Kog Psa Uzeti?

  • Začetnik teme petakovicm
  • Datum pokretanja

Kojeg psa da kupim

  • DOGO ARGENTINO

  • CANE CORSO


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja ti savetujem boxera.Nije tacno da mu treba puno vremena napolju,vazno je samo da se umore za tih 2 sata,pa ce posle biti mirni i samo ce spavati.Leti jeste malo problem oko balavljenja,posto tada pije mnogo vode,ali nista ne mora da znaci,svi psi su razliciti... Inace ja sam imala boxera i bio je jako dobar:miran i poslusan,ali pravi pas cuvar.Nije ujedao i kad mu bacis lopticu bio je najsrecniji pas na svetu!Ako njega uzmes mislim da ces biti zadovoljna jer su boxeri i pametni,poslusni i zahvalni psi.Na tebi je da odlucis,ali ti ja preporucujem boxera!!!! :grin: :-D :grin:
 
Ja mislim da za tebe definitivno nije drugi pas cim bi mu jutanja setnja bilo od 7 do 12 sto je jako NEODGOVORNO i mnogo je glupo sto ti pudla urinira na terasi. Razmisli malo pre nego sto ispunis sebi jos jedan hir.
 
moj savet ne uzimaj drugog psa, nisi u mogucnosti da mu posvetis dovoljno paznje u toku dana, nadam se da ne shvatas ovo kao neki napad na tebe, jednostavno sam misljenja da je bolje nemati nego imati, a nemoci mu posvetiti potrebnu paznju.
Imam tri boxera i znam sta pricam, ovo da Boxeri nenormalno balave je ne tacno, Boxer balavi i to uglavnom muzjaci ali u situaciji kad je uzbudjen, kad je aktivan ili jednostavno ako je pretoplo napolju pa tako se hladi, kao sto se ljudi znoje. Zenke nisam video da balave, a 2 psa su zenke, jos jedan razlog zasto ne uzeti Boxera u ovoj situaciji je sto su to emotivni psi i svaki put kad ga ostavis samog na duzi period on ce da ti unisti nesto od namestaja, a i ono sto je gore moze da padne u depresiju.
 
Prvo da odgovorim Dexasu. Ne znam na koga si ti toliko ljut i besan, pa se istesas ovde na forumu. Ako nemas odgovor/predlog na pitanje koje sam postavila u naslovu, nema potrebe da trosis svoje vreme i postujes.
Vilus, znam kako izgledaju bokseri, ali ipak hvala na sajtu:-) A za oba definitivno nemam mogucnosti.:)
Zenon, ne razumem zasto je neodgovorno ako bi psu bila setnja tad kad sam navela? U svakom slucaju imao bi priblizno isti razmak izmedju vecernje i jutarnje setnje(ako ga ujutru izvedem ranije i uvece bih i obrnuto). A sto se tice mesta gde pudla piski, ne vidim zasto bi to bilo glupo? To radi na novine koje sklonim i menjam cistim. Na to je navikla, piski 6-7 dnevno, sto je posledica operacije koju je imala kao mala. Pas mi u svakom slucaju nije hir, jer da jeste ne bih ni razmisljala vec bi odavno bio kod mene. Al nadrndanim ljudima ne vredi objasnjavati.
mali37, potpuno te razumem. I slazem se da psu treba posvetiti puno paznje, brige, ljubavi. Bas zato ovde sa vama i pisem o tome, jer pokusavam da se dobro informisem koje bih navike trebalo da menjam zbog psa (a neke uvek moraju da se menjaju), da ne bih i sebi i njemu zagorcala zivot. U skladu sa time cu i odluciti kog cu i da li cu uzeti psa.
Inace, sto se konkretno teme tice, ja nekako vise naginjem ka bokserima, sladji su mi:) Mada ko zna... Zato bih htela da cujem vasa iskustva sa ove dve rase, pa da uporedim.I u svakom slucaju bi to bila zenka. Verujem da su boxeri emotivni, kao u ostalom i svi psi koji su (bili) voljeni. Ali znam da ako se pas odmalena vaspita da ne grize stvari, kasnije to nece raditi.
Hvala svima koji su mi dali dobronamerne savete;-) Slobodno pisite ako imate jos neki, bas ste me bacili u razmisljanje
 
Kod Boxer grizenje stvari dolazi iz prostog razloga sto se oni u tom trenutku osecaju zapostavljeni ili im je dosadno, a to ne mozes da promenis ako ces ih setati 2 puta dnevno.

