Zasto ateisti idu djonom?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Groucho Marx

Primećen član
Poruka
645
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...
 
Ako naiđeš na čoveka koji misli da je zemlja ravna, a ti misliš da je okrugla, zar nećeš stati da mu objasniš istinu? Zar te neće pogoditi njegova deyinformisanost?

Uostalom, ja sam ateista pa da vidim da mi pokažeš gde sam na ovom forumu išao đonom na vernike. A da znaš samo na koliko sam ja verničkih đonova naišao na ovom forumu...
 
darkster:
Ako naiđeš na čoveka koji misli da je zemlja ravna, a ti misliš da je okrugla, zar nećeš stati da mu objasniš istinu? Zar te neće pogoditi njegova deyinformisanost?

Uostalom, ja sam ateista pa da vidim da mi pokažeš gde sam na ovom forumu išao đonom na vernike. A da znaš samo na koliko sam ja verničkih đonova naišao na ovom forumu...


Zemlja je okrugla :?: :shock: :shock: :?:

Poredis egzaktne i ezoterijske stvari. U svakom slucaju, odgovor je 'ne' na oba pitanja.
 
Groucho Marx:
Osim toga, zar vera nije vrlina?

Po meni - nije.
Vera u startu isključuje svaku opciju ispitivanja ispravnosti onoga u šta se veruje. "Pravi" vernik uopšte ne vidi potrebu za bilo kakvim preispitivanjem sopstvenih uverenja! Tamo, gde se na taj način u startu ukidaju zdrav razum i logika, nešto gadno smrdi.

S toga su religije jedan od najboljih načina da se manipuliše masama. U praksi, najveći procenat ratova vodio/vodi/vodiće se na verskoj osnovi. :x

Nemojte sad samo o tome kako su Pravoslavci "cvećke". Svaka religija to tvrdi za sebe. :roll:
 
Groucho Marx:
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...


Jednostavno, zato sto vecina vernika, ovde na forumu, ima strahovit nagon i energiju da milom ili silom POKRSTAVA nevernike ( ateiste ), a ovi se zilave ko' Indijanci i ne daju svoju slobodu ( misli ), i onda dolazi do sukoba po principu akcije i reakcije ( sto jedni vise pritiskaju, drugi se vise brane, pa se tu, cesto, zastrani, sa obe strane ) !!! A da li je vera vrlina, zavisi sa kog aspekta posmatras !!! Si zadovoljan odgovorom ?!?
 
krvolok:
Groucho Marx:
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...


Jednostavno, zato sto vecina vernika, ovde na forumu, ima strahovit nagon i energiju da milom ili silom POKRSTAVA nevernike ( ateiste ), a ovi se zilave ko' Indijanci i ne daju svoju slobodu ( misli ), i onda dolazi do sukoba po principu akcije i reakcije ( sto jedni vise pritiskaju, drugi se vise brane, pa se tu, cesto, zastrani, sa obe strane ) !!! A da li je vera vrlina, zavisi sa kog aspekta posmatras !!! Si zadovoljan odgovorom ?!?

Meni se sviđa....
 
Šaptač:
Groucho Marx:
Osim toga, zar vera nije vrlina?

Po meni - nije.
Vera u startu isključuje svaku opciju ispitivanja ispravnosti onoga u šta se veruje. "Pravi" vernik uopšte ne vidi potrebu za bilo kakvim preispitivanjem sopstvenih uverenja! Tamo, gde se na taj način u startu ukidaju zdrav razum i logika, nešto gadno smrdi.

S toga su religije jedan od najboljih načina da se manipuliše masama. U praksi, najveći procenat ratova vodio/vodi/vodiće se na verskoj osnovi. :x

Nemojte sad samo o tome kako su Pravoslavci "cvećke". Svaka religija to tvrdi za sebe. :roll:

Uverenja se, unutar svake relige, uvek iznova ispituju i menjaju. Ne samo sto se menja stav crkve po odredjenim pitanjima, nego svaki vernik iscitavanjem svojih religijskih knjiga dolazi do novih spoznaja prirode svoje religije.

To o cemu ti pricas je nesto sasvim drugo i pokazuje ono sto prizeljkujes. Govoris o tome kako ne preispituje svoje osnovno uverenje da bude to sto jeste, vernik. Dakle, da promeni svoju sustinu i postane nesto drugo. Osim toga, ni ti ne vidis potrebu za bilo kakvim preispitivanjem sopstvenih uverenja. Ali unutar onoga sto jesi, ateista, svakoga dana saznajes nesto novo i jer za to dobijas potvrdu i informacije iz svoje okoline.
 
Šaptač:
Groucho Marx:
Osim toga, zar vera nije vrlina?

Po meni - nije.
Vera u startu isključuje svaku opciju ispitivanja ispravnosti onoga u šta se veruje. "Pravi" vernik uopšte ne vidi potrebu za bilo kakvim preispitivanjem sopstvenih uverenja! Tamo, gde se na taj način u startu ukidaju zdrav razum i logika, nešto gadno smrdi.

