jin aspekt

odakle ti da je jin zao?


PS. jin i jang cine ravnotezu gde jin jeste pasivan, introvertan, zenski... naspram aktivnog i muskog janga...sto ga ne cini negativnom i mracnim vec delom celine kao takve....
 
random_cloud_form:
zasto kineski mudraci jin opisuju kao - zao, negativan, pasivan, mracan, ..........zenski?
kako zene prihvataju to sto ih trpaju u isti kos sa ostalim epitetima?
pozdrav svima

Možda si to malo slobodnije interpretirao.
Pojava jina i janga postoji u svemu što nas okružuje kao i u ljudskom organizmu, npr: srčani mišić skuplja se i širi. Skupljanje predstavlja jang, a opuštanje jin pojavu. Postoji još jedna osobina u kojoj se oslikava odnos jin i janga, a to je prisutnost jednog u drugom. Kao što uprirodi ništa nije potpuno crno (noć ima malo svetla od zvezda i meseca) niti belo (dan ima senke od drveća i kuća), tako i u svakom jangu ima malo jina i obratno.
Isto tako muškarac ima i muške i ženske hormone ali naravno preovladavaju muški. Takođe jin privlači jang i obrnuto (suprotni magnetni polovi, muškarci i žene, elektroni i protoni).
 
Jing i jang filozofija se moze primeniti i u svakodnevnom zivotu. Ali, ta filozofija se ne moze primeniti kada su u pitanju atomske cestice i osnovne subatomske cestice(protoni i neutroni koji se nalaze i cine jezgro atoma i elektroni koji se nalaze izvan jezgra na relativno velikim odstojanjima, kruzeci po svojim putanjama, koje su kruznog i elipticnog oblika. Pri cemu su protoni i elektroni nosioci naelektrisanja, dok neutron nema naelektrisanje. Masa protona i neutrona su priblizno jednake, dok je masa svakog od njih veca od mase elektrona oko 1840 puta. Protoni su nosioci pozitivnog naelektrisanja a elektroni negativnog naelektrisanja) Sve sto se dogadja ovde dogadja se po jasno definisanim zakonima, tako da je pogresno stavljati filozofiju jinga i janga na istu lestvicu i porediti ih sa nekim cesticama koje nemaju neke slicnosti sem razlike u vrsti naelektrisanja. Jer ipak u tom odnosu gledajuci iz ugla Jinga i Janga neko, bilo muskarac bilo zena mora biti u nekom obliku manji/a za oko 1840 puta. Da je neki muskarac izasao sa ovakvom izjavom u javnost, najverovatnije bi dobio etiketu soviniste.
 
Ako su muskarci i zene suprotnosti ,
nisu i neprijatelji.
Prvi deo koriste sovinisti (zenski i muski) da zakljuce drugi deo i da prenesu odgovornost za greske i smetnje u odnosima sa sebe na laksu varijantu.

Inace obicno "savremene zene" traze mesto pod suncem
bez jinga i janga kao zajednistva.
Bezeci od prirode u lecenju kompleksa nemoci (koji uopste ne mora da bude kompleks) :
-dokazuju da zene mogu sve sto i muskarci i bolje
/jing i jang su polovine iste velicine,zar ne?/
mislim da bleferi i puvatori nisu nigde na ceni a tako ja shvatam tu zelju za necim sto im ne godi.
-znam da postoji puno mudrih zena , ali me brine ta lakomost i zelja za poistovecivanjem...
-zene zrtve (mazohisticki pristup) trude , se daju sve od sebe, i nekad i vishe od mogucnosti , ali
su uvek "zrtve" i nepravda pada po njima (i postoji teorija da su sa dosta starijim muskarcima)


Srecne Vamp zenske , srecne feministkinje , srecne "slobodne , nezavisne savremene zene" su vishe izuzetak nego pravilo .
A kad je nesto tako onda nebi trebalo da bude IN.
Ali jeste.
Kao i imati druga pedera, stabilnu vezu , svalera .
Samo vam se servira kao IN . Sve jeste primamljivo , bar zenama koje su u mom okruzenju.
Ali sve dok vazi zacrvenjeno , ja licno necu razumeti IN.
SVE PRIRODNE STVARI MOGU DA OBJASNIM DETETU,
ostale dete nece razumeti(ko je blizi prirodi mi ili deca?)
Ko ima jace zelje od dece,mi ili deca?
Ko vise oseca slabost i nesigurnost , mi ili deca?

