Kolica za bebu-da li mogu skroz do aviona?

Angi7

Aktivan član
Poruka
1.641
Koliko sam citala u svim avio kompanijama beba moze da bude u kolicima, ako su kishobran, sve do ulaska u avion. Medjutim, jedan poznanik je prosle godine putovao sa JAT*om i morao je da preda kolica odmah na cekingu prtljaga!

Da li je moguce da je JAT toliko idiotska kompanija? Da nosim bebu sve vreme?!

Ima li neko iskustva sa ovim?
 
Koliko sam citala u svim avio kompanijama beba moze da bude u kolicima, ako su kishobran, sve do ulaska u avion. Medjutim, jedan poznanik je prosle godine putovao sa JAT*om i morao je da preda kolica odmah na cekingu prtljaga!

Da li je moguce da je JAT toliko idiotska kompanija? Da nosim bebu sve vreme?!

Ima li neko iskustva sa ovim?

Velika je razlika koji je tip aviona bio u pitanju.
Npr. u ATR nema mesta za njih. Mislim ono....uvek se nađe, ali ako je pun avion, čekiraš se među poslednjima, nisu obavezni da ih prime u kabinu. Oni imaju svoja pravila, i moraju da ih ispoštuju. Nije u redu pljuvati ih tako na pamet.
 
Lepo ti to savetuješ, ali mi poverujte....radio sam u JAT-u na prodaji karata.
Ja kada prodajem kartu vidim koji je avion predviđen.....ALI.....
Mi nikada ne znamo 100% koji tip aviona će zaista leteti na toj liniji.
Predviđen npr. B737-300, ali on kasni iz Ciriha, pa se ubaci šta ima....koji prvi stigne...
Nije to krivica samo JAT-a, to rade i ostale kompanije.
 
Koliko sam citala u svim avio kompanijama beba moze da bude u kolicima, ako su kishobran, sve do ulaska u avion. Medjutim, jedan poznanik je prosle godine putovao sa JAT*om i morao je da preda kolica odmah na cekingu prtljaga!

Da li je moguce da je JAT toliko idiotska kompanija? Da nosim bebu sve vreme?!

Ima li neko iskustva sa ovim?

Trebalo bi da mogu...putovala sam dosta dok su mi klinci bili bebe uvjek bi s kolicima dosla do aviona i docekala bi me na izlasku.
Nemoguce je bebu nositi po aerodromu, posebo ako imas carry-on ili connecting flight pa moras s jednog djela aerodroma na drugi.
Vjerujem da neces imat probleme, zelim vam ugodan let i sretan put:D
 
Možete pisati do prekosutra... Ma koliko god moj post izgledao arogantno, ja sam jedini u pravu.

Pitajte te koje dobijete na centrali sa koliko posto verovatnoće ćete leteti baš tim tipom aviona.
Tražite njihovo ime....


HA HA

Ne kažem da neće biti tako, najverovatnije hoće, ali nemojte to uzimati zdravo za gotovo.
Meni jednom moj dobar prijatelj pilot nije mogao da sredi da mi prime kolica, jer sam stigao kasno, i bio je neplanirano manji tip aviona. A jednom sam u Lufthansin B747-400 na Frankfurstkom aerodromu ušao preko gvozdenih rasklopnih merdevina, jer su već odneli stepenice.
 
Poslednja izmena:
Naravno da možete sa kolicima. Pustiće vas do samog ulaza u avion, bukvalno do vrata aviona gde im složite i predate kolica koja oni stave negde da im budu pristupačna.
Nakon sletanja vas kolica čekaju prva, ispred ostalih stvari, kofera...
Dakle od nošenja dece imate put od vrata da vašeg sedišta i nazad.
 
Možete pisati do prekosutra... Ma koliko god moj post izgledao arogantno, ja sam jedini u pravu.

Pitajte te koje dobijete na centrali sa koliko posto verovatnoće ćete leteti baš tim tipom aviona.
Tražite njihovo ime....


HA HA

Ne kažem da neće biti tako, najverovatnije hoće, ali nemojte to uzimati zdravo za gotovo.
Meni jednom moj dobar prijatelj pilot nije mogao da sredi da mi prime kolica, jer sam stigao kasno, i bio je neplanirano manji tip aviona. A jednom sam u Lufthansin B747-400 na Frankfurstkom aerodromu ušao preko gvozdenih rasklopnih merdevina, jer su već odneli stepenice.

Dok sam citala tvoj post vracala sam malo film unazad i prisjetila zasto vise ne letim sa Croatia Airlines, bas iz tih nekih da kazem debilnih razloga. Svuda u svjetu moze samo kod njih ne moze, mozda je velika vjerovatnoca da je nazalost tako i sa JAT-om.
 

Back
Top