JAGODINA

ај да претпоставимо да нисам ни ја,
и да крене се логиком здравом


ЈАГОДИНА троши огроман новац ,званичних података нигде о потрошњи ,привреда слаба
подељене локације још недају резултат ,сувише је рано(да је о продавао за скупе новце па да се зна одакле паре као што је у Пећинцима)

Дајте нам само податке колико све те ставке коштају ништа друго


vrlo bi lepo bilo da se javno iznesu koliki su sve to iznosi ,i koliko je to ukupno novca

koliki je budžet opštine
koliko je direktno korisnicima javnih sredstava došlo iz republičkih fondova i sekretarijata
 
ај да претпоставимо да нисам ни ја,
и да крене се логиком здравом


ЈАГОДИНА троши огроман новац ,званичних података нигде о потрошњи ,привреда слаба
подељене локације још недају резултат ,сувише је рано(да је о продавао за скупе новце па да се зна одакле паре као што је у Пећинцима)

Дајте нам само податке колико све те ставке коштају ништа друго


vrlo bi lepo bilo da se javno iznesu koliki su sve to iznosi ,i koliko je to ukupno novca

koliki je budžet opštine
koliko je direktno korisnicima javnih sredstava došlo iz republičkih fondova i sekretarijata

I ja sam o tome razmišljao kad se pomene Jagodina...mnogo je uloženo u Akva park, zoološki vrt, voštane figure i slično...200 evra, čini mi se, možda grešim, svako novorođenče će dobijati do punoletstva...to jeste mnogo para, jeste da je za dobrobit, ali je mnogo para. Ako je i od nečega takvog što pominješ, ako se ulaže za ovo u šta se ulaže, bar neka dobra stvar....
 
ал бре људи прочитали неко ову опаску моју?
Мисли ли неко да сам је без везе ставио?
Па где је и мафија ту су и наркотици. Вероватно се паре од ''белог и жутог злата'' које ваљају највећи српски синови и патроите типа ССЈ ''Тигрова'' или земунци, перу преко хуманитарних и грађанских иницијатива за чистији град, превоз за џабе или књиге за децу, по принципу зарадили смо милионе ајд барем педесетину да дамо да нас сиротиња кује у звезде.
На жалост или на срећу, сорошева жутица зна само да дарује грозницу и главобољу организму кога зарази својим присуством, много су мање способнији за ''шеме'' од ''тигрова'' и много више пљачкају и уништавају народ. Та ''господа'' директно завлачи руку у буџет, преко увек истих пројеката који на пола заглаве. Њихова циљна група су уображени его манијаци, игноранти крпељи на буџету као малограђанска студентска интелигенција која прати светске модне трендове свеобухватне декаденције.
Значи први су у маниру дон Вита Корлеонеа, док су ови други типови ковали занат угледајући се на Језду, Дафину, Панића, Мејдофа, Обаму итд(обећају све, неиспуне ништа јер је ''тако у целоме свети'' и опет би да понове јер ''биће боље следећи пут'').
 
Poslednja izmena:
Postoje dva načina pranja jedanje onaj sirovi i kod nas najprisutniji i to nije pranje nego krađa

prave se investicije i uzima od 25% do čak 50% to je sistemska krađa

drugi ide pod a ) neegalna sredstva se plasiraju u legalan posao i dobijase posle kobojagi legalno zarađeni novac

b)nelegalna sredstva se delimično ulažu u politiku i preko toga se sebi kupuje imunitet



БОЖЕ МЕ САЧУВАЈ СОРОША И ОСТАЛЕ БАГРЕ ИЗ ТЗВ НВО И ЛДП И УОПШТЕ СВИХ ПАРТИЈА САДА

Средства која се у Јагодини издвајају су огромна за садашњи тренутак Србије
ја само постављам питање колика су тачно по ставкам и колико су укупнож
и наравно одакле новци за то?
 
