ZA TUŽBU PROTIV FEDERACIJE BiH 100.000 MARAKA

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.317
ZA TUŽBU PROTIV FEDERACIJE BiH 100.000 MARAKA


BANJALUKA - Vlada Republike Srpske (RS) je odobrila 100 hiljada maraka Savezu logoraša RS za tužbu protiv Federacije BiH zbog postojanja logora tokom rata u kojima su zatvarani Srbi, saopšteno je iz Vlade RS.

Službenik Vlade RS za odnose s javnošću Zlatko Jurić rekao je da je vlada na današnjoj sednici odobrila ta sredstva Savezu logoraša RS za podnošenje te tužbe "zbog postojanja 536 logora tokom rata na području Federacije BiH u kojima su bili zarobljeni Srbi".

Savez lograša pokrenuo je taj spor protiv Federacije BiH još pre dve godine.

Vlada Republike Srpske smenila je Jovana Spaića s mesta direktora sekretarijata RS za odnose s Haškim tribunalom i istraživanje ratnih zločina.

Jurić je novinarima rekao da je razlog za smenu Spaića nezadovoljstvo njegovim radom kod boračkih organizacija u RS.
Da bi se podnela tuzba protiv mudzahedina potrebno je 50.000 eura, a svaki musliman iz Bosne moze da tuzi Srbiju, ovde ima besplatnog advokata i izvinjenje predsednika.
 
Ma baš me boli uvo kome fhp plaća, njihove pare, država nema ništa sa njima.

A što se visine troškova tiče, bilo bi krajnje neozbiljno dalje komentarisati taj iznos koji si naveo, jer pored toga nisi naveo ništa drugo osim cifre, tipa koliko ljudi će biti obuhvaćeno, iznos koji će se tražiti.. itd...

A to koliko košta tužba protiv R Srbije, uzdrži se, može da košta i 50.000 nije problem.

Toliko od mene na ovoj temi.
 
Ma baš me boli uvo kome fhp plaća, njihove pare, država nema ništa sa njima.

A što se visine troškova tiče, bilo bi krajnje neozbiljno dalje komentarisati taj iznos koji si naveo, jer pored toga nisi naveo ništa drugo osim cifre, tipa koliko ljudi će biti obuhvaćeno, iznos koji će se tražiti.. itd...

A to koliko košta tužba protiv R Srbije, uzdrži se, može da košta i 50.000 nije problem.

Toliko od mene na ovoj temi.


Али ја чух д ФХП добија неке новце и од државе Србије
 
[QUOTE=DellNS;10587075]Ma baš me boli uvo kome fhp plaća, njihove pare, država nema ništa sa njima.

A što se visine troškova tiče, bilo bi krajnje neozbiljno dalje komentarisati taj iznos koji si naveo, jer pored toga nisi naveo ništa drugo osim cifre, tipa koliko ljudi će biti obuhvaćeno, iznos koji će se tražiti.. itd...

A to koliko košta tužba protiv R Srbije, uzdrži se, može da košta i 50.000 nije problem.

Toliko od mene na ovoj temi.[/QUOTE]

одакле им паре?
ко их финансира?
како заступају стране држављане?
јесу ли у рангу амбасаде?
колики им је профит?
плаћају ли ПДВ?
 

Back
Top