najbolja=najgora drugarica?

Skyler:
Electra:
bleach:
jao... kako ti dobro baratash rechima :shock:
sve razumem, samo ne bih mogla sve to da kazem :roll: isto... :wink: ali, isto... 8)

Hvala :wink:
Mnogo bolje se izrazavam pismeno, nego usmeno, tako da to ne bih mogla tako dobro da ti ispricam :) Stvarno moram da poradim na svom usmenom izrazavanju :?
Cekaj... ako sam dobro razumela, i kod tebe je ista situacija? Eh... :)

PA NEMOJ ICI...

Kuda da ne idem? :? :shock:
 
Skyler:
DA LI SVAKO MUSKO-ZENSKO PRIJATELJSTVO MORA DA SE PRE ILI KASNIJE PRETVORI U SVIDANJE, LJUBAV I SIMPATIJE BAR SA JEDNE STRANE? :D
Postoji slucaj kada to definitivno nije moguce, a to je kada su oboje homo... tuzno ali istinito...

Vec samim tim kada si sa nekim prijatelj (ovde mislim na pravo prijateljstvo, ne ono ,znam ga iz vidjenja')... vi ste po necemu slicni, ili odgovarate jedno drugom, makar malo...

Fizicki izgled moze da bude prepreka, ako je to vrednost u glavi jedne ili druge osobe, ali ovako... svako pravo prijateljstvo moze da postane i nesto vise od toga...
 
Electra:
E ovako... :D
ne mora da znaci da ta devojka NIJE tvoja drugarica. Pre svega, smuvala se s tvojim BIVSIM - to sto ti je bivsi, govori nesto - prekinula si s njim (ili on s tobom) i vise niste zajedno, ti nemas (ako ti se jos svidja - tuzno, ali istinito) apsolutno nikakva prava nad njim... Ako ti se ne svidja... onda nema problema... A to sto ti ona nije rekla, mozda znaci da joj je neugodno ili tako nesto... I to zbog cega ce ona da se muva s nekim, njena je stvar... Mada je naravno trebala da ti kaze, ako ti je najbolja drugarica, ali kao sto rekoh, mozda joj je previse bzvz. U svakom slucaju, ne treba da prekinete s druzenjem zbog toga. Ako ste bile stvarno dobre drugarice s kvalitetnim i dugotrajnim odnosom (drugarskim, naravno :lol: ) nema razloga da se on prekine. Ja sam, recimo, imala najbolju drugaricu koju znam vise od 10 godina. Jesenas smo krenule u razlicite srednje skole ali to nam u pocetku nije smetalo da nastavimo s druzenjem. I ona i ja smo normalno sklapale nova prijateljstva i vidjale se u slobodno vreme. No postepeno je ona pocela zesce da me ispaljuje... dogovorimo se da cemo izaci, a onda TEK kad ja nju pitam je l vazi dogovor, ona kaze da ne vazi jer se dogovorila da izadje s drugaricama iz novog odeljenja... onda ja predjem preko toga, ponovo se druzimo i dogovorimo da idemo za Prvi maj na Palic... i kad ja nju podsetim da pita svoje, ona kaze da je odustala, ici ce na neko kampovanje sa svojim drugaricama na dva dana, to joj je primamljivije... Nekako sam prestala da se trudim... ako ona ne cini nista da odrzi nase prijateljstvo, sto bih ja? Prijateljstvo je, kao i ljubavna veza, odnos na kome moraju da rade obe strane... Sad se i ne cujemo, razmenimo po jedan SMS mesecno, kad se sretnemo na ulici, ispricamo se... Nedavno me je pozvala da dodjem do nje, ne znam da li da odem, zelela bih, ali ne mogu samo tako da zaboravim sve sto mi je radila, a tu ne spada samo to ispaljvanje u vezi s dogovorima... Nedostaje mi, cini mi se da i ja njoj nedostajem, ali kako da znam da nece vec sledeci put uraditi isto...?