Aj da odgovorim na neka pitanja na koja mislim da znam odgovore...
Jagodina je na zadnjim izborima imala oko 35 000 biraca, racunajte da je onda broj stanovnika za bar 20% veci i sa ovakvim prilivom stanovnika racunam da vec sad ima oko 50 000 minimum, sto se investicija tice ima dosta firmi koje otvaraju svoje veleprodaje, prave hale... ali ne znam kako to utice pozitivno na budzet ako im se dele placevi, a sto se tice dece i socijalnih davanja sve sto ste citali je tacno.
E sad malo nagadjanja o lovi, prosle godine je Palma obezbedio ako se ne varam 83 autobusa za Gucu, to jutro sam bas krenuo kuci i jedva sam se od njih probio do rampe autoputa, inace 3 su isla prazna za slucaj da se neki od onih 80 pokvari, doslo je kazu 5000 ljudi iz grada i okoline u Gucu sto ispada da su svi autobusi bili puni (valjda 57-8 sedista svaki) i svaki je verovatno kostao bar po 100 eura (dan i noc dva sofera, bus, gorivo od Nisa do Jagodine pa do Guce pa nazad, posto su uglavnom bili Nis Ekspres) a otkuda pare za to... ne zna se!
Sto se tice investicija opstine u stvari tipa akva park, muzej vostanih figura... velike pare su ulozene, isto vazi i za ovo za decu sto daje da idu osmaci na more, da se svakom 4-om detetu placa 200 eura mesecno do punoletstva... isto se ne zna odakle?
SPEKULISE se i prica po gradu od strane nekih, da je neko od gradjevinara procurio vest da treba da se"casti"opstina sa 20 000 eura za svaku visespratnu zgradu/soliter koja se gradi u Jagodini, s obzirom da ih se pocne 20-ak svake godine to moze biti lepa lova ali djavo ce ga znati da li je to neko rekao da napakosti nekome ili je istina...
Jeste Palma malo buzdovan po ponasanju i pricanju, seljak je covek pa da mu se i ne zameri, ali u biznis se razume bolje od vecine vas koji ga ogovarate i ismejavate zbog nekih izjava, ja ga takodje ne gotivim (kazu mi drugari da je zabranio ribolov na dobrom delu V.Morave gde gradi nesto uz obalu, sto NE SME po zakonu jer ni obala ni reka nisu njegovi), ali bar mogu da postujem to sto radi pa ma odakle da dobija pare!
Pozdrav :cool:
 
Podržavam lokalne ljude i poput Palme i poput drugih da ih ne pominjemo jer je tema o Palmi i Jagodini. Činjenica je da čovek nema šmeka za nekakvu visoku politiku, ni obrazovanja....no, ovakvi ljudi su savršeni za vođenje lokalne zajednice....staro je pravilo da nijedan političar ne može bolje razumeti probleme naroda od onog koji živi s njim. Palma zna da je i njemu samom Jagodina potrebna da bi se bavio politikom, kao i ostalim lokalnim političarima na vlasti u drugim gradovima i opštinama, te se stoga zdušno brinu i trude da svojim sugrađanima ugode što je više moguće, jer je to i jedini način istovremeno da opstanu, što je, naravno, dobro za sve strane...ne i za velike partije...
Извини што ћу те подсетити на неке твоје раније постове у којима си се противио стварању култа личности,откуда сад ова промена.
 
Извини што ћу те подсетити на неке твоје раније постове у којима си се противио стварању култа личности,откуда сад ова промена.

pa nije da je bas kultna licnost....ali valjda zasluzuje da se pomene taj palma cisto radi izuzetnih uspeha na lokalu....valjda da nesto dobro i pohvalimo za promenu...
 
Извини што ћу те подсетити на неке твоје раније постове у којима си се противио стварању култа личности,откуда сад ова промена.

Loše si me razumeo prošli put...govorio sam o tome da naš narod ne ume suštinski da shvati ni komunizam, ni demokratiju, niti bilo kakav drugi sistem...već da narod, prost čovek sa crnim ispod nokta, najlakše razaznaje VOĐU, jednog čoveka, pojedinca....i da on u suštini i ne glasa za partiju, već za čoveka...zato partije nemilosrdno eksploatišu ono ime čoveka koje nosi izbornu listu partije - što je poznato kao nosilac izborne liste. Ja ti garantujem, daj našem običnom, neobrazovanom čoveku samo listu partija, a da mu ne pomeneš ko je lider, neće znati šta da zaokruži...
A kad je tako...onda biramo pojedince i u tom kontekstu narod glasa za Palmu, ne za njegovu partiju, a na lokalnom nivou tako i treba, glasati poimence....ne i na republičkom, osim ukoliko bismo direktno birali poslanike. S obzirom da je u Srbiji na snazi parlamentarna demokratija, apsurdno je da se bira ličnost, to je rezervisano za predsedničke sisteme
 
