Reci ili precutati?

Poruka
15.196
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:
 
pa, ako precutim, onda tek ne valja..

samo treba naci pravi trenutak i pravi nacin. i onda se sve moze i mora reci.
ako je neka frka u toku, iznosenjem novog problema samo se doliva ulje na vatru, bez izgleda da se ista resi..
problem je ako su odnosi zategnuti duze vreme..i nikako da se vrati onaj lagani prijateljski ton uz koji se jedino resavaju problemi medju ljubavnicima.
ali, nekad covek ima potrebu da nesto istera, bez obzira..kako ce se zavrsiti
sve je ipak stvar licne procene.
ima jedno krajnje jednostavno zivotno pravilo, koga se ja drzim.
ne postavljam pitanje dok nisam spremna da cujem odgovor..ma kakav on bio.
 
Precutkivanje cesto povlaci za sobom nagomilavanje, u ovom slucaju negativnih osecanja.
Znaci, treba progovoriti, ali ako je moguce odabrati najpovoljniji nacin, vreme, mesto... Sve sa ciljem resavanja, a ne produbljivanja problema.
 
Cesto precutkujem jer mrzim da se svadjam, **** me temperament. Kod mene nema miran razgovor i to, tesko se kontrolisem. I onda tjutim dok mogu, tj. dok mi ne prekipi. Kad se to desi iz mene provali strahovit bes. Sve u svemu gadno, ali protiv svoje prirode ne mogu. A i necu.
 
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:

Sa istinom treba pažljivo jer je dragocena.Svima je primamljiva jer se iskri ali sa njom
ne znaju rukovati ....Neko nešto neće da zna jer mu je tako jednostavno lakše živeti.
ne možeš zainteresovati čoveka koji hoće da spava.dakle: reći ili ne je zavisno sa kakvom
osobom imate posla, a vi to najbolje znate...
 
Kod mene je slucaj da nikad ne mogu da precutim, ja bih rekla pa sta bude... Ne kazem da je to najpametnije ali takva sam.. Imala sam slicnih situacija i uvek odreagujem na prvu i netakticno(ne preporucujem) ali ne podnosim neizvesnost i moram da resim sve sad i odmah:) E sad ako neki odnos ne moze da opstane nece ga ni razgovor u rukavicam a spasiti....
 
Čim počnem da sumnjam, znam da neće ispasti na dobro.
I težim da saznam sve što me interesuje tj. sve što podriva budućnost veze.
Prek sam na rečima i umem da zabiberim uši i srce do ubistva i poslednjeg atoma svega onog lepog što je bilo medju nama.
Ustvari, težim iskrenošću u vezi i bolje je odmah reći što je problem, nego stalno odlagati za neki drugi dan koji neće ni doći.
A ako sam već sa njom, ako mislimo o istom, ako vodimo ljubav, ako se budimo jedno pored drugog i jedemo zajednički hleb, podrazumeva se da ipak treba reći nego prećutati.
 
Pa sad.. Ako kazem, znam da ce biti svadja. Poznajem sebe i njega. Znam sta nam je okidac. i opet cu se nervirati oko cele situacije. Ako cutim, pojescu se ja .. U sebi. Ono racunam bolje da trenutno precutim, zarad mira. Makar je sve ok, iako pucam u sebi tada, ipak je to koliko toliko manja doza nerviranja. Sacekam da malo prodje.. Dan, dva.. Satic, ako je u toku zuta minuta.. Pa posle kazem, ako ne mogu izdrzati..
 
Poslednja izmena:
Zavisi od problema...ako je nesto sto ce proci, ne valja dizati paniku, mozda je bolje da se iskulira...
A ako je nesto krupnije u pitanju, bolje je rascistiti to odmah i na vreme, jer onaj osecaj tereta koji nosimo ni malo nije prijatan...
 
Ne znam kako ti, ja ne bih prećutala.
Dok sam bila mlađa, čim se pojavi momenat da nešto treba prećutati, nisam se ni trudila,
iz prostog razloga što i nije bilo vredno.

Sada je druga priča, ali i ja sam drugačija... Užasno sam impulsivna i nema šanse da ne kažem
momentalno ako mi nešto smeta ili tišti... Život je kratak, ne želim da ga trošim bespotrebnim nerviranjem, sumnjama ili pretpostavkama...
Sve se može rešiti ako su ljudi razumni i stalo im je.
 
