The Sims 3

DijannaBg

Početnik
Poruka
30
Kupila sam The Sims3 , naravno piratski koji se nalazina 2 dvd cd-a . Instalacija je protekla u redu , pratila sam uputstvo za instalaciju i pokrenem igricu .
U uputstvu je pisalo da obavezno pre pokretanja igrice iskljucim net sto sam uradila . Meeeedjutim igrica je "bolesno" spora ! Samo da napomenem da je pre mene moj decko instalirao na svom kompu i radi savrseno . Kad god bi izasla iz igrice pisalo bi da mi je virtuelna memorija mala . Potrazila sam na netu kako mogu da "povecam kapacitet" te virtualne memorije i povecala sam . Vise mi nije dolazilo obavestenje za memoriju a igrica je i dalje kocila. Reinstaliram je i posle mesec dana opet instaliram i ista prica .... I dalje je sporo ali mi ne pise nista u vezi virtualne memorije.
Ukoliko je neko imao slican problem ili zna kako da ovo resim bila bih vam jako zahvalna :)))))
 
Nije stvar samo u virtuelnoj memoriji... možda ti procesor i/ili grafička nisu dovoljno jaki da bi igra išla brže.

Probaj da u opcijama podesiš grafičke detalje na "low" (ima nekoliko opcija: za Simse, za okruženje, za pozadinu itd). Slika će biti manje detaljna ali to može da ubrza igru.

I naravno, proveri da li tvoj komp ispunjava minimalne hardverske zahteve za pokretanje igre. Njih imaš ovde: http://www.thesims3.com/game/systemreq

Proveri da li je i tvoja grafička kartica na listi modela koji podržavaju igru.
 
Nije stvar samo u virtuelnoj memoriji... možda ti procesor i/ili grafička nisu dovoljno jaki da bi igra išla brže.

Probaj da u opcijama podesiš grafičke detalje na "low" (ima nekoliko opcija: za Simse, za okruženje, za pozadinu itd). Slika će biti manje detaljna ali to može da ubrza igru.

I naravno, proveri da li tvoj komp ispunjava minimalne hardverske zahteve za pokretanje igre. Njih imaš ovde: http://www.thesims3.com/game/systemreq

Proveri da li je i tvoja grafička kartica na listi modela koji podržavaju igru.
Hvala puno , mozes li samo da mi kazes da li se uporedjuje tako sto idem desni klik na my com i idem na preporties ???
 
Hvala puno , mozes li samo da mi kazes da li se uporedjuje tako sto idem desni klik na my com i idem na preporties ???

Na taj način ćeš videti koji ti je procesor i na kojoj frekvenciji radi. Koja ti je grafička, tj. njena serija, možeš da saznaš na više načina. Na primer, desni klik na desktop > Properties > Settings i pogledaj šta piše pod Display. Pisaće (možda ne baš tačno tim rečima) nešto kao "Plug and Play Monitor on (serija iz koje je tvoja grafička)". I onda pogledaj na listi zahteva da li je ta serija na listi. (Ovako ide na Windows XP, za Vistu nisam siguran ali sigurno je sličan postupak.)

Takođe, ako te ne mrzi da malo guglaš, imaš puno sajtova koji testiraju tvoj komp da li je sposoban da pokrene određenu igru. Znači odeš na sajt, odabereš Sims 3 sa liste igara, a sajt ti skenira komp i kaže ti da li možeš da ga pokreneš.
 
jeste li igrali ekspanziju za sims 3, world adventures?
ja sam kupio tu igru(piratsku) , ali imam veliki problem...kada pocne instalacija zatrazi da pronadje gde je instaliran sims 3 , i posle par sekundi pretrage izlazi da pretraga nije uspela i izlazi iz instalacije...
covek od koga sam kupio mi je rekao da u igri ima patch i da treba da patchujem...ali ja nigde ne mogu da ga nadjem...?! ima li iko slicnix problema i sta da radim?!?!?!?!
 
Hvala ti, ali sam mislila na skidanje pojedinacno posto sam jedan ovakav paket skinula i nisam uopste zadovoljna pa bih htela da vidim pre negos to skinem.

Inace jel normalno da nakon ubacivanja *package fajlova sporo ucitava igru? Sa *sims3pack je sve ok, ali ove sam morala da pobrisem (a toliko sam ih skinula :dash:) jer nije hteo da ucita pola sata
 
Hvala ti, ali sam mislila na skidanje pojedinacno posto sam jedan ovakav paket skinula i nisam uopste zadovoljna pa bih htela da vidim pre negos to skinem.

