JAGODINA

Jasminaaa

Početnik
Poruka
2
(OVO I IMA I NEMA VEZE SA POLITIKOM). SA SVOJOM CEROM SAM ,VOZOM`ROMANTIKA`ISLA U JAGODINU ,PRE NEKI DAN. SEM MUZEJA VOSTANIH FIGURA, AKVA PARKA ,VOZICA KOJI VOZE PO CELOM GRADU..., NA MENE SU NAJVECI UTISAK OSTAVILI LJUDI KOJI SU NASMEJANI ,PREDUSRETLJIVI ,LJUBAZNI,BEZ GRCA NA LICU. JAGODINA JE BESPREKORNO CISTA. U GRADU SU ISTAKNUTI BILBORDI, NA KOJIMA JE PISALO :KO SE OZENI U 2008. JEDAN OD BRACNIH PARTNERA ,DOBIJA POSAO`,SVAKO DETE NA RODJENJU, DOBIJA 200 EVRA`, SVAKO 3. ILI 4. DETE DOBIJA 200 EVRA MESECNO ,DO PUNOLETSTVA`. U VOZU SU MI LJUDI REKLI DA SVI OSMACI IDU BESPLATNO NA MORE. POMISLILA SAM `NJIHOV GRADONACELNIK BAS RADI SVOJ POSAO. RECI I DELA SU MU U SAGLASJU` ETO NEKIH NOJIH UTISAKA...
 
(OVO I IMA I NEMA VEZE SA POLITIKOM). SA SVOJOM CEROM SAM ,VOZOM`ROMANTIKA`ISLA U JAGODINU ,PRE NEKI DAN. SEM MUZEJA VOSTANIH FIGURA, AKVA PARKA ,VOZICA KOJI VOZE PO CELOM GRADU..., NA MENE SU NAJVECI UTISAK OSTAVILI LJUDI KOJI SU NASMEJANI ,PREDUSRETLJIVI ,LJUBAZNI,BEZ GRCA NA LICU. JAGODINA JE BESPREKORNO CISTA. U GRADU SU ISTAKNUTI BILBORDI, NA KOJIMA JE PISALO :KO SE OZENI U 2008. JEDAN OD BRACNIH PARTNERA ,DOBIJA POSAO`,SVAKO DETE NA RODJENJU, DOBIJA 200 EVRA`, SVAKO 3. ILI 4. DETE DOBIJA 200 EVRA MESECNO ,DO PUNOLETSTVA`. U VOZU SU MI LJUDI REKLI DA SVI OSMACI IDU BESPLATNO NA MORE. POMISLILA SAM `NJIHOV GRADONACELNIK BAS RADI SVOJ POSAO. RECI I DELA SU MU U SAGLASJU` ETO NEKIH NOJIH UTISAKA...

Sve to nije bitno našim ljudima. Važno je da Palmu prozivaju za žirafu i Betovena.
 
Колко Јагодина има становника?

Grad je 2002. imao 36 hiljada,a danas verovatno oko 40 hiljada,a opstina 70 hiljada. Jagodina je opstina sa pozitivnim migracionim saldom (vise useljenih nego odseljenih) a broj stanovnika stagnira,gotovo se i ne menja. Prirodni prirastaj je negativan. U opstini zivi jos i oko 6 hiljada raseljenih sa Kosova.

Moram da priznam,Jagodina pre i Jagodina danas su dve razlicite Jagodine. Medjutim,ono sto je bio Tito za Jugoslaviju to je i Palma za Jagodinu,sto moze da znaci da je sav taj razvoj samo privid i vestacki stvoren. Tesko da ima grada u ovoj zemlji osim 4 najveca koji imaju svetlu demografsku i privredno-ekonomsku buducnost.
 
ljudi kao sto je palma--pod uslovom da je sve to tacno---su neophodni srbiji...!!! svaka cast....uspesan covek u svakom pogledu....dokazao svoje sposobnosti i u porodici i u opstini....takav nam treba i na celu drzave.....covek koji se dokazao svojimkvalitetima....ako se kandiduje za predsednika srbije moze da racuna na moj glas.....
verovatno bi bio i izuzetan predsednik vlade...ali ovaj olos demagoskopoliticki mu ne bi dozvolio...on bi ih bacio u drugi plan....
 
Sve to nije bitno našim ljudima. Važno je da Palmu prozivaju za žirafu i Betovena.

zirafajagodina.jpg
 
Da li neko zna je li tacno da Palma i neki od glavnih funkcionera u opstini ne primaju plate nego se finansiraju iz sopstvenih stranaka,a taj novac ide bas za prevoz dece pa svi srednjoskolci imaju besplatan prevoz. Ja sam tako cula,a ne znam da li je bas sve tacno..:cool:
 
Da li neko zna je li tacno da Palma i neki od glavnih funkcionera u opstini ne primaju plate nego se finansiraju iz sopstvenih stranaka,a taj novac ide bas za prevoz dece pa svi srednjoskolci imaju besplatan prevoz. Ja sam tako cula,a ne znam da li je bas sve tacno..:cool:

jeste,i penzioneri se voze dzaba,Zoranu raisenu se nadoknadjuje iz budzeta
 
vrlo bi lepo bilo da se javno iznesu koliki su sve to iznosi ,i koliko je to ukupno novca

koliki je budžet opštine
koliko je direktno korisnicima javnih sredstava došlo iz republičkih fondova i sekretarijata

