Taksista Sa robertom denirom iz 1976

Ma ok.
Evo ga ;)

sjff_01_img0065.jpg


Futuristicka verzija Travisa Bikla.Cisti gamad(androide) sa ulica i spasava svoju Mariju Magdalenu .

Marija Magdalena
blade_runner_02_06.jpg

Farisej -
982BLR_Edward_James_Olmos_004.jpg

Baraba iliti Varava
leon2.gif
 
Meni se čini da je Trevis odlepio zbog Sibil i njenog odbijanja, i da je nakon toga postao nestabilan i krenuo da sprovodi neku pravdu ... Taj njihov odnos (tj. njegov prema njoj) mi je glavna tema filma, i rekao bih da je glavni razlog za Trevisovo pucanje na psiho planu ... Onaj razgovor sa Skorsezeom u taksiju je samo dolio ulje na vatru i bila kap koja je prelila čašu ...
 
DeNiro je nevjerovatan,svaka uloga mu lezi ali ovo mu je cimi se najbolja pored one u razjarenom biku.
Meni je 'Johnny Boy' njegova najbolja uloga, bolja čak i od La Mote ... Ja De Nira obožavam i smatram za najvećeg i najboljeg zbog toga što se ne štedi, a kad se takav genije ne štedi, to za proizvod ima najviše briljanto odigranih uloga ... Ima jednako dobrih glumaca kao De Niro, ali niko nema toliko uloga koje su genijalne ... Volja i talenat su najubitačnija kombinacija, a De Niro toga ima u izobilju ...
 
Meni se čini da je Trevis odlepio zbog Sibil i njenog odbijanja, i da je nakon toga postao nestabilan i krenuo da sprovodi neku pravdu ... Taj njihov odnos (tj. njegov prema njoj) mi je glavna tema filma, i rekao bih da je glavni razlog za Trevisovo pucanje na psiho planu ... Onaj razgovor sa Skorsezeom u taksiju je samo dolio ulje na vatru i bila kap koja je prelila čašu ...

pa ne znam... licno mislim da je on vec bio takav kad ju je sreo, nego je dogadjaj s njom probudio to njegovo ludilo.
Na pocetku filma on ne moze da spava, zali se na usamljenost, totalno je nesocijalizovan, izgubljen... njeno odbijanje je po mom misljenju samo probudilo njegovo ludilo.

Kad vec komentarisete De Nirovu glumu... Ako se stavim na mesto glumca, meni bi bilo najteze od svega da razumem sam lik Travisa dok citam scenario. Treba da pretpostavis kako bi on reagovao, kako bi se osecao... Zato najvece priznanje odajem De Niru sto ga je razumeo i nasao nacin kako da ga odigra. To je po mom misljenju bilo najteze. Takodje verujem da je on licno najzasluzniji za sam lik Travisa, ubedjena sam da je veliki deo onoga sto Travis jeste rezultat De Nirovih ideja. On definitivno nije neko ko se zaustavlja na onome sto pise u scenariu i sto kaze reditelj.
 
Poslednja izmena:
pa ne znam... licno mislim da je on vec bio takav kad ju je sreo, nego je dogadjaj s njom probudio to njegovo ludilo.
Na pocetku filma on ne moze da spava, zali se na usamljenost, totalno je nesocijalizovan, izgubljen... njeno odbijanje je po mom misljenju samo probudilo njegovo ludilo.
Da bio je takav, ali ne u tolikoj meri ... Bio je sve to što si rekla, ali nije bio opasan po druge ...

Nakon onog incidenta sa njom je on skroz psihički pukao, i krenuo da isteruje pravdu ... Dok je bio sa njom bio je OK lik, i meni se sviđaju oni njegovi razgovori sa njom, gde je davao utisak potpuno normalnog čoveka ... Nakon toga, on pobesni u onom političkom štabu, a još mu Skorseze priča o njegovoj ženi koja ga vara i kako će je ubiti magnumom ... Ta dva događaja su po meni glavni razlog De Nirovog ludila, jer pre toga je bio samo introvertan, nimalo nije davao znake da je psihopata ...
 
