koji bi mi linux najbolje radio na ovoj konfiguraciji

Ufff... Malo RAMa.
Stagod da metnes idi na neko maleno graficko okruzenje.

Sad, da te ne pitam da l bi ti prijalo da se malo sam akas sa sistemom, pa da idemo na neki tvrdokorniji distro i na utezanje istog do maksimuma, pretpostavljam da te ta vatijanta ne zanima i da si prilicno nov u ovome.

Dakle, biramo neku Debian ili Slackware baziranu, dektop orijentisanu distribuciju sa laganim GUIjem (u vr' glave XFCE) a da je pri tom sve lepo skonfigurisano po instalaciji...

Oki. Prva preporuka
antiX MEPIS
Lepo Debain bazirano distrojce za laganim GUIjem u kome bi trebao bez vecih problema da se snadjes sam.

Sledece preporuke su
Xubuntu i fluxbuntu (ima jos jedna opnebox bazirana ubuntu grana, ako se setim dopisacu :) )
Dakle, Ubuntu osakacen za tezak GUI.

Osim toga, mozes da pogledas Zenwalk ili Vector (a prvi od ova dva mi se vise svidja). Oba su Slackware bazirana i oba su ekstra brza sa po XFCE okruzenjem. Verovatno ce malo teze ici snalazenje tamo i verovatno ces pre ili kasnije neki program morati da instaliras bez repoa ili kompajliranjem. Zato sam ih ostavio za kraj.

Inace, www.distrowatch.org ti je dobar prijatelj kad biras sebi (ili drugima :D) distro.
Pogledaj, odluci, poigraj se i sa vise sistema ako imas vremena. Pitaj ako nesto zatreba. Premda ne verujemda bas mnogo ljudi tera ove distroe, na neka generalna pitanja ce odgovoriti bez problema ;) Za ostala cemo guglati zajedno ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top