Ali deca idu napred , a mi izgleda nazad!!!

Ja rusim zid ispred mene i idem napred , a Vi?
 
random_cloud_form:
zasto kineski mudraci jin opisuju kao - zao, negativan, pasivan, mracan, ..........zenski?
kako zene prihvataju to sto ih trpaju u isti kos sa ostalim epitetima?
pozdrav svima


Kako li se oseća Karcinom debelog creva jer je svrstan u yang oboljenje (nastaje zbog nesrazmernog unošenja yang namirnica-mesa, kuhinjske soli i jaja), a kako tek Karcinomu dojke jer su njega uvredili strpavši ga u yin oboljenja (šećer,lekovi, belo brašno, mleko), to niko od nas ne može da zamisli.
 
hvala na informacijama ljudi.
malocas sam saznao da se jin simbolicki predstavlja slikom oblaka nad dolinom.
nesvesno, moj nick ispade projekcija jina, tj anime, tj zenskog dela muskarca.
a na radiju sad ide neka pesma u kojoj pevacica pominje oblake(akauzalni princip).

inace, eksperti kazu da je regresija libida na imaginarne objekte prelazna faza u razvoju neuroticnih simptoma, ne dozvolite da vam se to desi.
ma koliko god primaljivo bilo savladajte inhibiciju cilja(tj savladajte beg u platonsku ljubav, jaka musko-zenska prijateljstva itd), i predjite na nesto konkretno, tj kaarajte ...
ili ti u prevodu, jin i jang u akciji
 
random_cloud_form:
hvala na informacijama ljudi.
malocas sam saznao da se jin simbolicki predstavlja slikom oblaka nad dolinom.
nesvesno, moj nick ispade projekcija jina, tj anime, tj zenskog dela muskarca.
a na radiju sad ide neka pesma u kojoj pevacica pominje oblake(akauzalni princip).

inace, eksperti kazu da je regresija libida na imaginarne objekte prelazna faza u razvoju neuroticnih simptoma, ne dozvolite da vam se to desi.
ma koliko god primaljivo bilo savladajte inhibiciju cilja(tj savladajte beg u platonsku ljubav, jaka musko-zenska prijateljstva itd), i predjite na nesto konkretno, tj kaarajte ...
ili ti u prevodu, jin i jang u akciji


Kao sto je majka savetovala malog Parsifala (kad ga je slala na put da postane vitez) 'nemoj da zavodis lepe gospe'. Zbog toga se smatralo da su vitezovi likovi koji su zenski prijatelji, a zapravo je tumacenje onoga sto je rekla - 'nemoj da zavodis zenu u sebi, budi musko'. Mada, nije moja mudrost...
 
Tuzni_patak:
Ako su muskarci i zene suprotnosti ,
nisu i neprijatelji.
Prvi deo koriste sovinisti (zenski i muski) da zakljuce drugi deo i da prenesu odgovornost za greske i smetnje u odnosima sa sebe na laksu varijantu.