Ne znam...
Jeste da ti kaze.. Bivsi.. Ali nikad... Bivsi ne moze biti bivsi...
Uvek sam se drzala dalje od bivsih mojih drugarica... Jer nikad ne mozes da znas da li ima tu jos nesto... I ja ne mogu da joj nanositi bol tako sto ce me ona gledati kako se ja sepurim sa njim...
Drugarica je drugarica.. Ona je uvek tu... Decko... Pa,recimo da nije uvek tu...
A i ne mogu dozvoliti da neko pati zbog mene...

I ti se opet vracas na nju...
Kao sto sam ti rekla... OS je OS... Srednja je sasvim druga prica.. Tada svi mi odrastamo i idemo svojim drugim putem...
Retko koja prijateljstva su se odrzala... Ona koja jesu... To je onda pravo prijateljstvo....
To izmedju tebe i tvoje drugarice nije...
 
UOPSTE se ne slazem sa tom teorijom da su muskarci bolji prijatelji od devojaka.Ja,na primer,imam najbolju drugaricu vec 8 godina.Njoj mogu sve da kazem,nikad mi nije odala ni jednu tajnu,a uvek je tu da me saslusa i posavetuje.Mozda smo se pokacile nekoliko puta,ali to je bilo na kratko i zbog gluposti.To sto je tebe drugarica izneverila,ne znaci da devojke nisu dobri prijatelji.
 
Sasha85:
Ne znam...
Jeste da ti kaze.. Bivsi.. Ali nikad... Bivsi ne moze biti bivsi...
Uvek sam se drzala dalje od bivsih mojih drugarica... Jer nikad ne mozes da znas da li ima tu jos nesto... I ja ne mogu da joj nanositi bol tako sto ce me ona gledati kako se ja sepurim sa njim...
Drugarica je drugarica.. Ona je uvek tu... Decko... Pa,recimo da nije uvek tu...
A i ne mogu dozvoliti da neko pati zbog mene...

Pa, ima i tu istine... Ali... Ne znam... :roll: Naravno, ne mislim da sad svako treba da ceka da mu drug/arica raskine s devojkom/deckom da bi ga smuvao/la... Daleko od toga... Ali ako stvarno postoji neka hemija nakon raskida... sto da ne? Pod uslovom da je i nastala nakon raskida, jer da taj drug/arica koji je raskinuo/la sazna da se njegov/a drug/arica lozila na tog s kim je raskinuo/la jos u toku njihove veze... Ispada bas tako, da je cekao/la razlaz da bi nesto poduzeo/la... Jao, ovo ume da umori... :roll: Zasto moramo da imamo razlicite glagolske oblike za muski i zenski rod? :roll: :lol: :lol: :lol:

Sasha85:
I ti se opet vracas na nju...
Kao sto sam ti rekla... OS je OS... Srednja je sasvim druga prica.. Tada svi mi odrastamo i idemo svojim drugim putem...
Retko koja prijateljstva su se odrzala... Ona koja jesu... To je onda pravo prijateljstvo....
To izmedju tebe i tvoje drugarice nije...

E... sta cu... vracam se na nju... kazem da mi nedostaje... a kad mi se javi, prica (tj. pise) kao da je sve OK... i onda se pitam... Mada znam da si u pravu, ako se ikad ponovo i sprijateljimo, to nikako nece biti ono sto je bilo, tek mozda bleda senka...
Ako sam ovo sad dobro quotovala, onda stvarno neko treba da me casti... ako nisam... ima da se rasplacem... :oops:
 
Electra:
bleach:
Electra:
Castim te!... :wink: 8)

:wink:
Ali... ovo je tek drugi nivo... sad ide onaj najtezi... quoteovanje vise autora... jos uvek se ne usudjujem da upisem taj kurs :oops: :? :shock: :lol:
Ма лако је...
само види шта ти је Саша рекла па ће све бити ок...
Ако ниси сигурна шта си написала само идеш на преглед пре слања ....
а пази мене ...ко да је опасно по живот :P
 
Bliznakinja:
Electra:
bleach:
Electra:
Castim te!... :wink: 8)