JAGODINA - Deca iz Jagodine, koja ove godine polaze u prvi razred osnovne škole dobiće po 8.000 dinara iz budžeta grada za školski pribor, najavio je danas gradonačelnik Jagodine Dragan Marković Palma.
baci pogled na ovaj tekst

Svi u Palminom hladu

DA bi ostvarili pravo iz socijalnog programa u Jagodini, pomoć koja u proseku iznosi 30.000 dinara po porodici, više hiljada građana iz okolnih opština, ali i više gradova u Srbiji, fiktivno je prijavilo prebivalište u tom gradu ili falsifikovalo dokumentaciju. Čelnici lokalne samouprave ističu da je u poslednjih nekoliko godina grad porastao za čak 6.000 lažnih stanovnika.
Falsifikatori su završili na sudu, a odbornici Skupštine grada da bi smanjili brojne zloupotrebe, doneli su odluku koja pooštrava kriterijume za dobijanje pomoći. Tako je uslov od godinu dana prebivališta u Jagodini, povećan na dve godine.
- Jagodina jedina u Srbiji primenjuje tu vrstu pomoći. Reč je o trudnicama, deci i nezaposlenim bračnim parovima. Zloupotreba tog prava direktno šteti budžetu grada - kaže predsednik Skupštine grada Ratko Stevanović.
Po računici gradske uprave, svaka porodica u Jagodini za socijalna davanja mesečno primi u proseku oko 30.000 dinara. Tu je, pored pomenute pomoći, uračunat besplatan prevoz za penzionere i učenike, jednokratna pomoć đacima prvacima, letovanja za učenike četvrtog, osmog i završnog razreda srednje škole. Budžet Jagodine za socijalna davanja iznosi 100 miliona dinara godišnje.
- Kad je reč o trudnicama i porodiljama, broj pokušaja zloupotrebe lažnim prebivalištem, meri se sa više stotina. Mi nemamo mehanizam da ustanovimo da li je građanin fiktivno prijavljen. Zbog toga smo uslov prebivališta povećali sa godinu na dve. Time ćemo problem ublažiti, ali ne i rešiti. Ne bismo ga rešili ni da rok povećamo na pet i deset godina. Ljudi jednostavno kalkulišu, nije moguće problem rešiti do kraja - ističe Marinko Kiklić, načelnik društvenih delatnosti.
Tako su se u Jagodinu „doselili“ iz Paraćina, Ćuprije, Rekovca, Despotovca, ali i drugih opština iz Srbije. Među trudnicama čak je 20 odsto prijava sa fiktivnim prebivalištem.
- Žene sa troje dece dolaze u Jagodinu, prijavljuju se kod tetke, ujne ili nekog drugog rođaka, da bi rodile četvrto dete i ostvarile 200 evra do punoletstva deteta. Tu smo nemoćni. Radili smo analizu i videli da je ka Jagodini krenula prava poplava trudnica i porodilja, tako da smo morali nešto da preduzmemo, da bismo ublažili taj talas. Reč je o kalkulantima, koji pokušavaju da se snalaze i traže rupe u sistemu.
Zahvaljujući paketu socijalnih mera, te stipendijama i bespovratnoj pomoći za učenike i studente, predstavnici vlasti u Jagodini očekuju da na narednom popisu bude bar 6.000 stanovika više nego 2001. godine. Značajan broj građana prijavio se samo da bi ostvario pravo na pomoć na mesečnom prijemu građana kod gradonačelnika.
Pored učenika sa prebivalištem u Jagodini, koji pohađaju škole van tog grada, na more se upućuju i učenici koji nemaju prebivalište u ovom gradu, ali u Jagodini pohađaju školu.
U ukupnom zbiru broj učenika je 25 odsto iz drugih opština. Oko 2.700 učenika ovog leta boraviće u Crnoj Gori i Grčkoj po ceni aranžmana od 200 evra uz kompletnu stručnu, lekarsku i bezbednosnu pratnju.

“ZELENI KARTON“
- Bilo je i slučajeva falsifikovanja dokumentacije za pomoć oko sahrane, u visini od 15.000 dinara. Te slučajeve smo prijavili policiji i podneli tužbe. Prema nekim indicijama, za koje nemamo pouzdane dokaze, sklapa se i veliki broj fiktivnih brakova, da bi se mladenci zaposlili. Broj brakova između nezaposlenih na teritoriji Jagodine je povećan, ali ne znamo koliko je to realno - naglašava Marinko Kiklić.

