Комунисти воде у Молдавији са 58%

Baleari

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
354
Некон неуспелог покушаја "обојене револуције" у мају месецу у Кишињеву, када су на изборима добили 50% гласова, Молдавски комунисти су на јучерашњим добили комотну већину- 58% гласова, док другопласиране демократе једва да имају преко 12% гласова:)

Чика Коба се вратио:)


КОМУНИСТИ ВОДЕ У МОЛДАВИЈИ СА 58 ОДСТО ОСВОЈЕНИХ ГЛАСОВА

КИШИЊЕВ – Комунистичка партија Молдавије освојила је 58,2 одсто гласова на одржаним превременим парламентарним изборима, саопштила је изборна комисија после четири процената пребројаних гласова.

На другом месту је Демократска партија са 12,8 процената освојених гласова, показују први званични резултати, пренео је Ројтерс.

Либералнодемократска странка је трећа и добила је 12 одсто гласова бирача, а следе Либерали са 7,3 одсто.

На изборима у априлу Комунистичка партија Владимира Вороњина освојила је 50 процената гласова и добила 60 посланичких места, али им је недостајао још један посланик да би могли да изаберу председника. Насилни протести против резултата априлских избора навели су Вороњина да оптужи Румунију, НАТО и чланице ЕУ да покушавају да оборе његову владу.

Вороњин, коме истиче други узастопни председнички мандат, прошлог месеца је распустио парламент и расписао нове изборе, након што је опозиција у два наврата спречила његов покушај да парламент за његовог наследника изгласа кандидата кога је он сам изабрао.
 
Вороњин, коме истиче други узастопни председнички мандат, прошлог месеца је распустио парламент и расписао нове изборе, након што је опозиција у два наврата спречила његов покушај да парламент за његовог наследника изгласа кандидата кога је он сам изабрао.

Eh sta ti je pravi komunista, Rumun a ima rusko ime i prezime. :lol:
 
Некон неуспелог покушаја "обојене револуције" у мају месецу у Кишињеву, када су на изборима добили 50% гласова, Молдавски комунисти су на јучерашњим добили комотну већину- 58% гласова, док другопласиране демократе једва да имају преко 12% гласова:)
Чика Коба се вратио:)
КОМУНИСТИ ВОДЕ У МОЛДАВИЈИ СА 58 ОДСТО ОСВОЈЕНИХ ГЛАСОВА
КИШИЊЕВ – Комунистичка партија Молдавије освојила је 58,2 одсто гласова на одржаним превременим парламентарним изборима, саопштила је изборна комисија после четири процената пребројаних гласова.
На другом месту је Демократска партија са 12,8 процената освојених гласова, показују први званични резултати, пренео је Ројтерс.
Либералнодемократска странка је трећа и добила је 12 одсто гласова бирача, а следе Либерали са 7,3 одсто.
На изборима у априлу Комунистичка партија Владимира Вороњина освојила је 50 процената гласова и добила 60 посланичких места, али им је недостајао још један посланик да би могли да изаберу председника. Насилни протести против резултата априлских избора навели су Вороњина да оптужи Румунију, НАТО и чланице ЕУ да покушавају да оборе његову владу.Вороњин, коме истиче други узастопни председнички мандат, прошлог месеца је распустио парламент и расписао нове изборе, након што је опозиција у два наврата спречила његов покушај да парламент за његовог наследника изгласа кандидата кога је он сам изабрао.

Пробали Молдавци ту нову демократију па не иде. Превише је горка за њихов укус.

А што се тиче румунског учешћа у организовању насилних протеста, није далеко од памети да имају свој интерес и да ,,муте воду``. То раде и са суседима (без набрајања!) јер сада када су у ЕУ мисле да могу да остваре територијалне претензије и на просторима где су Румуни у траговима. Чисто Латински менталитет: са тобом све лепо, тапшу по леђима до прве прилике. Треба се потсетити где су били у Првом и Другом светском рату па и понашање у време бомбардовања Србије 1999г. Увек на страни јачег. У свим суседним земљама имају испоставе и филијале које се тобоже брину о мањинама а пуном снагом раде за ,,румунску ствар``. Ваљда неко води рачуна о томе.
 
Opametili se Rumuni (Moldavci) videli su kako zive njihova braca u Rumuniji posle demokratske revolucije i ulaska Rumunije u EU i ukapirali su da je obicnom narodu bilo mnogo bolje u socijalizmu (bez obzira sto su i tad bili siromasni),a da je demokratija dobra samo za politicare,lopove i raznorazne prevarante !

