SRAMOTA!!!!!

zike

Elita
Poruka
21.673
Danas je ovaj tekst izašao u DAN-u
http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Sport&datum=2009-08-03&clanak=196178
Pozabaviću se kasnije onim što mi je u tom tekstu zasmetalo, sad da se pozabavim uvodom.

Naime, dan nakon što su srpski vaterpolisti postali prvaci svijeta, u DAN-u je izašao tekst pod naslovom "Naši zlatni momci". Čiji naši?? Moji nijesu. Jesam navijao za njih, kao i skoro cijela Crna Gora, ali, moji nijesu.
Podśećam, kad je reprezentacija Crne Gore osvojila Svjetsku ligu, nijesu bili toliko radosni urednici DAN-a, pa su samo napisali naslov "Pobjednici", kao da im je žao što je tako. Žalosno, ali istinito.
Na ovaj naslov ("Naši zlatni momci"), reagovala je Socijaldemokratska partija Crne Gore. U odgovoru upućenom SDP-u od strane DAN-a, pokušali su da izraze neki sarkazam ili ironiju (ne znam kako to da nazovem), ali neuspiješno. A onda su već počeli sa tipičnim optužbama kako se sve radi protiv Srba, kako vladajuća koalicija hoće da okrene Srbe protiv Crnogoraca tako što svojim potezima stvara netpjeljivost među narodima i sl.

I, nakon toga, imali su obraza da napišu članak čiji sam link gore iskopirao.
Članak je sljedeći:
Boka na nogamaU sjenci svih drugih kulturnih i sportskih događaja u Boki bio je preksinoć uspjeh reprezentacije Srbije u Rimu. Samo desetak minuta nakon dramatičnog ali i srećnog raspleta u glavnom gradu Italije, Herceg Novi, Igalo, Zelenika, Risan bili su na nogama. I staro i mlado i turisti i domaći su se našli u kolonama vozila na magistrali i trobojkama, zastavama Srbije, klicali Andriji Prlainoviću, Slobodanu Soru, Vanji Udovičiću, Slavku Gaku, Slobodanu Nikiću, Gojku Pijetloviću, koji su igrali u Jadranu ili su sada članovi crnogorskih klubova, i njihovim saigračima koji su postali heroji nacije. Pucalo se i šenlučilo, kao i uvijek kada sportisti sa ovih prostora osvajaju titule i medalje. Emocije prema jednom narodu i njegovom uspjehu jače su od svih granica svjetskih moćnika. Pilo se, pjevalo i nazdravljalo zajedno u kolima i trgovima bili su domaći i gosti iz Srbije i Republike Srpske. Vlasnici kafića su točili pića do ranih sati. Svi su se divili i veličali podvig Udovičića i drugova, a juče su Novljani posebno ponosni bili na elektronske medije iz Srbije koji su izvještavali slikom o slavlju u gradu pod Orjenom. Njihova poruka je biće još razloga za slavlje.

Z.Š.

Grmljavina u Baru

Centar grada i bliža okolina Bara bili su preksinoć na nogama nakon veličanstvene pobjede vaterpolista Srbije nad reprezentacijom Španije. Kad je utakmica završena, prvo su se građani oglasili pucnjevima iz vatrenog oružja, a onda je na trgu počela prava fešta. Okupilo se oko hiljadu ljudi, što Barana, što turista, skandiralo se Jugoslaviji, Srbiji, Kosovu. Vozila su kružila gradom, ukrašena raznim transparentima i zastavama, dok su ih građani pozdravljali sa platoa.
Kako je vrijeme odmicalo, i pivo je činilo svoje, pa je bilo više posla i za policajce. Jedan mlađi navijač pokušao je da poljubi policajca, ali je za uzvrat dobio besplatnu vožnju "maricom" do zgrade policije. Ovo se, ipak, ne može uzeti kao ozbiljan incident, pa možemo reći da je na kraju slavlje prošlo vrlo veselo, bez ozbiljnijeg incidenta.

D.S.

Policiji smetale sirene

Pobjeda vaterpolo reprezentacije Srbije na Svjetskom prvenstvu u Rimu proslavljena je u gradu na Breznici uz sirene automobila i manjim, amaterskim, vatrometima u pojedinim gradskim naseljima. Tokom kruženja automobilskih kolona kroz grad uz sirene, klicalo se Srbiji, a u pojedinim djelovima grada čuli su se pucnji petardi. Međutim, iako su se učesnici u slavlju prilikom vožnje svojih automobila strogo pridržavali saobraćajnih pravila, policija je učesnike u koloni zaustavljala, tražeći da isključe svoje svirene, jer se navodno remeti javni red i mir. Zanimljivo je da pljevaljska policija do sada nikada nije zaustavljala kolone slavljenika prilikom pobjeda DPS-a na nekim od izbora, ili prilikom slavlja u slučaju uspjeha sportista iz Crne Gore, iako oni redovno krše saobraćajne propise ili skandiranjem provociraju svoje neistomišljenike.
Tokom slavlja nije bilo incidenata, iako je policija svojom nepotrebnom intervencijom izazvala nezadovoljsto slavljenika.