Pa on je psihopata, psihopata obucen u ratu da ubija :)
Zato uziva u ubistvu, jer nije normalan...
To sto se svaki zdrav covek moze do neke mere poistovetiti sa Travisom kad vidi sve uzase ovog sveta, ne znaci da je Travis ok lik.
Takodje to sto je Travis spasao nekoga ne znaci da je on zdrav i da je izabrao pravi nacin

zastxo ti bi on bio psihopata.. :dontunderstand:?
Pa zar nisu zasluzili smrt one koje je on ubio?
 
zastxo ti bi on bio psihopata.. :dontunderstand:?
Pa zar nisu zasluzili smrt one koje je on ubio?

Kako zasto je? Pa vidis mu ponasanje. Da li bi ti mogao da pobijes hladnokrvno onoliko ljudi, koji tebi direktno nisu uradili nista? Znas koliko ima kriminalaca i propalica kod nas, pa ja opet nemam stomak i savest da ih onako slatko poubijam kako je on uradio. Covek je plivao u krvi totalno hladnokrvan, a ti pitas zasto je psihopata...
Da ne pominjem umisljanje da sprovodi pravdu, potrebu da Ajris i svoje roditelje laze da radi za vladu i slicne anomalije u njegovom ponasanju.

Sto se tice toga da li su zasluzili smrt, odgovor je da su zasluzili zatvor.
Nije na nama da uzimamo pravdu u svoje ruke. Ja se ne osecam kao neko ko treba da sudi drugima, pogotovu ne da im presudjuje tako sto ce im oduzeti zivot. Mislim da to nije normalno.
 
Kako zasto je? Pa vidis mu ponasanje. Da li bi ti mogao da pobijes hladnokrvno onoliko ljudi, koji tebi direktno nisu uradili nista? Znas koliko ima kriminalaca i propalica kod nas, pa ja opet nemam stomak i savest da ih onako slatko poubijam kako je on uradio. Covek je plivao u krvi totalno hladnokrvan, a ti pitas zasto je psihopata...
Da ne pominjem umisljanje da sprovodi pravdu, potrebu da Ajris i svoje roditelje laze da radi za vladu i slicne anomalije u njegovom ponasanju.

Sto se tice toga da li su zasluzili smrt, odgovor je da su zasluzili zatvor.
Nije na nama da uzimamo pravdu u svoje ruke. Ja se ne osecam kao neko ko treba da sudi drugima, pogotovu ne da im presudjuje tako sto ce im oduzeti zivot. Mislim da to nije normalno.

ja bih mogao opusteno, cxak sxta wishe, bio bih sretjan ako bih mogao da imam takwu priliku, takaw dar za izwrsxenje prawde.
A cxowek lazhe roditelje onako iz zezanja, ne znam da li si izwalila, ali cxowek zhiwi sam u swetu, ona njegowa izjawa, usamljenost me je pratila celog zhiwota, u barowima, kolima, nema pomotji tu, ja sam Boziji usamljeni cxowek..
A on je to uradio zbog sebe, prwo je hteo da ubije ongo senatora, ali nisam siguran basx,taj deo nije najjasniji, zasxto je senatora hteo.
 
ja bih mogao opusteno, cxak sxta wishe, bio bih sretjan ako bih mogao da imam takwu priliku, takaw dar za izwrsxenje prawde.
A cxowek lazhe roditelje onako iz zezanja, ne znam da li si izwalila, ali cxowek zhiwi sam u swetu, ona njegowa izjawa, usamljenost me je pratila celog zhiwota, u barowima, kolima, nema pomotji tu, ja sam Boziji usamljeni cxowek..
A on je to uradio zbog sebe, prwo je hteo da ubije ongo senatora, ali nisam siguran basx,taj deo nije najjasniji, zasxto je senatora hteo.

Upravo zbog onoga sto je Quiet Rebel rekla:confused:
Cudno da ti je to omiljen film, pretpostavljam i jedan od omiljenih likova,a dozivljavas ga tako jednoslojno.
Ja sama bas ne kapiram Travisa,bas zato sto je dako uvrnuta licnost,a De Niro ga je tako odglumio da u njemu ima toliko genijalnog!

P.S. Moram da kazem da mi je Martin bio uzasno smesan u svojoj ulozi :D Dobro je sto je ostao s druge strane kamere((;
 
Meni je 'Johnny Boy' njegova najbolja uloga, bolja čak i od La Mote ... Ja De Nira obožavam i smatram za najvećeg i najboljeg zbog toga što se ne štedi, a kad se takav genije ne štedi, to za proizvod ima najviše briljanto odigranih uloga ... Ima jednako dobrih glumaca kao De Niro, ali niko nema toliko uloga koje su genijalne ... Volja i talenat su najubitačnija kombinacija, a De Niro toga ima u izobilju ...