Zemljama bivšeg SSSR-a sigurno nije bilo bolje u socijalizmu nego što im je danas. Zemlje istočnog bloka tj. narodi koji su u njima živeli nisu imali ni senku socijalizma u kojem smo mi uživali, zato je tvoja konstatacija neosnovana.
Teško je to nekima razumeti ali socijalizam u Poljskoj ili istočnoj Nemačkoj ne može se porediti sa našim sem po imenu.
 
Пробали Молдавци ту нову демократију па не иде. Превише је горка за њихов укус.

А што се тиче румунског учешћа у организовању насилних протеста, није далеко од памети да имају свој интерес и да ,,муте воду``. То раде и са суседима (без набрајања!) јер сада када су у ЕУ мисле да могу да остваре територијалне претензије и на просторима где су Румуни у траговима. Чисто Латински менталитет: са тобом све лепо, тапшу по леђима до прве прилике. Треба се потсетити где су били у Првом и Другом светском рату па и понашање у време бомбардовања Србије 1999г. Увек на страни јачег. У свим суседним земљама имају испоставе и филијале које се тобоже брину о мањинама а пуном снагом раде за ,,румунску ствар``. Ваљда неко води рачуна о томе.

Хмммммм.....
Не баш.

Били су нам добри суседи и можда нај бољи које имамо.
У првом рату су настрадали јер су стали на страну Антанте.
У Другом рату су ЈЕДИНИ одбилид акомадају Југославију.

Хитлер је Румунији понудио Банат, а румунски диктатор је одговорио:
- Лако је вама Немцима, ви дођете и одете, а ми Румуни морамо да наредних 500 година живимо са Србима.

Крај цитата.
 
Некон неуспелог покушаја "обојене револуције" у мају месецу у Кишињеву, када су на изборима добили 50% гласова, Молдавски комунисти су на јучерашњим добили комотну већину- 58% гласова, док другопласиране демократе једва да имају преко 12% гласова:)

Чика Коба се вратио:)


КОМУНИСТИ ВОДЕ У МОЛДАВИЈИ СА 58 ОДСТО ОСВОЈЕНИХ ГЛАСОВА

КИШИЊЕВ – Комунистичка партија Молдавије освојила је 58,2 одсто гласова на одржаним превременим парламентарним изборима, саопштила је изборна комисија после четири процената пребројаних гласова.

На другом месту је Демократска партија са 12,8 процената освојених гласова, показују први званични резултати, пренео је Ројтерс.

Либералнодемократска странка је трећа и добила је 12 одсто гласова бирача, а следе Либерали са 7,3 одсто.

На изборима у априлу Комунистичка партија Владимира Вороњина освојила је 50 процената гласова и добила 60 посланичких места, али им је недостајао још један посланик да би могли да изаберу председника. Насилни протести против резултата априлских избора навели су Вороњина да оптужи Румунију, НАТО и чланице ЕУ да покушавају да оборе његову владу.

Вороњин, коме истиче други узастопни председнички мандат, прошлог месеца је распустио парламент и расписао нове изборе, након што је опозиција у два наврата спречила његов покушај да парламент за његовог наследника изгласа кандидата кога је он сам изабрао.

А зашто ти Мачак не признаш да си комуниста :hahaha::hahaha::hahaha:
 
Хмммммм.....
Не баш.

Били су нам добри суседи и можда нај бољи које имамо.
У првом рату су настрадали јер су стали на страну Антанте.
У Другом рату су ЈЕДИНИ одбилид акомадају Југославију.
Хитлер је Румунији понудио Банат, а румунски диктатор је одговорио:
- Лако је вама Немцима, ви дођете и одете, а ми Румуни морамо да наредних 500 година живимо са Србима.
Крај цитата.

Хмммммм.....
Не баш. То и ја кажем.
Први светски рат је елабориран и сагласно је да су били на другој (погрешној) страни.
Други светски рат: Па зар није први напад на део Србије био форсирање реке Дунав из Румуније у зони Ђердапа (Оршава-Сипски канал).Немцима су дали све аеродроме,железнички и речни саобраћај, изворе нафте (Плоешти),итд.
1999г. исти случај. Дали су аедроме, успоставу базе у Констанци, жељезнички саобраћај, све до тренутка када је онај пијани шеф станице у Крајови проверио папире и стварни товар у композицији и установио да се не возе кромпир и лука већ НАТО војна опрема и војници. Алармирао је државно руководство у Букурешту и акција је пропала а била је намењена за логистику у случају пешадијског НАТО напада на Србију. По завршетку рата били су страховито љути на Запад што им, за учињене услуге, није дато место у обнови порушених мостова (Н.Сад), и путне мреже.
Лепо је са комшијама живети у слози али доза опреза није на одмет.
 