:wink:
Ali... ovo je tek drugi nivo... sad ide onaj najtezi... quoteovanje vise autora... jos uvek se ne usudjujem da upisem taj kurs :oops: :? :shock: :lol:
Ма лако је...
само види шта ти је Саша рекла па ће све бити ок...
Ако ниси сигурна шта си написала само идеш на преглед пре слања ....
а пази мене ...ко да је опасно по живот :P

Pa... nikad se ne zna :lol:
 
Eh, nista nije nemoguce, draga Bliznakinjo, koliko sam ja spretna, verujem da bih mogla da ucinim jedan malecni pad sistema... Foruma... ili citave Krstarice? :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :D :D :D :D Nehotice, naravno... 8) Toliko o mojoj spretnosti :oops: , ja sam bas nadarena da radim gluposti :P
 
Electra:
Pa, ima i tu istine... Ali... Ne znam... :roll: Naravno, ne mislim da sad svako treba da ceka da mu drug/arica raskine s devojkom/deckom da bi ga smuvao/la... Daleko od toga... Ali ako stvarno postoji neka hemija nakon raskida... sto da ne? Pod uslovom da je i nastala nakon raskida, jer da taj drug/arica koji je raskinuo/la sazna da se njegov/a drug/arica lozila na tog s kim je raskinuo/la jos u toku njihove veze... Ispada bas tako, da je cekao/la razlaz da bi nesto poduzeo/la... Jao, ovo ume da umori... :roll: Zasto moramo da imamo razlicite glagolske oblike za muski i zenski rod? :roll: :lol: :lol: :lol:

Ej... Ne da je komplikovano to sa rodovima... :?
Uh...
Ako se njemu/njoj svidi decko/devojka njenog/njegovog druga/drugarice... Posle raskida.. To ce izgledati kao da je bilo za vreme raskida,zar ne? I mozda jeste bilo... Mozda ta osoba sebi prizna to posle raskida drugarice/druga sa tim deckom/devojkom...
Jaoj... Ala je ovo komplikovano... :?
I ako tu ima hemije..... Mislim da prvo treba da bude sigurna,da vidi da li joj/njemu on/ona jos uvek nesto znaci... Ili da saceka da nadje ona/on drugog/drugu... I tada da proba sa tim deckom...
Dosta je... :?

Electra:
E... sta cu... vracam se na nju... kazem da mi nedostaje... a kad mi se javi, prica (tj. pise) kao da je sve OK... i onda se pitam... Mada znam da si u pravu, ako se ikad ponovo i sprijateljimo, to nikako nece biti ono sto je bilo, tek mozda bleda senka...
Ako sam ovo sad dobro quotovala, onda stvarno neko treba da me casti... ako nisam... ima da se rasplacem... :oops:

Znam... To se vidi... Cesto pricas o njoj...
Nikad vise nista nece biti isto... Zato nemoj samo sebi da otezavas stvari...
Moras prihvatiti da se promenila... I to je to...
 
i ja mislim da su decaci bolji drugovi :roll: ali se nikad nisam preteran druzila sa njima :roll: doduse sad imam par.. hm.. dobrih drugova :? a drugarice.. sta znam.. sto kaze jedna moja drugarica kad god mi se neko ,svidi' (mislim za druzenje) sve gledam kad ce nesto da uradi i razocara me :( tuzno.. :( eh.. inace ja se sa ortakinjama stalno svadjam :lol: to je zato sto se relativno razlikujemo.. :roll: mislim nisu to svadje.. to su diskusije :D hehe.. zasto ja ovo pricam? :? :roll:
 
ne kapiram te ribe koje pucaju od ljubomore kada njihov bivsi zapocne novu vezu,ili ako slucajno kao sada smuva se sa drugaricom svoje bivse devojke.
Sta to ima veze?Niste zajedno,vasa prica je zavrsena,i ti i on imate pravo na nove ljubavi.
Nemozes da nju osudjujes,kada i tebi moze sutra da se desi da ti se dopadne drug tvog bivseg decka.
Mislim da nemas razloga za ljutnju-mislim da ona ima razlog da se ljuti jer si ti u ovom slucaju nepravedna.
 
