Pankreas

Pa, mora da postoji konzervans u vodenim injekcionim rastvorima..
to je obavezno...Aktivna supstanca je istog hemijskog sastava..

ma, ti si super član, ko bi tebi dao limun ili jagoda bonu...

Bene, bene....izbegao si bonu...

C c c c kakav si ti to moderator, chatujes na pdfu koji moderises. Ce te prijavimo:per:

Sto se tice rasprave o lekovima ne mislim da je ok da ako bude dozvoljena, bude dozvoljena samo medicinarima i to jos da koriste nazive koje ne razumeju oni koji nisu iz struke. Mislim to je diskriminacija pacijenata:confused: Kojima je ta rasprava o lekovima vecinom vaznija nego medicinarima, narocito ako su recimo dobili dva razlicita saveta od dva lekara, sto je recimo bio slucaj kod mene. I sad ako bih ja htela da cujem jos misljenja o tome, a ne mogu da idem kod jos 5 doktora, gde cu nego na forum:D

Zato postoji, u nedostatku efektivnijeg izraza, DISCLAIMER, koji razrešava forum svake odgovornosti, baš kao što svi (strani ili domaći) medicinski forumi imaju, jer je bitno da korisniku objasnimo kako nešto deluje, ne bi li bio mirniji.

Pa logicno, na jednom od medicinskih foruma se opusteno raspravlja o lekovima, mislim i oni se ticu zdravlja (uglavnom:lol:).
 
C c c c kakav si ti to moderator, chatujes na pdfu koji moderises. Ce te prijavimo:per:

Sto se tice rasprave o lekovima ne mislim da je ok da ako bude dozvoljena, bude dozvoljena samo medicinarima i to jos da koriste nazive koje ne razumeju oni koji nisu iz struke. Mislim to je diskriminacija pacijenata:confused: Kojima je ta rasprava o lekovima vecinom vaznija nego medicinarima, narocito ako su recimo dobili dva razlicita saveta od dva lekara, sto je recimo bio slucaj kod mene. I sad ako bih ja htela da cujem jos misljenja o tome, a ne mogu da idem kod jos 5 doktora, gde cu nego na forum:D



Pa logicno, na jednom od medicinskih foruma se opusteno raspravlja o lekovima, mislim i oni se ticu zdravlja (uglavnom:lol:).



konstruktivni chat je sastavni deo diskusije..:lol:
ako je pacijent dobio dva različita saveta od dva različita stručnjaka, ovo ovde sigurno nije mesto gde će da dobije rešenje svojih nedoumica!
Molim vratite se na diskusiju! :)
 
Ako dam enzime pankreasa osobi koja je prelezala akutni pankreatitis pracen nekrozom pankreasa da li rizikujem sledece. Posto ona nikad njega nije ni koristila a vidno je da joj fale enzimi za varenje. Meni se postavlja u glavi sledece pitanje. Ako je doslo do nekroze pankreasa onda je vrlo lako moglo da dodje do ostecenja beta celija koje luce insulin tj. da postoji neko prikriveno stanje endokrine disfunkcije pankreasa. Ali se taj diabetes nije manifestovao jer ni absorpcija glukoze nije bila velika usled nedostataka pankreatickih enzima. Ako ja sada dam pankreatin nekome u takvom stanju, i poveca mu se absorpcija glukoze, skoci mu nivo secera u krvi a postoji situacija koja je gore opisana da su ostecene i beta celije pankreasa tj. da nema lucenja insulina DA LI CE DOCI DO POJAVE SIMPTOMA DIABETESA, HIPERGLIKEMIJE????
Pitanje ti nije na mestu a i ne znam zasto te to zabrinjava.Ako je osobi dokazan dijabetes,on se drzi pod kontrolom lekovima tako da uzimanje pankreatina nije kontraindikovano.
 
Pitanje ti nije na mestu a i ne znam zasto te to zabrinjava.Ako je osobi dokazan dijabetes,on se drzi pod kontrolom lekovima tako da uzimanje pankreatina nije kontraindikovano.

Nije dijagnostikova diabetes. Ali ja razmisljam logicki. Ako je neko imao akutni nekrotizirajuci pankreas. Onda je moguce da je ostecen i deo za endokrino lucenje tj. da nema lucenja insulica. Sto i ne mora da znaci ali moze da buce. I da su jos pored toga osreceni oni delovi koji luce digestivne enzime. Ako osoba u ovom slucaju nije uzimala dodatke koji joj trebaju da nadomesti manjak digestivnih enzima kojih svakako nesto malo mora da bude onda to znaci da ni apsorpcija hrane a pored toga i ugljenih hidrata tj. secera nije bila potpune. Sto ce reci da se mozda nedostatak insulina nije ni osecao. Ako se sada da pankreatin. Onda ce skociti apsorpcija secera i nivo secera u krvi sto ce apsolutno zahtevati insulin ili vise insulina. I sto ce na kraju dovesti do simptoma secerne bolesti koja je do sada bila prikrivena.
 

Back
Top