Sta igrate trenutno?

Prosao kroz demo poslednjeg Tell Tale Walking Dead-a...
what next? bez zombija ako moze..

- - - - - - - - - -

Deus Ex, No One Lives Forever, Oblivion. Danas sam probala horror mod za Oblivion - Gates to Aesgaard. Zasad je dobar dosta, ali ima neke iritantne delove. Treba da trcim po pustinji 3 sata dok me jure svi pauci i zombiji ovog sveta, dajte ljudi...

Laughing out very loud...ahahahhaha

skidam, EveOnline, ne igram jos...Warp je bas kul, ali vrlo slozena igra, dosta mi za sad, dva ipo sata...
 
Poslednja izmena:
Изгледа добро. Јели јако захтјевна? Мислиш ли да GeForce 750 може "повући"?

Igra je zahtevna za CPU pretezno, ali nista sto nece moci da se pokrene. Radi i na konfiguracijama koje su manje od preporucenih.
Radi sasvim solidno na 60FPS-a na mnogim konfiguracijama i ovo je jedna od retkih igara za koje preporucujem Vsync.
Preporucujem nesto jacu graficku za 1080p gaming. Testirao sam igru na 3 razlicite AMD konfiguracije

1. FX-8350+RX580 Nitro+ (oko 120FPS na low shadows i bez AA, nikada ne pada ispod 50FPS na max settings, ali gotovo svi gase fog jer izgleda glupo tako da se tu dobija nekih 20ak FPS u startu)
2. Ryzen 1000 series + RX 560 (od 40 do 60 FPS-a solidno, ali se mucio sa Rain efektima. Postoje modovi koji uklanjaju Rain na Nexusu)
3. Ryzen 2000 series + RX 580 Nitro + (solidnih 60 FPS-a u svim uslovima uz male dropove sa Lightningom koji su nedavno patchovali)

Stari FX-8350 se pokazao odlicnim za 1080p gaming, cak boljim od CPU-a novije generacije u nekoliko navrata.

Nisam koristio 750 tako da ne znam, ali rekao bih da bi ti igra izvukla oko 30, najvise 40FPS-a na D3D11, sto za ovu igru ne smatram bas optimalnim settingom.

Nedavno su patchovali lightning problem pa sada radi igra bolje.

Odlicno se scaleuje, povezao sam na 4K TV i radi savrseno u dual monitor varijanti.
 
Na HRK-u je jeftinija i u Deluxe varijanti.

Koliko jeftinija?

- - - - - - - - - -

Igra je zahtevna za CPU pretezno, ali nista sto nece moci da se pokrene. Radi i na konfiguracijama koje su manje od preporucenih.
Radi sasvim solidno na 60FPS-a na mnogim konfiguracijama i ovo je jedna od retkih igara za koje preporucujem Vsync.
Preporucujem nesto jacu graficku za 1080p gaming. Testirao sam igru na 3 razlicite AMD konfiguracije

1. FX-8350+RX580 Nitro+ (oko 120FPS na low shadows i bez AA, nikada ne pada ispod 50FPS na max settings, ali gotovo svi gase fog jer izgleda glupo tako da se tu dobija nekih 20ak FPS u startu)
2. Ryzen 1000 series + RX 560 (od 40 do 60 FPS-a solidno, ali se mucio sa Rain efektima. Postoje modovi koji uklanjaju Rain na Nexusu)
3. Ryzen 2000 series + RX 580 Nitro + (solidnih 60 FPS-a u svim uslovima uz male dropove sa Lightningom koji su nedavno patchovali)

Stari FX-8350 se pokazao odlicnim za 1080p gaming, cak boljim od CPU-a novije generacije u nekoliko navrata.

Nisam koristio 750 tako da ne znam, ali rekao bih da bi ti igra izvukla oko 30, najvise 40FPS-a na D3D11, sto za ovu igru ne smatram bas optimalnim settingom.

Nedavno su patchovali lightning problem pa sada radi igra bolje.

Odlicno se scaleuje, povezao sam na 4K TV i radi savrseno u dual monitor varijanti.