M.P.

I u Podgorici se slavilo

Kada je Milan Aleksić u finalnom meču SP u vaterpolu sa pet metara pogodio mrežu za šampionsku krunu Srbije, počelo je slavlje i u Podgorici i okolini. Kolone auta sa trobojkama, uz zvuk sirena, slivale su se ulicama glavnog grada, a trijumf se proslavljao i pucnjima. Ipak, najveselije je bilo u Zeti i na Zlatici, gdje su priređeni i vatromety...

D.P.
Pogledajte tekst "Policiji smetale sirene". Kaže se sljedeće: "Zanimljivo je da pljevaljska policija do sada nikada nije zaustavljala kolone slavljenika prilikom pobjeda DPS-a na nekim od izbora, ili prilikom slavlja u slučaju uspjeha sportista iz Crne Gore, iako oni redovno krše saobraćajne propise ili skandiranjem provociraju svoje neistomišljenike".
KAKO OVE LJUDE NIJE SRAMOTA??????? Mi skandiranjem provociramo neistomišljenike??? A zašto bajni i objektivni urednici DAN-a nijesu napisali da su prilikom proslave zlatne medalje njihovih "pulena" skandirali "Ubij Šiptara", "Ovo je Srbija" i slično. Je li to provokacija neistomišljenika, možda??? A što se tiče nas koji slavimo pobjede DPS-a i crnogorskih sportista, i da provociramo nekoga, naša je država, šta koga boli briga šta ćemo da pjevamo u našoj državi???? Kome se ne sviđa, neka se pakuje i neka ide đe mu je bolje, velika je planeta Zemlja.
 
Морам да се преплатим на те новине ДАН!
Свака им част!


ТО СРБИ!

Boka na nogama

U sjenci svih drugih kulturnih i sportskih događaja u Boki bio je preksinoć uspjeh reprezentacije Srbije u Rimu. Samo desetak minuta nakon dramatičnog ali i srećnog raspleta u glavnom gradu Italije, Herceg Novi, Igalo, Zelenika, Risan bili su na nogama. I staro i mlado i turisti i domaći su se našli u kolonama vozila na magistrali i trobojkama, zastavama Srbije, klicali Andriji Prlainoviću, Slobodanu Soru, Vanji Udovičiću, Slavku Gaku, Slobodanu Nikiću, Gojku Pijetloviću, koji su igrali u Jadranu ili su sada članovi crnogorskih klubova, i njihovim saigračima koji su postali heroji nacije. Pucalo se i šenlučilo, kao i uvijek kada sportisti sa ovih prostora osvajaju titule i medalje. Emocije prema jednom narodu i njegovom uspjehu jače su od svih granica svjetskih moćnika. Pilo se, pjevalo i nazdravljalo zajedno u kolima i trgovima bili su domaći i gosti iz Srbije i Republike Srpske. Vlasnici kafića su točili pića do ranih sati. Svi su se divili i veličali podvig Udovičića i drugova, a juče su Novljani posebno ponosni bili na elektronske medije iz Srbije koji su izvještavali slikom o slavlju u gradu pod Orjenom. Njihova poruka je biće još razloga za slavlje.

Z.Š.

Grmljavina u Baru

Centar grada i bliža okolina Bara bili su preksinoć na nogama nakon veličanstvene pobjede vaterpolista Srbije nad reprezentacijom Španije. Kad je utakmica završena, prvo su se građani oglasili pucnjevima iz vatrenog oružja, a onda je na trgu počela prava fešta. Okupilo se oko hiljadu ljudi, što Barana, što turista, skandiralo se Jugoslaviji, Srbiji, Kosovu. Vozila su kružila gradom, ukrašena raznim transparentima i zastavama, dok su ih građani pozdravljali sa platoa.
Kako je vrijeme odmicalo, i pivo je činilo svoje, pa je bilo više posla i za policajce. Jedan mlađi navijač pokušao je da poljubi policajca, ali je za uzvrat dobio besplatnu vožnju "maricom" do zgrade policije. Ovo se, ipak, ne može uzeti kao ozbiljan incident, pa možemo reći da je na kraju slavlje prošlo vrlo veselo, bez ozbiljnijeg incidenta.