Inace jel normalno da nakon ubacivanja *package fajlova sporo ucitava igru? Sa *sims3pack je sve ok, ali ove sam morala da pobrisem (a toliko sam ih skinula :dash:) jer nije hteo da ucita pola sata


Usporavanje je i kod mene problem, valjda je to do kompa, a sto se tice dodataka, ja sam svojim klinkama poskidao sa torenta sve ovo, i sljaka, jedino onaj dodatak `world adventures` ne mogu ili ne znam kako da install..trazi original igricu :/
 
Instalacija nastavka WA za Sims3 je poprilično komplikovana (zbog dece sam se ceo jedan dan mučio sa tim). Dakle osnovni problem je u piratskoj kopiji koja uglavnom kruži net-om. Stvar je u tome što je to BETA verzija WA , a ne konačna odnosno RTM verzija. Prvo se sa net-a mora skinuti patch koji će da premosti ovu razliku između verzija. Za daljnu nadogradnju bez koje nemože da se instalira WA potrebno je imati originalne fajlove SIMS3 (exe i još neki, spisak možete naći googlajući) pa tek kada se obavi ta poslednja nadogradnja onda se može instalirati WA. Ja sam nekako uspeo i posle toga mi radi čak i upgrade bez ikakvih problema. Igrica zahteva dosta memorije (minimum 2gb) i povremeno brisanje nekih ogromnih keš fajlova iz save game direktorijuma koji dovode do povremenog ispadanja iz igre prilikom zapamćivanja.
 
Prosao pakao dok sam instalirao WA, a onda me doceka jos jedno razocarenje z:hm:

Startujem igricu, pokrenem snimljenu igricu, ali ucita se malo i crashuje... krenem novu igru, isto. Stavim sve na low, opet nista z:cry:

Neko predlog?
 
Upomoć. Ja sam mator i nisam za igru ali imam dvoje dece koji poblesaviše za sims3. Ćera je donela onu čuvenu instalaciju na 2 dvd-a i to smo uspešno instalirali kada sam provalio da treba da mount-ujem iso fajl umesto da ga režem na 8gb dvd. Igra radi ali sada su porasli apetiti. Skinuo sam sa neta one dodatne zezalice za SIMS3 (valjda se to zove add-ons) - frizure, garderobu, kola, ... ali ne umem to da ubacim u igru. Uz fajlove je došlo uputstvo da sve raspakujem u Electronic Arts\Download - jedino što njega ne nalazim nigde. Napravio sam takav folder u Documents and Settings\MOJ USER NAME\Applications\Electronic Arts\Downloads sve po uzoru na neke druge programe. Pokrenuo sam Sims3 i pokušao da uradim download. Međutim tu se ništa ne dešava, lista ostaje prazna i ja nemam šta da učitam. Da li neko zna da mi kaže gde grešim. Pokušavao sam da folder DOWNLOADS podmetnem i na drugim mestima ali opet ništa. O suzama i razočarenju kod dece neću da govorim. Ko me je terao da im se hvalim da sam sve to našao. HEEELLLLLPPPPPPPP ME PLEASE. Pozdrav svima.

Društvo može li malo pomoći oko SIMS3. Svi pričaju o UPDATE i DOWNLOAD ali ja ne kapiram kako se to radi na igrici sa buvljaka. Hteo bih deci da ugradim dodatke koje sam skinuo ali ne uspevam po uputstvima koje sam dobio uz fajlove.

Koja je cena za legalnu verziju SIMS3 kod nas i kako onda funkcioniše download. Šta znači RAZOR verzija jer je to verzija koju je moja ćera dobila.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ljudi treba mi pomoc.. skoro mi je otac preko torrenta poskidao Sims 3 sa svim delovima.. osim Island Paradise i University.. E sada.. ja hocu da skinem University i da je ubacim medju ostale delove medjutim ne znam da li ce o da utice na prethodne delove zato sto znam da je moj otac dok je instalirao brisao nekoliko puta.. valjda se na neki poseban nacin krekuje.. ne znam... ako neko zna tacnu proceduru kako skinuti i aktivirati ali da radi molim vas da mi napisete.. bila bih vam jako zahvala.. hvala puno.. :)
 
E ljudi, skinula sam torent sa svim ekspanzijama i stafovima, sve sam uradila po instrukcijama, ali kada hocu da startujem launcher izlazi - "There was an Error during startup". kada kliknem obicnu ikonicu onda izlazi - Service initialization failed (0x0175dcbb), trazila sam po netu, al nista konkretno nisam nasla.
Ovaj torrent sam skinula- http://thepiratebay.se/torrent/8464...ame___All_Expansions___All_Stuff_Packs_[FULL]

Pratila sam ove instrukcije:
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
-------------------------------------------------
THE SIMS 3 COMPLETE INSTALLATION GUIDE
-------------------------------------------------
'''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

