Tako lijepa, a tako blizu....

A ti si iz Hrvatske? :think:

Dalmatinac.Dok sam zivio tamo zvala se Jugoslavija,poslije Republika Srpska Krajina,a u svoj nesreci imao sam srecu da u hrvatskoj nisam zivio,bar ne u ovoj poslije Jug. mada ni ona iz perioda bratstva i jedinstva nije bila bajna.I tada su ustase `71g. pucali po kuci moga djeda,a u mom kraju se uvijek znalo ko je ko i kud se smije ili ne smije ici!
Nazalost jedan dio ljudi iz Srbije malo o tome zna pa ima kretena koji idu kod vas jer ih vuce "nostalgija".
To sto ste vi hercegovci dosli na nase mjesto ne daje vam za pravo da objasnjavate sta je tamo bilo i ko se kako zvao.U Hercegovini i jesu bila najveca pokrstanja.
A pouzdano znam da vas ovi starosjedioci hrvati u Dalmaciji nikako ne podnose i nemoj molim te da mi sada objasnjavas kako su hercegovci super i to jer sam to vec cuo iz vasih poganih usta!
 
To sto ste vi hercegovci dosli na nase mjesto ne daje vam za pravo da objasnjavate sta je tamo bilo i ko se kako zvao.U Hercegovini i jesu bila najveca pokrstanja.
A pouzdano znam da vas ovi starosjedioci hrvati u Dalmaciji nikako ne podnose i nemoj molim te da mi sada objasnjavas kako su hercegovci super i to jer sam to vec cuo iz vasih poganih usta!

e,tu si u pravu,rvatino..drz se dobro,krecemo..

++++
U Popovu do 1627. god. od 12 crkava katoličkih 7 je prešlo u pravoslavne ruke; sličnih pojava je bilo i u okolini Trebinja.

Ima isto tako vesti o prelasku katolika u pravoslavlje u Sremu, oko Rume i Mitrovice.

http://www.rastko.rs/rastko-bl/istorija/corovic/istorija/6_6_l.html

++++

jesam ti reka,da su ti preci bili rvati..:mrgreen:
 
Dalmatinac.Dok sam zivio tamo zvala se Jugoslavija,poslije Republika Srpska Krajina,a u svoj nesreci imao sam srecu da u hrvatskoj nisam zivio,bar ne u ovoj poslije Jug. mada ni ona iz perioda bratstva i jedinstva nije bila bajna.I tada su ustase `71g. pucali po kuci moga djeda,a u mom kraju se uvijek znalo ko je ko i kud se smije ili ne smije ici!
Nazalost jedan dio ljudi iz Srbije malo o tome zna pa ima kretena koji idu kod vas jer ih vuce "nostalgija".
To sto ste vi hercegovci dosli na nase mjesto ne daje vam za pravo da objasnjavate sta je tamo bilo i ko se kako zvao.U Hercegovini i jesu bila najveca pokrstanja.
A pouzdano znam da vas ovi starosjedioci hrvati u Dalmaciji nikako ne podnose i nemoj molim te da mi sada objasnjavas kako su hercegovci super i to jer sam to vec cuo iz vasih poganih usta!

"Republika Srpska Krajina" ?? :dontunderstand:
Nepoznat pojam. Ne znam šta je to. Nikad postojalo nije, a i neće! :mrgreen:
Krivo mi je što je splet okolnosti tvoje pretke prebacio u šizmatike, pa ti sada misliš da si Srbin, ali tu ti ja ne mogu pomoći, kad si ti sam nećeš.
Tvoj djed je vjerojatno bio neki miran i lojalan tip, kad je netko pucao po njegovoj kući '71., jer tada u Hrvatskoj nije bilo ustaša, pošto su '45. oni koji su uspjeli pobjegli, a koji nisu su pobijeni od strane partizana (Simo Dubajić, Franjo Tuđman i slični...).
I nek su pobijeni, drugo nisu ni zaslužili.
Ako ti smatraš da ti je bolje u Srbiji, daleko ti ljepa kuća, ne moraš se ni osvrtati na Hrvatsku.
Ako pak misliš da te nešto "veže" za Hrvatsku, budi ono što jesi, poštuj svoju domovinu i neće ti biti loše! Kapish??
 
"Republika Srpska Krajina" ?? :dontunderstand:
Nepoznat pojam. Ne znam šta je to. Nikad postojalo nije, a i neće! :mrgreen:

mapa311.jpg


:whistling:
 
Duh na bazenu u Biogradu? Subota, 1. avgust 2009. 17:13



Neobična pojava na jednoj od fotografija koju su snimili tokom letovanja u Biogradu zaprepastila je četiri prijatelja iz Nove Gradiške.

