Brak danas, biti ili ne biti u njemu pitanje je sad..

V

Gost
Poruka
6.669
Ocigledno je da pojam braka menja znacaj.
Nove okolnosti, novo dobra i nova pravila..
Jeste li za brak? Zasto? Da li verujete da ljubav moze opstati do kraja? Sta sa sexom? Da li je sve to u stilu dobar, los, zao?
Ako pak niste.. Zasto? Sta vas brine, gde nestaje smisao braka?

Koja je podela uloga na novoj pozornici? Koje mesto treba zauzeti muskarac a koje zena?
Gde pocinje a gde staje ravnopranost?

Za one vec u braku, sta bi ste promenili, sta radi, gde skripi.. Ima li leka tome?

Sve u svemu, uopsteno o braku u modernom dobu i nus pojavama promene sistema..

Hajt..
 
Rekla sam već, tražim idealno ovde. Pošto idealno ne postoji zadovoljiću se ničim. Umreću u avionu, ako budem imala puuno sreće.

Ti prva :sad2:.. Bilo ti zao sto me ostali ignorisu? Dirnut sam :)..

No ozbiljno..
Da, secam se da sam nekad procitao tvoj stav o tome. Ali hajde, pricamo o necem donekle sirem. Sta mislis o ravnopranosti u braku? O odnosu karijera, sexa.. generalno novom musko zenskom odnosu.. Kako doci do nekog dobrog balansa? Ne nuzno ti, ako ne zelis, ali sigurno imas neko misljenje o svemu..
 
Mislim da balans već postoji i da nema nikakvog problema u vezi sa njim, ali nije dopro do glava, a i svako gleda svoje dupe. Pa tako, ako je nekome život da dobije serviranu večeru a onda ode sam na pivo i vrati se u tri, pa ujutru na posao, dok mu se porodica "razvija sama od sebe", onda će on teško želeti da se odrekne toga. I ja to razumem. Ali takva osoba nije podobna za brak, onakav kakvim bih ga ja zamišljala. Nego da eventualno nađe neku paćenicu koja eto baš to želi. A nije da ih nema.
 
......dobar je brak ,deca su extra ,ziveti sa nekom dok ima smisla u dvosmernoj putanji ,sve u svemu sam za tradicionalni zivot mushkarca i zene ,sex po potrebi ...........

Aha, vidis.. Rekao si sex po potrebi..
Da li to znaci s nekim van braka? Jasno je da medjusobna privlacnost ne moze trajati zauvek u braku. Realno, mora uslediti pad.. Pricamo o sexu..
Sta onda u formi tradicionalnog braka?
 
Nema zivotnije stvari od ljubavi. To je tajna dobrih brakova.
Problem nastaje kod nedovoljno osvescenih i neduhovnih koji kroz brak hoce da rese probleme koji nemaju veze sa ljubavlju. Da ne budu sami, da dobiju decu, da odrade sta su i svi u okruzenju, nego zbog novca, neki lece komplekse i tako dalje...onda uvek ima nekih problema za koje optuzis onog drugog.
Oni sto se vole podrzavaju partnera u karijeri, zajednicki dele svakodnevne obaveze i sve se nekako lakse resava. Kad volis nekog ne zelis da mu otezavas zivot nebulozama.
 
Mislim da balans već postoji i da nema nikakvog problema u vezi sa njim, ali nije dopro do glava, a i svako gleda svoje dupe. Pa tako, ako je nekome život da dobije serviranu večeru a onda ode sam na pivo i vrati se u tri, pa ujutru na posao, dok mu se porodica "razvija sama od sebe", onda će on teško želeti da se odrekne toga. I ja to razumem. Ali takva osoba nije podobna za brak, onakav kakvim bih ga ja zamišljala. Nego da eventualno nađe neku paćenicu koja eto baš to želi. A nije da ih nema.

Konacno stav. Komplimenti :)..
Da, vecina brakova i dalje ima taj oblik ponasanja. S moje strane mogu reci.. na zalost..
Ja sam odrastao u drugim okolnostima ali sama situacija je recimo ista. Posao i uvek najnovija garderoba su najbitnije stavke i imam dosta saznanja o stavu: svako za sebe i boli me dupe..

No, danas postoji i ona druga strana price. Imamo zene i muzeve koji jure za karijerom dok im decu odgaja neko drugi. Dodju kuci umorni, naravno tu je klasicno rastrojstvo zahtevima koje namece posao.
Forma tesko da radi, u nekom momentu dodje do raspada sistema. Da li mozemo imati sve?
 
Aha, vidis.. Rekao si sex po potrebi..
Da li to znaci s nekim van braka? Jasno je da medjusobna privlacnost ne moze trajati zauvek u braku. Realno, mora uslediti pad.. Pricamo o sexu..
Sta onda u formi tradicionalnog braka?

......sex po potrebi znachi da ako se tebi svaki dan a njoj ne redukovati na obostrano zadovoljstvo ,a inache u tradicionalnim brakovima nije bilo shvrljanja ,sve dok ne shteti a moz da koristi sve je dozvoljeno ............
 
Nema zivotnije stvari od ljubavi. To je tajna dobrih brakova.
Problem nastaje kod nedovoljno osvescenih i neduhovnih koji kroz brak hoce da rese probleme koji nemaju veze sa ljubavlju. Da ne budu sami, da dobiju decu, da odrade sta su i svi u okruzenju, nego zbog novca, neki lece komplekse i tako dalje...onda uvek ima nekih problema za koje optuzis onog drugog.
Oni sto se vole podrzavaju partnera u karijeri, zajednicki dele svakodnevne obaveze i sve se nekako lakse resava. Kad volis nekog ne zelis da mu otezavas zivot nebulozama.