Pa ako se muci sa rx580 onda sta da ocekujemo mi sa jeftinijim ulaznicama ;)
Sto se tice procesora fx 8350 on je negde snage i3 iz tog vremena, malo slabiji
 
Pa evo ti link : https://www.hrkgame.com/en/games/product/monster-hunter-world/

33.45 evra. Za dobrih 40% smanjenja od originalne cene, sto je za igru koja je relativno nova poprilicno snizenje. I na HRK-u su generalno odlicni tradeoffs za igre, moguce je kupiti za sebe ili za druge, radi po principu Humble Bundle, ali ume da ima daleko jeftinije cene za igre jer kupuju na veliko, a onda prodaju za sitnis. Ceo MS ofis sam kupio jednom prilikom za 10evra, a isto tako i OEM Windows. Sajt je super za kupovinu, ali ako zakinu neku transakciju cekace se 2 nedelje za povracaj novca, sto i nije puno.

Cini ti se, FX-8350 je monstruozan CPU koji se drzi godinama nakon penzionisanja. Vise je u rangu i5 nego i3 jer govorimo o 8core CPU koji radi na 4.2Ghz i uz dobar CM kuler do 4.000 din ne prelazi preko 40-45C. Ljudi koji imaju min FX6300 iz te generacije CPU-a uopste ne moraju da gledaju o nabavci novijih AMD proizvoda, mada realno gledano vec je pocelo da se oseca starenje kada pogledamo novije igre. najveca razlika je mozda u 5-10 frejmova kod najzahtevnijih igara i relativno bolje odrzavanje FPS-a kod novijih Ryzen CPUa. A to je, gledajuci Dzep, mizerna razlika da bi konstatovala ma kakav upgrade sa AM3 na AM4. Dakle, glupost, pogotovo zato sto mozes da jednostavno smanjis shadows sa high na mid ili low i da automatski dobijes fluidan gameplay.

A MHW je veoma lose optimizovana igra za PC, sa aspekta CPU-a, jer generalno CAPCOM igre i nisu bog zna kako zahtevne nikada bile. Videcemo sta donose updates. Za sada nisam imao niti jedan problem, najveca mana je jedino to sto u kampanji nije moguce da se igra sa prijateljima jer moraju prvo da se pogledaju cutscenes, nakon cega se baca SOS flare, nakon cega ljudi mogu da se pridruze pod uslovom da su vec presli tu misiju, odnosno odgledali sve cutscenes. To malo iritira, ali takodje i pomaze da nema ljudi koji jedni druge power-leveluju.

RX580 se sasvim solidno drzi sa 100FPS-a u MHW koja je lose optimizovana igra.

Najvise susrecem nemce, japance, spance kao i ponekog rusa u igri. Izgleda da se nemcima bas dopala igra.
 
Poslednja izmena:
Ma de monstruozan ;p
Ma kakvi 8 kore. Jedan FPU unit kod intela ima performanse ko 2 modula kod FX-a ;)
to ti je ta 4 kora, znaci intel dual core ti je ko 8 kora kod FX-a ;)
Sto se tice integer operacija djene djene ali intel i tu ima 50% veci IPC. E sad Ryzen je druga prica.
Nego da ti kazem da za igre CPU nije uopste bitan. Kazem vozim WCG u full-u na 4 kora ispod i uopste ne primecujem
da to nesto smeta u igranju. Za igre je mnogo znacajnije koliko ti radi proc u single threadu nego kolko imas kora. Dobro sad
uspeli su u nekim igrama citava 3 kora da drze bizi ;p
 
Pa sad kopija. Pravili su igre po knjigama, ne mogu da naprave strategiju u metrou.

Metro igre su odlicne kako god da se gleda na njih.

A druga stvar je multiplejer igre stare nekoliko godina. Moze da se desi da to sve lepo kupis i platis i nema nikoga. Posle dve - tri godine prodje moda i gotovo. Evo na primer Heroes of the storm se sada posle tri godine ceka 10 minuta na partiju, a free je. Izlaze nove stvari i ljudi idu dalje.
 

Back
Top