Zemljama bivšeg SSSR-a sigurno nije bilo bolje u socijalizmu nego što im je danas. Zemlje istočnog bloka tj. narodi koji su u njima živeli nisu imali ni senku socijalizma u kojem smo mi uživali, zato je tvoja konstatacija neosnovana.
Teško je to nekima razumeti ali socijalizam u Poljskoj ili istočnoj Nemačkoj ne može se porediti sa našim sem po imenu.

Hej pa znam ja to...mi smo imali najbolji drustveni sistem (za obicne male ljude) u to vreme,ali smo ga sami upropastili nacisto i to zbog toga sto razvoj ljudske,znaci i drustvene svesti nije mogao da prati razvoj drustvenih odnosa i drustvenog sistema.Danas je apsolutno najbolji sistem (i to vreme potvrdjuje sve vise) kineska kombinacija...jedna zemlja-dva sistema !

Ali reci ti meni,zasto bas u zemljama bivseg varsavskog bloka opet jacaju ideje socijalizma u odnosu na kapitalizam ?
 
Kako te nije sramota u I svetskom ratu bili su nastrani antante i sve što su mogli pre upada Bugara evakuisali su u Rumuniju i stare ljude,žene i decu.
U II svetskom barem su sve ratne zarobljenike pustili iz koncertracionih logora koji su bili iz Jugoslavije i Rumune,Vlahe i Srbe.
Za vreme bombardovanja SRJ dali su imali izbora?Samo što su bili ušli u NATO ili su bili na putu da uđu u NATO pakt.

Слушај проРумун: За Први светски рат навео сам цитат из коментара бр.8 ( Baleari ) и добро прочитај шта пише ако ишта разумеш.Реч ,,срамота`` не пристаје у озбиљном жаргону осим ако је човек неписмен или неозбиљно писмен а по природи прзница.
За остале ратове, видим да имаш разумевања и оправдања. Али то је твоје мишљење и ја ти помоћи не могу.
 
U II svetskom barem su sve ratne zarobljenike pustili iz koncertracionih logora koji su bili iz Jugoslavije i Rumune,Vlahe i Srbe.

Da ali su doktorirali zverstva na Jevrejima. Pogledaj sluzbene podatke koliko je Jevreja pobijeno u Rumuniji i Moldaviji. Zvanicno treca zemlja posle Poljske i SSSR-a gde je stradalo najvise Jevreja. Medjutim dok su u prve dve taj posao obaljali Nemci i pokoji kvisling, u rumunskom slucaju to je bilo na sirokoj dobrovoljnoj bazi.
 
Znaš šta sada ču lepo da te tužim što si iznosio lažne istorijske informacije,što si me vređao i što si prvi krenuo da skrečeš i da spamuješ ovu temu.

Вози мајсторе до прве кривине. Ако умеш, укочи ако не умеш....?
Тема је ипак, да неко тамо у Молдавији води са 58% а не суд, када понестану аргументи.
 
Posle devedeset godina komunizma, Moldavci su dostigli mesto neprikosnoveno najbednije drzave Evrope. Njihov odgovor na to? Hocemo jos komunizma!
Nista, bar ce i dalje biti jeftine prostitucije diljem Evrope, Afrike i Azije. To im je glavni izvozni artikal.[/QUOTE]

Немој тако. Тамо живе поштене Румунке које не трче тек тако по Европи, Африци и Азији.
Није ми јасно зашто баш у Африку? Да није нека грешка?
 
Poslednja izmena od moderatora:
četvrtak, 30. jul 2009, 08:15 -> 08:44

Opozicija vodi na izborima u Moldaviji

Četiri opozicione stranke osvojile najviše glasova na prevremenim parlamentarnim izborima u Moldaviji. Komunistička partija koja je do sada bila na vlasti sa osvojenih 45,1 odsto glasova i dalje će imati najviše poslanika u parlamentu. Opozicija isključuje svaku mogućnost koalicije sa komunistima.

Nakon 97 odsto prebrojanih glasova izborna komisija u Moldaviji saopštila je da su četiri opozicione stranke osvojile najviše glasova na juče održanim prevremenim parlamentarnim izborima.