Sve je to jasno i lepo receno.
Medjutim, desavaju se stvari cak i u ljubavi. Dobijes pomoc od partnera u karijeri, popnes se na toj lestvici. Bavis se fotografijom ako se ne varam?

I zamisli tu si, okruzena sjajem oko sebe. Da li ces krenuti za tim?

On uspe u nekim drugim stvarima. Tu ste oboje, nacinili ste veliki korak napred. Jasno mi je da imas u sebi nesto vise a verujem da i samim tim tvoj partner mora imati isto..

No, eto deteta kuci.. Ko ce se odreci karijere? Niko, neko?
U sustini, pitanje je istao kao i za Lexu.. Gde je granica i kompromis?
 
Poslednja izmena:
... uz traljavo opravdanje da to ima nekakve veze sa decom... ccc

ustvari,tako je sigurno da ce zena biti kuci da obavlja sve sto treba da pruzi udoban dom...
a sad se stvari menjaju,zene se vise krecu i od brakova nema nista...
ja sam vec rekla da planiram sama sebi da rodim dete "zbog radi" dugogodisnjeg iskustva s muskarcima.
nije da ih ne volim,al ne volim ih 24 sata dnevno...(sala --2 sata su dosta...)
 
ja nemam pojma,mislim da je to nametnuta zajednica...

... uz traljavo opravdanje da to ima nekakve veze sa decom... ccc


Mislim da je brak odredjena norma. Kad zamislite brak imate tu sliku u glavi kako bi to trebalo izgledati. Naravno, nikad ne dodjete do te slike u potpunosti u samoj stvarnosti..

Ali ako kazes nametnuta, recimo od strane koga?

Ili pak odakle traljavo opravdanje sa decom?

Slobodno detaljnije ljudi :lol:..
Stvarno se ponasate ko da ste se uplasili sta ce da se desi sad :lol:..
 
Konacno stav. Komplimenti :)..
Prvi put sam te ignorisala, sad neću. Ako hoćeš da ti ozbiljno odgovaram na temu, poštedi me ovakvih upadica. Umem da odgovorim, znaš.
Da, vecina brakova i dalje ima taj oblik ponasanja. S moje strane mogu reci.. na zalost..
Ja sam odrastao u drugim okolnostima ali sama situacija je recimo ista. Posao i uvek najnovija garderoba su najbitnije stavke i imam dosta saznanja o stavu: svako za sebe i boli me dupe..

No, danas postoji i ona druga strana price. Imamo zene i muzeve koji jure za karijerom dok im decu odgaja neko drugi. Dodju kuci umorni, naravno tu je klasicno rastrojstvo zahtevima koje namece posao.
Forma tesko da radi, u nekom momentu dodje do raspada sistema. Da li mozemo imati sve?
U nekom širem pogledu, mi i ne znamo šta je "sve". A država nas programira tako da budemo što plodnija i produktivnija radna snaga. Plodnija, mislim doslovno, jer je poželjno i da ima ko da nas nasledi u rintanju.
Složićeš se da bismo ipak svi da uživamo u životu, prevashodno; uživanje podrazumeva i rad ali onda je to rekreacija, ne pravi, istinski rad. Dakle, nikako, nikada ne možemo imati "sve". A zlo je što ne možemo ni trunku da priđemo tome - svemu, idealnom.

Ja prvo ne želim da radim ceo dan, svaki dan. A biće tako. Da na to još natovarim decu kojoj ću dugovati toliko vremena i zabave... nema šanse. I da, između ostalog, zato brak ide dođavola.

To, muškarac - žena, varanje, slobode, priče iz kojekakvih piramida i sličnih gadarija od emisija..... to je m i n i m a l n o.
 
.....za sve je kriva televizija ...........................imali bi vremena za sve kad ga ne bi gubili na gluposti ....

Televizija (internet... štagod) je ventil. I za nju treba imati vremena. Nije poenta u "imanju vremena za sve" nego u nastojanju da imamo vremena za sve, što stvara pritisak, pojede te stres, i sva ta žurba od tebe stvarno napravi klona onog iz mravlje kolonije, š'o mu je ceo život i svaki dan isprogramiran.

Mislim da je radni dan predug. Nepotrebno je dug. Nebitno je da li je u pitanju muškarac, žena, udata/oženjen... pred penzijom... predug je i, shodno tome, previše je nezaposlenih i lažnih invalidskih penzija.
 
ustvari,tako je sigurno da ce zena biti kuci da obavlja sve sto treba da pruzi udoban dom...
a sad se stvari menjaju,zene se vise krecu i od brakova nema nista...
ja sam vec rekla da planiram sama sebi da rodim dete "zbog radi" dugogodisnjeg iskustva s muskarcima.
nije da ih ne volim,al ne volim ih 24 sata dnevno...(sala --2 sata su dosta...)

nametnuta od muskarca...posto zene tad nisu imale pravo glasa...
od crkve,drustva...
ja bi to zabranila ispod 40te za muskarce i 35te za zene...

Hmm.. mozda i jeste nametnut ali da li bi i moglo drugacije s obzirom na ljudsku istoriju..
Prvobitno je bio matrijarhat. Zena ima svoju ulogu dok lovac donosi plen. Ali se zato zena pitala oko odnosa. Naravno, nije tako idealno kako zvuci..
Kad je pocela klasna podela muskarci su poceli zauzimati mesta. Zene su postale sredstvo. Sklapanjem brakova po interesima su usmeravali svoj.. recimo kapital..
Sto me dovodi do:
 

Back
Top