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:

Prvo bih kroz pricu malo bocnula,spomenula cisto sto ti kazes da vidim reakciju.
A kasnije bih mu lepo otvoreno rekla da sedne i o tome sto me muci otvoreno porazgovarala...naravno pokusala bih da sve to nepredje u svadju.
Jer u braku ili u vezi najvaznije je poverenje i otvorenost u odnosu...bez toga nema onog istinskog povezivanja izmedju dvoje ljudi koji se vole...ako se vole.
 
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:

Ma otkaci ga i dolazi vamo :per:
 
Ne znam kako ti, ja ne bih prećutala.
Dok sam bila mlađa, čim se pojavi momenat da nešto treba prećutati, nisam se ni trudila,
iz prostog razloga što i nije bilo vredno.

Sada je druga priča, ali i ja sam drugačija... Užasno sam impulsivna i nema šanse da ne kažem
momentalno ako mi nešto smeta ili tišti... Život je kratak, ne želim da ga trošim bespotrebnim nerviranjem, sumnjama ili pretpostavkama...
Sve se može rešiti ako su ljudi razumni i stalo im je.
:klap: U pravu si.. Treba se truditi samo oko kvalitetnih odnosa ;)
 
Ja vecinu stvari precutim, ako su nebitne. Smaraju me diskusije, ako znam da nista nece promeniti... ali za precutkivanje je potrebno da dobro poznajes i sebe i osobu sa kojom si... samo vazne stvari resavam, a sitnice pustim da prodju...
 
ja nikad ne precutim,jer ne vidim razlog za to
precutkivanje je samo produzavanje agonije,pocnu da se gomilaju sitnice i na kraju eksplozija,tako da bolje je sve na vreme resavati
ne mora svaki razgovor u vezi necega sto smeta da dovede do svadje,a na kraju krajeva ako i bude svadje nije ni to najstrasnija stvar na svetu ako ce dovesti do resenja
po meni je mnogo gore da te nesto tisti,ti cutis i kidas se u sebi i gledas kako taj drugi radi sve po starom
a opet ako nesto ne kazes taj neko mozda ni ne zna da to tebi smeta
 
Cutala ja tako jednom
pa sam zamoljena da to vise ne radim
jer me je lakse preziveti ako odmah pri.ke.njam
jer ja dok cutim razlazem na bezbroj detalja pa mi svaki od tih sitnih detaljcica postane veliki ko kuca
pa jos ako se ne daj Boze tome pridida jos nesto .... ondak bude
:tiganj::mafijas::besna::histericna::kletva:
 
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:

covek se uci dok je ziv..
bila sam od onih koje su strpljivo spustale loptu i pravile kompromise..
dok nisam dobila cvor na stitnoj..

kad pogledam iza sebe, pitam se - cemu?

ne cutim nikad vise.
i nikom vise.
ne idealizujem vise partnere.
ne hranim vise nikome sujetu i ne potsticem samopouzdanje.
ko ga ima, ima ga..ko ga nema, pored mene mu ni nije mesto..

stvari je bolje prekinuti ranije nego kasnije.
ako vec nesto sto stoji izmedju preti da prekine.

i onda je zivot lep i lak.
 
Imate konktretnu nedoumicu u vezi neceg sa partnerom i par znakova koji potkrepljuju te sumnje, ( ne samo po vasem misljenju) .. Ili - nesto vas tisti danima.. A znate da ce u oba slucaja , razgovor o tome pokrenuti lavinu , teske reci i jos hiljadu kojekakvih gluposti koje ako dovezzete na to mogu vec jedan poljuljan odnos unistiti :confused:
Rekli bi sve do kraja? Precutali? Spomenuli tek da vidite reakciju? :think:

bolje je reci odmah, naravnoi sacekati dobar trenutak kad ste samim, u zgodno vrijeme, i razmisliti kako mu saopstiti, nego cutati.
kasnije moze izgledati gore nego sada a i mogla bi jos veca bujica poteci sto se precutalo.
a i ne bih niste mogla drzati u sebi ako je toliko ozbiljno..

ovo su sada samo nasa misljenja, ti znas u cemu je stvar i poznajes oboje tako da je odluka samo na tebi..
 
Poslednja izmena:
Ja vecinu stvari precutim, ako su nebitne. Smaraju me diskusije, ako znam da nista nece promeniti... ali za precutkivanje je potrebno da dobro poznajes i sebe i osobu sa kojom si... samo vazne stvari resavam, a sitnice pustim da prodju...

to jeste, mislim da bi diskusije o najmanjim sitnicama vremenom pretvorile u Narodnu Skupstinu :lol:
bitnije svakako treba reci..
sitnije mozda reci nekao usput..
 

Back
Top