje zabrane :)
 
valjda ce da povedu i klintona...i on bese duva ..doduse u saksofon ali naucice i onako je bio prva truba svojevremeno.....
a ljubitelji amerikanaca neka ih docekaju sa lebom i solju ......sto se mene tice svaka nesreca amerike mene ce licno osokoliti------ja im nikad necu oprostiti laserski vodjenu od 2.5 tona i gubitak svojih dokazanih prijatelja...dokazanih u najgorim i najkrvavijim mogucim situacijama.....njima pokoj dusi i vecna slava.....
 
valjda ce da povedu i klintona...i on bese duva ..doduse u saksofon ali naucice i onako je bio prva truba svojevremeno.....
a ljubitelji amerikanaca neka ih docekaju sa lebom i solju ......sto se mene tice svaka nesreca amerike mene ce licno osokoliti------ja im nikad necu oprostiti laserski vodjenu od 2.5 tona i gubitak svojih dokazanih prijatelja...dokazanih u najgorim i najkrvavijim mogucim situacijama.....njima pokoj dusi i vecna slava.....

Pajo.........sta su ti ubogi muzikanti krivi za bombu od 2.5 tone???:think:
 


Guča, 06.08.2009.

Beta
Tito i SFRJ hit u Guči

SFRJ i njen predsednik Josip Broz Tito (1892-1980) pravi su hit ovogodišnjeg 49. Dragačevskog sabora trubača, koji se održava od 5. do 9. avgusta u Guči

U Guči se mogu kupiti majice sa Titovim likom i natpisima "Samo vas gledam majku vam božju" i "Kad smo bili drugovi bili smo gospoda", a najviše ih nose mlađi posetioci Sabora.
Prvog dana Sabora Titove majice su se prodavale za 400 dinara, a danas su zbog velikog interesovanja prodavci odlučili da im dignu cenu za 100 dinara. U Guči se u prodaji pojavio i sapun "Maršal" koji je nedavno počeo da proizvodi zrenjaninski Luksol.
Posetioci Guče su u sredu uveče pod šatrama od trubačkih orkestara naručivali da sviraju himnu SFRJ "Hej Sloveni" i partizanske pesme poput "Po šumama i gorama".
Grupa mladih iz Sremske Mitrovice u Guču je stigla sa grbom i zastavom SFRJ, student agronomije Milan Anđušić (22) rekao je agenciji Beta da na ovaj način zele da pozove vršnjake na druženje "kao u Titovo doba".
"Naši roditelji i dedovi su nam pričali da se u njegovo vreme dobro živelo i da su fabrike radile, a mladi se družili na omladinskim radnim akcijama širom ondašnje zemlje", rekao je Anđušić.



http://pressonline.rs/page/stories/sr.html?view=story&id=75388&sectionId=41&seriesId=230
 
Hahaha... sto da ne.

Ko god se setio da ih tamo posalje ima smisla za humor.

Ахаха.... идеја је сјајна, волео бих да их неко све време снима камером и да почнем да се ваљам од смеха КАДА БУДУ ПАЛИ У СТАЊЕ ШОКА - јер оно што ће они тамо видети и доживети у сваком погледу (а то је ипак војни оркестар) ИМА ДА ИМ НАНЕСЕ ТЕШКЕ ТРАУМЕ ДО КРАЈА ЖИВОТА...........:hahaha::hahaha::hahaha: оболеће о'ма по повратку од "синдрома после Гуче"...
 
Apsolutno nista......naravno...........

ali,nisu vas gadjali ovi trubama i notama.........

jel to znaci da su srbi krivi sto su birali milosevica za predsednika pa su trebali biti bijeni,a americki narod koji je birao svog predsednika /koji je bio srbe zbog pogresnog izbora/nije za nista kriv.....mozda je to tako za tebe...za mene ne...ocito da su dupli standardi.....i ja sam vec negde na forumu napisao---u ratu sam rekao ako prezivim prvog amerikanca koga sretnem u zivotu ---takvu cu mu samarcinu razvaliti da ce mu usi pospadati...pa sta kosta nek kosta.....a ja sam uvek drzao rec...
 

Back
Top