S toga su religije jedan od najboljih načina da se manipuliše masama. U praksi, najveći procenat ratova vodio/vodi/vodiće se na verskoj osnovi. :x

Nemojte sad samo o tome kako su Pravoslavci "cvećke". Svaka religija to tvrdi za sebe. :roll:
Saptacu,otkuda ti kao bezboznik mozes da pricas kako vernici dozivljavaju svoju veru?Na osnovu necega sto nemas,sudis o tome sto nemas!I da ti kazem kao vernik:Postoji znanje pre vere i znanje koje se radja iz vere!Svoju veru sam duboko preispitivao i zatim poverovao!Sledece je ono sto ateisti namaju pojma:Ubrzo posto poverujemo OSVEDOCUJEMO se u ispravnost nase vere!Samo sto se unutrasnje osvedocenje ne moze preneti jer je licno!I da zanemarimo,verske ratove nisu uzrokovali i vodili pravoslavni,mi smo se branili!I da znate:Hristos nije osnovao religiju nego CRKVU!
 
krvolok:
Jednostavno, zato sto vecina vernika, ovde na forumu, ima strahovit nagon i energiju da milom ili silom POKRSTAVA nevernike ( ateiste ), a ovi se zilave ko' Indijanci i ne daju svoju slobodu ( misli ), i onda dolazi do sukoba po principu akcije i reakcije ( sto jedni vise pritiskaju, drugi se vise brane, pa se tu, cesto, zastrani, sa obe strane ) !!! A da li je vera vrlina, zavisi sa kog aspekta posmatras !!! Si zadovoljan odgovorom ?!?

Pa dobro, ovde na filozofiji i mogu da prihvatim taj odgovor, ali zasto bi ateista dolazio na forum religija ako nije religiozan. Ranije sam se prepucavao sa hrvatima koji su dolazili na yu forume da k*enjaju o ispravnosti njihovog rata. Mislim, u cemu je poenta? Kao kad bih ja otisao na neki gey ili sado-mazo sajt i pricao kako je super normalan hetero odnos a svi oni nemaju pojma.
 
Šaptač:
Groucho Marx:
Osim toga, zar vera nije vrlina?

Po meni - nije.
Vera u startu isključuje svaku opciju ispitivanja ispravnosti onoga u šta se veruje. "Pravi" vernik uopšte ne vidi potrebu za bilo kakvim preispitivanjem sopstvenih uverenja! Tamo, gde se na taj način u startu ukidaju zdrav razum i logika, nešto gadno smrdi. /.../

Sad sam se setio... 'Kontakt', savrseni film za tebe.
 
Groucho Marx:
krvolok:
Jednostavno, zato sto vecina vernika, ovde na forumu, ima strahovit nagon i energiju da milom ili silom POKRSTAVA nevernike ( ateiste ), a ovi se zilave ko' Indijanci i ne daju svoju slobodu ( misli ), i onda dolazi do sukoba po principu akcije i reakcije ( sto jedni vise pritiskaju, drugi se vise brane, pa se tu, cesto, zastrani, sa obe strane ) !!! A da li je vera vrlina, zavisi sa kog aspekta posmatras !!! Si zadovoljan odgovorom ?!?

Pa dobro, ovde na filozofiji i mogu da prihvatim taj odgovor, ali zasto bi ateista dolazio na forum religija ako nije religiozan. Ranije sam se prepucavao sa hrvatima koji su dolazili na yu forume da k*enjaju o ispravnosti njihovog rata. Mislim, u cemu je poenta? Kao kad bih ja otisao na neki gey ili sado-mazo sajt i pricao kako je super normalan hetero odnos a svi oni nemaju pojma.


Pa o tome ti i govorim : OVO NIJE FORUM RELIGIJA !!! Zamisli da sad odes na forum " Stripovi " ili " Mobilna telefonija ", sa ovakvom temom, pa odveli bi te u ludackoj kosulji !!! Znaci, posto, institucionalno, NE POSTOJI religija ( forum ), onda su svi Hristovi vojnici, ovde uljezi, i cemu cudjenje ako se domorodci zestoko brane od njih ?!?
 
Groucho Marx:
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...


nemoj mi reci da nisi primetio kolicinu agresije kod jednog prosecnog vernika?
homeopatska metoda (istim - isto)...a ako neko bas krene da mi vredja zdrav razum, ne ocekuj da se fino udaljim bez odgovora....
 
anakin:
Groucho Marx:
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...


nemoj mi reci da nisi primetio kolicinu agresije kod jednog prosecnog vernika?
homeopatska metoda (istim - isto)...a ako neko bas krene da mi vredja zdrav razum, ne ocekuj da se fino udaljim bez odgovora....


Ja gledam svoj djon, ali nesto ne primecujem da je agresivan.... :? Aj, prosvetli me, kako sam ja to agresivno djonirana, majke ti :?
 
anakin:
Groucho Marx:
Citam neke od ovih tema (i secam se rasprava na religiji) i svo vreme mi jedna stvar nije jasna. Ako su ateisti toliko cvrsti u svojoj ne-veri, zbog cega se toliko primaju na pricu o religiji, zbog cega osecaju potrebu da ponize one koji su istinski vernici? Ne pricam sa stanovista religijskog duha, nego racionalnog, zasto unizavati nekog ko ne misli kao ti. Osim toga, zar vera nije vrlina?

Nemam nameru da nekog prozivam, samo me zanima...


nemoj mi reci da nisi primetio kolicinu agresije kod jednog prosecnog vernika?
homeopatska metoda (istim - isto)...a ako neko bas krene da mi vredja zdrav razum, ne ocekuj da se fino udaljim bez odgovora....


Pitanje je ko prvi pocne?...
Kontakt, savrsen film i za tebe...
 
pazi...za sebe nikad nisam rekla da nisam agresivna...to je prosto karakterna crta i nemam nameru da se foliram da je drugacije...
problem je sto postoje razne vrste agresije i ono sto jako smara je kad neko ko je ocigledno agresivan to nece da prizna...
osim toga, ja sam agresivna kad branim svoj stav...
sigurno necu uleteti u LJiS i vristati ljudima da se manu sexa...

kapiras razliku?
 
agresivnost je subjektivna stvar,ne zavisi od toga da li je neko vernik ili ateista.U obe grupe se ispoljava agresivnost.Agresivne vernike bih podsetio da je greh ubedjivati nekog u nesto ako ne zeli isti kao odvracati ga od njegovih verovanja
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top