Na korak od pada vlade !

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Dačić pobedio u ratu sa Dinkićem...
dinkic-dacic-v.jpg


Vladajuća koalicija prvi put je ozbiljno uzdrmana i ako bude preživela sukob SPS i G17 plus, posledice će snositi parlament, koji bi ponovo mogao da se nađe u blokadi, tvrde izvori „Blica“ iz vladajuće koalicije. Lideri DS, G17 plus i SPS Boris Tadić, Mlađan Dinkić i Ivica Dačić dogovorili su se da poslanici Skupštine Srbije o izmenama Zakona o javnom informisanju i o još 23 tačke dnevnog reda vanredne sednice glasaju 31. avgusta, što je nešto kasnije potvrdila i predsednica parlamenta Slavica Đukić-Dejanović.

Međutim, ako izmene Zakona o informisanju ne budu izglasane krajem avgusta, G17 plus će pojedinačno odlučivati o tome za koje će zakone glasati, pa bi moglo da dođe do blokade parlamenta, što bi na kraju vodilo i novim izborima. Izvor iz vrha G17 tvrdi da je Dinkić dobio uveravanja Tadića da će zakon proći na glasanju, ali se pominjala i mogućnost da se zakon o medijima izvuče iz procedure i pripoji setu medijskih zakona, koji bi bio spremljen u septembru.
- To G17 plus ne bi prihvatio i Dinkić je na sastanku u tom slučaju pominjao i mogućnost manjinske vlade koju bi podržavala G17 plus, što su odbili Tadić i Dačić, tvrdeći da o tome ne bi trebalo da se razmišlja. SPS je ovim postupkom izazvao krizu u koaliciji i uveo opasan princip da je važnija pojedinačna stranačka politika nego funkcionisanje koalicije i Vlade. Od sada svaka članica koalicije ima pravo da obori svaki predlog zakona koji je prošao Vladu - tvrdi naš izvor iz G17 plus.

http://www.blic.rs/politika.php?id=104076

Već sam rekao da smatram da će Dačić postati potpredsednik DS-a,a posle...posle će je uništiti iznutra.:mrgreen:
 
Pa zar im nisi ti lično, bez te crtice, prorekao propast na sledećim izborima jer su napravili koaliciju sa žutima, izdali vučića i srbiju:think::mrgreen:

pa ivica se tako pozicinirao da trenutno bez njega niko ne moze da formira vladu

SRS nece sa SNS tako da su varijante za formiranje vlasti ili DS sa SPS-om i ostalim satelitima ili SPS DSS SNS....

Sa Dinkicem ispod cenzusa u sledecoj vladi pola ministarstava imace SPS...
 
pa ja sam mislio da ce SPS puci al demokrate vuku tako katastrofalne poteze da ivica prema njima kad se uporedi ispada svetac. Al ko sto vidis DS i G17+ su jos gori od SPS-a i dosta njihovih razocaranih biraca sad glasa za SPS ....

Neće sps da odvuče ništa ds-u ili će vrlo malo, najlogičnije je da, za sledeće izbore dinkić krene sam sa ovim svojim regionima,a ne zaboravi da mu je dva puta uspelo da predje cenzus.
A da će sps profitirati od ulaska u ovu vladu to sam govorio i ranije, drago mi je da si sad potvrdio:lol:
 
Neće sps da odvuče ništa ds-u ili će vrlo malo, najlogičnije je da, za sledeće izbore dinkić krene sam sa ovim svojim regionima,a ne zaboravi da mu je dva puta uspelo da predje cenzus.
A da će sps profitirati od ulaska u ovu vladu to sam govorio i ranije, drago mi je da si sad potvrdio:lol:

pa sad ako uspe opet da prevari narod onda je stvarno jaci lazov od barona minhauzena a srpski narod najgluplji u univerzumu...

mislim da nece proci cak ni sa regionima....

pogotovo ako sad padne vlada ima malo vremena za profilisanje te svoje nove stranke...
 
pa sad ako uspe opet da prevari narod onda je stvarno jaci lazov od barona minhauzena a srpski narod najgluplji u univerzumu...

mislim da nece proci cak ni sa regionima....

pogotovo ako sad padne vlada ima malo vremena za profilisanje te svoje nove stranke...

Pa niko nije rekao da će sad da padne.
Ajde jednom razdvoj želje i mogućnosti.
AKo i dodje do izbora, a mislim da neće, oni bi bili negde u oktobru, novembru.
Sasvim dovoljno vremena da se mladjani pripremi. Ne dajem mu ni ja prevelike šanse, ali ne bih ga ni tako olako otpisao.

A ko ti je taj baron minhauzen? Na koga konkretno misliš?:mrgreen:
 

Back
Top