MAGNETNA REZONANCA
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: MAGNETNA REZONANCA

Početnik
    Učlanjen
    19.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Question MAGNETNA REZONANCA

Da li neko zna koji lekar deciji neurolog ume da procita M.R.posto smo snimak nosili kod vise njih i sva citanja su bila razlicita.Trebalo bi opet da ponovimo snimanje pa me zanima kod koga da odem da nam ga procita?Inace je u pitanju M.R.glave.

Aktivan član
    Učlanjen
    03.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: MAGNETNA REZONANCA

Najbolje je da vam snimak protumaci i napise izvestaj specijalista radiologije koji radi tamo gde se snimanje radi, posto koliko ja znam svaki centar za snimanje M.R -om mora da ima zaposlenog radiologa. Tacnije doktora medicine sa specijalizacijom iz radiologije.

Na zalost ova zemlja nema vodice dobre prakse i zdravstvo nam nije uredjeno ko svuda u svetu da se zna sta je sta, koja je dijagnoza koja, striktne terapije nego je jos uvek svakome ostavljeno da radi kako hoce , da tumaci kako hoce i da leci kako hoce. Pa se i ja sam cesto upitam da li su svi oni zavrsili iste fakultete. Pa je tako vrlo moguce da svako drugacije protumaci snimak a sad je tu pitanje da pametan covek zakljuci ko tu zna sta radi, ko nema pojma, a ko hoce da bude veliki filozof medicine pa da izrekne ne znam kakvu mudrost. Na zapadu postoji striktno na papiru kako se snimci tumace i sta je sta, i za ne pracenje tih pravilnika se strada debelo kod nas je na zalost sve ostavljeno slobodnoj proceni i savesti onog ko cita snimak.

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7100

Citat Original postavio MilgredBulf Pogledaj poruku
    Najbolje je da vam snimak protumaci i napise izvestaj specijalista radiologije koji radi tamo gde se snimanje radi, posto koliko ja znam svaki centar za snimanje M.R -om mora da ima zaposlenog radiologa. Tacnije doktora medicine sa specijalizacijom iz radiologije.
    Управо тако!
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7100

Citat Original postavio MilgredBulf Pogledaj poruku
    Na zalost ova zemlja nema vodice dobre prakse i zdravstvo nam nije uredjeno ko svuda u svetu da se zna sta je sta, koja je dijagnoza koja, striktne terapije nego je jos uvek svakome ostavljeno da radi kako hoce , da tumaci kako hoce i da leci kako hoce.
    Национални водичи добре клиничке праксе су урађени још пре 5 година у оквиру пројекта ЕАР. Оно колико сам ја истраживао, нису сви лекари добили водиче, па немају смернице у погледу избора дијагностике и терапије.
    Иначе водичи имају "снагу" обичних препорука и правно, немају обавезујуће дејство.
    Права ствар би била увођење протокола...
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Slične teme

1. Magnetna rezonanca
    Autor NatasaNatasa u forumu Svet životinja
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 13.03.2008., 18:17
  2. Magnetna rezonanca
    Autor koka u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.10.2007., 11:02
  3. magnetna rezonanca
    Autor vesna1356 u forumu Zdravlje