Samo veliki ljudi mogu da velicaju velike ljude

Tuzni_patak

Elita
Poruka
18.247
Evo neceg sto sam iskusio na svojoj kozi...

Mali ljudi mogu samo da im se dive, ali samo veliki mogu da velicaju velike ljude...
Jer ako ste mali covek, niti ce okolina da vas cuje, niti ce osetiti ko je u njihovom prisustvu...mislim na tog velikog coveka...sve dok neko koga oni vide kao velikog ne pocne da velica velikog coveka...

Zato budite veliki ljudi da bi mogli da velicate velike ljude....
(alternativa je pustite da smradovi velicaju smradove)
 
Ako mogu da primetim, danas ljudi razmišljaju "crno-belo", ne u smislu krajnosti, već u smislu negacija +pozitiv=100%

To je idealno za deformisanje misli i demagogiju, a to vidim kod vas koji verovatno ne želite da sebe deformišete....ali to činite....

Taj naglasak na principu definisanja pojma, (pozitiv, negacija negacije, komparacija, instrumentalizacija, normativi,i možda neko stigne i do domena i kodomena, jeste lepa stvar...ali sve etape.
Naglašavanje samo prve dve ništa ne donosi dobrog...

Munja krenuo da potvrdjuje kroz obaranje teze, tj da gradi domen kroz odbacivanje oblasti gde ne važi, tj fitovanje....
Po mom mišljenju to je mnogo širok i nikad završen put...šta sve treba odbaciti i siguran sam da će se prevideti suština....

Sa druge strane nije ni getoizacija ono što je rešenje (ili jedino rešenje) ove zagonetke (možete moju misao i tumačiti kao zagonetku , vidim da se to ovde ljudima već uveliko dešava, što naravno ide na moj račun...)

Zašto insistiram na "jedino rešenje"....
Zato što to ljudi rade...nadju jedno rešenje ili ono što pokriva većinu njima vidljivih pojava i definicija , tačaka domena.....i onda misle da su došli do suštine, a ustvari su otišli od suštine, iako su potpuno u istini....istina je tu, ali suština je stvar konteksta i to ne u smislu relativizovanja već u smislu povezivanja svih faktora...

Nalik na one pričice i zagonetke kako se ubio čovek u ćeliji , a nema kanap ni nož , samo malo vode na podu ćelije....istina daje kontekst koji je totalno nemoguć dok se ne doda jedan dodatni činilac i onda sve postaje jasno....

E sad vi ovde dodajite činioce, da vidim da li ćete spojiti kontekst koji će se izdići iznad srpskog prosečnog ili srpskog prosečnog nadprosečnog dometa....

Videćete da su zaključci i smernice vašeg ponašanja totalno drugačije kad nadjete još te dodatne faktore koji su bitni za gornju zagonetku iliti činjenicu....

Lepo je što se već krenuli različitim stranama pa ćete to iskoristiti, a ima još nepomenutih strana....
----------------------------------------------------------
DA pomognem.....Ne stavljajte naglasak na početku na reč SAMO....to učinite na kraju...
Naglasak na veliki ljudi je već dao jedan ugao gledanja, getoizaciju ili slično slično razume...što baš i nisu dve iste stvari, sad sam ja zabrljao...getoizacija je jedno , a slično slično razume je drugo...a ima tu još i trećeg...
Naglasak na "mogu" je dao munjin odgovor........
Naglasak na veličaju , niste još pipnuli....
Naglasak na velike ljude, niste ni nameravali da pipnete...

A sve to mora.....
 
Poslednja izmena:

Back
Top