Loše si me razumeo prošli put...govorio sam o tome da naš narod ne ume suštinski da shvati ni komunizam, ni demokratiju, niti bilo kakav drugi sistem...već da narod, prost čovek sa crnim ispod nokta, najlakše razaznaje VOĐU, jednog čoveka, pojedinca....i da on u suštini i ne glasa za partiju, već za čoveka...zato partije nemilosrdno eksploatišu ono ime čoveka koje nosi izbornu listu partije - što je poznato kao nosilac izborne liste. Ja ti garantujem, daj našem običnom, neobrazovanom čoveku samo listu partija, a da mu ne pomeneš ko je lider, neće znati šta da zaokruži...
A kad je tako...onda biramo pojedince i u tom kontekstu narod glasa za Palmu, ne za njegovu partiju, a na lokalnom nivou tako i treba, glasati poimence....ne i na republičkom, osim ukoliko bismo direktno birali poslanike. S obzirom da je u Srbiji na snazi parlamentarna demokratija, apsurdno je da se bira ličnost, to je rezervisano za predsedničke sisteme

a ovo sada je dobro aaa???glasas za listu....onaj ko nosi izbornu listu odredi politicke poslusnike za koje narod ni nezna,posalje u skupstinu...oni tamo statiraju...u rad je ukljuceno 2-3 ostali sluze za glasanje i to kako predsednik nalozi....izem ti takvu parlamentarnu demokratiju......na kraju se svodi sve da u drzavi o svemu odlucuju 3-4 predsednika stranke i to kako im nalozi neki tajkun ili neko sa strane....
 
a ovo sada je dobro aaa???glasas za listu....onaj ko nosi izbornu listu odredi politicke poslusnike za koje narod ni nezna,posalje u skupstinu...oni tamo statiraju...u rad je ukljuceno 2-3 ostali sluze za glasanje i to kako predsednik nalozi....izem ti takvu parlamentarnu demokratiju......na kraju se svodi sve da u drzavi o svemu odlucuju 3-4 predsednika stranke i to kako im nalozi neki tajkun ili neko sa strane....

Naravno, to i kažem...ne da je loše, nego je očajno...političari zloupotrebljavaju to glasanje po listama, kao i ovaj nakaradni izborni sistem...tako da narod glasa i na parlamentarnim i na predsedničkim izborima za jednog čoveka, što je van svake logike...kao što i rekoh biranje ličnosti dolazi u obzir na parlamentarnim izborima samo ukoliko direktno biramo poslanike poimence...ovako su parlamentarni izbori zloupotrebljeni pa narod glasa za nosioca izborne liste, ne za samu listu niti za određenog poslanika...a problem leži i u tome što je naš narod sklon traženju jednog čoveka koji bi ga vodio, zbog čega se sva moć i sliva u ruke pojedinaca.
 
zabole nas......kad moze cela Srbija za BG moze i Kolubara za JA:worth::worth::worth:
Сагласан. Он вам бар нешто направио готово ни од чега у Јагодини, а у Лазаревцу прошле стотине милиона евра и даље остала селендра од 30,000 становника.Све отишло у приватне џепове пљачком или за Београд.
 
Видите то је нај гори могући начин размишљања који нас је и довео довде
без критике и без икакве моћи да се сагледа да крађа и криминал мада тренутно доносе неку позитвну промену уствари вуку нас на дно
 
Сагласан. Он вам бар нешто направио готово ни од чега у Јагодини, а у Лазаревцу прошле стотине милиона евра и даље остала селендра од 30,000 становника.Све отишло у приватне џепове пљачком или за Београд.

ja stalno ovde pisem da sam za to da se Jagodina odvoji od Srbije a forumasi se smeskaju,ovu Srbiju je unistio BEOGRAD,CRNOGORSKI I BOSANSKI LOBI............................
 
Видите то је нај гори могући начин размишљања који нас је и довео довде
без критике и без икакве моћи да се сагледа да крађа и криминал мада тренутно доносе неку позитвну промену уствари вуку нас на дно

Jel ti krivo sto te pare nisu otisle za Bg,pa da nam zuto preduzece vrne 0,00000000000000000000001posto,Palma car,deri mrsu
 

Back
Top