Orman

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Znachi sredio sam swoj orman, lepo ga ocistio nekom kremom pronto. Medjutim imam par pitanja
1) Da li je ok da stoji otworen swe wreme? Zbog moljaca.. ili necega wetj
2) Stawio sam lawandu, i josh neke otwore protiw moljatca, da li tje da mi usmrdi odecu to?
3) Posle koliko wremena bi trebalo ocistiti orman?
4) na staroj odeci od moje kewe, koja je bila tu jedno 5+ godina u ormanu lol, ima jako puno prasine, da li tje se desiti to i sa mojom odecom? Uglawnom je bela i ono skupa xD
 
4) na staroj odeci od moje kewe, koja je bila tu jedno 5+ godina u ormanu lol, ima jako puno prasine, da li tje se desiti to i sa mojom odecom? Uglawnom je bela i ono skupa xD
Hoce ako je ne peres pet godina. Prlja se i jeftina i skupa. Ono sto nosi peri i cuvaj, a moj ti je prijateljski savet da stvari koje se ne nose 5 godina eliminises. Najbolje ih je nekome pokloniti.
 
Bratislave,sa prostorom je isto kao i sa vremenom, novcem ili energijom - ograniceni su.
Da bi mogao da ti dobro funkcionise orman, ne sme da bude pretrpan. Sve sti se ispegla i stavi u prepun orman izguzva se i dzabe si peglao, gamad obozava zagusene ormane... Ovo ti pisem kao neko ko se bori sa nekoliko svojih ukucana koji imaju jak otpor da bace ili poklone ono sto nisu obukli nekoliko godina sve u nadi da ce to nekada moci da nose. Zabluda! Za to vreme ce ti se mozda promeniti mere, a sasvim sigurno moda. Za mnoge stvari mislimo da su vecita klasika, a onda kada ih vidimo za nekoliko godina vidimo koliko su smesne.

Kada sredis orman vazi sledece pravilo - cim jedna nova stvar udje unutra, jedna stara mora napolje. Drugacije ne ide - fizika ;)
 
Bratislave,sa prostorom je isto kao i sa vremenom, novcem ili energijom - ograniceni su.
Da bi mogao da ti dobro funkcionise orman, ne sme da bude pretrpan. Sve sti se ispegla i stavi u prepun orman izguzva se i dzabe si peglao, gamad obozava zagusene ormane... Ovo ti pisem kao neko ko se bori sa nekoliko svojih ukucana koji imaju jak otpor da bace ili poklone ono sto nisu obukli nekoliko godina sve u nadi da ce to nekada moci da nose. Zabluda! Za to vreme ce ti se mozda promeniti mere, a sasvim sigurno moda. Za mnoge stvari mislimo da su vecita klasika, a onda kada ih vidimo za nekoliko godina vidimo koliko su smesne.

Kada sredis orman vazi sledece pravilo - cim jedna nova stvar udje unutra, jedna stara mora napolje. Drugacije ne ide - fizika ;)

Netjesh werowati ali ja sam se juche gadno poswadjao sa kewom.. Uprawo zbog toga. i puko mi film i izbacio sam buklwalno swe njene stare stwari u njenu sobu. Jer ne mogu da wishe trpim to :D.
Owo je odlichan sawet za swakoga. znachi starim stwarima je mesto u crwenom krstu ili na djubretu. Ja sam ishao owako swe sto nisam nosio godinu dana je letelo napolje.. Jer jednosano nemam potrebu za time
Sada sam organizowao orman da bude onako da nije nishta nabijeno nego da mozhe da dishe.. Inache gamad je sweopste prisutna pogotowu u starim stanowima, to mi isto ide na ... xD
 
Netjesh werowati ali ja sam se juche gadno poswadjao sa kewom.. Uprawo zbog toga. i puko mi film i izbacio sam buklwalno swe njene stare stwari u njenu sobu. Jer ne mogu da wishe trpim to :D.
Owo je odlichan sawet za swakoga. znachi starim stwarima je mesto u crwenom krstu ili na djubretu. Ja sam ishao owako swe sto nisam nosio godinu dana je letelo napolje.. Jer jednosano nemam potrebu za time
Sada sam organizowao orman da bude onako da nije nishta nabijeno nego da mozhe da dishe.. Inache gamad je sweopste prisutna pogotowu u starim stanowima, to mi isto ide na ... xD

A jel si ispeglao? Ako nisi ispegla pre stavljanja piši propalo ...
 