Kako bi vi okarakterisali ovo...?? Decko koji muva jednu devojku posalje poruku njenoj drugarici tipa pozdravi mi ''tu devojku'' a ona njemu odgovori svasta, izproziva ga ,izvredja ga i kaze kako je on smara da je sotavi na miru...Pri tome ta devojka koju je taj decko muvao nije nista znala o tome.Takva devojka po meni nije drugarica ovoj a kamoli najbolja drugarica kad joj je takvu corbu zakuvala...
 
Od ljudi od kojih najvise ocekujes oni ti najmanje davaju. To je tako uvek i zauvek. Kroz par meseci tvoja "naj"drugarica ce ti zakucati na vrata i ponasati kao da se nista nije desilo. Ali ti ne popustaj koliko goda je volis ne smes dozvoljavati drugim ljudima da te iskoriscavaju. I nikada nemoj da zamenjujes drugaricu da deckom. A muskarci jesu najbolji prijatelji uvek su i bili.
Pljuni tu drugaricu za mene :!: :!: :!: :!:
 
Izgleda da je ta tvoja drugarica mnogo naivna=glupa i iskrena a ti mnogo pametna i neiskrena. I eto problema: iskrena uvek misli da joj ova neiskrena govori istinu, a neiskrena uvek da joj iskrena govori neistinu. Sta li je to? Znas li koliko iskreni bude povredjen kad shvati koliko je ovaj neiskren?
E sreca je u tome sto neiskreni moze postati iskreni, makar mislim da je to moguce. Glupi ne moze postati pametni. To je problem.
Da ne tupim, tvoja drugarica nije znala da je to tvoj bivsi. Trebalo je da joj sve to kazes. I dalje joj to nije najjasnije, sta ce kad je glupa.
U svakom slucaju, hocu da kazem sledece: Ti si zaista fantasticna, ne smes da dozvolis da te ova prosecna budala pretvori u ono sto nisi, osoba bira, niko drugi, samo ti. Ona je htela da bude tvoja drugarica, smatrajuci te upravo fantasticnom, al' sta je napravila, guska jedna. To nije drugarica.
Shvatila je ona svoje mesto, sigurno. Prosecni sa prosecnima a fantasticni moraju da imaju samo fantsticno drustvo (pokusala da ti kaze, al' joj nije poslo za rukom).
Tvoja nova drugarica je super, vidi se to odmah. Zaboravi ovu staru drugaricu, sto ti se ona dopala, meni uopste nije jasno, ona ne moze da ti bude toliki prijatelj kao ti njoj. Nije ona vredna tvog prijateljstva, stvarno. Sto se tice bivseg, ma ko ga sisa, bivsi uvek treba da ostane bivsi. Da je valjalo, trajalo bi.
Budi i dalje divna, bas kao u snovima, nikom ne dozvoli da ti to oduzme. OK?
Nisam se valjda opet upetljala, vi pametni totalno sludite ove glupe.
 
Neiskrene drugarice ipak uvek ostaju neiskrene.
Cavaj se takvih. Daju ti savete, a ti ih uopste nisi molila za savet. Saveti se daju kad te neko zamoli. Nekome je potrebno da bude sam sa sobom, neko vreme. Nemoj mu smetati samo zato sto si se slucajno zadesila u pogresno vreme na pogresnom mestu i videla nesto sto nije bilo namenjeno da svi vide, pa ni ti. Samo ga pusti. Svako ima svoj put. Nema potrebe za grizom savesti, sve je u redu.

Znas ono: Niko nije tvoj prijatelj, niko nije tvoj neprijatelj, svako je tvoj ucitelj. (ovo je bilo za temu - zivotni moto, ali mislim da ne smeta)
 
najjjjgore sto mi je najbolja drugarica uradila je to da me nije pozvala na svoj rodjendan *(uz obrazlozenje da su tu kao stariji (1 god stariji od mene))
ja sam je pozvala za vreme rodjendana i rekla joj da ne zelim vise da se druzim s njom i od tada je proslo vise od 4 god. i dalje se ne druzimo :roll:
 

Back
Top