Problem sa PDF i PPT ikonama

Cudi me da to tebe muci :)

Desni klik na fajl, opcija open With
Ne biras ponudjene program vec ides na opciju
Choose program

Zatim u dobijenom meniju odaberes program kojim u buduce zelis da otvaras tu vrstu fajlova, izaberes i cekiras polje
Always use the selected program to open this kind of file..

Ukoliko nema odgovarajuceg programa na ponudjenoj listi, program pronadjes pomocu dugmeta BROWSE..

Za slucaj:

.PDF datoteka biras program koji koristis za citanje . PDF fajlova
dok za PPT datoteke koristices program MS OFFICE Power Point

Aj u zdravlje
 
mislim toliko mi jede dzhigericu da bih ga najradije komplet zgazio i instalirao sve ponovo...
e sad problem je shto je na poslu pa dok bi ovi smotani IT likovi napisali nalog, doshli da odrade sve to ja bi bio bez PC-a jedno 2 nedelje minimum, a to mi se uposhte ne isplati...

tako da HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEELP :D
 
Pozrav Barabo. :)
Taj prozor koji je Deki slikOvao... idi na open with->change i izaberi program iz kog zelis da se otvori. Mislim da nije moguce da postoji duplikat ekstenzija, ali ako jeste (kojim slucajem... svasta je moguce sa xp-om) verovatno bi pravilo poroblem.
Ovo drugo sam lupio, ali prvi deo resava taj problem u 99.99% slucajeva. Bar kod mene..
 
zahvaljujem druzhe popaje na savetu al' kao shto rekoh vec sam probao sve te ochigledne varijante (i josh jedno desetak razno raznih drugih komplikovanijih kombinacije) i nece da mozhe...
naravno da to reshava problem u 99,99 % sluchajeva, al' ovo je taj 0,1% :D
 
Lolo, imam pitanje, kotistis li na tom kompu neki transformation pack..

Kao, oni tipa, vista transformation pack, ili windows 7 t.p.

Ukoliko imas tako nesto instalirano, to moze da bude uzrok ptoblema, ili, ako imas male vrijednosti sa kesiranjem ikonica, onda moras malo da cackas po registru da povecas vrijednost kesiranja ikonica..

Ajd, napisi sta je sve od ovog, pa cemo da nadjemo neko rjesenje..
 
ne nikakav transformation pack, najnormalniji XP sp3.
probao sam da brljam malo po registy-u obrisao valjda neki kes za icone, povecavao pa smanjivao ikone (kao to ce da pomogne prochitah negne) i nishta ne vredi... jede mi dzhigericu i dalje...
umesto da bacim pogled i vidim pdf-ove sad moram da coravim do besvesti...

hvala u svakom sluchaju na trudu, ako smislish neko reshenje ti javi...

tnx again :D
 
probao sa tim UI-em josh ranije i nece...

elem, polovichan uspeh...
dodelio sam novu ikonu skinutu sa neta za ppt i sve radi ok
isto to sam probao i za pdf-ove ali slaba vajda.
nije loshe bar sad znam da su mi sve shugave ikone pdf-ovi :D

ako neko ima neku ideju...


p.s. hvala GZ za korisne linkove
 

Back
Top