Liberalna demokratska partija osvojila je 16,4 odsto glasova i imaće 17 poslanika, Liberalna partija dobila je 14,4 odsto glasova (14 poslanika) dok je alijansa "Naša Moldavija" osvojila 7,4 odsto glasova (8 poslanika).

Te tri liberalne stranke koje su ranije najavile da će biti u koaliciji imaće zajednički u budućem parlamentu 40 poslaničkih mesta.

Demokratska stranka, na čijem je čelu bivši šef Komunističke partije koji je prešao u opoziciju Marjan Lupu, osvojila je 12,5 odsto glasova odnosno 13 poslaničkih mesta.

Ako se partija Lupua pridruži liberalnim strankama, te četiri partije imaće u budućem sazivu skupštine većinu od 53 od ukupno 101 poslaničkog mesta.

Komunistička partija koja je do sada bila na vlasti sa osvojenih 45,1 odsto glasova i dalje će sa 48 poslaničkih mesta imati najviše poslanika u parlamentu.

Opozicija neću u koaliciju sa komunistima

Opozicija je, međutim, isključila svaku mogućnost koalicije sa komunistima. Lupu je takođe, najavio da neće ulaziti u savez sa komunistima.

Međutim, nijedna od dve strane nema većinu od 61 poslaničkog mesta koliko je potrebno za izbor naslednika komunističkog predsednika Vladimira Voronjina koji napušta funkciju nakon dva uzastopna predsednička mandata.

Voronjin je juče izrazio je nadu da će parlametarni izbori okončati političku krizu u zemlji i doprineti približavanju Rusiji.

Politička kriza u toj bivšoj sovjetskoj republici traje od izbora u aprilu, na kojima je ponovo pobedila vladajuća Komunistička partija.

Voronjin, koji je i lider Komunističke partije, raspustio je u junu parlament jer poslanici dva puta nisu uspeli da izaberu šefa države.

Na parlamentarnim izborima 5. aprila većinu je dobila Komunistička partija, a opozicija je osporavala rezultate izbora. Izbili su protesti u kojima je poginulo najmanje dvoje ljudi.

Opozicija je zatim u parlamentu bojkotovala glasanje za novog predsednika države.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/10/Svet/76933/Opozicija+vodi+na++izborima+u+Moldaviji.html

Hihihihihii!
Znači sada će da sabiraju babe i žabe da bi sklonili komuniste:)
Baš me zanima kako će da se ovo završi. Najbednija zemlaj Evrope- a još nisu ni ušli u demokratiju!
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Dobro bre moderatori, kad lektorisete, lektorisite makar pismeno. Sta znace recenice "bar ce i dalje prostitucije" i "bar ce i dalje biti jeftinih prostitucije" koje ste ostavili na mom postu i citatu koji sledi?

Jos ce ispasti da sam JA ovde pijan, nepismen, ili neuroloski ostecen.

Evo, ispravljeno, a ti se potrudi da ne koristiš one izraze za moldavske žene. Inače, niko ne misli da si pijan i nepismen i nedajbože oštećen na bilo koji način.:D
 
Poslednja izmena:
Opametili se Rumuni (Moldavci) videli su kako zive njihova braca u Rumuniji posle demokratske revolucije i ulaska Rumunije u EU i ukapirali su da je obicnom narodu bilo mnogo bolje u socijalizmu (bez obzira sto su i tad bili siromasni),a da je demokratija dobra samo za politicare,lopove i raznorazne prevarante !

:eek: Siromasni i izolovani sad,eno ih sirom sveta gledaju da zbrisu iz Moldavije,dvojica na Aljasci sa mojim kolegom sa faxa rade,jedan radi u Grckoj sa mojom bivsom. Svi su odusevljeni zivotom u Moldaviji i Voronjinom,od ljubavi vise vole da budu dalje od njega :mrgreen:
 
U najskorije vreme to može da bude i slobodna, demokratska zemlja ako se stabilizuje situacija i izgube komunisti.Odmah posle toga može da usledi ujedinjenje sa Rumunijom i da budu deo EU.

Komunisti su bili i jesu veliki problem a stari problem su separatisti iz Transnistrije i prisustvo vojske Ruske federacije koja podržava te separatiste.

Istina,ali ako bi doslo do pripajanja Moldavije Rumuniji Rumuni bi trebalo da shvate da Transnistrija to ne zeli jer ni izmedju dva rata nije bila deo Rumunije. Sad,ko ih podrzava i ko time destabilizuje Moldaviju cisto radi opomene i to zavredjuje zasebnu pricu.
 

Back
Top