Inace obicno "savremene zene" traze mesto pod suncem
bez jinga i janga kao zajednistva.
Bezeci od prirode u lecenju kompleksa nemoci (koji uopste ne mora da bude kompleks) :
-dokazuju da zene mogu sve sto i muskarci i bolje
/jing i jang su polovine iste velicine,zar ne?/
mislim da bleferi i puvatori nisu nigde na ceni a tako ja shvatam tu zelju za necim sto im ne godi.
-znam da postoji puno mudrih zena , ali me brine ta lakomost i zelja za poistovecivanjem...
-zene zrtve (mazohisticki pristup) trude , se daju sve od sebe, i nekad i vishe od mogucnosti , ali
su uvek "zrtve" i nepravda pada po njima (i postoji teorija da su sa dosta starijim muskarcima)


Srecne Vamp zenske , srecne feministkinje , srecne "slobodne , nezavisne savremene zene" su vishe izuzetak nego pravilo .
A kad je nesto tako onda nebi trebalo da bude IN.
Ali jeste.
Kao i imati druga pedera, stabilnu vezu , svalera .
Samo vam se servira kao IN . Sve jeste primamljivo , bar zenama koje su u mom okruzenju.
Ali sve dok vazi zacrvenjeno , ja licno necu razumeti IN.
SVE PRIRODNE STVARI MOGU DA OBJASNIM DETETU,
ostale dete nece razumeti(ko je blizi prirodi mi ili deca?)
Ko ima jace zelje od dece,mi ili deca?
Ko vise oseca slabost i nesigurnost , mi ili deca?

Ali deca idu napred , a mi izgleda nazad!!!

Ja rusim zid ispred mene i idem napred , a Vi?
bash.gif

A tebe su zene bas ispreskakale a..?
 
apotekarka:
random_cloud_form:
zasto kineski mudraci jin opisuju kao - zao, negativan, pasivan, mracan, ..........zenski?
kako zene prihvataju to sto ih trpaju u isti kos sa ostalim epitetima?
pozdrav svima

Možda si to malo slobodnije interpretirao.
Pojava jina i janga postoji u svemu što nas okružuje kao i u ljudskom organizmu, npr: srčani mišić skuplja se i širi. Skupljanje predstavlja jang, a opuštanje jin pojavu. Postoji još jedna osobina u kojoj se oslikava odnos jin i janga, a to je prisutnost jednog u drugom. Kao što uprirodi ništa nije potpuno crno (noć ima malo svetla od zvezda i meseca) niti belo (dan ima senke od drveća i kuća), tako i u svakom jangu ima malo jina i obratno.
Isto tako muškarac ima i muške i ženske hormone ali naravno preovladavaju muški. Takođe jin privlači jang i obrnuto (suprotni magnetni polovi, muškarci i žene, elektroni i protoni).
clap.gif
clap.gif
lijepo receno
clap.gif
clap.gif
 
Zak:
Jing i jang filozofija se moze primeniti i u svakodnevnom zivotu.

A jel?

Zak:
Ali, ta filozofija se ne moze primeniti kada su u pitanju atomske cestice i osnovne subatomske cestice(protoni i neutroni koji se nalaze i cine jezgro atoma i elektroni koji se nalaze izvan jezgra na relativno velikim odstojanjima, kruzeci po svojim putanjama, koje su kruznog i elipticnog oblika. Pri cemu su protoni i elektroni nosioci naelektrisanja, dok neutron nema naelektrisanje. Masa protona i neutrona su priblizno jednake, dok je masa svakog od njih veca od mase elektrona oko 1840 puta. Protoni su nosioci pozitivnog naelektrisanja a elektroni negativnog naelektrisanja) Sve sto se dogadja ovde dogadja se po jasno definisanim zakonima, tako da je pogresno stavljati filozofiju jinga i janga na istu lestvicu i porediti ih sa nekim cesticama koje nemaju neke slicnosti sem razlike u vrsti naelektrisanja. Jer ipak u tom odnosu gledajuci iz ugla Jinga i Janga neko, bilo muskarac bilo zena mora biti u nekom obliku manji/a za oko 1840 puta. Da je neki muskarac izasao sa ovakvom izjavom u javnost, najverovatnije bi dobio etiketu soviniste

Ma ajdeeeee?