D.S.

Policiji smetale sirene

Pobjeda vaterpolo reprezentacije Srbije na Svjetskom prvenstvu u Rimu proslavljena je u gradu na Breznici uz sirene automobila i manjim, amaterskim, vatrometima u pojedinim gradskim naseljima. Tokom kruženja automobilskih kolona kroz grad uz sirene, klicalo se Srbiji, a u pojedinim djelovima grada čuli su se pucnji petardi. Međutim, iako su se učesnici u slavlju prilikom vožnje svojih automobila strogo pridržavali saobraćajnih pravila, policija je učesnike u koloni zaustavljala, tražeći da isključe svoje svirene, jer se navodno remeti javni red i mir. Zanimljivo je da pljevaljska policija do sada nikada nije zaustavljala kolone slavljenika prilikom pobjeda DPS-a na nekim od izbora, ili prilikom slavlja u slučaju uspjeha sportista iz Crne Gore, iako oni redovno krše saobraćajne propise ili skandiranjem provociraju svoje neistomišljenike.
Tokom slavlja nije bilo incidenata, iako je policija svojom nepotrebnom intervencijom izazvala nezadovoljsto slavljenika.

M.P.

I u Podgorici se slavilo

Kada je Milan Aleksić u finalnom meču SP u vaterpolu sa pet metara pogodio mrežu za šampionsku krunu Srbije, počelo je slavlje i u Podgorici i okolini. Kolone auta sa trobojkama, uz zvuk sirena, slivale su se ulicama glavnog grada, a trijumf se proslavljao i pucnjima. Ipak, najveselije je bilo u Zeti i na Zlatici, gdje su priređeni i vatromety...

D.P.
 
Ne, nego u tekstu piše da samo pristalice DPS-a i navijači crnogorskih sportista vrijeđaju političke neistomišljenike. AKo "ubij Šiptara" po tebi nije vrijeđanje neistomišljenika, onda s tobom nešto nije u redu

Polako samo. Kad i vama za neku godinu budu j..... kevu i ti ces biti za '' ubi siptara"...
 
Danas je ovaj tekst izašao u DAN-u
http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Sport&datum=2009-08-03&clanak=196178
Pozabaviću se kasnije onim što mi je u tom tekstu zasmetalo, sad da se pozabavim uvodom.

Naime, dan nakon što su srpski vaterpolisti postali prvaci svijeta, u DAN-u je izašao tekst pod naslovom "Naši zlatni momci". Čiji naši?? Moji nijesu. Jesam navijao za njih, kao i skoro cijela Crna Gora, ali, moji nijesu.
Podśećam, kad je reprezentacija Crne Gore osvojila Svjetsku ligu, nijesu bili toliko radosni urednici DAN-a, pa su samo napisali naslov "Pobjednici", kao da im je žao što je tako. Žalosno, ali istinito.
Na ovaj naslov ("Naši zlatni momci"), reagovala je Socijaldemokratska partija Crne Gore. U odgovoru upućenom SDP-u od strane DAN-a, pokušali su da izraze neki sarkazam ili ironiju (ne znam kako to da nazovem), ali neuspiješno. A onda su već počeli sa tipičnim optužbama kako se sve radi protiv Srba, kako vladajuća koalicija hoće da okrene Srbe protiv Crnogoraca tako što svojim potezima stvara netpjeljivost među narodima i sl.


A šta je tu sramotno?:dontunderstand:
 
Polako samo. Kad i vama za neku godinu budu j..... kevu i ti ces biti za '' ubi siptara"...

Dok se to ne desi (a sumnjam da će se desiti), nemamo šta o tome da pričamo. Bez obzira na ono što je učinjeno, i na sukob između Srba i Albanaca, i to je provokacija neistomišljenika, ja govorim o DAN-u, kojem očigledno "Ubij Šiptara" nije provokacije, nego oni to podržavaju.
 
Danas je ovaj tekst izašao u DAN-u
http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Sport&datum=2009-08-03&clanak=196178
Pozabaviću se kasnije onim što mi je u tom tekstu zasmetalo, sad da se pozabavim uvodom.

