Albanija

jeste, istina je... Ali nemoj da očekuješ mnogo, još uvek je to na vrlo primitivnom nivou, ali se napredak vidi. Na ohridskom jezeru su napravili mnogo fancy kafića u "tropskom" stilu,luksuznih i modernih, ali je to daleko od pristojnog. Za nekoliko godina ,ako se budu ovako razvijali, priča će biti potpuno drugačija. Sredili su magistalne puteve (deo), centre gradova i sl. ali ulice van centra gradova su blago rečeno katastrofa. Fali im sređena infrastruktura, turistička infrastruktura i uopšte posvećenost turizmu i onaj osećaj za turizam.
Južni deo je potpuno pravoslavan i neverovatno su prijatni. Crkveni život je vrlo aktivan, i vrlo sam se lepo osećao u nekoliko gradova koje sam obišao. Stalno sam isticao da sam srbin iz Srbije, i to mi je bila ulaznica za sve. Preporučujem posetu Albaniji, jer za nekoliko godina dobiće potpuno novi (bezličan ) izgled modernih gradova...
 
bio sam u Albaniji nekoliko puta, po par dana.
uglavnom poslovno, kolima sa našim tablicama.
zemlja je lepa, ljudi prijatni.
napredak se vidi na svakom koraku.
što i nije teško jer je sve bilo tehnički na za Evropu neverovatno niskom nivou.
npr stari putevi su bili malo bolja izvedba kaldrme, bunkera je bilo na svakom koraku
putevi koje sada rade su ok, odnosno slični ako ne i bolji nego kod nas
uz obalu je izgrađen neverovatan broj pansiona i hotela
plaže na severu su produžetak velike Ulcinjske. ko voli pesak uživaće
ako se ide više na jug, brda su sve bliža a obala kamenita
vode ima jer je u brdima u zaleđu dosta jezera. problem je snabdevanje strujom ali ne svuda.
prodavnice su pune, podjednako kao i kod nas ili na kosovu.
cene nešto niže, pogotovo usluga.
prosečne plate dvestotinak evra
loših iskustava nemam, kao što neko reče, sada je interesantno za videti jer za desetak godina sve će biti kao i na svakom drugom mediteranskom turističkom mestu
 
Evo vec dve godine za redom idem na more u Albaniji.Stavise, juce sam se vratila s mora..Pri izlasku iz zemlje, odnosno pri povratku smo platili 10 eura, "putarina", bez ikakve priznanice...U sustini meni je bilo prelepo.Put je dobar, ali im je saobracajna kultura nikakva.Uglavnom su usput manji gradovi i sela veoma siromasna, ali opet kada se dodje u Drac, gde smo inace bili, prelepo je.Sto se smestaja tice, u hotelima i vilama pored mora je odprilike 40-45 eura apartman sa 4-5 kreveta.Plaza, koja je dugo nekih 25 km je peskovita, divna..More takodje.Jedini problem je vlaga, koja je mozda malo veca..Sporazumevanje je bio jedini problem, ali opet nadje se nacin.Ljudi su vrlo ljubazni...Ja licno nosim lepe uspomene i iskustva, mada moram da priznam da je bilo predrasuda prvi put.:D:D

Uz to danas se tamo preko 50% izjasnjavaju kao ateisti, vise ima hriscana nego muslimana...I kao sto je neko vec pomenuo isticali smo da smo Srbi, na sta su neki od njih bili odusevljeni...jedino mi je bilo zao sto ne znam jezik.:)
 
Poslednja izmena:
p8030119.jpg
p7290048.jpg

p7290035.jpg



To je nesto sa plaze, a na ovoj poslednjoj su vile, pored same plaze.Imam i dosta slika iz Draca, pa samo kazite.:)
 
Poslednja izmena:
Ako gledam ko letuje u Bugarskoj, ne bih rekla da je elitna!:mrgreen:
U Bugarsku ne bih isla takodje.

Ima toliko drugih destinacija koje su bolje!

A Albanija je jedna primitivna zemlja, a tamo gde je zaostalost i/ili gde ne postoji tradicija u turizmu (tradicija se ne moze stvoriti preko noci!!!, ne mozes ni ocekivati neki kvalitetni turizam.
 
@vd, Albanija jeste primitivna zemlja, zao mi je ako se ne slazez samnom - postoje parametri po kojima se to da zakluciti (a oni koji to tvrde za nasu zemlju, ocito ne znaju za te parametre).

Moj sin je cenjeni strucnjak u svojoj oblasti i vise od 10 godina zivi u Evropi. Nema ni jednog kolegu iz Albanije, ali zato ima dosta iz Indije (pametni ljudi za tu struku, obrazovani i lako nadjose posao).

Licno puno putujem (sto zbog posla sto turisticki), no nisam isla u Albaiju jer je ona naprosto u nekom cosku (na srecu), ali moj otac je bio tamo i imao prijatna iskustva sa samim ljudima, ali je uvek naglasavao da su veoma zaostali po mnogo cemu....
 
Uz to danas se tamo preko 50% izjasnjavaju kao ateisti, vise ima hriscana nego muslimana...I kao sto je neko vec pomenuo isticali smo da smo Srbi, na sta su neki od njih bili odusevljeni...jedino mi je bilo zao sto ne znam jezik.:)

Више верујем сопственом искуству, причи становника Албаније и званичним подацима него теби. Претпоствљам да радиш за неку туристичку организацију за проценат.

Religion
Albania is an extremely secular society. The traditional breakdown is 70% Muslim, 20% Orthodox (the autocephalous Albanian church) and 10% Catolic.


A то што су били одушевљени да сте "Срби", вероватно сте млађе особе погодне за кадаверичну трансплантацију органа...:hahaha:
 
Moj kolega vec treci put prolazi Albanijom jer putuje cesto od Ohrida do Trebinja pa mu je daleko ovamo preko Srbije. Prica da su svi ok, nikad nema problema i svi su ljubazni i odusevljenji sto vide BG tablice. Sto bi me lagao kad se dugo znamo
 
Pa ako je zdrav i prav, normalno je da su odusevljeni - samo nek` pogleda dal` mu mozda ne fali koji bubreg ili sl!:mrgreen:

Pa samo da je to, mnogo je!!!!

Zanemariti tako nesto je prosto zapanjujuce!

Jevreji su na vrhu sveta najvise jer su medjusobno solidarni i svoje zrtve su uvek glorifikovali, a mi tako olako prelazimo da i zasluzujemo da nam se ponavlaju neke stvari.

Samo dalje agitujte za albansku "stvar", a ja odo` za Indiju - to je neverovatno dobra NOVA destinacija, vrlo jeftina, ali je zato skup avio prevoz jer se par puta preseda!
Ja cu pokusati iz Afrike pri povratku tamo da svratim, da vidim kako je (a moja sestra mi rece da je odlicno).

A tebi jerotije, kao i vd sa radoscu ostavljam albaniju!:mrgreen:

Svako bira destinaciju za sebe ne samo prema novcanim mogucnostima vec i prema svojoj pameti!:mrgreen:
 

Slične teme


Back
Top