Tokom sportskih igara na bazenu Ilirij u Biogradu, četiri prijatelja iz Nove Gradiške sedeli su na tribinama i nasumce slikali prostor oko sebe.

Nedugo potom pregledavali su snimljene fotografije, i kako sami kažu, zaprepastili se kada su na desnoj strani jedne slike videli neobičnu pojavu,objavio je Dnevnik hr.

Radi li se o duhu ili tek igri svetla procenite sami.

v142718p0.jpg


:think:
 
Zar vi ne rekoste da samo Srbi voze traktore? :think:

Vozač traktora se prevrnuo u vinogradu i poginuo
Varaždinske Toplice, 01.08.2009., 15:14 | D. Ma.

Vozač traktora preminuo je danas od posljedica prometne nesreće koja se dogodila u mjestu Grešćevina nedaleko od Varaždinskih Toplica, doznaje se iz Policijske uprave varaždinske.

Traktor se prevrnuo u vinogradu, a vozač je preminuo na mjestu nesreće. Očevid je u tijeku. (Hina)

Mladi bračni par poginuo u sudaru s traktorom
Beli Manastir, 01.08.2009., 12:28 | D. Ma.

Mladi bračni par I. K. (30) i S. K. (28) smrtno su stradali u stravičnoj prometnoj nesreći koja se dogodila jutros oko 6.30 sati između mjesta Suza i Kneževi Vidogradi kod Belog Manstira.

Supružnici su iz još nepoznatih razloga prešli u suprotnu stranu ceste i zabili se u traktor te su na mjestu poginuli. Ozlijeđen je i vozač traktora, ali je izvan životne opasnosti.

Traktorist poginuo koseći travu
Slunj, 01.08.2009., 11:16 | D. Ma.

Jučer oko 16.50 sati u mjestu Gornja Glina, grad Slunj, došlo je do prevrtanja traktora marke Ursus sa kojim je upravljao 50-godišnjak iz Gornje Gline koji je smrtno stradao na mjestu događaja, priopćila je PU karlovačka.

Vozač traktora kosio je travu, a do prevrtanja je došlo zbog neravnog terena.
 
Zar vi ne rekoste da samo Srbi voze traktore? :think:

Traktor (lat. trahere, srp. vući) je mobilna mašina za obradu zemlje. Traktori predstavljaju univerzalne uređaje na koje se mogu priključiti različite mašine specijalne namjene, kao što su plugovi, drljače, kosačice, cisterne za navodnjavanje i raznošenje đubriva, berbu krompira, berbu repe, prskalice za iznošenje pesticida i sl. Iako za mnoge poslove postoje specijalizovane mašine, traktor ostaje, zbog svoje univerzalnosti, pre svega mašina za manje farme.

Traktori se dele po njihovoj veličini i snazi. Najjači modeli dostižu oko 400 konjskih snaga.
Moderni „John Deere“ 8110 traktor
180px-Modern-tractor.jpg


Osim za rad na polju, moderni traktori se koriste i za transport. Pri tome dostižu brzine i do 50 km/h, a postoje modeli čija je maksimalna brzina čak 80 km/h. Brzina traktora je ograničena njegovom konstrukcijom, naime velikim masama i točkovima kao i pre svega nedostatkom amortizera na zadnjoj osovini.

Poznati prozvođači traktora su: „Fendt“, „John Deere“, „Steyer“, „NewHolland“ itd
 
"Republika Srpska Krajina" ?? :dontunderstand:
Nepoznat pojam. Ne znam šta je to. Nikad postojalo nije, a i neće! :mrgreen:

Krivo mi je što je splet okolnosti tvoje pretke prebacio u šizmatike, pa ti sada misliš da si Srbin, ali tu ti ja ne mogu pomoći, kad si ti sam nećeš.
Tvoj djed je vjerojatno bio neki miran i lojalan tip, kad je netko pucao po njegovoj kući '71., jer tada u Hrvatskoj nije bilo ustaša, pošto su '45. oni koji su uspjeli pobjegli, a koji nisu su pobijeni od strane partizana (Simo Dubajić, Franjo Tuđman i slični...).
I nek su pobijeni, drugo nisu ni zaslužili.
Ako ti smatraš da ti je bolje u Srbiji, daleko ti ljepa kuća, ne moraš se ni osvrtati na Hrvatsku.
Ako pak misliš da te nešto "veže" za Hrvatsku, budi ono što jesi, poštuj svoju domovinu i neće ti biti loše! Kapish??

postojalo jeste , al su za vodje birali magacionere i provincijske brkate pandurcine ,a jos su i verovali Slobi i Seselju ,tako da su i prosli tako kako su prosli ...
 

Back
Top