Naime, dan nakon što su srpski vaterpolisti postali prvaci svijeta, u DAN-u je izašao tekst pod naslovom "Naši zlatni momci". Čiji naši?? Moji nijesu. Jesam navijao za njih, kao i skoro cijela Crna Gora, ali, moji nijesu.
Podśećam, kad je reprezentacija Crne Gore osvojila Svjetsku ligu, nijesu bili toliko radosni urednici DAN-a, pa su samo napisali naslov "Pobjednici", kao da im je žao što je tako. Žalosno, ali istinito.
Na ovaj naslov ("Naši zlatni momci"), reagovala je Socijaldemokratska partija Crne Gore. U odgovoru upućenom SDP-u od strane DAN-a, pokušali su da izraze neki sarkazam ili ironiju (ne znam kako to da nazovem), ali neuspiješno. A onda su već počeli sa tipičnim optužbama kako se sve radi protiv Srba, kako vladajuća koalicija hoće da okrene Srbe protiv Crnogoraca tako što svojim potezima stvara netpjeljivost među narodima i sl.

I, nakon toga, imali su obraza da napišu članak čiji sam link gore iskopirao.
Članak je sljedeći:

Pogledajte tekst "Policiji smetale sirene". Kaže se sljedeće: "Zanimljivo je da pljevaljska policija do sada nikada nije zaustavljala kolone slavljenika prilikom pobjeda DPS-a na nekim od izbora, ili prilikom slavlja u slučaju uspjeha sportista iz Crne Gore, iako oni redovno krše saobraćajne propise ili skandiranjem provociraju svoje neistomišljenike".
KAKO OVE LJUDE NIJE SRAMOTA??????? Mi skandiranjem provociramo neistomišljenike??? A zašto bajni i objektivni urednici DAN-a nijesu napisali da su prilikom proslave zlatne medalje njihovih "pulena" skandirali "Ubij Šiptara", "Ovo je Srbija" i slično. Je li to provokacija neistomišljenika, možda??? A što se tiče nas koji slavimo pobjede DPS-a i crnogorskih sportista, i da provociramo nekoga, naša je država, šta koga boli briga šta ćemo da pjevamo u našoj državi???? Kome se ne sviđa, neka se pakuje i neka ide đe mu je bolje, velika je planeta Zemlja.

Pa Srbi navijaju za Srbiju,sta tu ima cudno.
To sto ti zivis u "nasoj drzavi" koja se zove Crna Gora,a crnogorci maltene manjina u njoj,to je tvoj problem,sam si kriv sto si se posvadjao sa istorijom,bla,bla bla......:ok:
 
pa zike sto si izbudalio bezveze, ja mislio boga ti pitaj sta je kada sam vidio naslov teme :hahaha: popi jedan leksaurin ili bensedin, prespavaj i eto te sutra opet u evropskoj gori crnoj, zaboravice vaterpolo
 
Danas je ovaj tekst izašao u DAN-u
http://www.dan.cg.yu/?nivo=3&rubrika=Sport&datum=2009-08-03&clanak=196178
Pozabaviću se kasnije onim što mi je u tom tekstu zasmetalo, sad da se pozabavim uvodom.

Naime, dan nakon što su srpski vaterpolisti postali prvaci svijeta, u DAN-u je izašao tekst pod naslovom "Naši zlatni momci". Čiji naši?? Moji nijesu. Jesam navijao za njih, kao i skoro cijela Crna Gora, ali, moji nijesu.
Podśećam, kad je reprezentacija Crne Gore osvojila Svjetsku ligu, nijesu bili toliko radosni urednici DAN-a, pa su samo napisali naslov "Pobjednici", kao da im je žao što je tako. Žalosno, ali istinito.
Na ovaj naslov ("Naši zlatni momci"), reagovala je Socijaldemokratska partija Crne Gore. U odgovoru upućenom SDP-u od strane DAN-a, pokušali su da izraze neki sarkazam ili ironiju (ne znam kako to da nazovem), ali neuspiješno. A onda su već počeli sa tipičnim optužbama kako se sve radi protiv Srba, kako vladajuća koalicija hoće da okrene Srbe protiv Crnogoraca tako što svojim potezima stvara netpjeljivost među narodima i sl.


A šta je tu sramotno?:dontunderstand:

Sramotno je to što se dnevne novine više raduju tuđem uspijehu, nego našem, a za ovaj tekst "Policiji smetale sirene" sam napisao šta je sramotno
 
A sta bi to po tebi trebalo biti korisno?
Da sad i mi kazemo stvarno SRAMOTA sto se ljudi raduju nasoj pobedi i jos se usudjuju neki novinari o tome pisati. Ma hajde! Kao da se javlja neko iz FBIH a ne iz Crne Gore, kako te bre nije sramota ove teme?
Svasta!

Pa valjda imaš neki komentar, ili da kažeš zašto podržavaš, ili zašto ne, a ne samo da prokomentarišeš mene u negativnom smislu.
 

Back
Top