AMC posudje i recepti

proka

Legenda
Poruka
57.100
posedujem amc posudje vec tacno 20 godina i prezadovoljan sam
posudje je u odlicnom stanju iako se svakodnevno koristi, jedino sam dva puta do sada servisirao poklopac za brzo kuvanje, sto je i normalno za navedeno vreme.

posedujem maksi komplet, kupljen u nemackoj uz koji sam dobio, na ovim prostorima jedinstven, originalni kuvar za amc
radi se o tvrdo ukoricenoj ljubicastoj knjizi, veliki format /veci od a4/ od oko 500 strana, sa prelepim slikama uradjenim u visokom kvalitetu.

u svakom slucaju, da pocnem kako i dolici, prvi

evo mog radnog, klasicnog recepta za govedju supu sa mocingom i srznim kostima

u lonac od 4,2 lit, stavim do 300 gr mocinga i jednu srednju srznu kost /kad kazem srednju, ne mislim na velicinu nego na to da je u pitanju srednji deo srzne kost, tj bez zglobnih krajeva / komplet zeleni, manju glavicu crnog luka, prstohvat korijandera u zrnu, malo bibera u zrnu, a zacini prema zelji, najejednostavnije je staviti jednu supenu kasiku mesavine suvih zacina ili vegete, pa smo odmah resili i pitanje soli :):)

poklopite poklopcem za brzo kuvanje, staviti na maksimalnu snagu ringle dok 'kazaljka ne udje u zeleno pa odmah smanjiti na najminimalnije i tako kuvati, odrzavajuci kazaljku u zelenom, 15-tak minuta. kako ja volim jaku supu, ja ostavim na ugasenoj ringli da se poklopac sam otvori iako mozete ga pod mlazom hladne vode odmah i otvoriti. paziti da ne pokvasite u tom slucaju, merni uredjaj na poklopcu, tj da pod cesmom bude samo metalno telo poklopca i sam lonac.

sve za supu stavim u korpicu ili kuvam bez korpice pa supu naknadno procedim, sto vise praktikujem, jer volim skroz bistru supu :)

meso iz supe moze da se iskoristi za "'supe sosa i mesa"" verziju rucka, ili ako nista bas ljubitelj kuvanog mesa, stavite meso u blender sa malo maslaca ili margarina, senfa, majoneza, jedno kuvano jaje, so , biber, kiseli krastavac ili malo kapra i eto predivne pastete :)))

prijano :jede:
 
Poslednja izmena:
mocing je prvi misic iznad kopita, tj potkolenica, misic je vretenast, sa puno tetiva
jedino sta od govedine za supu moze da se kaze da je u rangu mocinga je rep goveceta, samo gaje jako tesko naci
u supu moze i da idu rebra sa kostima ili rozbratna, ali za jaku supu mora da ide nesto od prvo navedenog :):)
 
Od sveg posudja , ja imala samo kuhinjske nozeve AMC :zper: :zcepanje:
I to su jedini nozevi koje sam koristila svakodnevno godinama i to bez ostrenja i ikakvih problema , po navici sam tacno znala i ostrinu i silu pritiska kako da s njima baratam... Odlicna stvar
Cini mi se i da znam jednu drugu pricu o AMC . Ko zna bolje neka ispravi. Filip Cepter je poceo kao mlad da radi kao trgovacki putnik za AMC. Radio je Francusku i Nemacku , od provizija i trange frange je zapoceo prve kopije posudja u tudjim fabrikama , a zatim napravio svoje i postavio brend kakav znamo. Ne znam slicnosti i razlike izmedju AMC i Ceptera. Kod kuce moji imaju par serpi i bile su dobre , sad mi je Metalac sasvim ok ... Ali od majke jos ranije sam cula price o AMC jer nije bila tad u prilici da kupi , a imala potrebe za nozevima i taman novca za njih te ih imamo preko 30 godina i jedini su pouzdani...
 
velika je razlika u supi
u amc-u, supa je najjaca, najbistrija i najbrze se skuva

recimo govedja supa od mocinga i srzne kosti kuva se maximalno 15 min :)
a ribic /ili rozbratna/ budu mekani kao ......mmmmm

drugo, kuva se na najminimalnijoj vatri, tako da sam ja moj veliki /citaj najskuplji/ komplet u potpunosti otplatio samo kroz potrosnju struje vec vise puta

pasulj cca 15 min :):):)
 
Posto je ovaj deo o AMC posudju, ja sam recepte po kojima spremam u ZEPTER posudama postavila u "cake". Koristim ga nesto vise od godinu dana. Ranije nisam mogla zbog cene, a i nepoverenja-placas nesto da bi dobio nakon 18 meseci. Sustina je da sam gotovo sve svoje recepte prilagodila ovim posudama i maksimalno izbegla upotrebu masnoce, mada sam i ranije masnocu minimalno koristila. Jedini "greh" su mi besamel sos i kackavalj. Nije ovo nikakvo maltretiranje, prosto oduvek smo se tako hranili iako sam ja po rodjenju sremica. Ali zato, kod kolaca nema ZEPTERA
 
najlakse i najbrze je skuvati preliv za spagete :)
duze se kuva testo nego :

u suv lonac staviti iseckanu glavicu crnog luka, pa na nju pola kile dvaput mlevenog juneceg mesa od buta, pola litre soka od paradajza ala italiano /sa bosiljkom i ostalim zacinima/ poklopiti poklopcem za brzo kuvanje i kuvati oko 5 miin
dok se meso kuva, staviti testo i kad bude testo skuvano i preliv je gotov :)

prijatno :D
 
Bila sam na prezentaciji AMC posudja. Prijatno sam iznenadjena kojom je brzinom i lakocom zena sve spremila. Sto se tice ukusa nesto mi se dopada a nesto ne. U sustini mislim da vredi, ali ne imati samo jednu serupu ili tiganj, vec ceo komplet sa atmosferom (to je ringla na kojoj se kuva)
 
Ima jedan fazon koje su koristile nase bake, mada, ne znam imate li uslova za tako nesto. Bilo kakvo posudje koje se mora cistiti ribanjem, poput bakarnih i gore pomenutih , se potopi u kominu koja se sprema za pecenje rakije. Dovoljno je da odstoji dan, dva i sve spadne sa posudja, a komina se i onako pece pa nema posledica po rakiju.
Mada, deda se uvek jako ljutio kada bi video tiganje u buretu...
 
Ima jedan fazon koje su koristile nase bake, mada, ne znam imate li uslova za tako nesto. Bilo kakvo posudje koje se mora cistiti ribanjem, poput bakarnih i gore pomenutih , se potopi u kominu koja se sprema za pecenje rakije. Dovoljno je da odstoji dan, dva i sve spadne sa posudja, a komina se i onako pece pa nema posledica po rakiju.
Mada, deda se uvek jako ljutio kada bi video tiganje u buretu...


Kiselina verovatno,nema sta drugo.Alkohol nije.:think:
 

Back
Top