E Zake, Zake... Ti si klasican sluchaj "klasichno" zapahnutog i zatrovanog, teorijski poluopismenjenog cetvrt-samoneukog filozofa i tri cetvrt informisane desetine dela fizicara-ignoramusa s konturama matematicara pa u to tragovima... Dakle, jeste, sve bitne mushko-sovinistichke karakteristike elektrona, protona i neutrona si pobrojao i tu znash znanje, prigovora nema... Al' malo od onoga sto je za tebe jasno definisano je ustvari je *jasno* definisano pa chak i najbiljantnijim fizicarima proslosti, sadashnjosti a bogumi i blize buducnosti... Nu, ti znash bolje valjda pa su putanje josh i eliptichne (a a a a i kruuuuuzne... ponekad). Jedino sto jeste definisano u tim zakonima je talasna jednacina atoma (dinamickog sistema njegovih delova, koje si naveo, ziv bio, i fizickih polja atoma - potencijala, naelektrisanja i ostalih sovinistichkih parametara) koja samo pokazuje raspodelu verovatnoce lokalizacije elektrona u nekoj zapremini prostora oko jezgra. Mozda ti nije poznato ali u najnizem energetskom stanju elektron bi po tvojoj interpretaciji (pod pretpostavkom da znas da interpretirash rezultate iz matematichke forme njushetji iz svoje klasicharske jazbine) oscilovao direkt kroz jezgro atoma (tj. Penetriro jezgro - josh crnje za zenski svet buduci da 1840* puta manji elektron - nesudjena slika i prilika zene - eto guzi mushko jezgro a videsmo da filozofija "jin-jang" ne vazi ovde). Zakon je definisan, interpretacija bash i nije a putanje nikako. So, od tvojih "jajastih" i "okruglastih" putanjaaa, jajoglavac, nema nishta. Znam da je moguce da si hteo da laicima poput nas priblizis prichu o atomima i tim sitnicama al... niko u to ne veruje... ni najveci vernici foruma.
 
To sto si nasao da mi osporis je samo jedan deo iz knjige Dr Jovana V. Surutke(nekad bio redovni profesor na Eltrotehnickom fakultetu) gde se pored njegovih knjiga koriste i knjige profesora Branka Popovica koji je isto profesor na ETF-u. Inace to sto sam napisao morao bi znati svaki student elektrotehnike da bi polozio predmet Osnove elektrotehnike I. E sad paceru posto si najinteligentniji ne samo na forumu nego cak i Beogradskom ataru ubedi sve buduce inzenjere elektrotehnike i one koji to vec jesu kako su u zabludi.
Ciao
 
Paceri ili ne, iz njihovih knjiga se i dan danas uci. Na ETF se koriste, na Visoj elektrotehnickoj skoli i na jos nekim tehnickim fakultetima i visim skolama gde se pohadja ovaj predmet.
 
ok...PAK PAHO je editovao porukicu..
"Znam da je moguce da si hteo da laicima poput nas priblizis prichu o atomima i tim sitnicama al"...
je bilo "Znam da si hteo da laicima poput MS....."
hmmmm...ali je ostao veran svom stilu...inache paralela koja se povlachi jeste besmislena ali je nisi ti povukao....
anyway....losh smer
 
taj fizicar ocigledno nije ukapirao, ili je bio zabludelo pristrasan: ljudi, nisu zene elektroni, vec muskarci.
pa mi kruzimo oko njih i milionima puta smo manji od zena i njihove dominacije koja buja poput lavine.
poredjenje da smo 1840 puta manji, zvuci mi suvise optimisticno...
 
random_cloud_form:
taj fizicar ocigledno nije ukapirao, ili je bio zabludelo pristrasan: ljudi, nisu zene elektroni, vec muskarci.
pa mi kruzimo oko njih i milionima puta smo manji od zena i njihove dominacije koja buja poput lavine.
poredjenje da smo 1840 puta manji, zvuci mi suvise optimisticno...

