Resident Evil 5 PC

Da li ce biti isto kao i cetvorka da je PC verzija mnogo losija nego na konzolama,i interesuje me,probao bih kad bude izasla verzija,sa drugom da povezemo kompjutere jedan pored drugog(kao u igraonicama)i da igramo co-op da li ce to moci?
 
Gledao sam na youtube-u kako likovi igraju igrica otkida,fenomenalno graficki je uradjena,teska je i napeta samo se bojim da li ce ova krbulja od mog kompa moci to da podrzi (radio mi je cod4 na maksimumu valjda ce i ovo moci)!

Ne znam, videcemo :think: Resident Evil 4 za PC je bio bezobrazno zahtevan obzirom na to kakvu (jadnu) grafiku je ponudio, 60% goru od bilo koje verzije za konzole... Nadamo se da nece da naprave istu gresku :confused:
 
Postoji da se skine sa neta RE 5 benchmark demo ...koji moze da vam odgovori na pitanje o optimizaciji same igre...a sto se tice kvaliteta grafike za razliku od RE4 koji je bio osetno vizuelno losiji na PC-u ovde to nece biti slucaj tako da po nekim mojim informacijama PC verzija ne bi trebalo da se razlikuje od konzolne verzije...Igra je najavljena za sredinu septembra tako da cemo verovatno za nesto vise od 3 nedelje ponovo prasiti zombije...ovoga puta u Africi
 
Malo pre sam skinuo Resident Evil 5 Benchmark
Velicina je oko 650mb.
Naravno, nije igrica vec samo test vaseg racunara, tj. hoce li i kako moci da pokrene R.E.5
Posle instalacije pojavi se ekran sa izborom da li zelite da igricu pokrenete putem directx9c ili directx10.

Testirao sam oba i rezultati su:
Directx9c
FPS 56
Ocena B

Directx10
FPS 61
Ocena A

Rezolucija 1280x720

Malo je reci da je ogromna prednost na strani Dx10.

Sadrzaj Benchmark verzije:
Uvodni intro i demo gameplay-a ali bez mogucnosti da igrate vec samo mozete da gledate.

Ako vas zanima da vidite kako sve to izgleda, demo mozete preuzeti ovde:
http://www.gamershell.com/download_48548.shtml

Resident Evil 5 PC Minimum System Requirements

OS: Windows XP
CPU: Intel PentiumD Processor / AMD Athlon64 X2
RAM: Windows Vista (1GB) / Windows XP (512MB)
HDD: 8.0GB or more
Monitor: 800×600
Disc Drive: DVD9 compatible drive
Graphics Card: VRAM (256MB) / DirectX9.0c/Shader 3.0 / NVIDIA GeForce 6800 series / ATI Radeon HD 2400 Pro
Sound Card: DirectSound Compatible (DirectX9.0c or higher)
Interface: Mouse & Keyboard
Internet : Broadband Connection

Resident Evil 5 PC Recommended System Requirements

OS: Windows Vista
CPU: Intel Core2Quad Processor or better / AMD Phenom X4 or better
RAM: Windows Vista (2GB or more) / Windows XP (1GB or more)
HDD: 8.0GB or more
Monitor: 1280×720 or larger
Disc Drive: DVD9 compatible drive
Graphics Card: VRAM (512 or more) / NVIDIA GeForce 9800 series or better / ATI Radeon HD 4800 series or better
Sound Card: DirectSound Compatible (DirectX9.0c or higher)
Interface: Xbox360 Controller for Windows
Internet : Broadband Connection

I ako sam dobro informisan, igrica izlazi za par dana.
USA 15. septembar
Evropa 18. septembar


Jos samo par dana...:super:
 
Poslednja izmena:
naso sam i ja... a sad ce da mi bude gotov benchmark pa da vidim da ce da mi radi uopste

evo testirao sam benchmark na mom kompu i evo rezultata:
OS: Windows 7 Ultimate x64
CPU: AMD Athlon 64X2 5000+
RAM:2GB DDR2 800Mhz
GPU: RX3850-T2D256E-OC SM4.1 DX10.1
Res:1024x768
Shadow:High
Texture:High
Overal quality:High
Average FPS:
DX9 59.9 B
DX10 54.6 B
ja sam se naprzio na igricu gledajuci benchmark skidam je odma xD
 
Poslednja izmena:
Evo prvog utiska:
Igrica je super optimizovana. Sve tece glatko i bez greske. Grafika je :super:. Boje, detalji, senke...sve je odradjeno vise nego sto sam ocekivao.
Nisam nesto puno igrao, samo sam malo protrcao kroz selo da vidim sta i kako.
Atmosfera je takodje odlicna. Muzika isto.
Lako se moze igrati kako na tastaturi, tako i na joypad-u. Komande za tastaturu su manje vise uradjene kao i u svakom FPS-u.

Za sada (mada i za kasnije) ocena je 5+


Jos jedna resident Evil avantura moze da pocne. :D
Ima lagano da igram, deo po deo.
 
Evo prvog utiska:
Igrica je super optimizovana. Sve tece glatko i bez greske. Grafika je :super:. Boje, detalji, senke...sve je odradjeno vise nego sto sam ocekivao.
Nisam nesto puno igrao, samo sam malo protrcao kroz selo da vidim sta i kako.
Atmosfera je takodje odlicna. Muzika isto.
Lako se moze igrati kako na tastaturi, tako i na joypad-u. Komande za tastaturu su manje vise uradjene kao i u svakom FPS-u.

Za sada (mada i za kasnije) ocena je 5+


Jos jedna resident Evil avantura moze da pocne. :D
Ima lagano da igram, deo po deo.

Cool :D
Cim zavrsim Resident Evil Remake i Resident Evil Zero bacam se na peticu :D
 
Ja sam odavno testirao benchmark na mom kompu:

I stavio sam zadnju rezoluciju i sve na high.
Tako da mogu da igram na najvecu rezoluciju i na high detalje.
Meni drugar skida, mogao sam i ja. Ali mrzime, tako da danas oko pola 11 igracu i ja!
 
Ja sam odavno testirao benchmark na mom kompu:

I stavio sam zadnju rezoluciju i sve na high.
Tako da mogu da igram na najvecu rezoluciju i na high detalje.
Meni drugar skida, mogao sam i ja. Ali mrzime, tako da danas oko pola 11 igracu i ja!

Igram je na windows 7 sa max detaljima i dx10 odlicno je optimizovana i deluje sasvim ok ...malo je zeznuto krljati se sa onim zombijima na skucenom prostoru
 
Koliko sam cuo igra je kratka, i ne toliko strasna, al ajd da vidimo, bice u kompu sutra ujutru. Btw jel je prica povezana sa prethodnim delovima ? Poslednji put sam igrao pre dosta godina, ne secam se ni da li sam presao neki, kamo li price..
 
Ja opet moram da pitam jer to nikad nisam radio.Da li cu moci da igram sa drugom preko LAN-a da povezemo kompjutere,i sta mi je potrebno da bih to uradio? I nadam se da ne zahteva internet konekciju,da bude kao counter sto se igra.
 

Back
Top