Inace su psi kojima 2 sata setanja posle odredjenog vremena nece biti nista pa nece spavati po ceo dan kao sto je neko naveo, moji imaju dvoriste i po ceo dan se igraju i jurcaju ali da ih vidis kad izadju u park, sto bi se reklo kao pusteni sa lanca.

Moj savet 10 puta razmisli pre nego sto odlucis, ne samo zarad psa nego i zarad tebe.
 
my bad, hebi ga vidi, jedino znam da ako uzmes Boxera da neces pogresiti u smislu njegovog karaktera i temperamenta. Fenomenalni su psi, ja sam se vezao za njih i verujem da kad god budem uzimao psa da cu uvek prednsot davati Boxerima.
 
vilus:
ja čuvam belgijskog ovčara-malinoa. Immo prilično veliko dvorište (4 ara), ona ima finu kućicu i pboks, ali je uglavnom u dvorištu. Non-stop trči i patrolira oko dvorišta pa joj je i to malo tako da je svako veče šetamo još bar 10km koje ona ne pešači nego pretrčava. Nekada mislim da i ne ume da hoda nego samo da trči i skače. Ponekada mi vozimo bicikle, a ona trči pored nas. Stvarno ne znam šta bi takav pas radio u stanu. Bio bi greh..
 
donamileva:
ja čuvam belgijskog ovčara-malinoa. Immo prilično veliko dvorište (4 ara), ona ima finu kućicu i pboks, ali je uglavnom u dvorištu. Non-stop trči i patrolira oko dvorišta pa joj je i to malo tako da je svako veče šetamo još bar 10km koje ona ne pešači nego pretrčava. Nekada mislim da i ne ume da hoda nego samo da trči i skače. Ponekada mi vozimo bicikle, a ona trči pored nas. Stvarno ne znam šta bi takav pas radio u stanu. Bio bi greh..
pa donekle si u pravu,samo ja mislim da ako ga dovoljno setas nije problem. dok sam imala vucijaka zivela sam u kuci i imala veliko dvoriste,ali njega nismo mogli da izbacimo iz kuce,stalno se gurao da udje unutra.
 
Mislim da je ipak bolje da ne uzimas ovcara, oni su bas aktivni psi i zaista mislim da im dva sata setnje tj trcanja nije dovoljno. Ovo ti kazem sa najboljom namerom.
Za boxera ne znam, znam samo da su i oni aktivni psi ali cini mi se ne toliko. Procitaj jos malo o njima pre nego sto se odlucis za njih definitivno.
 
A kakve su ove dve rase sto se mirisa tice? Moja pudla se naravno ne oseca, pa me zato zanima. U principu mi ne smeta miris psa, samo ako nije prejak. A ako uzmem vucjaka svakodnevno bih ga cetkala(zbog linjanja)- da li to utice na miris?
 
cetkanje nece eliminisati miris psa,ali ako se bas usmrdi uvek ga mozes obrisati vodom i sircetom. svaki pas se oseca,pa tako i ove rase,ali mnogo zavisi i od tebe i tvoje nege.
 
sad sam videla na zivotinjsko carstvo forumu da su neke devojke nasle kuju nemackog ovcara oko 2 god i ne mogu da je zadrze,pa kad vec hoces ovcara bolje uzmi nju. mnogo je lepa,pogledaj i sama.
 