Dati 5.000$ zubaru da mu unakazi zube za ulogu, i jos toliko da ih vrati u prvobitno stanje... :worth:...

(Cape Fear...)
 
Meni je to jedan od omiljenih filmova.
Pre par godina,sedela sa drustvom i kao ajde da gledamo neki film,ja im dala Taxistu,nema veze,gledacu opet.
Na pola su hteli da ugase,ali sam ih ubedila da odgledaju do kraja,kad se zavrsio,rekli su mi da nisam normalna i da imam bolestan ukus. :neutral:
Od tada gledam filmove iskljucivo sama.

I ja sam pre neki dan gledao Taksistu na TV-u sa ortacima, samo sto sam ih ja pustio da ugase TV da me ne bi posle castili slicnim komplimentima.
To ne znaci da trebas sama da gledas filmove, vec sa ljudima koji se bar malo razumeju u film.

p.s.Vec vidm da je neko pomesao Skorsezea sa Kopolom:dash:, verovatno zato sto obadvojca prave bolesne filmove :mrgreen::mrgreen:
 
I ja sam pre neki dan gledao Taksistu na TV-u sa ortacima, samo sto sam ih ja pustio da ugase TV da me ne bi posle castili slicnim komplimentima.
Pametno.
Ovi moji su bili izbezumljeni,kao da im je neko silovao mozak,da se tako izrazim :mrgreen:


To ne znaci da trebas sama da gledas filmove, vec sa ljudima koji se bar malo razumeju u film.

Iskreno,ja i volim sama da gledam filmove,bar one koje gledam prvi put.
Samo tako se stvarno udubim u radnju. Cim je jos neko tu,ili komentarise nesto,ili ja...jedino ako sam ranije vec gledala neki film,onda mogu u drustvu,tada mi nije potrebna neka posebna koncentracija.
A i moje drustvo ima jako los filmski ukus. :D
 
Dati 5.000$ zubaru da mu unakazi zube za ulogu, i jos toliko da ih vrati u prvobitno stanje... :worth:...

(Cape Fear...)
Negde sam čitao da je bilo 20.000 u pitanju za popravku zuba, ali u svakom slučaju je ludak što se tiče toga ... No, to nije ništa naspram La Mote i onog gojenja, i treniranja boksa ... I za Kuma se pripremao živeći na Siciliji da što bolje savlada akcenat, a i zbog Trevisa je čini mi se nekoliko meseci vozio taksi ... Ima toga još sigurno, ko zna šta je maestro sve radio ...

Ne bi me čudilo da je stvarno bio u Vijetnamu u ratu da bi se bolje pripremio za Deer hunter :D ...
 
Negde sam čitao da je bilo 20.000 u pitanju za popravku zuba, ali u svakom slučaju je ludak što se tiče toga ... No, to nije ništa naspram La Mote i onog gojenja, i treniranja boksa ... I za Kuma se pripremao živeći na Siciliji da što bolje savlada akcenat, a i zbog Trevisa je čini mi se nekoliko meseci vozio taksi ... Ima toga još sigurno, ko zna šta je maestro sve radio ...

Ne bi me čudilo da je stvarno bio u Vijetnamu u ratu da bi se bolje pripremio za Deer hunter :D ...

Nije bio :) Mislim da je tad bio ovde u Srbiji kod onog dede i brao paradajz :)
Ne zezam se, stvarno se uklapa kad izracunas kad je bio Vijetnam da je on tad putovao po Evropi.
Krili smo ga od vojske ladno :)
 
Poslednja izmena:
Pametno.
Ovi moji su bili izbezumljeni,kao da im je neko silovao mozak,da se tako izrazim :mrgreen:




Iskreno,ja i volim sama da gledam filmove,bar one koje gledam prvi put.
Samo tako se stvarno udubim u radnju. Cim je jos neko tu,ili komentarise nesto,ili ja...jedino ako sam ranije vec gledala neki film,onda mogu u drustvu,tada mi nije potrebna neka posebna koncentracija.
A i moje drustvo ima jako los filmski ukus. :D

Ja sa drustvom gledam samo one komdije koje ne zahtevaju ikakvu upotrebu mozga,ismejemo se ko ludi i ok(:
Ali kad stvarno gledam filmove koje sam ja izabrala,od omiljenih reditelja i glumaca,onda takodje gledam sama:)
 

Back
Top