O TROŠKU GRADA
- Za vreme održavanja trudnoće i porođaja, nezaposlene žene dve godine dobijaju pomoć u visini od 10.000 dinara mesečno, za četvrto i svako naredno dete do 18. godine - 200 evra mesečno, prvorođene bebe 200 evra, a nezaposleni parovi stiču pravo da im opština nađe posao. To su po budžet skupe beneficije, jer preuzimamo obavezu da za dugi niz godina isplaćujemo određene sume - kaže Stevanović
 
Da li neko zna je li tacno da Palma i neki od glavnih funkcionera u opstini ne primaju plate nego se finansiraju iz sopstvenih stranaka,a taj novac ide bas za prevoz dece pa svi srednjoskolci imaju besplatan prevoz. Ja sam tako cula,a ne znam da li je bas sve tacno..:cool:

tacno je....i palma se ne finansira iz stranke vec iz svoje firme....vozi se firminim autom,sa firminim vozacem....opstinske automobile -sluzbene dao za potrebe naroda-prevoz starih doktoru i td....za razliku od ostalih politicara covek daje izuzetan primer-licni.....samo da je takvih predsednika opstine barem 179....
 
(OVO I IMA I NEMA VEZE SA POLITIKOM). SA SVOJOM CEROM SAM ,VOZOM`ROMANTIKA`ISLA U JAGODINU ,PRE NEKI DAN. SEM MUZEJA VOSTANIH FIGURA, AKVA PARKA ,VOZICA KOJI VOZE PO CELOM GRADU..., NA MENE SU NAJVECI UTISAK OSTAVILI LJUDI KOJI SU NASMEJANI ,PREDUSRETLJIVI ,LJUBAZNI,BEZ GRCA NA LICU. JAGODINA JE BESPREKORNO CISTA. U GRADU SU ISTAKNUTI BILBORDI, NA KOJIMA JE PISALO :KO SE OZENI U 2008. JEDAN OD BRACNIH PARTNERA ,DOBIJA POSAO`,SVAKO DETE NA RODJENJU, DOBIJA 200 EVRA`, SVAKO 3. ILI 4. DETE DOBIJA 200 EVRA MESECNO ,DO PUNOLETSTVA`. U VOZU SU MI LJUDI REKLI DA SVI OSMACI IDU BESPLATNO NA MORE. POMISLILA SAM `NJIHOV GRADONACELNIK BAS RADI SVOJ POSAO. RECI I DELA SU MU U SAGLASJU` ETO NEKIH NOJIH UTISAKA...

Ма све је то лепо и красно и ја сам одушевљен тим Палмом иако је тешка сировина - али остаје једно питање на које и поред великог труда никако не могу
да добијем одговор? ОДАКЛЕ МУ ЛОВА ???

Па не може бити да су у целој целцатој Србији само Палма и онај Јешић из Инђије поштењачине а остали лопуже. Нешто ту опасно смрдуцка. Све се бојим да су то неки "пилот-програми финансирани споља" а још ћемо да видимо ЗА КАКВЕ НАМЕНЕ...
 
Ма све је то лепо и красно и ја сам одушевљен тим Палмом иако је тешка сировина - али остаје једно питање на које и поред великог труда никако не могу
да добијем одговор? ОДАКЛЕ МУ ЛОВА ???

Па не може бити да су у целој целцатој Србији само Палма и онај Јешић из Инђије поштењачине а остали лопуже. Нешто ту опасно смрдуцка. Све се бојим да су то неки "пилот-програми финансирани споља" а још ћемо да видимо ЗА КАКВЕ НАМЕНЕ...

nemamo pojma ali vodovode i puteve,vrtici,mostovi,akva park,zoovrt niko ne moze da nam uzme:worth:
 
Лепи су то цитати чланака ,него дајте бре званичне податке ,колко све то по ставкама кошта

општина Бачка Палнака има око 70.000 становника и око 1 милијарде буджет јако мало се улае у инфра структуру и једва крпе крај са крајем

зато ради других дајте нам податке колико то кошта и одакле се финансира
 
covek deli besplatno gradsko gradjevinsko zemljiste....privlaci najace investitore koji zaposljavaju narod....jaka privreda....krediti za aktuelne stvari....akva park ce se brzo isplatiti....ostali sadrzaji upotpunjuju turisticku ponudu....koliko hiljada turista poseti dnevno jagodinu ??? ako svaki potrosi po 5 evra koje su to pare....jagodinci obrcu veliki kes...a uz to nema korupcije i lopovluka u lokalnoj samoupravi..svaki dinar posteno investiran....
 
Podržavam lokalne ljude i poput Palme i poput drugih da ih ne pominjemo jer je tema o Palmi i Jagodini. Činjenica je da čovek nema šmeka za nekakvu visoku politiku, ni obrazovanja....no, ovakvi ljudi su savršeni za vođenje lokalne zajednice....staro je pravilo da nijedan političar ne može bolje razumeti probleme naroda od onog koji živi s njim. Palma zna da je i njemu samom Jagodina potrebna da bi se bavio politikom, kao i ostalim lokalnim političarima na vlasti u drugim gradovima i opštinama, te se stoga zdušno brinu i trude da svojim sugrađanima ugode što je više moguće, jer je to i jedini način istovremeno da opstanu, što je, naravno, dobro za sve strane...ne i za velike partije...
 
Poslednja izmena:

Back
Top