This torrent contains all the Expansion Packs and Stuff Packs for The Sims™ 3 up to the current date (April 2013).
But due to the large amount of content that has to be installed, the torrent also provides you with this great and detailed installation/crack guide.

`````````````````````````````````````````````````
WARNING: Do not illusinate yourself! If you want a perfect installation, then:
* you do need to follow this guide, carefully, step by step!
* it will take some time and a little patience (about 2 or 3 hours)!

Please, during the entire process, always:
* each folder has an "Autorun.exe" file. Just click this to start the game's Setup Installer. Nothing else! Only the "Autorun.exe"!
* during the installation, the Setup Installer may ask for permission to update your game with the latest Update Patches it has. Let it update your game!
* if the User Account Control/Antivirus/Firewall asks for permission to let the Setup Installer install the Sims 3 game to your computer, allow it!
* do not install the "EA Download Manager" (also known as "Origin") if/when asked by the Setup Installer. Never!
* do not mark to run the game when the Setup Installer finishes installing. Not before you get to the final (19th) step of the guide (Cracking)!
* it is better to avoid creating shortcut menu items or desktop shortcuts. Wait until you get to the 19th and final step of the guide.
* during the Setup Installation, when a request for the serial code appears, just copy/paste it from the guide's list of codes. It's faster than typing it!
* do not run a new Setup Installer before the previous one has finished and has closed. Please have patience and let it finish the installation!
* do not panic if the gray bar of the Setup Installer, which indicates the installation's progress, isn't filling up for a while! Don't worry and have patience!
* the Setup Installer's installations/updates may take some time to finish. Do not close the Setup Installer, nor your computer, during that time! Have patience!

`````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
1. Open folder "01 - The Sims™ 3" and double click "Autorun.exe".
- the installer will show, choose your preferences and continue.
- a request for serial apears, use one of the following serials:
blabla
- the game will install.

2. Open folder "02 - The Sims™ 3 - World Adventures" and double click "Autorun.exe".
- the installer will show and will ask to update - allow it and continue.
- a request for serial apears, use one of the following serials:
blabla
- the game will install.

3. Open folder "03 - The Sims™ 3 - High End Loft Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

4. Open Folder "04 - The Sims™ 3 - Ambitions", serials:
blabla
- the game will install.

5. Open Folder "05 - The Sims™ 3 - Fast Lane Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

6. Open Folder "06 - The Sims™ 3 - Late Night", serials:
blabla
- the game will install.

7. Open Folder "07 - The Sims™ 3 - Outdoor Living Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

8. Open Folder "08 - The Sims™ 3 - Generations", serials:
blabla
- the game will install.

9. Open Folder "09 - The Sims™ 3 - Town Life Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

10. Open Folder "10 - The Sims™ 3 - Pets", serials:
blabla
- the game will install.

11. Open Folder "11 - The Sims™ 3 - Master Suite Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

12. Open Folder "12 - The Sims™ 3 - Show Time", serials:
blabla
- the game will install.

13. Open Folder "13 - The Sims™ 3 - Katy Perry's Sweet Treats", serials:
blabla
- the game will install.

14. Open Folder "14 - The Sims™ 3 - Diesel Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

15. Open Folder "15 - The Sims™ 3 - Supernatural", serials:
blabla
- the game will install.

16. Open Folder "16 - The Sims™ 3 - Seasons", serials:
blabla
- the game will install.

17. Open Folder "17 - The Sims™ 3 - 70s, 80s, & 90s Stuff", serials:
blabla
- the game will install.

18. Open Folder "18 - The Sims™ 3 - University Life", serials:
blabla
- the game will install.


Phew... All installations are done! - Good!

19. After all the installations finished, open Folder "19 - Cracks", and drag & drop (or copy) the "TSW.exe" and the "TSLHost.dll" files from the
"c13 - The Sims™ 3 University Life" Folder to the base The Sims™ 3 game's Bin folder which is located in the following directory:
C:\Program Files (x86)\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin (NOTE: THIS IS NOT THE EXPANSION'S BIN FOLDER, BUT THE BASE GAME'S BIN FOLDER, INSTEAD!)

-Although the folder contains the cracks for all Expansion Packs and Stuff Packs, you don't have to use all of them. Using just the crack for
the latest or most recent Expansion Pack or Stuff Pack you have installed, is enough. In our case, this is the crack for the University Life.


You have installed the followings:

-----------
| SIMS 3: |
-----------
Base Game

---------------------------
| SIMS 3 EXPANSION PACKS: |
---------------------------
World Adventures
Ambitions
Late Night
Generations
Pets
Showtime
Supernatural
Seasons
University Life

-----------------------
| SIMS 3 STUFF PACKS: |
-----------------------
High-End Loft Stuff
Fast Lane Stuff
Outdoor Living Stuff
Town Life Stuff
Master Suite Stuff
Katy Perry's Sweet Treats
Diesel Stuff
70s, 80s, & 90s Stuff

-Obrisala sam serial key i ostale nebitne stvari, nije htelo da mi posalje jer je imalo previse karaktera. Otud 'blabla' odozgo. :D
 
Poslednja izmena:
Najbolja caka za Sims 3 jeste da žena radi kao krimos i dodatno piše knjige, a muž profesionalni doktor.

S vremena na vreme žena donese neke statue i umetnička dela, a to se prodaje za ogroman novac. Jednom mislim da je žena ukrala i nekakav UFO, ili nešto na taj fazon.

Preko pisanja stižu royalties.

Za 3 dana sam već imao sve najskuplje iteme i proširio kuću u dvorac. Brzo se pređe igra i brzo zamori čoveka.
 

Back
Top