Mnogo su mi slatki i jedni idrugi. Moze li neko da mi kaze prednosti i mane jednih i drugih (ishrana, higijena da li su za boravak u kuci ili mozda napolju, slaganje sa decom...) i da li neko zna gde mogu da se nabave i po kojoj ceni (cisto informativno). Hvala
 
Ja imam mopsa od 17meseci zove se Badza,ovo je prvi put da imam malu rasu,ceo zivot sam sa velikim psima..Oni su skroz posebni,maze velike,inteligentni(nas Badza je vec sa nekih 8meseci isao bez kaisa po ulici,sada vise i ne nosim kais kada ga setam),voli da spava u krevetu,hrce dok spava..kada je u kuci ili je na trosedu ili na krevetu,na podu retko kada lezi,voli da spava do 3 popodne...Obozava decu i ljude,druge pse...Ne znam ja mozda ne mogu da bude objektivna jer sam ja zaljubljena u mopsice.
Mopsici nisu psi za drzanje u dvoristu,znaci iskljucivo u stanu,i zimi mora da ima odelce kada ide napolje.
Sto se tice hrane,granule,kuvana teletina,mleveno mesno,ne jedu puno,Badza kada je gladan on grebe fioku gde stoji hrana...

www.mops.co.yu iz te odg. je moj Badza,sada treba da im se osteni zenka i cena je oko 600-700e.
Evo jedna slika Badze...nadam se da sam malo pomogla
YLnWV9cfWAu9GH8q.v.jpg

AN0GWI5xoAPJ_bVF.v.jpg

Uvek bi pre uzela mopsa nego sar peja.
 
Ja da biram, isto bi se pre opredelila za mopsa. To su mali kraljevi. Nije da sar-pej ne valja, i to je isto sjajan pas, ali mops je nesto posebno. Samo pogledaj Badzinu facu i bice ti sve jasno....
 
Ja imam mops-a, starog 3 ipo meseca, prelepi su, TVRDOGLAVI (kao i svi psi), pametni, cisti, ne smrde, postoje u crnoj i beige boji. Moj pas ima svoju ''kucicu'' u kojoj spava od 1og dana, naucila sam ga odmah..... Obozavam ga.......
Da, hrcu, prelepi su dok spavaju, mazni, dobrice........ Obavlja nuzdu od 3-4og dana na terasi na novinama...... Pravi kucni pas, ovo je pas za one koji nemaju kucu, dvoriste. Ne vole leto i tad ih treba izbegavati setati, npr. jako rano ujutru i uvece lkad zahladi. Kad zazvoni interfon, on zalaje, ceka gosta pored ulaznih vrata...... Laje na Vesh masinu, na zvonjavu fixnog tel.
Pravi mali klovn..... Verujte mi, necete pogresiti.

Danas idemo prvi put u kracu setnjicu....

Ljubim vas sve
 
Ja recimo ne bih uzela ni jednog od ovih pasa,ali zelim da kazem da psa treba birati po karakteru a manje po izgledu.
Sar pej i mops su totalno razliciti.
Preporucila bih ti da se prvo raspitas kakav je koji i vidis koji tebi vise odgovara.
Vlasnici mopsa ce ti reci da je on bolji,a vlasnici sar pejeva ce reci suprotno. A ostali koji nemaju ni jednu od ovih rasa ce birati po izgledu i pisati svoje misljenje,sto je sasvim normalno.

Ti treba da nadjes sto je moguce vise literature o ovim rasama i sama da odlucis koji pas je za tebe.
Mozda ti ni mops ni sar pej ne odgovaraju (karakterno).

Veliki pozdrav i srecno u odluci.
 
Ja bih ti savetovala isto sto i vilus, jer vlasnici ovih rasa stvarno nisu objektivni (bez uvrede).
Ako znas engleski dobro mozes da odes na google i ukucas imena ovih rasa pa da trazis sajtove koji su o njima, ili mozes da trazis sajtove koji opisuju sve rase pa da medju njima nadjes mopsa i sar-peja (ovo je sajt koji ja cesto obilazim www.dogbreedinfo.com )
 

Back
Top