Netjesh werowati ali ja sam se juche gadno poswadjao sa kewom..
Verovacu ti, to je mnogo cesci povod sukoba po kucama nego sto mozes da pretpostavis :neutral:

Uprawo zbog toga. i puko mi film i izbacio sam buklwalno swe njene stare stwari u njenu sobu. Jer ne mogu da wishe trpim to :D.
Pa ako mozes izbegni svadju, ali nemoj da odustajes od toga da se stvar drzi pod kontrolom jer se to obicno ne odnosi samo na orman vec i na celu kucu. Haos ima tendenciju da zavlada ako se ne osvesti da su to samo krpe koje imaju funkciju neko vreme, a onda dolazi nesto drugo.

Owo je odlichan sawet za swakoga. znachi starim stwarima je mesto u crwenom krstu ili na djubretu. Ja sam ishao owako swe sto nisam nosio godinu dana je letelo napolje.. Jer jednosano nemam potrebu za time
Koliki je vremenski period cuvanja stvari je individualan. Meni se cini da je uklanjanje stvari koje nisu nosene godinu dana ipak preterano. ali to zavisi od toga koliko garderobe kupujes i kolikim prostorom raspolazes. Taj rok moze biti razlicit, ali je glavna stvar imati svest o tome, povremeno pregledati svoje stvari razmisliti sta je za cuvanje, a sta ne.
 
Znachi sredio sam swoj orman, lepo ga ocistio nekom kremom pronto. Medjutim imam par pitanja
1) Da li je ok da stoji otworen swe wreme? Zbog moljaca.. ili necega wetj
2) Stawio sam lawandu, i josh neke otwore protiw moljatca, da li tje da mi usmrdi odecu to?
3) Posle koliko wremena bi trebalo ocistiti orman?
4) na staroj odeci od moje kewe, koja je bila tu jedno 5+ godina u ormanu lol, ima jako puno prasine, da li tje se desiti to i sa mojom odecom? Uglawnom je bela i ono skupa xD

1. Zatvori orman, manje prasine, mirisa od kuhanja, duvana ako se pusi, uostalom ormar za to ima vrata

2.ne znam, nemam tih problema

3.orman treba redovito cistiti, tjedno jednom posloziti, pregledati

4.stavi je u kese za odjecu, ako nemas te, stavis cistu od smeca i stitice od prasine

:)
 
Znachi sredio sam swoj orman, lepo ga ocistio nekom kremom pronto. Medjutim imam par pitanja
1) Da li je ok da stoji otworen swe wreme? Zbog moljaca.. ili necega wetj
2) Stawio sam lawandu, i josh neke otwore protiw moljatca, da li tje da mi usmrdi odecu to?
3) Posle koliko wremena bi trebalo ocistiti orman?
4) na staroj odeci od moje kewe, koja je bila tu jedno 5+ godina u ormanu lol, ima jako puno prasine, da li tje se desiti to i sa mojom odecom? Uglawnom je bela i ono skupa xD

1. zbog jakog svetla ne bi smeo biti otvoren, ostecuje boju odece
2. verovatno hoce, nista strasno
3. ja svake nedelje malko usisam i brisnem prasinu
4. hoces li 5 god. drzati neku odecu bez koriscenja?

mogu dobijem bonu :andjeo:
 
1. zbog jakog svetla ne bi smeo biti otvoren, ostecuje boju odece
2. verovatno hoce, nista strasno
3. ja svake nedelje malko usisam i brisnem prasinu
4. hoces li 5 god. drzati neku odecu bez koriscenja?

mogu dobijem bonu :andjeo:

1) owo nisam znao
2) da onda izbacim otrowe protiw moljaca...? Stwarno zelim da mirishe lepo odeca..
4) sigurn0 ne :D.
Dao sam ti bonu D:
 
Ne pusim, mislim da tje ta odeca koja je stekla tu priwilegiju da bude na wesalicama biti cesto prana, a kod nas se retko kuwa.
Jedino me brinu moljci...? bube.?

Sjedi ispred ormara i uzmi ono sto se tuku muhe i komarci...nedaj im unutra...ili sprejaj onim sprejom za muhe...mozda to rijesi problem:)
 

Back
Top