Ne preteruj oblačiću :wink:
 
Zak:
To sto si nasao da mi osporis je samo jedan deo iz knjige Dr Jovana V. Surutke(nekad bio redovni profesor na Eltrotehnickom fakultetu) gde se pored njegovih knjiga koriste i knjige profesora Branka Popovica koji je isto profesor na ETF-u. Inace to sto sam napisao morao bi znati svaki student elektrotehnike da bi polozio predmet Osnove elektrotehnike I.

hehe, legendo... branko popovic je bio profesor osnova elektrotehnike mojoj grupi na prvoj godini pa opet ne mislim kako se elektroni jurcaju ko klikeri po elipsama i krugovima, a da su molekuli plastichne kuglice koje su spojene federchitjima pa se drmaju na sve strane (dodushe, dobio sam osmicu na ispitu, verovatno zato)... nemoj da tuzakash sad surutku. da te neko pita: "kako raste drvo, Zvak?" a ti iz chuchnja kreno da se dizes, shirish ruke i shishtish "fshhhhhhhhh" usput, covek bi ti se isto chudio pa makar ti Belami lichno objasnio proces dok ti beshe josh u jaslama (ili jaslicama - teshko je reci).

[btw: osim osnova elektrotehnike na etf-u postoji i predmet (verovatno si cuo za njega) koji se zove _fizika_ a "bavi" se tim pitanjima na konkretniji nachin od osnova elektrotehnike... ne da hocu da istichem posebno da se osnove pretpostavke kvantne mehanike uche u prvom razredu vecine srednjih (elektro)tehnickih skola iz predmeta po imenu hemija a kasnije obradjuju detaljnije i u fizici sa sve matematichkom formulacijom sredingerove jednachine. nu, to kazem u srednjoj i na etf-u... za tu vishu elektrotehnicku vec nem pojma - to moram da verujem.]

Zak:
E sad paceru posto si najinteligentniji ne samo na forumu nego cak i Beogradskom ataru ubedi sve buduce inzenjere elektrotehnike i one koji to vec jesu kako su u zabludi.
Ciao

za inzenjere - nema tih para (tebi josh i da predochim ovako neke "smernice"). nu, to nema veze s tim da *ti* nemas bash veze s onim o chem prichash (ne sporim da ti neki tvoji inzenjeri takodje pojma nemaju). mozda zato sto je ideja tek novotarija u domenu "nauchenjashtva o prirodi" da kvantna fizika ima presedan nad klasichnom u mikrosvetu... tu je tek nekih (chini se izgleda) osam-deset (chitaj: 80) godina.


P.S. ... i pusti ti tudju inteligenciju - drz' se, bubac, onoga ono cega ti imas.
P.P.S. budi dobar pa pozdravi B.K. dugo je nema... poslednji put kad je dosla lajala je na frizbi - ne znam sta joj beshe... pozdravi i sebe ako bash hotjesh.
 
Ko bi rekao, sisko pacer pa jos i kolega. Samo mi nije jasno sta ti negiras u celoj prici. Ja sam samo naveo par recenica bez daljeg pominjanja bilo kakve teorije, jer naposletku ovo je ipak forum filozofija. Nemas pojma koliko me ne zanima OET 1 i 2 i koliko mi je smaranje bio dok ga nisam polozio. Zapravo savremena fizika smatra da model atoma (model koji sam ja upotrebio ovde je model atoma koji je predocio jos na pocetku proslog veka Niels Bohr) nije ispravan ali opet se koristi zbog izvesnih pogodnosti kao sto su vizuelno predstavljanje strukture atoma. Da ne navodim podatak da sa subatomskim cesticama samo kvantna teorija moze dati prave odgovore, ali ete malere ona ne operise sa vizuelnim modelima. Ali da ne duljimo vise na temu koja nema veze sa topicom. I ako je moje prvo izlaganje ili ti postovanje na ovom topicu bilo u nekoj saljivoj vezi sa postom apotekarke.
P.S. B.K. je odlicno, hvala na pitanju.
P.P.S. Ciao
 

Back
Top